Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μωρέ τι λέτε. Πανω απο 6 νούμερα καρτοκινητής δεν μπορείς να πάρεις στο όνομα σου σε κάθε πάροχο και πανω απο 20 ευρω δεν είδα να πουλιέται από κανένα.

 

Ας το είχε κάνει κανονικό πακέτο για όλους όπως θα έπρεπε και δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με μαύρη αγορά που δεν υπήρχαν σοβαρά φαινόμενα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει που λέτε για την μαύρη αγορά και δίκιο έχετε.

 

αλλά γενικά το πακέτο μαύρα δόθηκε σε κάτι σταθμούς του μετρό πλατείες στοές κ. τ.λ ποτέ επίσημα (σε κατάστηματα) και φυσικά όχι σε όλους τους συνδρομητές.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το τηλέφωνό μου το πρότειναν.

Και αν θυμάμαι καλά τότε λέγαμε ότι καλούσαν συνδρομητές που είχαν το αντίστοιχο πακέτο της wind,όπως και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τι λέτε. Πανω απο 6 νούμερα καρτοκινητής δεν μπορείς να πάρεις στο όνομα σου σε κάθε πάροχο και πανω απο 20 ευρω δεν είδα να πουλιέται από κανένα.

 

Ας το είχε κάνει κανονικό πακέτο για όλους όπως θα έπρεπε και δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με μαύρη αγορά που δεν υπήρχαν σοβαρά φαινόμενα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Μη βάζεις στοίχημα...

Ξέρω άτομο που αγόρασε 60 νούμερα και τα μεταβίβασε σε Γερμανό.

Τα πούλησε όλα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που αγόρασα 2 προνομιακά από αγγελία 30 ευρώ για το καθένα πλήρωσα.

Υπήρχαν και αγγελίες όταν τελείωσε η προσφορά έως και 80 ευρώ!!!

Για 20 ευρώ που λέει ο φίλος δεν έχω δει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τι λέτε. Πανω απο 6 νούμερα καρτοκινητής δεν μπορείς να πάρεις στο όνομα σου σε κάθε πάροχο και πανω απο 20 ευρω δεν είδα να πουλιέται από κανένα.

 

Ας το είχε κάνει κανονικό πακέτο για όλους όπως θα έπρεπε και δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με μαύρη αγορά που δεν υπήρχαν σοβαρά φαινόμενα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

 

Ο νόμος για τα 6 καρτοκινητά σε κάθε εταιρεία , πριν στεγνώσει το μελάνι τροποποιήθηκε ξανά.

Τώρα δικαιούσε

α) 6 καρτοκινητά σε κάθε εταιρεία

ή

β) 20 καρτοκινητά σε μία εταιρεία υποβάλοντας υπεύθηνη δήλωση ότι δεν έχεις καρτοκινητό σε άλλη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μεγάλο λάθος φίλε μου, κανείς δεν πετάει κάτι που μπορεί να πουλήσει. Τα πουλάνε, και μάλιστα πανάκριβα πολλές φορές. Ευτυχώς τουλάχιστον, που η Cosmote διέκοψε την προσφορά, στα μη ενεργοποιημένα προνομιακά. Έτσι, έκοψε αρκετά τη φόρα των πονηρίδηδων, που έπαιρναν μπόλικα νούμερα καβάτζα, για να τα μοσχοπουλήσουν στη μαύρη αγορά.
Δεν είναι όλοι διατεθειμένοι να αλλάξουν νούμερο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει που λέτε για την μαύρη αγορά και δίκιο έχετε.

 

αλλά γενικά το πακέτο μαύρα δόθηκε σε κάτι σταθμούς του μετρό πλατείες στοές κ. τ.λ ποτέ επίσημα (σε κατάστηματα) και φυσικά όχι σε όλους τους συνδρομητές.

