Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως συνεχιζουν να δινουν προνομιακα. Εμενα μολις σημερα με πηραν (13888) στον παλιο αριθμο Wind προνομοιακο για να μου στειλουν 1 πακετο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,έχω έρθει Αθήνα για κάτι δουλειές,και σήμερα είδα έξω από το τζάμπο στον Πειραιά δύο κοπέλες με μπλουζάκια κοσμοτε και δίναν τέτοια νούμερα,όποιος μένει κοντά ας πάει,ίσως είναι και αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Παντως συνεχιζουν να δινουν προνομιακα. Εμενα μολις σημερα με πηραν (13888) στον παλιο αριθμο Wind προνομοιακο για να μου στειλουν 1 πακετο...

Μην πάρεις, γιατί σε -13 μέρες, θα πάει στα 20€/μήνα. Μου το είπε ο φίλος μου ο Αλέξης ο Τσίπρας, αλλά και ο κουμπάρος μου, γενικός διευθυντής της T-Mobile της Γερμανίας.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μαθαινουμε αν εχει γινει η μεταβιβαση στα στοιχεια μας; Τηλεφωνο στην εξυπηρετηση ή γινεται και αλλιως;
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μαθαινουμε αν εχει γινει η μεταβιβαση στα στοιχεια μας; Τηλεφωνο στην εξυπηρετηση ή γινεται και αλλιως;

 

Άνοιξε το cosmote app με το wifi κλειστό και τα data ανοιχτά. Αν είχε ανοίξει πρόσφατα σε wifi, σκότωσέ το και άνοιξέ το και πάλι. Θα σου βγάλει όλες τις γραμμές που είναι στον ίδιο ΑΔΤ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,έχω έρθει Αθήνα για κάτι δουλειές,και σήμερα είδα έξω από το τζάμπο στον Πειραιά δύο κοπέλες με μπλουζάκια κοσμοτε και δίναν τέτοια νούμερα,όποιος μένει κοντά ας πάει,ίσως είναι και αύριο.

 

Μοιράζουν αλλά πακέτα και όχι το συγκεκριμένο το οποίο έχει σταματήσει να μοιράζεται σε εξωτερικούς χώρους τουλάχιστον 3 μήνες....

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις, γιατί σε -13 μέρες, θα πάει στα 20€/μήνα. Μου το είπε ο φίλος μου ο Αλέξης ο Τσίπρας, αλλά και ο κουμπάρος μου, γενικός διευθυντής της T-Mobile της Γερμανίας.

Με τετοιες γνωριμιες και καθεσε και γραφεις στο myphone βρε παιδι μου; Θα το παρω παντως και αν το χρειαστεις σε περιπτωση που οι γνωριμιες σου πεσουν εξω, στειλε μου pm.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

τα συν του κοσμοτε για εμενα ειναι φυσικα οι 30 μερες...επισης,οτι ειναι γουατς απ και μπορουν να σε παρουν οσοι εχουν γουατς απ,+ οτι μπορει να σε παρουν οσοι εχουν κοσμοτε καρτοσυμβολαιο - συνδεση χωρις χρεωση!Επισης και το κυριοτερο!Μιας και ειμαι επαρχια...στα + παλι η ποιοτητα στο τηλ και φυσικα το ιντερνετ που εχεις σχεδον παντου 3g-4g σε αντιθεση με την γουιντ που με το ζορι να εχω 3g και σχεδον μονιμα 2g:lol:

απο εκει και περα τα αναλογα τι αναγκες εχει ο καθενας!

