Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απαιτείται φυσική παρουσία και των δύο για υπογραφές κλπ. Τώρα αν γίνεται ή δεν γίνεται με εξουσιοδότηση καλύτερα να επικοινωνήσεις με κάποιο κατάστημα να σου πούνε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη πληροφορία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και πάλι,πώς μπορώ το μέγιστο των προσφορών σε MB και χρόνο ομιλίας με την ανανέωση που θα κάνω τον άλλο μήνα;

(Reload,πάρε δώσε, κ.λ.π)

Link to comment
Share on other sites

http://mobilemaps.freesite.host/el/odigoi-xrisis-programmaton/what-s-up-extras.html

διαβασε και τα 3 αναλυτικα (ανανεωση-παρε μοιρασε-relaodit)

για την ομιλια φανταζομαι αφου θα ενεργοποιησεις το προνομιακο θα εισαι καλυμενος.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Με εξουσιοδότηση;
Μπορείς και με χαρτί εξουσιοδότησης που θα σου δώσει ο κάτοχος του αριθμού και μετά κάνεις την αλλαγή χωρίς την φυσική του παρουσία σε όποιο κατάστημα Cosmote ή Γερμανός. Θα σου πρότεινα να πας όμως στον Γερμανό επειδή στα καταστήματα της Cosmote έχει αρκετά απαρχαιωμένα στελέχη που μόλις δουν την εξουσιοδότηση παίζει να νομίζουν ότι πας να κάνεις κάτι κακό και θα αρχίσουν τις ερωτήσεις και ίσως χρειαστεί να το παίξεις ζόρικος.

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

http://mobilemaps.freesite.host/el/odigoi-xrisis-programmaton/what-s-up-extras.html

διαβασε και τα 3 αναλυτικα (ανανεωση-παρε μοιρασε-relaodit)

για την ομιλια φανταζομαι αφου θα ενεργοποιησεις το προνομιακο θα εισαι καλυμενος.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Με εξουσιοδότηση;

 

Παλιότερα που επαιρνα για φίλους στην επαρχία κάρτες Wind, τους έστελνα τις κάρτες μαζί με εξουσιοδότηση, με γνήσιο από KΕΠ και κάνανε την αλλαγή μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα που επαιρνα για φίλους στην επαρχία κάρτες Wind, τους έστελνα τις κάρτες μαζί με εξουσιοδότηση, με γνήσιο από KΕΠ και κάνανε την αλλαγή μόνοι τους.

 

Θα πάρω τηλ το κοντινότερο μου υποκατάστημα COSMOTE και θα τους ρωτήσω σχετικά με την εξουσιοδότηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς και με χαρτί εξουσιοδότησης που θα σου δώσει ο κάτοχος του αριθμού και μετά κάνεις την αλλαγή χωρίς την φυσική του παρουσία σε όποιο κατάστημα Cosmote ή Γερμανός. Θα σου πρότεινα να πας όμως στον Γερμανό επειδή στα καταστήματα της Cosmote έχει αρκετά απαρχαιωμένα στελέχη που μόλις δουν την εξουσιοδότηση παίζει να νομίζουν ότι πας να κάνεις κάτι κακό και θα αρχίσουν τις ερωτήσεις και ίσως χρειαστεί να το παίξεις ζόρικος.

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ,θα πάω πρώτα σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και με χαρτί εξουσιοδότησης που θα σου δώσει ο κάτοχος του αριθμού και μετά κάνεις την αλλαγή χωρίς την φυσική του παρουσία σε όποιο κατάστημα Cosmote ή Γερμανός. Θα σου πρότεινα να πας όμως στον Γερμανό επειδή στα καταστήματα της Cosmote έχει αρκετά απαρχαιωμένα στελέχη που μόλις δουν την εξουσιοδότηση παίζει να νομίζουν ότι πας να κάνεις κάτι κακό και θα αρχίσουν τις ερωτήσεις και ίσως χρειαστεί να το παίξεις ζόρικος.

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

 

:lol:Εεεεε, ΟΧΙ κι έτσι....:lol: : Είπαμε, αλλά: ΟΚ.!

Link to comment
Share on other sites

Η εξουσιοδότηση είναι απόλυτα νόμιμη διαδικασία και δεν μπορεί να σου αρνηθεί κάνεις υπάλληλος.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εξουσιοδότηση είναι απόλυτα νόμιμη διαδικασία και δεν μπορεί να σου αρνηθεί κάνεις υπάλληλος.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν την αρνούνται αλλά την πρώτη φορά που πήγα για εξουσιοδότηση σε κατάστημα (της επαρχίας) της Cosmote με κοίταζαν σαν εξωγήινο. Η υπάλληλος φώναξε την προϊσταμένη της επειδή δεν της είχε ξανατύχει κάτι παρόμοιο. Η προϊσταμένη αφού διάβαζε σειρά σειρά το χαρτί της εξουσιοδότησης μου είπε ότι καλύτερα να έρθω το πρωί που θα είναι ο κ.Τάδε και να μου το κάνει εκείνος. Όταν άρχισα να δείχνω δυσφορία τότε πήρε τηλ. στα κεντρικά και μετά τελικά έκανε την διαδικασία αλλαγής.