Διαφωνώ. Το να αγοράσεις νούμερο κάποιας εταιρείας, από προωθητή της ίδιας της εταιρείας στο δρόμο, είναι μεν ανεπίσημος τρόπος, όχι όμως μαύρη αγορά. Αγόρασα το προνομιακό μου νούμερο, πέρυσι στις 2 Αυγούστου (έχει γενέθλια σήμερα), από κοπέλα στο μετρό του συντάγματος και το μόνο που πλήρωσα, ήταν τα 10€ που μπήκαν μέσα ως χρόνος ομιλίας (αυτό έλειπε, να πληρώσουν από την τσέπη τους οι κοπέλες και τις μονάδες μας). Μακάρι να πουλούσαν ακόμη τέτοια πακέτα στο δρόμο οι κοπελιές της Cosmote. Και όσο για το φίλο που είπε ότι τα στερήσαμε από κάποιους άλλους που τα χρειάζονταν, με το να πάρουμε περισσότερα του ενός, όχι, δεν είναι αλήθεια. Ξέρεις πόσα μάζεψε πίσω η Cosmote από τους προωθητές, όταν έληξε η εμπορική διάθεση της προσφοράς? Πάρα πολλά, όπως με ενημέρωσε γνωστός μου προωθητής, που μοίραζε τέτοια πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ. Το να αγοράσεις νούμερο κάποιας εταιρείας, από προωθητή της ίδιας της εταιρείας στο δρόμο, είναι μεν ανεπίσημος τρόπος, όχι όμως μαύρη αγορά. Αγόρασα το προνομιακό μου νούμερο, πέρυσι στις 2 Αυγούστου (έχει γενέθλια σήμερα), από κοπέλα στο μετρό του συντάγματος και το μόνο που πλήρωσα, ήταν τα 10€ που μπήκαν μέσα ως χρόνος ομιλίας (αυτό έλειπε, να πληρώσουν από την τσέπη τους οι κοπέλες και τις μονάδες μας). Μακάρι να πουλούσαν ακόμη τέτοια πακέτα στο δρόμο οι κοπελιές της Cosmote. Και όσο για το φίλο που είπε ότι τα στερήσαμε από κάποιους άλλους που τα χρειάζονταν, με το να πάρουμε περισσότερα του ενός, όχι, δεν είναι αλήθεια. Ξέρεις πόσα μάζεψε πίσω η Cosmote από τους προωθητές, όταν έληξε η εμπορική διάθεση της προσφοράς? Πάρα πολλά, όπως με ενημέρωσε γνωστός μου προωθητής, που μοίραζε τέτοια πακέτα.
Μιλάμε γι'αυτούς που πήραν 3,5,10 νούμερα και τελικά τα αφήνουν, είτε τα πουλάνε 30€ σε διπλανό φόρουμ.με προσέγγισε και έφαγε μπαν.στις αγγελίες σε φβ 50€ έβλεπα.να μην πω για τα ονόματα που είναι δηλωμένα και μεταβιβάσεις δεν έχουν γίνει ακόμη.εδώ μέσα τα έγραφαν άτομα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θεωρείς ότι σήμερα δεν τα βρίσκουμε επειδή κάπιοι πήραν πολλά ; Εδώ μέσα γράφτηκε ότι τα εξαφάνισε η cosmote όσα δεν είχαν δοθεί μέχρι συγκεκριμμένη ημέρα.

Απεναντίας το βλέπω πολύ θετικό να μπορώ να βρώ έστω και με 30 ευρώ.

Δεν είμαι υπέρ της Μαυρης αγοράς όταν είναι εναντίον μου. Όταν είναι σε όφελος μου δεν έχω πραγματικά κανένα πρόβλημα και κανέναν ενδοιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ελεύθερη αγορά έχουμε.

 

Δηλαδή αν εγώ αγοράσω κάτι με 20€ και βρω και το μεταπουλήσω 40€ είμαι μαυραγορίτης?

 

Το γεγονός ότι όλα τα μέρη είναι ικανοποιημένα δε σας λέει κάτι?

 

Μην είμαστε και υπερβολικοί.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ελεύθερη αγορά έχουμε.

 

Δηλαδή αν εγώ αγοράσω κάτι με 20€ και βρω και το μεταπουλήσω 40€ είμαι μαυραγορίτης?

