Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

60 € ζητάνε λίγο ακριβά
Για αυτά που γλυτώνεις δεν είναι ακριβά. Αν σκεφτείς ότι δεν υπάρχει πλέον η προσφορά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ότι συμφέρει δεν το συζητώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

60 € ζητάνε λίγο ακριβά

Link to comment
Share on other sites

υψηλό ρίσκο...

  1. αν δεν είναι ήδη ενεργοποιημένο το πακέτο 1500' & 1,5GB πιθανόν να πληρώσεις 60€ για απλό whats up με αυτοκόλλητο που περιγράφει φανταστική προσφορά
  2. πρέπει να λύσεις το ζήτημα της μεταφοράς του αριθμού στο όνομά σου. ο ασφαλέστερος τρόπος είναι αγορά χέρι με χέρι σε κατάστημα για να γίνει επιτόπου

Edited by arjuna
διορθωση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε το πουλούσαν 20€
Άσε το κάποτε τώρα πάλι καλά που το δίνουν μόνο 60.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αυριο 4 το απόγευμα έρχομαι Ελλάδα. Ακριβώς εκείνη την ώρα θα το ενεργοποιήσω..!!!
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας για να μην πάθετε τα ίδια. Πήγα να ενεργοποιήσω το προνομιακό και κόλλησε το σύστημα τους και με χρέωσε δύο φορές και προσπάθησε και τρίτη αλλά λεφτά τέλος. Να μην κουράζω τα πιστώσανε και λέω δόξα σοι.

Αμ δε! Ειχα μαζέψει 18 γιγα απο τα μεγαμπαιτ που δε χαλούσα και τα εφάγαν όλα.

Το συγκεκριμένο πακέτο είχε λήξη 27/10!!!

Τα 900 μεγα που ειχα δώρο λόγω του ενος έτους σε αυτούς δεν τα ακούμπησαν!!! Αυτα έληγαν 1/10

Μου λένε να ζητήσω αναλυτικό λογαριασμό και μπούρδες. Εχει συμβεί σε άλλον; Καμιά συμβουλή; Θα το τραβήξω όσο πάει πάντως

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας για να μην πάθετε τα ίδια. Πήγα να ενεργοποιήσω το προνομιακό και κόλλησε το σύστημα τους και με χρέωσε δύο φορές και προσπάθησε και τρίτη αλλά λεφτά τέλος. Να μην κουράζω τα πιστώσανε και λέω δόξα σοι.

Αμ δε! Ειχα μαζέψει 18 γιγα απο τα μεγαμπαιτ που δε χαλούσα και τα εφάγαν όλα.

Το συγκεκριμένο πακέτο είχε λήξη 27/10!!!

Τα 900 μεγα που ειχα δώρο λόγω του ενος έτους σε αυτούς δεν τα ακούμπησαν!!! Αυτα έληγαν 1/10

Μου λένε να ζητήσω αναλυτικό λογαριασμό και μπούρδες. Εχει συμβεί σε άλλον; Καμιά συμβουλή; Θα το τραβήξω όσο πάει πάντως

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φιλε μου πως ενεργοποιειτε το προνομιακο σε whats up??εγω προχθες πηγα με φορητοτητα απο Q σε whats up,,,,αν μπορεις να βοηθησεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείται σε υπάρχον νούμερο. Μόνο αν το βρεις ως πακέτο σε αγγελία αλλά και πάλι με προσοχή δηλαδή μεταβίβαση και έλεγχος και οι δύο σε κατάστημα γιατί πολλά έχουν χάσει το πρόγραμμα

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας για να μην πάθετε τα ίδια. Πήγα να ενεργοποιήσω το προνομιακό και κόλλησε το σύστημα τους και με χρέωσε δύο φορές και προσπάθησε και τρίτη αλλά λεφτά τέλος. Να μην κουράζω τα πιστώσανε και λέω δόξα σοι.

Αμ δε! Ειχα μαζέψει 18 γιγα απο τα μεγαμπαιτ που δε χαλούσα και τα εφάγαν όλα.

