Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους. Θελω να ρωτησο το εξης: Εχει στειλη κανεις ποτε συστημενο σε νοτια αφρικη - γιοχανεσπουργκ με ελτα?

Εστειλα ενα δεματακι αλλα ακομα το Track κολημενο ειναι δεν δειχνει να εφτασε. Να αρχισω να ανυσηχω η αργουν τοσο πολυ?

 

Εκεί κλέβουν πολύ πάντως...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει από AliExpress και το έστειλαν συστημένο με NL post 30/9. Σήμερα εμφανίζει ότι έφτασε Ελλάδα. Τι μέσο όρο ημερών έχουμε για Ελλάδα τώρα με τα ΕΛΤΑ για να έρθει στην πόλη μου;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει από AliExpress και το έστειλαν συστημένο με NL post 30/9. Σήμερα εμφανίζει ότι έφτασε Ελλάδα. Τι μέσο όρο ημερών έχουμε για Ελλάδα τώρα με τα ΕΛΤΑ για να έρθει στην πόλη μου;
Αν σου έγραψε στα ΕΛΤΑ άφιξη στη χώρα προορισμού, εμενα 3 πρόσφατες παραγγελίες έκαναν από 5-7 ημέρες για παραλαβή Αθήνα. Αν σου έγραψε το ολλανδικό ότι έφτασε στη χώρα προορισμού, υπολόγιζε άλλες τόσες περίπου.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν σου έγραψε στα ΕΛΤΑ άφιξη στη χώρα προορισμού, εμενα 3 πρόσφατες παραγγελίες έκαναν από 5-7 ημέρες για παραλαβή Αθήνα. Αν σου έγραψε το ολλανδικό ότι έφτασε στη χώρα προορισμού, υπολόγιζε άλλες τόσες περίπου.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει από AliExpress και το έστειλαν συστημένο με NL post 30/9. Σήμερα εμφανίζει ότι έφτασε Ελλάδα. Τι μέσο όρο ημερών έχουμε για Ελλάδα τώρα με τα ΕΛΤΑ για να έρθει στην πόλη μου;
Τυχερός! Εγώ έμεινα Ολλανδία... Από 11/8...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός! Εγώ έμεινα Ολλανδία... Από 11/8...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το δικό σου έχει αργήσει πολύ αν είναι 2+ μήνες Ολλανδία.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

όταν το tracking γράφει "κέντρο διαλογής Αθηνών φορτωμένη αποστολή",πόσες μέρες απομένουν για να παραλάβω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή Κυριακή σε όλους. Παραγγελια από Κίνα από τις 31-8 με αρχικό τρακινγκ UD224270317YP και μετέπειτα UJ617990892CN τι μπορεί να συμβαίνει? Έχω την εντύπωση ότι κάνει κύκλους σε 4 πόλεις της Κίνας? Αξία παραγγελίας 8,90€ μαζί με τα μεταφορικά. Edited by madphone
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα από Ali που έφυγε στις 12/10 από την Κίνα.Σήμερα μου έστειλαν μαιλ ότι έφτασε στην Ελλάδα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά σε καμιά εταιρία tracking,με τον κωδικό που μου δώσανε,που είναι της μορφής LTxxxxxxxxxNL.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα από Ali που έφυγε στις 12/10 από την Κίνα.Σήμερα μου έστειλαν μαιλ ότι έφτασε στην Ελλάδα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά σε καμιά εταιρία tracking,με τον κωδικό που μου δώσανε,που είναι της μορφής LTxxxxxxxxxNL.
Χλωμό το κόβω για τόσο σύντομα.

Θέλει 3 βδομάδες συνήθως.και βάλε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα από Ali που έφυγε στις 12/10 από την Κίνα.Σήμερα μου έστειλαν μαιλ ότι έφτασε στην Ελλάδα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά σε καμιά εταιρία tracking,με τον κωδικό που μου δώσανε,που είναι της μορφής LTxxxxxxxxxNL.
δοκίμασες να το ψάξεις με την εφαρμογή 1track? αυτή συνήθως τα βρίσκει όλα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα από Ali που έφυγε στις 12/10 από την Κίνα.Σήμερα μου έστειλαν μαιλ ότι έφτασε στην Ελλάδα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά σε καμιά εταιρία tracking,με τον κωδικό που μου δώσανε,που είναι της μορφής LTxxxxxxxxxNL.

 

 

4c30b65c94521faf6c146a54f0d72257.jpg

 

 

Παρέα θα ερθουν λογικά. Και γώ καμία πληροφορία με το παρόμοιο tracking number.Περιμένω αλλα 2 που σταλθήκανε

Αρχές Οκτ αλλα αυτά μάλλον βρίσκονται στο δρόμο.

ba87f51317c6b6efe225b99640727a4b.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Mπήκα στο postNL και βρήκα αυτό.