 

Το γεγονός ότι όλα τα μέρη είναι ικανοποιημένα δε σας λέει κάτι?

 

Μην είμαστε και υπερβολικοί.

 

Ναι εισαι

γτ το πουλας 40 εισαι εξυπνος?

δεν σου κανει?δωστο 20!

Link to comment
Share on other sites

όταν βρεθεί αγοραστής που θα δώσει 40 , πάει να πει πως τόσο το αξιολογεί. Στην Ελλάδα το να βγάλεις κέρδος από μία πώληση δεν είναι εξυπνάδα ούτε μαυραγοριτισμός.
Link to comment
Share on other sites

Τι ψάχνετε τώρα ρε παιδιά όσο και να πουληθεί εκμετάλλευση είναι... Τι 40/80/100€ αλλά εάν θες αγοράζεις... Δεν σε αναγκάζει κανένας να το πάρεις με το ζόρι

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τι ψάχνετε τώρα ρε παιδιά όσο και να πουληθεί εκμετάλλευση είναι... Τι 40/80/100€ αλλά εάν θες αγοράζεις... Δεν σε αναγκάζει κανένας να το πάρεις με το ζόρι

 

Έχεις απόλυτο δίκιο!

Μερικοί εδώ γράφουν ο,τι να'ναι....

Link to comment
Share on other sites

Ναι εισαι

γτ το πουλας 40 εισαι εξυπνος?

δεν σου κανει?δωστο 20!

 

Οκ φίλε έχεις δίκιο.

 

Αγοράζω πχ ένα αμάξι με 1000€, μου τυχαίνει μια καλύτερη ευκαιρία, βάζω αγγελία το παλιό 1200€ πουλιέται και είμαι μαυραγορίτης...

 

οοοοοοοοοκ

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Μαύρη αγορά είναι γενικά αυτό που είναι παράνομο προϊόν π.χ όπλα, η είδη πρώτης ανάγκης σε περιπτώσεις πείνας η πολέμου. Όλα τα άλλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H*μαύρη αγορά*είναι μια παράνομη μορφή*εμπορίου, εξ ου και οι συνώνυμοι όροι*παραοικονομία*και*παραεμπόριο.

 

Συνήθως βασίζεται σε μια έλλειψη ενός εμπορεύματος στη νόμιμη αγορά. Ο αγοραστής έχει συνήθως εδώ την δυνατότητα να αποκτήσει ένα εμπόρευμα το οποίο είτε δεν είναι διαθέσιμο είτε είναι πολύ ακριβό στη νόμιμη αγορά. Κατά τη διάρκεια των πολέμων / εμπορικών αποκλεισμών εμφανίζονται σε μεγάλη έκταση φαινόμενα μαύρης αγοράς.

 

Συνήθως στη μαύρη αγορά διακινούνται απαγορευμένα προϊόντα όπως, όπλα,*ναρκωτικά, πλαστογραφημένα επώνυμα προϊόντα, συνάλλαγμα, γούνες ζώων καθώς και αντικείμενα με υψηλή*φορολογία*όπως π.χ. τα καύσιμα, τα ποτά και τα τσιγάρα ή άλλα είδη με υψηλά περιθώρια κέρδους (π.χ. δισκογραφικές παραγωγές,*κασσέτες,*CD,*DVD*κ.λπ.)

 

Η μαύρη αγορά θεωρείται σοβαρό ποινικό αδίκημα και αν ο έμπορος, που στην περίπτωση αυτή λέγεται μαυραγορίτης, πιαστεί, έχει σοβαρές ποινικές κυρώσεις.

 

ΣημείωσηΕπεξεργασία

 

Η Μαύρη αγορά δεν θα πρέπει να συγχέεται με την καθ' όλα νόμιμη*παράλληλη αγορά*που συμβαίνει άνευ αγορανομικών διατάξεων, ούτε και με την*αισχροκέρδεια*που αποτελεί μεμονωμένη περίπτωση εκμετάλλευσης ανάγκης συμβαλλομένου.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

H μαύρη αγορά είναι μια παράνομη μορφή εμπορίου, εξ ου και οι συνώνυμοι όροι παραοικονομία και παραεμπόριο.