Αντιθέτως μετά από λίγο καιρό που ξαναέκανα την διαδικασία σε κατάστημα του Γερμανού, τα νέα παιδιά που εξυπηρετούσαν αμέσως ξεκίνησαν την διαδικασία χωρίς αναμονές.

Γενικά η εμπειρία μου με τον παλιό ΟΤΕ και τα παλιά στελέχη δεν είναι και η καλύτερη γι'αυτό ότι μπορώ το κάνω μέσω τηλεφώνου ή Γερμανού και στο τέλος αφήνω την επιλογή της εξυπηρέτησης από εκεί.

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος Q καρτοκινητης [[στην sim 1]] και ειδικης προσφορας whats up (1500' προς ολους και 1.5GB (8.57€) [[sim2]](την ειδικη προσφορα την οποια εβαλα σαν εναλλακτικη της Q γιατι με τις αυξησεις που περνει η Q συχνα πυκνα θα φτασει σε λιγο την τιμη της whats up ).Καθε ποσους μηνες θα πρεπει να βαζω 10€ για να κανω χρηση της ειδ προσφορας whats up για να διατηρω την ειδικη προσφορα whats up ενεργη ?

Καθε 3μηνο που ληγει το υπολοιπο χρηματων στην καρτα ?

Καθε 12μηνο που ληγει η συνδεση (στο whats up)?

Η κατι αλλο .

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Ξερουμε κατι για το αν ισχυει η προσφορα για ανανεωση μια φορα καθε 12μηνο ή σε ποιο τηλεφωνο να ρωτησουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κατι για το αν ισχυει η προσφορα για ανανεωση μια φορα καθε 12μηνο ή σε ποιο τηλεφωνο να ρωτησουμε?

 

Για πάρε το cc τους στο 2106513888 και πες μας τι σου απάντησαν έγκυρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Γνωρίζει κάποιος φίλος, που μπορούμε να βρούμε το προνομιακό 1500λ και 1500mb με 8,5 ευρώ στη περιοχή της Θεσνικης?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Γνωρίζει κάποιος φίλος, που μπορούμε να βρούμε το προνομιακό 1500λ και 1500mb με 8,5 ευρώ στη περιοχή της Θεσνικης?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα, μόνο από αγγελία ξέρω πως τα δίνουν πια.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχουμε θέμα για το Προνομιακό What’sUp 1500’ + 1,5gb internet όπως έχει και το αντίστοιχο ανταγωνιστικό πακέτο στο νήμα της άλλης εταιρίας για να συζητάμε σχετικά με το αυτό το πακέτο :)

 

Λοιπόν το προνομιακό WhatsUp:

 

  • σου δίνει τη δυνατότητα ενεργοποίησης των 1500' και 1500ΜΒ για πάντα. Βασική προϋπόθεσή είναι όπως και σε κάθε καρτοκινητό, να διατηρείται η γραμμή ενεργή στο δίκτυο ανανεώνοντας έστω μία φορά το 3μηνο.
     
  • Η προσφορά δεν χάνετε ποτέ ανεξαρτήτως αν την ενεργοποιήσεις μια φορά το μήνα, το εξάμηνο η μια φορά τον χρόνο (δεν είναι σαν το προνομιακό f2g και q που χάνονται αν δεν το ενεργοποιήσεις μια φορά ανά τρίμηνο).
  • Μπορεί να ενεργοποιηθεί 4 φορές τον μήνα.
  • Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να αποκτήσει TwinSim χωρίς να επηρεάζεται το πακέτο.
  • Με ανανέωση 10 ευρώ παίρνεις 500MB για ευ ημέρες και από το Reload παίρνεις +1200 MB για ένα μήνα οπότε έχεις 1500’ + 3.2 GB internet.
  • Για ενεργοποίηση στελνεις Z9 στο 1330 ή το ενεργοποιείς μέσα από την εφαρμογή.

 

 

Προτεραιότητα στην κατανάλωση Δεδομένων :

 

Το πακέτο After Dark καταναλώνεται πάντα με προτεραιότητα, εκτός αν ενεργοποιήσεις ΜΒ μέσω της υπηρεσίας #pare_kavatza.

 

Όλα τα παραπάνω έχουν απαντηθεί από την εταιρία μέσω fb chat οπότε είναι ότι πιο έγκυρο υπάρχει ως ενημέρωση

Αυτα απο την 1η σελιδα του θεματος .