Το συγκεκριμένο πακέτο είχε λήξη 27/10!!!

Τα 900 μεγα που ειχα δώρο λόγω του ενος έτους σε αυτούς δεν τα ακούμπησαν!!! Αυτα έληγαν 1/10

 

Τα "συσσωρευμενα" 18G εληξαν πριν την καταλ. ημερομηνια απ'οτι καταλαβαινω. Τα οποια πιθανοτατα ηταν διαδοχικα MB απο reloadit οπως και τα δικα μου.

Και δεδομενου οτι δεν ειχαν ληξει καν ουτε αυτα του 1 ετους, δεν παιζει να εγινε καποιο "μπερδεμα" τετοιο αρα μαλλον εχει να κανει με το λαθος ανενωσης που περιγραφεις.

Πολυ περιεργο, ελπιζω να τα παρεις πισω.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν από υπόλοιπα που έμεναν από τα 1500 κάθε μήνα... Είχα κάνει ανανέωση και έληγαν 27/10. Reload it δεν είχα. Το 1 γιγα δώρο που έληγε 1/10 δεν το πήραν όμως και το έκαναν 2 γιγα και υποτίθεται παίρνει από αυτά που λήγουν πρώτα. Ότι να ναι...

 

Update έγινε λέει στις 28/9 στις 14.59 κατανάλωση 23 GB και η πρόταση τους είναι να κάνω έλεγχο στις εφαρμογές μου... Γελάνε και οι μπαμπουίνοι στην Αφρική λέμε.... Αν κάποιος έχει το ίδιο θέμα ας επικοινωνήσει μαζί μου γιατί ήδη προχωρώ σε καταγγελία. Αν κατάφερα να φάω 23 GB σε ένα λεπτό μπράβο μου,στέλνω cv στη NASA

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Πότε πρέπει να.ανανεωσω για να μεταφερθεί το υπόλοιπο. των mb

. στον επομενο μήνα....

και πια απ ολα mb μεταφερονται.?17c796d4d49677751509bc8c98bce1b5.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχαν κάνει κ εμένα πριν 4-5 μήνες, επικοινώνησα μαζί τους, η απάντηση ήταν ότι το ελέγχουν οι τεχνικοί τους,αφού μετά από δύο εβδομάδες δεν μου απάντησαν τους ξανά ενόχλησα κ είπαν πως δεν μεταφέρθηκαν γιατί ήταν mb από άλλο πακέτο ανανέωσης,δλδ ότι να ναι,άκρη δεν βρηκα
Link to comment
Share on other sites

Μου το είχαν κάνει κ εμένα πριν 4-5 μήνες, επικοινώνησα μαζί τους, η απάντηση ήταν ότι το ελέγχουν οι τεχνικοί τους,αφού μετά από δύο εβδομάδες δεν μου απάντησαν τους ξανά ενόχλησα κ είπαν πως δεν μεταφέρθηκαν γιατί ήταν mb από άλλο πακέτο ανανέωσης,δλδ ότι να ναι,άκρη δεν βρηκα
Καλά,κι εγώ στα χαμένα τα έχω αλλά να το αφήσω έτσι δε παίζει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχαν κάνει κ εμένα πριν 4-5 μήνες, επικοινώνησα μαζί τους, η απάντηση ήταν ότι το ελέγχουν οι τεχνικοί τους,αφού μετά από δύο εβδομάδες δεν μου απάντησαν τους ξανά ενόχλησα κ είπαν πως δεν μεταφέρθηκαν γιατί ήταν mb από άλλο πακέτο ανανέωσης,δλδ ότι να ναι,άκρη δεν βρηκα

 