 

Καλημέρα,

Έχετε την καλοσύνη να διευκρινήσετε σχετικά με το "οτι ειναι γουατς απ και μπορουν να σε παρουν οσοι εχουν γουατς απ,+ οτι μπορει να σε παρουν οσοι εχουν κοσμοτε καρτοσυμβολαιο - συνδεση χωρις χρεωση" και ρωτώ διότι έχω την εντύπωση πως υπάρχει κανονικά χρέωση, εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει με τον τρόπο ακριβώς που γράφτηκε εκτος κι αν το κατάλαβα λάθος. Οι συνδρομητές whatsup μιλάνε μεταξύ τους δωρεάν όταν έχουν ενεργοποιήσει πακέτο με δωρεάν χρόνο προς whatsup (πέρα απο τα πακέτα προς όλους οπου δεν εχει σημασία το δικτυο/πακέτο). Τα καρτοσυμβόλαια και αυτά περιλαμβάνονται στους προορισμούς whatsup για όσους τα καλούνε από νουμερο whatsup. Απο εκεί και πέρα και τα συμβόλαια/καρτοσυμβόλαια έχουν δωρεάν χρόνο ειδικά προς κοσμοτέ ή και προς όλους. Αλλά de facto δωρεαν μεταξύ τους όλοι αυτοί δεν μιλάνε. Υπάρχει κανονικά χρέωση για τα πακέτα χρόνου ομιλίας και πάγιο στις συνδέσεις. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου δώσανε το προνομοιακό πακέτο με 1500+1500 και μου δώσανε τον αριθμό 2108006300 αν θέλει κάποιος άλλος.

Οποιος θέλει ας προσπαθήσει .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχετε την καλοσύνη να διευκρινήσετε σχετικά με το "οτι ειναι γουατς απ και μπορουν να σε παρουν οσοι εχουν γουατς απ,+ οτι μπορει να σε παρουν οσοι εχουν κοσμοτε καρτοσυμβολαιο - συνδεση χωρις χρεωση" και ρωτώ διότι έχω την εντύπωση πως υπάρχει κανονικά χρέωση, εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι

Οταν λεει στο συμβόλαιο απεριόριστα σε Cosmote 1500' και πχ 120 προς τρίτους.

 

quis custodiet ipsos custodes

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει με τον τρόπο ακριβώς που γράφτηκε εκτος κι αν το κατάλαβα λάθος. Οι συνδρομητές whatsup μιλάνε μεταξύ τους δωρεάν όταν έχουν ενεργοποιήσει πακέτο με δωρεάν χρόνο προς whatsup (πέρα απο τα πακέτα προς όλους οπου δεν εχει σημασία το δικτυο/πακέτο). Τα καρτοσυμβόλαια και αυτά περιλαμβάνονται στους προορισμούς whatsup για όσους τα καλούνε από νουμερο whatsup. Απο εκεί και πέρα και τα συμβόλαια/καρτοσυμβόλαια έχουν δωρεάν χρόνο ειδικά προς κοσμοτέ ή και προς όλους. Αλλά de facto δωρεαν μεταξύ τους όλοι αυτοί δεν μιλάνε. Υπάρχει κανονικά χρέωση για τα πακέτα χρόνου ομιλίας και πάγιο στις συνδέσεις.

 

ακριβως αυτο!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου δώσανε το προνομοιακό πακέτο με 1500+1500 και μου δώσανε τον αριθμό 2108006300 αν θέλει κάποιος άλλος.

Οποιος θέλει ας προσπαθήσει .

 

θα προσπαθησω να παρω εγω τηλ

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι παίζει πολυ επιθετικά η Cosmote για να πάρει πισω τους συνδρομητές που φύγαν για Wind κυρίως..και μετά να αρχίσει είτε να αυξάνει την τιμή του πακέτου είτε να μειώνει τις παροχές...(γνωστό το έργο απο εποχής 1500' προς wu με κάθε ανανέωση μετά 1200' κλπ κλπ).Βέβαια έχει διαφορά το τότε με το τώρα αλλα..
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου δώσανε το προνομοιακό πακέτο με 1500+1500 και μου δώσανε τον αριθμό 2108006300 αν θέλει κάποιος άλλος.

Οποιος θέλει ας προσπαθήσει .

