Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να γυρνούσα πίσω στο 2003 και να σας έστελνα ηχογραφημένο το ποσό από το 1314...

Είχα σπάσει σίγουρα το ρεκόρ Γκίνες... -1150,73€ τότε στα data δεν υπήρχε κόφτης...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γυρνούσα πίσω στο 2003 και να σας έστελνα ηχογραφημένο το ποσό από το 1314...

Είχα σπάσει σίγουρα το ρεκόρ Γκίνες... -1150,73€ τότε στα data δεν υπήρχε κόφτης...

Πεταγες την κάρτα και όλα καλά. Αρκετοί το έκαναν τότε θυμάμαι σερφαραμε με wap gprs πήγαινε όσο μείον ήθελες. Το τερμάτισες καλή τρύπα στο δίκτυο τότε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το προνομιακό και το ενεργοποιουσα κάθε μήνα μέχρι πριν 2 μήνες όπου η wind (στο άλλο νούμερο μου) μου έστειλε προσφορά με 3,02€ 200' προς όλους και 1gb. Βάζω υπόλοιπο στο προνομιακό και το ανανεώνω κανονικά, υπάρχει κάποιο χρονικό όριο που πρέπει να ξαναβάλω το πακέτο ή μια που υπάρχει πάντα υπόλοιπο στο κοσμοτε δεν υπάρχει πρόβλημα. Ξέρει κανείς; Δεν θέλω να χάσω το προνομιακό αλλά και η προσφορά (όσο μου την δίνει) της wind με βολεύει πολύ.

Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε χάνεται εφόσον το έχεις ενεργοποιήσει στο παρελθόν

Έχω ενεργοποιήσει το προνομιακό και το ενεργοποιουσα κάθε μήνα μέχρι πριν 2 μήνες όπου η wind (στο άλλο νούμερο μου) μου έστειλε προσφορά με 3,02€ 200' προς όλους και 1gb. Βάζω υπόλοιπο στο προνομιακό και το ανανεώνω κανονικά, υπάρχει κάποιο χρονικό όριο που πρέπει να ξαναβάλω το πακέτο ή μια που υπάρχει πάντα υπόλοιπο στο κοσμοτε δεν υπάρχει πρόβλημα. Ξέρει κανείς; Δεν θέλω να χάσω το προνομιακό αλλά και η προσφορά (όσο μου την δίνει) της wind με βολεύει πολύ.

Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα μείνει "ενεργό" το νούμερο γιατί θα βάζω ποσό (κάθε μήνα) και κάπου κάπου θα ενεργοποιω και το προνομιακό αλλά και το play now unlimited. Θα έχω και τα δεδομένα από το reload.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω πάνω από 1 έτος έχω 2 προνομιακά στο ένα βάζω κάθε μήνα στο άλλο μήνα παρά μήνα και δεν έχει θέμα αλλά δεν πρεποι να ξεπεράσεις το 3 μηνο Δηλ εάν δεν βάλεις 1 μήνα δεν πηραζη αλλά τον άλλο θα βάλεις όπως και να έχει !
Link to comment
Share on other sites

Είχα να βάλω από το Μάρτιο. Έβαλα πριν μια εβδομάδα (10 μηνες ανενεργό) και πήρε κανονικά την προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 κάρτες προνομιακό What's Up, τη μία την ενεργοποίησαν τον Απρίλιο του 18 και την άλλη προσπάθησα να την ενεργοποιήσω σήμερα. Σε επικοινωνία με το 13888 ο υπάλληλος μου είπε ότι η προσφορά ίσχυε μέχρι το Μάρτιο. Του απάντησα ότι έχω κι άλλο νούμερο και το ενεργοποίησα τον Απρίλιο και αυτός μου είπε ότι είχε δοθεί μία μικρή παράταση. Έχει ενεργοποιήσει κάποιος πρόσφατα προνομιακό αριθμό?
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση έβαλα 5 ευρω Για δοκιμή για πρώτη φορά και δεν ήρθε reloaded. Πλέον θέλει 10€ ανανέωση το ελάχιστο για να πάρεις reloaded ?

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις άλλα 5 σύντομα θα σου έρθει και το reload.

Με αυτόν τον τρόπο παίρνεις δύο φορές το πάρε μοίρασε. 10 ευρώ είναι πλέον το ελάχιστο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Επειδή πάω Ιταλία. Από το πρόγραμμα μας τα 1500mb δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω εκεί; Γιατί εάν κατάλαβα καλά δεν μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δεν μπορείς. Αντίθετα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα λεπτά ομιλίας.

Για ίντερνετ στην Ε.Ε. μπορείς να χρησιμοποιήσεις μβ από πάρε μοίρασε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δεν μπορείς. Αντίθετα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα λεπτά ομιλίας.

Για ίντερνετ στην Ε.Ε. μπορείς να χρησιμοποιήσεις μβ από πάρε μοίρασε.