ακριβως το ιδιο και σε μενα .. ειχα περιπου 10 gb τα οποια ληγαν 16 του μηνα . στις 15 εκανα ανανεωση και μεταφερθηκαν ολα (υπολοιπο και νεα) για άλλο ενα μηνα. την επομενη μερα όμως στις 16 που θα ληγαν αν δεν εκανα ανανεωση εξαφανιστήκαν. μειναν μονο τα νέα. Φυσικα ακρη δεν βρηκα , μου δωσανε 4 διαφορετικοι ανθρωποι 4 διαφορετικες εκδοχες, μεχρι που τους βαρεθηκα και τους διαολοστειλα.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο και σε μενα .. ειχα περιπου 10 gb τα οποια ληγαν 16 του μηνα . στις 15 εκανα ανανεωση και μεταφερθηκαν ολα (υπολοιπο και νεα) για άλλο ενα μηνα. την επομενη μερα όμως στις 16 που θα ληγαν αν δεν εκανα ανανεωση εξαφανιστήκαν. μειναν μονο τα νέα. Φυσικα ακρη δεν βρηκα , μου δωσανε 4 διαφορετικοι ανθρωποι 4 διαφορετικες εκδοχες, μεχρι που τους βαρεθηκα και τους διαολοστειλα.
Ναι αλλά όσο μένουμε αδρανείς τόσο θα πολλαπλασιαστούν τα φαινόμενα αυτά. Ρώτησα σήμερα 3 φορές πως γίνεται να έχω 850 mb από δώρο που λήγει 3/10, 3300 από reload που λήγουν 15/10 και να φάει αυτά που λήγουν 27/10... απάντηση δεν πήρα παρά μόνο να κοιτάξω τις εφαρμογές μου( εδώ γελάνε)

 

Τέλος μου είπαν ότι 28/9 από 13.59 μέχρι 14.59 έφαγα 23.3 GB... Προφανώς συνδέθηκα με ακρωτήριο Κανάβεραλ και πήγαινα τον δορυφόρο πέρα δώθε,δεν υπάρχει άλλη εξήγηση...Ακόμα και uhd ταινία να δω είναι 7.2 GB την ώρα...Αν κάποιος ξέρει τρόπο να φαγωθούν 23 γιγα σε μια ώρα ας ενημερώσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όσο μένουμε αδρανείς τόσο θα πολλαπλασιαστούν τα φαινόμενα αυτά. Ρώτησα σήμερα 3 φορές πως γίνεται να έχω 850 mb από δώρο που λήγει 3/10, 3300 από reload που λήγουν 15/10 και να φάει αυτά που λήγουν 27/10... απάντηση δεν πήρα παρά μόνο να κοιτάξω τις εφαρμογές μου( εδώ γελάνε)

 

Τέλος μου είπαν ότι 28/9 από 13.59 μέχρι 14.59 έφαγα 23.3 GB... Προφανώς συνδέθηκα με ακρωτήριο Κανάβεραλ και πήγαινα τον δορυφόρο πέρα δώθε,δεν υπάρχει άλλη εξήγηση...Ακόμα και uhd ταινία να δω είναι 7.2 GB την ώρα...Αν κάποιος ξέρει τρόπο να φαγωθούν 23 γιγα σε μια ώρα ας ενημερώσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μονο με speedtest τρώγονται τόσα gb. Η κανα torrent 23gb

Link to comment
Share on other sites

Ή αγώνα λαιβ σε 1080.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ή ανέβασμα videos στο youtube ή ή ή

Πολλά μπορεί να είναι. Αλλά σίγουρα κάτι εξειδικευμένο που χρησιμοποιείς τα data επ αυτού, όχι σε χρήση ρουτίνας.

Link to comment
Share on other sites

Αφού σας ευχαριστήσω όλους να σας πω ότι ακόμα και UHD εικόνα να έβλεπα θα είχα καταναλώσει 7.2 gb την ώρα. Σε μια ώρα και με την ταχύτητα των δικτύων και επιπλέον ότι το κινητό μου δεν υποστηρίζει 4g plus είναι αδύνατο να καταναλώσω 23.3 γιγα.... Θα προχωρήσω το αίτημα αναλυτικού λογαριασμού κινήσεων και θα δω σε ποια αρχή μπορώ να απευθυνθώ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...