 

Εγω παντως που πηρα μου ειπαν ορθα κοφτα πως ειναι μονο για αυτους με προνομιακο wind αρα γιοκ για μας, βεβαια δεν περιμενα και τπτ καλυτερο απο τον ΟΤΕ Cosmote οπως θελέτε πειτε το! Το μονοπωλιο στην κοροιδια το ειχαν και το εχουν ανακαθεν, κριμα πολυ κριμα! Ανυπομονο να βρεθει αλλη εταιρια και για το χωριο ωστε να τους αποχαιρετησω οριστικα!3 σταθερα και 2 κινητα χασανε! :rolleyes::)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που πηρα μου ειπαν ορθα κοφτα πως ειναι μονο για αυτους με προνομιακο wind αρα γιοκ για μας, βεβαια δεν περιμενα και τπτ καλυτερο απο τον ΟΤΕ Cosmote οπως θελέτε πειτε το! Το μονοπωλιο στην κοροιδια το ειχαν και το εχουν ανακαθεν, κριμα πολυ κριμα! Ανυπομονο να βρεθει αλλη εταιρια και για το χωριο ωστε να τους αποχαιρετησω οριστικα!3 σταθερα και 2 κινητα χασανε! :rolleyes::)

 

Και εμενα σε Wind προνομιακο με πηραν για να μου το στειλουν, αλλα μου κανει τρομερη εντυπωση πως αυτοι ξερουν ποιος εχει προνομιακο και ποιος οχι; Δεν τους κανει δηλαδη ο απλος συνδρομητης F2g;

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα σε Wind προνομιακο με πηραν για να μου το στειλουν, αλλα μου κανει τρομερη εντυπωση πως αυτοι ξερουν ποιος εχει προνομιακο και ποιος οχι; Δεν τους κανει δηλαδη ο απλος συνδρομητης F2g;

 

Δύσκολη είναι η διαρροή σε αυτή τη χώρα;

Πχ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462726

 

Και κανείς δε παίρνει χαμπάρι.

Ούτε κ μπορεί να "κάνει" τπτ ("Νόμοι" ? ?.....:lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη είναι η διαρροή σε αυτή τη χώρα;

Πχ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462726

 

Και κανείς δε παίρνει χαμπάρι.

Ούτε κ μπορεί να "κάνει" τπτ ("Νόμοι" ? ?.....:lol: ).

 

Ααα μαλιστα ετσι ναι...:lol: Παντως νομοι υπαρχουν απλα δεν τους εφαρμοζει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα σε Wind προνομιακο με πηραν για να μου το στειλουν, αλλα μου κανει τρομερη εντυπωση πως αυτοι ξερουν ποιος εχει προνομιακο και ποιος οχι; Δεν τους κανει δηλαδη ο απλος συνδρομητης F2g;

δεν παιρνουν μονο σε προνομιακα εμενα με ειχαν παρει σε απλο σχετικα καινουργιο νουμερο που ειχα απο καταστημα wind. Απλά εχουν λιστα αριθμων είτε αυτων που πωλουνται απο promoters,ειτε απλα παιρνουν αμπαριζα τις αριθμοσειρες που εχει νοικιασει η wind μεσω εεττ.

Link to comment
Share on other sites

δεν παιρνουν μονο σε προνομιακα εμενα με ειχαν παρει σε απλο σχετικα καινουργιο νουμερο που ειχα απο καταστημα wind. Απλά εχουν λιστα αριθμων είτε αυτων που πωλουνται απο promoters,ειτε απλα παιρνουν αμπαριζα τις αριθμοσειρες που εχει νοικιασει η wind μεσω εεττ.

Οποτε περνουν γενικα στα F2G, ειχα διαβασει εδω οτι περνουν μονο οσους εχουν το προνομιακο γι'αυτο λεω πως το ξερουν ποιος ειναι προνομιακος αριθμος και ποιος οχι...

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη είναι η διαρροή σε αυτή τη χώρα;

Πχ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462726

 

Και κανείς δε παίρνει χαμπάρι.

Ούτε κ μπορεί να "κάνει" τπτ ("Νόμοι" ? ?.....:lol: ).