 

Ενω το εχω πολυ καιρο το προνομιακο και παρακαλουθω το thread δεν θυμομουν αυτο. Ουτε το πρωτο ουτε το δευτερο.

Καλο γενικα. Τσεκαρισμενο 100%;

Edit: Για τα λεπτα ομιλιας οντως πρεπει να εχει αναφερθει ξανα απο χρηστες που το δοκιμασαν εξωτερικο, εχεις δικιο.

Edited by DEJiX
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλοκαίρι πήγα Ρουμανία. Ότι έγραψα ισχύει. Και το γράφει και στους όρους όταν ενεργοποιεις το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μπερδευτεί λίγο με τις ανανεώσεις και το πόσες μπορούμε να κάνουμε μέσα στην ημέρα, θα ηθελα να ρωτησω το εξής.

 

Σε 4 διαφορετικά προνομιακά πακέτα μπορώ εντός μιας ημέρας να κανω ανανεωση κάρτας από την εφαρμογή, με την ιδια χρεωστική κάρτα; Όχι μέσω PayPal.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Φυσικά και μπορείς.

 

 

 

 

Επαναφέρω το ερώτημα μου γιατί συνέβαινε κάτι παράξενο σήμερα.

 

Προσπάθησα από την εφαρμογή σήμερα να κανω ανανεωση σε έναν άλλο αριθμό και αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα.

 

Έκανα μια ανανεωση μέσω PayPal 5€ και μετά προσπάθησα πάλι για ανανεωση,αλλά 5€ και δεν γινόταν μέσω PayPal.

 

Μαλλον μπορείς μια συναλλαγή για μια ημέρα, δεν είμαι σίγουρος.

 

Είχα λοιπόν αποθηκεύσει 2 κάρτες με τις οποίες ανανεώσα τον προηγούμενο μήνα τέσσερις προνομιακούς αριθμούς.

 

Επιχείρησα να κανω λοιπόν την επόμενη ανανεωση των 5€ με μια από τις ήδη υπάρχων αποθηκευμένες κάρτες που εχω.

 

Η συναλλαγή λοιπόν δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί με καμια από τις δυο κάρτες. (Εννοείται πως έχουν ενεργό υπόλοιπο)

 

Προσπάθησα με μια άλλη χρεωστική και η συναλλαγή έγινε κανονικά.

 

Μηπως τελικά υπάρχει όριο συναλλαγών ακόμα και με τις χρεωστικές;;;

 

 

Μπορει να μου εξηγήσει καποιος για ποιο λόγο δεν μπορεσα να ανανεώσω με τις καρτες που εχω αποθηκευμένες; Πρώτη φορά έγινε κάτι τέτοιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μέσω PayPal 1 συναλλαγή την ημέρα ανά αριθμό. Κάποιες φορές η εφαρμογή τρώει κολλήματά και δεν δέχεται καμία κάρτα μου έχει τύχει στο παρελθόν.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, ενώ έκανα ανανέωση 5 λεπτά πριν τη λήξη των δεδομένων, δεν μεταφέρθηκε το υπόλοιπο τους και στον επόμενο μήνα?
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας από το πακέτο που δεν καταναλώθηκαν μπορούν να μεταφερθούν στο επόμενο ίδιο πακέτο που θα ενεργοποιηθεί πριν τη λήξη του πακέτου.

Δεν λέει κάτι για τα ΜΒ.....

 

https://www.whatsup.gr/student/kartokinito

Link to comment
Share on other sites

Στο προνομιακό δεν μεταφέρονται τα λεπτά ομιλίας αλλά μόνο τα δεδομένα, εφόσον γίνει ανανέωση πριν την ημερομηνία λήξης τους. Τώρα γιατί στον φίλο που ανανέωσε 5 λεπτά πριν την λήξη δεν μεταφέρθηκαν δεν το γνωρίζω. Καλό είναι να αποφεύγουμε την ανανέωση τελευταία στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος ομιλίας δεν μεταφέρεται. Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά ανανέωσα τόσο κοντά στη λήξη. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω λιγο νωρίτερα...
Link to comment
Share on other sites

Απορία, μέχρι τώρα στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα, μου έδινε 400' προς όλους και 100' προς WU. Τελευταία φορά που είχα βάλει κάρτα ήταν 2/9. Σήμερα που έκανα ξανά ανανέωση δεν μου έδωσε τίποτα. Έκανα δύο ανανεώσεις των 5€. Γνωρίζει κάποιος αν ήταν προσφορά για συγκεκριμένο διάστημα?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Απορία, μέχρι τώρα στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα, μου έδινε 400' προς όλους και 100' προς WU. Τελευταία φορά που είχα βάλει κάρτα ήταν 2/9. Σήμερα που έκανα ξανά ανανέωση δεν μου έδωσε τίποτα. Έκανα δύο ανανεώσεις των 5€. Γνωρίζει κάποιος αν ήταν προσφορά για συγκεκριμένο διάστημα?
Πότε το ενεργοποίησες;

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...