The item is ready for shipment

The item is pre-advised to PostNL

21/10 και στα δύο.

Το 1track λέει τα ίδια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα από Ali που έφυγε στις 12/10 από την Κίνα.Σήμερα μου έστειλαν μαιλ ότι έφτασε στην Ελλάδα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά σε καμιά εταιρία tracking,με τον κωδικό που μου δώσανε,που είναι της μορφής LTxxxxxxxxxNL.
Βέλγιο έφτασε και θα παραλάβει η nl post για να φύγει για Ελλάδα, γι' αυτό σου έγραψε το Ali ότι έφτασε στη χώρα προορισμού. Δεν ξέρω γιατί το γράφει αυτό, είναι λάθος.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είναι ολλανδικό ταχυδρομείο.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Ναι το ξέρω. Από Ali με nl post περνάει και από Βέλγιο, Λιέγη συγκεκριμένα, και μετά παραλαμβάνει η nl post και φεύγει για Ελλάδα. Και όταν φτάσει Λιέγη για κάποιο λόγο το Ali το αναγνωρίζει ως χώρα προορισμού.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάμε για λοκνταουν πανελλαδικο οπότε οσοι περιμένουμε δέματα θα κλάψουμε!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για λοκνταουν πανελλαδικο οπότε οσοι περιμένουμε δέματα θα κλάψουμε!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Κάνεις λάθος.

 

Οι Ταχυδρομικές Υπηρεσίες θα λειτουργούν κανονικά..

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοεί προφανώς ο φίλος, ότι όλος ο κόσμος θα στραφεί σε αγορές εξ αποστάσεως, με αποτέλεσμα να υπάρχουν καθυστερήσεις στις παραδόσεις.

Αυτό βέβαια δεν ισχύει μόνο για τα ΕΛΤΑ, αλλά για όλες τις εταιρείες ταχυμεταφορών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοεί προφανώς ο φίλος, ότι όλος ο κόσμος θα στραφεί σε αγορές εξ αποστάσεως, με αποτέλεσμα να υπάρχουν καθυστερήσεις στις παραδόσεις.

Αυτό βέβαια δεν ισχύει μόνο για τα ΕΛΤΑ, αλλά για όλες τις εταιρείες ταχυμεταφορών.

 

Οκ η διαφορα ειναι οτι στην Κινα οι ταχυδρομικες λειτουργουν.Εκει δεν υπαρχει λοκνταουν προς το παρων.Αλλα η Ευρωπη το μεγαλυτερο μερος ηδη ειναι σε λοκνταουν οποτε φυσικολογικο οι ονλαιν αγορες να εχουν ανεβει παλι κατακορυφα ερχονται και γιορτες οποτε θεωρω δεδομενο οτι θα υπαρχουν καθυστερησεις ακομα μεγαλυτερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρήγγειλα από Αγγλία ένα ποδήλατο στις 13 Οκτώβρη. Μέχρι να αρχίσει να κινείται πέρασε καμιά βδομάδα, για να συσκευάσουν κτλ, μετά έμεινε παγωμένο για κανά 10μερο και σήμερα βλέπω ότι είναι στο τελωνείο στο αεροδρόμιο στην Αθήνα! Ξέρει κανείς τί παίζει, γιατί βρέθηκε τελωνείο; Και τί μέλλει γενέσθαι, θα παραλάβω ποτέ;

 

2020-11-05 13:49 ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH UNLOADED - AWAITING CUSTOMS INSPECTION

2020-10-22 15:09 NETHERLANDS, ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

2020-10-22 15:09 NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

22nd Oct 2020 14:09:49 ROUTED TO DESTINATION 299

21st Oct 2020 05:15:37 TRAKPAK PROCESS CENTRE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρήγγειλα από Αγγλία ένα ποδήλατο στις 13 Οκτώβρη. Μέχρι να αρχίσει να κινείται πέρασε καμιά βδομάδα, για να συσκευάσουν κτλ, μετά έμεινε παγωμένο για κανά 10μερο και σήμερα βλέπω ότι είναι στο τελωνείο στο αεροδρόμιο στην Αθήνα! Ξέρει κανείς τί παίζει, γιατί βρέθηκε τελωνείο; Και τί μέλλει γενέσθαι, θα παραλάβω ποτέ;

 

2020-11-05 13:49 ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH UNLOADED - AWAITING CUSTOMS INSPECTION

2020-10-22 15:09 NETHERLANDS, ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

2020-10-22 15:09 NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

22nd Oct 2020 14:09:49 ROUTED TO DESTINATION 299

21st Oct 2020 05:15:37 TRAKPAK PROCESS CENTRE

 

Μήπως ο πωλητής βρίσκεται στην Κίνα ή σε άλλη τρίτη χώρα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...