Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην αγγλια

 

Εχω την αισθηση οτι σωστα καταναλωνονται τα λεπτα και mb μιας και ειναι αγορασμενα (εστω και σε προνομιακη τιμη)

το λεει ξεκαθαρα πως τα δωρεαν μονο δεν δυναται να καταναλωθουν σε περιαγωγη

 

Οι όροι του πακέτου οι λένε ότι αποτελεί promo και δεν είναι διαθέσιμο στην περιαγωγή. Αν λειτουργεί ανεπίσημα, τόσο το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως έχει κανείς προνομιακό πακετάκι που να του περισσεύει ή αριθμό που να δικαιούται νέο?

Αν ναι, ας μου στείλει ένα pm να κάνουμε μεταβίβαση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις

1. Οι κλήσεις χρεώνονται 3λεπτες? και μετά ανα δευτερόλεπτο?

2. Πως μπορώ να έχω την twinsim όπως αναφέρει το αρχικό Post?

3. Μπορώ να αγοράσω μηνύματα και ποιο ειναι το ελάχιστο πακέτο?

4. Μεταφέρονται ο χρόνος και τα ΜΒ για τον επόμενο μήνα?

5. Ποια είναι η διαφορά με το φοιτητικό? μήπως το φοιτητικό συμφέρει καλύτερα

6. Υπάρχει κάποιο Link για το πακέτο στο επίσημο site?

7. Πόσο κοστίζει ? μπορώ να την προμηθευτώ στο όνομά μου? και από που?

Edited by vassilis3
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινεις στο κοπο να διαβασεις τιποτα ετσι;;; Ωραιος!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις

1. Οι κλήσεις χρεώνονται 3λεπτες? και μετά ανα δευτερόλεπτο?

2. Πως μπορώ να έχω την twinsim όπως αναφέρει το αρχικό Post?

3. Μπορώ να αγοράσω μηνύματα και ποιο ειναι το ελάχιστο πακέτο?

4. Μεταφέρονται ο χρόνος και τα ΜΒ για τον επόμενο μήνα?

5. Ποια είναι η διαφορά με το φοιτητικό? μήπως το φοιτητικό συμφέρει καλύτερα

6. Υπάρχει κάποιο Link για το πακέτο στο επίσημο site?

7. Πόσο κοστίζει ? μπορώ να την προμηθευτώ στο όνομά μου? και από που?

 

Αν κάνεις τον κόπο και διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες, θα λάβεις και τις απαντήσεις που θέλεις.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις τον κόπο και διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες, θα λάβεις και τις απαντήσεις που θέλεις.

 

Φυσικά άλλα είναι χαώδεις

Πολύ ξεφεύγουν απο το θέμα και ειναι 84 σελίδες διάβασα καμία 30αρια και δεν βρήκα απάντηση

Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

τελικά ρώτησα την ίδια την εταιρία

1. Οι κλήσεις χρεώνονται 3λεπτες? και μετά ανα δευτερόλεπτο? ΝΑΙ

2. Πως μπορώ να έχω την twinsim όπως αναφέρει το αρχικό Post? ΝΑΙ 16 ΕΥΡΩ

3. Μπορώ να αγοράσω μηνύματα και ποιο ειναι το ελάχιστο πακέτο? ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΗΣΑ

4. Μεταφέρονται ο χρόνος και τα ΜΒ για τον επόμενο μήνα? ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΒ

5. Ποια είναι η διαφορά με το φοιτητικό? μήπως το φοιτητικό συμφέρει καλύτερα ΘΕΛΕΙ ΠΑΣΟ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΒ ΚΑΙ ΟΜΙΛΙΑ

6. Υπάρχει κάποιο Link για το πακέτο στο επίσημο site? ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΩΘΗΤΗΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

7. Πόσο κοστίζει ? μπορώ να την προμηθευτώ στο όνομά μου? και από που? ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΩΘΗΤΗΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Edited by vassilis3
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά άλλα είναι χαώδεις

