Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Μια ερωτηση. Υπαρχει δυνατοτητα να μετατρεψω καποιον υπαρχον αριθμο μου σε αυτο το πακετο των 1500 ? Ακομα κι αν ειμαι στην ιδια η διαφορετικη εταιρια ?
Link to comment
Share on other sites

Όταν καις κατι, αυτο σημαίνει οτι διαρρέει;

 

Μέχρι τώρα ήξερα οτι καταστρέφεται.

Μια φορά συμφωνούμε!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχετε την καλοσύνη να διευκρινήσετε σχετικά με το "οτι ειναι γουατς απ και μπορουν να σε παρουν οσοι εχουν γουατς απ,+ οτι μπορει να σε παρουν οσοι εχουν κοσμοτε καρτοσυμβολαιο - συνδεση χωρις χρεωση" και ρωτώ διότι έχω την εντύπωση πως υπάρχει κανονικά χρέωση, εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι

 

[/color]

Δεν ισχύει με τον τρόπο ακριβώς που γράφτηκε εκτος κι αν το κατάλαβα λάθος. Οι συνδρομητές whatsup μιλάνε μεταξύ τους δωρεάν όταν έχουν ενεργοποιήσει πακέτο με δωρεάν χρόνο προς whatsup (πέρα απο τα πακέτα προς όλους οπου δεν εχει σημασία το δικτυο/πακέτο). Τα καρτοσυμβόλαια και αυτά περιλαμβάνονται στους προορισμούς whatsup για όσους τα καλούνε από νουμερο whatsup. Απο εκεί και πέρα και τα συμβόλαια/καρτοσυμβόλαια έχουν δωρεάν χρόνο ειδικά προς κοσμοτέ ή και προς όλους. Αλλά de facto δωρεαν μεταξύ τους όλοι αυτοί δεν μιλάνε. Υπάρχει κανονικά χρέωση για τα πακέτα χρόνου ομιλίας και πάγιο στις συνδέσεις.

 

Οταν λεει στο συμβόλαιο απεριόριστα σε Cosmote 1500' και πχ 120 προς τρίτους.

 

ευχαριστώ θερμά, καλή σας ημέρα :)

Edited by caprilr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με συμβόλαιο Wind αναγκάστηκα να αγοράσω το προνομιακό της Cosmote από αγγελία μεταπωλητή.

Πλήρωσα κάτι παραπάνω αλλά αφού δεν γινόταν αλλιώς το έκανα και είμαι ευχαριστημένος που απόκτησα 2 νούμερα.

Υπάρχουν και της Vodafone με ενημέρωσε ο πωλητής αλλά της Cosmote πιστεύω είναι καλύτερο λόγω σήματος.

Η γνώμη μου είναι όποιος δεν μπορεί να το πάρει από την Cosmote ας δώσει κάτι παραπάνω και ας το πάρει από μεταπωλητή γιατί το πακέτο συμφέρει με χίλια.

Όσο για το "αν" κάποτε αυξηθεί όπως λένε κάποιοι ούτε που με πειράζει γιατί πάλι θα συμφέρει με αυτά που θα δίνει σε σχέση με άλλα πακέτα ή συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποσες φορές το μήνα μπορεί να ενεργοποιηθεί το #pare-dwse? Ψάχνω λύση για την έλλειψη μηνυμάτων στο πακέτο...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποσες φορές το μήνα μπορεί να ενεργοποιηθεί το #pare-dwse? Ψάχνω λύση για την έλλειψη μηνυμάτων στο πακέτο...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

#3#/ημερολογιακό μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Είναι κρίμα πάντως να μην υπάρχει ένα ολοκληρωμένο πακέτο, έστω με 20 sms, όπως υπάρχει στη wind.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Είναι κρίμα πάντως να μην υπάρχει ένα ολοκληρωμένο πακέτο, έστω με 20 sms, όπως υπάρχει στη wind.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η εταιρία που αναφέρεις έχει τα ακριβότερα (κατά πάρα πολύ) πακέτα sms από όλες τις άλλες εταιρίες (ΑΝ εξαιρέσουμε αυτά που δίνει με ανανεώσεις € έστω κ 5€).

ΔΕ θες να ξέρεις πόσο.....:lol:

Εδώ θα βρεις κ πακέτα με 1,62 ή 2,42€ , αλλά για λίγες μέρες (βδομάδα ως 15νθήμερο).

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία που αναφέρεις έχει τα ακριβότερα (κατά πάρα πολύ) πακέτα sms από όλες τις άλλες εταιρίες (ΑΝ εξαιρέσουμε αυτά που δίνει με ανανεώσεις € έστω κ 5€).