 

Όταν καις κατι, αυτο σημαίνει οτι διαρρέει;

 

Μέχρι τώρα ήξερα οτι καταστρέφεται.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε περνουν γενικα στα F2G, ειχα διαβασει εδω οτι περνουν μονο οσους εχουν το προνομιακο γι'αυτο λεω πως το ξερουν ποιος ειναι προνομιακος αριθμος και ποιος οχι...

 

Όχι σε όλα όμως . Έχουν μια λίστα με νούμερα. Εγώ έχω και wind προνομιακό πηρα τηλ . Μου είπε μισό λεπτό να δω αν είστε στη λίστα μας και τελικά είπε ότι το νούμερο μου δεν είναι στη λίστα για την προσφορά και δεν μου έδωσε την προσφορά....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που πηρα μου ειπαν ορθα κοφτα πως ειναι μονο για αυτους με προνομιακο wind αρα γιοκ για μας,

 

Αυτό το "ορθά κοφτά" το παρατήρησα και εγώ. Με πήραν τηλέφωνο σε ένα q που έχω, δεν είδα την κλήση και τους πήρα πίσω και μου είπαν πως θέλαμε να σας ενημερώσουμε για μια προσφορά καρτοκινητής ΑΛΛΑ επειδή δεν απάντησα στη δεδομένη χρονική στιγμή ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να μου το δώσουν τώρα εκτός αν ξαναβγει το νούμερό μου στις λίστες τους. Η υπάλληλος μάλιστα ήταν και ψιλο "άσε μας ρε φιλε τώρα, δεν στο δίνουμε".

 

Και επειδή θεώρησα και γελοίο το σκηνικό (αφού δεν απάντησες εκείνο το δευτερόλεπτο, πέταξε το πουλάκι τώρα) ήταν η κατάλληλη ευκαιρία να κόψουμε οποιαδήποτε παρτίδα με την Cosmote. Έκοψα σταθερό/internet, 2 κινητά (και ας είχε και πέναλτυ το ένα από αυτά) και OTE TV και το 1 κινητό που κράτησα το έκανα frog (οσονούπω q). Δεν λέω πως τους έκανα τα μούτρα κρέας, αυτή είναι η μόνη δυνατότητα που έχω ως καταναλωτής αυτό έκανα.

 

"Αν" με ξανακαλέσουν και μου δώσουν την προσφορά επειδή εγώ ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το πάρω, θα ενημερώσω εδώ στο forum μήπως το θέλει κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "ορθά κοφτά" το παρατήρησα και εγώ. Με πήραν τηλέφωνο σε ένα q που έχω, δεν είδα την κλήση και τους πήρα πίσω και μου είπαν πως θέλαμε να σας ενημερώσουμε για μια προσφορά καρτοκινητής ΑΛΛΑ επειδή δεν απάντησα στη δεδομένη χρονική στιγμή ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να μου το δώσουν τώρα εκτός αν ξαναβγει το νούμερό μου στις λίστες τους. Η υπάλληλος μάλιστα ήταν και ψιλο "άσε μας ρε φιλε τώρα, δεν στο δίνουμε".

 

Και επειδή θεώρησα και γελοίο το σκηνικό (αφού δεν απάντησες εκείνο το δευτερόλεπτο, πέταξε το πουλάκι τώρα) ήταν η κατάλληλη ευκαιρία να κόψουμε οποιαδήποτε παρτίδα με την Cosmote. Έκοψα σταθερό/internet, 2 κινητά (και ας είχε και πέναλτυ το ένα από αυτά) και OTE TV και το 1 κινητό που κράτησα το έκανα frog (οσονούπω q). Δεν λέω πως τους έκανα τα μούτρα κρέας, αυτή είναι η μόνη δυνατότητα που έχω ως καταναλωτής αυτό έκανα.

 

"Αν" με ξανακαλέσουν και μου δώσουν την προσφορά επειδή εγώ ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το πάρω, θα ενημερώσω εδώ στο forum μήπως το θέλει κάποιος άλλος.

Και πολύ καλά έκανες φίλε μου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...