Δεν προλαβα να ρωτησω στο τηλ για το πακετο.

Αν ξερει κανεις για τα παρακατω :

1) Ενεργοποιησα την προσφορα στις 25/10 για πρωτη φορα ,τελειωνει το 3 μηνο στις 25/1 . το χρηματικο υπολοιπο 0,67€ χανονται αν δεν ανανεωσω για 5€ ?

2) Αν ανανεωσω με 5€ χρειαζετε να ενεργοποιησω και το πακετο για να ισχυει?

3) Σκεφτομαι να βαζω 5€ καθε 3μηνο και ετσι να ενεργοποιω την προσφορα καθε 6μηνο (5€+5€) Λετε να γινεται αυτο ?

4) Η να βαζω καθε χρονο 10€ και να την ενεργοποιω τη προσφορα πριν ληξη η συνδεση (αν και δεν πιστευω να παιζει αυτο αφου θα εχω φραγη εισερχομενων κι εξερχομενων κλησεων μετα το 4μηνο) τη λετε ?

Ευχαριστω για τις απαντησεις εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

1.ναι θα χαθούν.

2. Δεν ειναι απαραίτητο

3. Με βαση αυτο που λέει το αρχικο ποστ θα μπορουσες να το κάνεις δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα.

4. Αν βαλεις 10€ 1 φορα το χρονο,αιρεται για 4 μηνες η φραγή. Με βαση παλι το αρχικο ποστ δεν φαίνεται να έχεις πρόβλημα ουτε σε αυτή την περίπτωση.

Να θυμίσω ότι οι συγκεκριμενες συνδεσεις wu δουλεύουν όπως και καθε αλλο wu. Μόνη διαφορά η επιπλέον δυνατότητα να ενεργοποιείται και το συγκεκριμένο προνομιακο πακέτο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω νούμερο προνομιακό what's up και η τελευταία ανανέωση έγινε στις 20/01 και ενεργοποιησα το πακέτο 1500 λεπτά και 1,5 giga αλλά στην εφαρμογή μου δείχνει μόνο τα αθροισμενα mb's ενώ τα λεπτά έχουν παραμείνει 1500..Εδώ να σημειώσω ότι έκανα ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου πρίν την λήξη τους..Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω νούμερο προνομιακό what's up και η τελευταία ανανέωση έγινε στις 20/01 και ενεργοποιησα το πακέτο 1500 λεπτά και 1,5 giga αλλά στην εφαρμογή μου δείχνει μόνο τα αθροισμενα mb's ενώ τα λεπτά έχουν παραμείνει 1500..Εδώ να σημειώσω ότι έκανα ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου πρίν την λήξη τους..Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο;;

To πρόβλημα ποιο είναι ; :O

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα ποιο είναι ; :O

 

Ότι αντί να μου εμφανίζει 3.000 λεπτά μου εμφανίζει μόνο 1.500 ενώ τα mb μου τα εμφανίζει κανονικά ολα αθροισμενα

Link to comment
Share on other sites

Ότι αντί να μου εμφανίζει 3.000 λεπτά μου εμφανίζει μόνο 1.500 ενώ τα mb μου τα εμφανίζει κανονικά ολα αθροισμενα
Δε μεταφέρονται τα λεπτά,μόνο τα megabyte μεταφέρονται και αυτά εφόσον η ανανέωση γίνει πριν την λήξη τούς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκα στο cloud Cosmote αλλά δε μπορώ να βρω πως να έχω δωρεάν SMS από το web2SMS

 

Πατάς πάνω που λέει email και αφου μπει στο email δεξιά πάνω γράφει web2sms το πατάς και μπαίνεις..

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ότι αντί να μου εμφανίζει 3.000 λεπτά μου εμφανίζει μόνο 1.500 ενώ τα mb μου τα εμφανίζει κανονικά ολα αθροισμενα

 

Καλησπέρα,

 

Έχουμε ξεκαθαρίσει πολλάκις, πως τα λεπτά του προνομιακού ΔΕΝ μεταφέρονται, παρά μόνο τα δεδομένα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά δύσκολο το site, δεν έχω καταφέρει να το βρω...

 

εχεις κανει ταυτοποιηση μεσω sms για το κινητο σου,ωστε να σε μεταφερει στο μεγαλυτερο πακετο που περιλαμβανει τα web sms?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δε μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί, κολλάει διαρκώς...

Ενώ έκανα επιβεβαίωση, με ρωτάει αν θέλω να κάνω ξανά και όταν το επιχειρώ ξανά, κολλάει και λέει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα...

Μου θυμίζει site άλλης δεκαετίας πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...