ΔΕ θες να ξέρεις πόσο.....:lol:

Εδώ θα βρεις κ πακέτα με 1,62 ή 2,42€ , αλλά για λίγες μέρες (βδομάδα ως 15νθήμερο).

Συμφωνώ. όμως... Για κάποιον που έχει το προνομιακό έστω και για το 25ημερο μπορεί να έχει έως 80sms το μήνα/20 ανά εβδομάδα μεσω log n win.

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των SMS το φοιτητικό CU είναι το καλύτερο γιατί στα €8 δίνει 1200 SMS μαζί με 1200' προς όλους

 

Νομίζω ότι και στο φοιτητικό της Cosmote ακριβώς το ίδιο είναι.

Με 8 ευρώ σου δίνει 1200 λεπτα προς ολους 1200 sms προς ολους.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που μίλησα με 13888 μου είπαν ότι δεν γίνεται τηλεφωνικά και θα πρέπει να πάω σε κατάστημα του ΟΤΕ για την μεταβίβαση.

Όταν ρώτησα πως θα γίνει χωρίς την παρουσία του προηγούμενου κατόχου μου είπαν ότι δεν χρειάζεται μιας και πρόκειται για νέα σύνδεση.

Από Δευτέρα θα πάω και θα δούμε ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Τελικά είναι θέμα σε ποιον θα πέσεις στο 13888.

Την περασμένη Τετάρτη τους πήρα πάλι τηλέφωνο μου ζήτησαν τα στοιχεία μου και χθες έγινε η μεταβίβαση και των τριών αριθμών στο όνομα μου.

Τέλος καλό όλα καλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "ορθά κοφτά" το παρατήρησα και εγώ. Με πήραν τηλέφωνο σε ένα q που έχω, δεν είδα την κλήση και τους πήρα πίσω και μου είπαν πως θέλαμε να σας ενημερώσουμε για μια προσφορά καρτοκινητής ΑΛΛΑ επειδή δεν απάντησα στη δεδομένη χρονική στιγμή ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να μου το δώσουν τώρα εκτός αν ξαναβγει το νούμερό μου στις λίστες τους. Η υπάλληλος μάλιστα ήταν και ψιλο "άσε μας ρε φιλε τώρα, δεν στο δίνουμε".

 

Και επειδή θεώρησα και γελοίο το σκηνικό (αφού δεν απάντησες εκείνο το δευτερόλεπτο, πέταξε το πουλάκι τώρα) ήταν η κατάλληλη ευκαιρία να κόψουμε οποιαδήποτε παρτίδα με την Cosmote. Έκοψα σταθερό/internet, 2 κινητά (και ας είχε και πέναλτυ το ένα από αυτά) και OTE TV και το 1 κινητό που κράτησα το έκανα frog (οσονούπω q). Δεν λέω πως τους έκανα τα μούτρα κρέας, αυτή είναι η μόνη δυνατότητα που έχω ως καταναλωτής αυτό έκανα.

 

"Αν" με ξανακαλέσουν και μου δώσουν την προσφορά επειδή εγώ ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το πάρω, θα ενημερώσω εδώ στο forum μήπως το θέλει κάποιος άλλος.

 

Ενα Whats Up κραταω με Promo4 και βαζω καρτα καθε 4 μηνες.Αν κοψουν το 1+1 στα everest ισως να το σουταρω.Και τωρα προχθες μας πηραν απο τον οτε για σταθερο,και τα νουμερα ειναι κατευθειαν απο τον οτε/κοσμοτε.

Ειχαμε σταθερο,πηγαμε αλλου εδω και 10 χρονια και το καλοκαιρι ενω πηγαμε στην κοσμοτε,οι ανθρωποι ηταν τουλαχιστον απαραδεκτοι γιατι πηραν την γραμμη και εξοπλισμος γιοκ αφηνοντας μας ξεκρεμαστους και 3-4 μερες χωρις ιντερνετ.Χωρια την εξυπερετηση οπου ειναι το λιγοτερο απαραδεκτοι και πραγματικα θυμιζει μια κακη δημοσια υπηρεσια.Στην Κινητη καποιες φουσκωμενες χρεωσεις και τα πανακριβα συμβολαια ηταν ο λογος που τα κοψαμε.

Και επειδη ειμαι στην βορεια ελλαδα το μονοπωλιο της κοσμοτε στην κινητη κραταει.Γιατι λογω καλυψης την προτιμανε οι περισσοτεροι εδω πανω.