Πολύ ξεφεύγουν απο το θέμα και ειναι 84 σελίδες διάβασα καμία 30αρια και δεν βρήκα απάντηση

Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

τελικά ρώτησα την ίδια την εταιρία

1. Οι κλήσεις χρεώνονται 3λεπτες? και μετά ανα δευτερόλεπτο? ΝΑΙ

2. Πως μπορώ να έχω την twinsim όπως αναφέρει το αρχικό Post? ΝΑΙ 16 ΕΥΡΩ

3. Μπορώ να αγοράσω μηνύματα και ποιο ειναι το ελάχιστο πακέτο? ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΗΣΑ

4. Μεταφέρονται ο χρόνος και τα ΜΒ για τον επόμενο μήνα? ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΒ

5. Ποια είναι η διαφορά με το φοιτητικό? μήπως το φοιτητικό συμφέρει καλύτερα ΘΕΛΕΙ ΠΑΣΟ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΒ ΚΑΙ ΟΜΙΛΙΑ

6. Υπάρχει κάποιο Link για το πακέτο στο επίσημο site? ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΩΘΗΤΗΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

7. Πόσο κοστίζει ? μπορώ να την προμηθευτώ στο όνομά μου? και από που? ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΩΘΗΤΗΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Για το 3: SMS Choice. Το ελάχιστο πακέτο, κοστίζει 1,01€ και δίνει 30 SMS προς όλους, αλλά μόνο για μία μέρα. Αν θές μηνιαίο πακέτο με μυνήματα, παίρνεις 100 SMS με 4,03€. Εν ολίγοις, τα SMS είναι η μεγαλύτερη απάτη.

Link to comment
Share on other sites

Για το 3: SMS Choice. Το ελάχιστο πακέτο, κοστίζει 1,01€ και δίνει 30 SMS προς όλους, αλλά μόνο για μία μέρα. Αν θές μηνιαίο πακέτο με μυνήματα, παίρνεις 100 SMS με 4,03€. Εν ολίγοις, τα SMS είναι η μεγαλύτερη απάτη.

 

++++

Φυσικά με τιε εφαρμογές viber messanger klp δεν έρω κατά πόσο είναι χρήσιμα. Το σίγουρο είναι ότι τα χρησιμοποιώ κάποιες φορές όταν θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα πάει το μήνυμα άμεσα

δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα μέσα απο την εφαρμογή web2sms όπως ήδη έχω στο συμβόλαιο μου

Edited by vassilis3
Link to comment
Share on other sites

cloud.cosmote.gr

Κανεις εγγραφη και επιλεγεις ταυτοποιηση cosmote κινητης ωστε να σε αναβαθμισει στο 2ο πακετο που περιέχει το web2sms

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το προνομιακό πακέτο μήπως τυχόν το γνωρίζετε.

Ισχύει αυτό που διάβασα στο post #1229 ότι: "ισχύει εφ'όρου ζωής, αρκεί να την ενεργοποιείτε μία φορά το τρίμηνο";

Εγώ έχω το νούμερο αλλά επειδή δεν το χρησιμοποιώ για εξερχόμενες κλήσεις, το θέλω μόνο για να με καλούν δηλαδή, σκοπεύω να κάνω ανανέωση 5 ευρώ κάθε 3μηνο για να μην γίνεται φραγή.

Εάν κατάλαβα καλά εκτός από ανανέωση πρέπει να γίνεται και ενεργοποίηση του πακέτου Z9 γιατί αλλιώς χάνεται η προσφορά και γίνεται ένα απλό νούμερο what's up;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμμία δέσμευση της Cosmote ότι θα ισχύει εφ΄όρου ζωής.

Δεν υπάρχει όμως και κάποια ημερομηνία λήξης.

Θα ισχύει για όσο θα ισχύει....

Link to comment
Share on other sites

Με το 1500 λεπτά + 2.8 gb τι ισχύει; Υπάρχει καν τέτοιο πακέτο; γιατί είδα μια τέτοια αγγελία.