 

Συνήθως βασίζεται σε μια έλλειψη ενός εμπορεύματος στη νόμιμη αγορά. Ο αγοραστής έχει συνήθως εδώ την δυνατότητα να αποκτήσει ένα εμπόρευμα το οποίο είτε δεν είναι διαθέσιμο είτε είναι πολύ ακριβό στη νόμιμη αγορά. Κατά τη διάρκεια των πολέμων / εμπορικών αποκλεισμών εμφανίζονται σε μεγάλη έκταση φαινόμενα μαύρης αγοράς.

 

Συνήθως στη μαύρη αγορά διακινούνται απαγορευμένα προϊόντα όπως, όπλα, ναρκωτικά, πλαστογραφημένα επώνυμα προϊόντα, συνάλλαγμα, γούνες ζώων καθώς και αντικείμενα με υψηλή φορολογία όπως π.χ. τα καύσιμα, τα ποτά και τα τσιγάρα ή άλλα είδη με υψηλά περιθώρια κέρδους (π.χ. δισκογραφικές παραγωγές, κασσέτες, CD, DVD κ.λπ.)

 

Η μαύρη αγορά θεωρείται σοβαρό ποινικό αδίκημα και αν ο έμπορος, που στην περίπτωση αυτή λέγεται μαυραγορίτης, πιαστεί, έχει σοβαρές ποινικές κυρώσεις.

 

 

Η Μαύρη αγορά δεν θα πρέπει να συγχέεται με την καθ' όλα νόμιμη παράλληλη αγορά που συμβαίνει άνευ αγορανομικών διατάξεων, ούτε και με την αισχροκέρδεια που αποτελεί μεμονωμένη περίπτωση εκμετάλλευσης ανάγκης συμβαλλομένου.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7_%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το διαλύσαμε το θέμα... Οκ καλά κάνανε τα τυπάκια με τα μαγαζάκια τους και τα πήρανε και στη τελική δε τα κλέψανε, ελεύθερη αγορά είμαστε... Το θες τόσο πουλάω γεια σου.

Αλλά ρε παιδιά νόμισα ότι διάβαζα βικιπαίδεια και όχι το φόρουμ. Έλεος με το θέμα, μας έχει τσακίσει το νευρικό σύστημα όλη αυτή η επίδειξη γνώσεων και ο πόλεμος εναντίον των μαυραγοριτών και αν είναι ή δεν είναι... Έλεος πια,ας σταματήσει εδώ

 

Στάλθηκε από το Tab2A7-10F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπήρχε κανένα τέτοιο θέμα αν οι εταιρίες είχαν σωστές τιμές στα συμβόλαια όπως στην ΕΕ και όχι καρτελιστικη συμπεριφορά.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε έχεις δίκιο.

 

Αγοράζω πχ ένα αμάξι με 1000€, μου τυχαίνει μια καλύτερη ευκαιρία, βάζω αγγελία το παλιό 1200€ πουλιέται και είμαι μαυραγορίτης...

 

οοοοοοοοοκ

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

που κολλαει το παλιο αμαξι με το καινουργιο? για προνομιακο πακετο μιλαμε...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που το πουλάει μάθαμε πως τον λένε, αυτός που το αγοράζει πως λέγεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με εχουν φαει οι τυψεις εδω και ημερες :lol::lol::lol: ειχα ενα προνομιακο και το εδωσα 50 ευρω, :ninja:

Παιδια μη κολλατε, εντεκα χιλιαδες κομματια επεστρεψαν στην μαμα εταιρια οποτε ειχε αρκετα για ολους απλως αποσυρθηκε η προσφορα.

Ισως εμφανιστει παλι καποια στιγμη. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που το πουλάει μάθαμε πως τον λένε, αυτός που το αγοράζει πως λέγεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτός που αγοράζει το προνομιακό λέγεται προνομιούχος.

Αυτός που δεν το αγοράζει δεν ξέρω πως λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...