Περιμενω να γινει μαζικη αναβαθμιση στην Μακεδονια απο την Wind μπας και δουμε 4G παντου για να τα κοψω ολα μια και καλη μαζι τους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Xθες έλαβα σμς ,στο wind νουμερο που με είχαν καλέσει για την προσφορά,ότι έγινε η ταυτοποίηση του νούμερου και να κάνω άμεσα μια κλήση για να ενεργοποιηθεί το νούμερο.Ακόμα στην ζελατίνα είναι η σιμ :lol:
Link to comment
Share on other sites

Xθες έλαβα σμς ,στο wind νουμερο που με είχαν καλέσει για την προσφορά,ότι έγινε η ταυτοποίηση του νούμερου και να κάνω άμεσα μια κλήση για να ενεργοποιηθεί το νούμερο.Ακόμα στην ζελατίνα είναι η σιμ :lol:

 

Εμένα εδώ κ >4 μήνες (από αρχές Σεπτέμβρη):

Ξεπέρασε χτες τα #10# τέτοια (όπως λες) ενημερωτικά sms: #11# sms από αρχές Σεπτέμβρη να το/τα ενεργοποιήσω....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι θέμα σε ποιον θα πέσεις στο 13888.

Την περασμένη Τετάρτη τους πήρα πάλι τηλέφωνο μου ζήτησαν τα στοιχεία μου και χθες έγινε η μεταβίβαση και των τριών αριθμών στο όνομα μου.

Τέλος καλό όλα καλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

οι αριθμοι ηταν σε ονομα οτι νανε αν θυμαμαι καλα?γτ και εμενα ειναι σε ονομα οτι νανε!πηρες τηλ και σου εκαναν επιτοπου την μεταβιβαση?

Link to comment
Share on other sites

Επιτόπου μεταβίβαση δεν γίνεται. Πρέπει να βρεθούν τα στοιχεία ταυτοποίησης με την υπογραφή της υπεύθηνης δήλωσης.

Το πολύ πολύ να πήραν τηλέφωνο την εταιρεία που τα έχει δηλώσει.

Link to comment
Share on other sites

οι αριθμοι ηταν σε ονομα οτι νανε αν θυμαμαι καλα?γτ και εμενα ειναι σε ονομα οτι νανε!πηρες τηλ και σου εκαναν επιτοπου την μεταβιβαση?

 

 

 

Ναι οι αριθμοί ήταν σε ένα αραβικό όνομα.

Όπως έγραψα δεν έγινε επιτόπου.

Τετάρτη πήραν τα στοιχεία μου στο 13888 Παρασκευή έγινε η μεταβίβαση.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

πηρα και γω το πακετο και ακομα δεν του εχω βαλει καρτα ανανεωσης αλλα με προβληματιζει οτι το σημα ιντερνετ ειναι μονιμα στο G ενω μια καρτα wind που εχω αλλαζει απο Ε σε G και σε 3G αναλογα . και σκεφτομαι μηπως το ιντερνετ της cosmote ειναι μονιμα αργο .αν ξερει κανεις να μ πει παρακαλω Edited by dialynas
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

πηρα και γω το κακετο και ακομα δεν του εχω βαλει καρτα ανανεωσης αλλα με προβληματιζει οτι το σημα ιντερνετ ειναι μονιμα στο G ενω μια καρτα wind που εχω αλλαζει απο Ε σε G και σε 3G αναλογα . και σκεφτομαι μηπως το ιντερνετ της cosmote ειναι μονιμα αργο .αν ξερει κανεις να μ πει παρακαλω

 

ενεργοποίησες το 4G με σμς "4G" στο 1333?

Εχεις κινητό με διπλή σιμ;Τότε μόνο η μια σιμ θα μπορεί να συνδεθεί στο ιντερνετ,εκτός αν έχεις dual sim active κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στο πάρε δώσε μπορώ να δώσω μόνο χρόνο ομιλίας και όχι mb;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηρα και γω το πακετο και ακομα δεν του εχω βαλει καρτα ανανεωσης αλλα με προβληματιζει οτι το σημα ιντερνετ ειναι μονιμα στο G ενω μια καρτα wind που εχω αλλαζει απο Ε σε G και σε 3G αναλογα . και σκεφτομαι μηπως το ιντερνετ της cosmote ειναι μονιμα αργο .αν ξερει κανεις να μ πει παρακαλω

 

Αν εχεις δικαρτο κινητο ρυθμισε να μπαινει στο ιντερνετ η Cosmote.Αν δεν το υποστηρηζουν οι ρυθμισεις βαλε την Wind στη θεση και την Cosmote στη θεση 1.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...