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Υπολογίζει προφανως και τα mb απο την 10ευρη ανανέωση που παιρνεις μεσω reloadit και πάρε μοίρασε.
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος Q καρτοκινητης [[στην sim 1]] και ειδικης προσφορας whats up (1500' προς ολους και 1.5GB (8.57€) [[sim2]](την ειδικη προσφορα την οποια εβαλα σαν εναλλακτικη της Q γιατι με τις αυξησεις που περνει η Q συχνα πυκνα θα φτασει σε λιγο την τιμη της whats up ).Καθε ποσους μηνες θα πρεπει να βαζω 10€ για να κανω χρηση της ειδ προσφορας whats up για να διατηρω την ειδικη προσφορα whats up ενεργη ?

Καθε 3μηνο που ληγει το υπολοιπο χρηματων στην καρτα ?

Καθε 12μηνο που ληγει η συνδεση (στο whats up)?

Η κατι αλλο .

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 3 αριθμούς με τον κωδικό WU PROMO 1500 από μέσα Σεπτέμβρη. Από τότε μου στέλνουν στο κινητό wind να ενεργοποιήσω αλλά δεν το κάνω. Η λήξη πάνω στα πακέτα είναι 05/11/2019 άρα θεωρητικά μέχρι και εκείνη την ημέρα μπορώ να ενεργοποιήσω και να έχω την προσφορά σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 3 αριθμούς με τον κωδικό WU PROMO 1500 από μέσα Σεπτέμβρη. Από τότε μου στέλνουν στο κινητό wind να ενεργοποιήσω αλλά δεν το κάνω. Η λήξη πάνω στα πακέτα είναι 05/11/2019 άρα θεωρητικά μέχρι και εκείνη την ημέρα μπορώ να ενεργοποιήσω και να έχω την προσφορά σωστά;

 

Ουδείς γνωρίζει να σου πει ακριβώς.

Και εγώ τα ίδια με σένα (με 25/10/2019 πίσω από τα καρτελάκια).

Θα σας πω ως τότε...Ελπίζω κι εσύ το ίδιο.:)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μετά από τέσσερις μήνες, "γύρισε" ο αριθμός στο όνομά μου.

Έγινε η μεταβίβαση, αφού πρώτα χρειάστηκε να στείλω και πάλι τη φωτοτυπία

της ταυτότητάς μου.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μετά από τέσσερις μήνες, "γύρισε" ο αριθμός στο όνομά μου.

Έγινε η μεταβίβαση, αφού πρώτα χρειάστηκε να στείλω και πάλι τη φωτοτυπία

της ταυτότητάς μου.

Πραγματικά δε καταλαβαίνω τι τα δίνουμε αφού σχεδόν πάντα λένε χάθηκε το ψηφιακό αρχείο. Εγώ πάντως δε την ξαναδίνω την ταυτότητα και ποτέ μη μου δώσουν νούμερο... Μόνο σε κατάστημα ταυτοποίηση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,προμηθεύτικα το εν λόγω πακέτο από γνωστό μου και η ερωτησή μου είναι η εξής:

μπορώ να αλλάξω τα στοιχεία κατόχου(του γνωστού μου) και να μεταφέρω το πακέτο στο ονομά μου;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,προμηθεύτικα το εν λόγω πακέτο από γνωστό μου και η ερωτησή μου είναι η εξής:

μπορώ να αλλάξω τα στοιχεία κατόχου(του γνωστού μου) και να μεταφέρω το πακέτο στο ονομά μου;

 

Ναι μπορείς, και οι δύο με τις ταυτότητες σας σε ένα κατάστημα Γερμανός ή ΟΤΕ-Cosmote.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Με εξουσιοδότηση;

απαιτείται φυσική παρουσία και των δύο για υπογραφές κλπ. Τώρα αν γίνεται ή δεν γίνεται με εξουσιοδότηση καλύτερα να επικοινωνήσεις με κάποιο κατάστημα να σου πούνε.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...