Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι τα συμπεράσματα μου για την μπαταρία ήταν βιαστικά και ανακριβή. Το κινητό έχει καλύτερη διαχείρηση με τη νέα έκδοση.

Παρακαλώ να επιβεβαιώσει κάποιος.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Κάτοχος note 5 ήρθε ο καιρός να αλλάξω συσκευή μόνο και μόνο επειδή μετά από 5 χρόνια δείχνει πλέον κάποια σημάδια κόπωσης. Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει πλέον η αγορά του του note 8(μιας και ναι μεν έχει πέσει η τιμή του αυτο το διάστημα , αλλά για τα χρόνια του παραμένει κάπως τσιμπημένη). Θέλω να παραμείνω στην οικογένεια των note μιας και το πενάκι το χρησιμοποιώ αρκετά.

Αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω είναι αν πρόκειται ακόμα για μία αξιόπιστη συσκευή και ΚΥΡΙΩΣ αν έχει πληγεί και αυτή από δυσλειτουργίες μέσω των αναβαθμίσεων που διαβάζω κατά καιρούς για αρκετά κινητά. Το note 9 για παράδειγμα το απέρριψα μιας και διάβασα για αρκετά προβλήματα(και εδώ στο forum) λόγω αναβαθμίσεων. Δεν με ενδιαφέρει να έχω την πιο σύγχρονη ή την πιο top συσκευή. Με ενδιαφέρει να κάνω την δουλειά μου ανενόχλητος. Όπως ακριβώς κάνω και με το note 5 μιας και δεν μου έκανε ποτέ την παραμικρή δυσλειτουργία.

Edited by Panos_Oro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Κάτοχος note 5 ήρθε ο καιρός να αλλάξω συσκευή μόνο και μόνο επειδή μετά από 5 χρόνια δείχνει πλέον κάποια σημάδια κόπωσης. Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει πλέον η αγορά του του note 8(μιας και ναι μεν έχει πέσει η τιμή του αυτο το διάστημα , αλλά για τα χρόνια του παραμένει κάπως τσιμπημένη). Θέλω να παραμείνω στην οικογένεια των note μιας και το πενάκι το χρησιμοποιώ αρκετά.

Αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω είναι αν πρόκειται ακόμα για μία αξιόπιστη συσκευή και ΚΥΡΙΩΣ αν έχει πληγεί και αυτή από δυσλειτουργίες μέσω των αναβαθμίσεων που διαβάζω κατά καιρούς για αρκετά κινητά. Το note 9 για παράδειγμα το απέρριψα μιας και διάβασα για αρκετά προβλήματα(και εδώ στο forum) λόγω αναβαθμίσεων. Δεν με ενδιαφέρει να έχω την πιο σύγχρονη ή την πιο top συσκευή. Με ενδιαφέρει να κάνω την δουλειά μου ανενόχλητος. Όπως ακριβώς κάνω και με το note 5 μιας και δεν μου έκανε ποτέ την παραμικρή δυσλειτουργία.

 

Καλησπέρα κ Χρονια Πολλα! Προσωπικα το εχω παρει ως δευτερη συσκευή μεσα από αγγελια όμως στα 150 ευρω.Χρησιμοποιω το πενακι κ καποιες εφαρμογες στο ανοιχτο κομματι που λογο με το ιος που είμαι εχει τα κλειστα του.Γενικα είμαι ευχαριστημενος:) Εχω παρει το DUOS

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Εγώ θα την έχω ως κύρια συσκευή με αποτέλεσμα να κάνω τα πάντα μέσω αυτής(είτε επαγγελματικά είτε να περνάω τον ελεύθερο χρόνο μου). Ως εκ τούτου δεν προσανατολίζομαι σε μεταχειρισμένο, (Εσύ έπεσες σε απίστευτη ευκαιρία μιας και οι τιμές των μεταχειρισμένων παίζουν γύρω στα 250-300€). Καινούριο το βρίσκω στα 400€ με αποφορολόγηση.

Αν υπάρχει κανένα ακόμα μέλος να μου πει και αυτός την γνώμη του για να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη(στο θέμα καθημερινής χρήσης) θα με βοηθούσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό το Ν8. Προσωπικά ένα καλό μεταχειρισμένο θα το θεωρούσα ιδανική πρόταση εκεί κάπου ανάμεσα στα 250 με 300 ανάλογα με το αν έχει εγγύηση ή όχι. Συν την πιθανοτητα να συνοδεύεται από τυχόν θήκες και προστατευτικό τζαμακι. Αν δεν σε ενοχλεί ότι το Ν9 είναι λίγο πιο πλακάκι θα σου πρότεινα ασυζητητί note 9 είναι σε αρκετά σημεία καλύτερο και με επίσημη προοπτική το ui 2.1 συν ότι έχει android 10. Αν είναι να ασχοληθείς με XDA πάρε κάποιο που έχει γράψει ο Knox οπότε λογικά και η τιμή θα είναι αρκετά χαμηλά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νομίζω ότι το Note9, σαν νεότερο, είναι πολύ καλύτερο του Ν8.

Η κόρη μου είχε το Ν9 πριν πάρει το 10. Ήταν σε όλα καλύτερο.

Αν δε σε πειράζει η μεγαλύτερη τιμή του, πάνε στο 9.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δώσεις 400€ πάρε ενα Note 9 καλομεταχειρισμενο.Δεν αξίζει σε αυτά τα λεφτά να πας σε τόσο παλιό τηλέφωνο με τόσο μικρή μπαταρία.

Φρόντισε να έχει εγγύηση κι απόδειξη κι η Smartec θα σε καλύψει ότι κι αν πάθει.

Αλλιώς ψαξου μήπως σε παίρνει για Note 10 lite με αποφορολογηση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις σας!

Για N9 κοιτούσα αλλά διάβασα τόσο σε διεθνή forum αλλά τόσο και εδώ(στο νημα για τα N9) για αρκετά προβλήματα που δημιουργήθηκαν μετά από κάποια updates του Μαρτίου, οπότε είπα να μην το ρισκάρω.

Γενικά παρατηρώ ότι σε αρκετά μοντέλα αρκετών εταιριών δημιουργούνται "τυχαία" αρκετά προβλήματα μέσω των αναβαθμίσεων.

Οπότε το σκεπτικό μου είναι(ενδεχομένως λανθασμένα) "όσο πιο παλιό, τόσο πιο καλό".

Το Ν5 που το πήρα σχεδόν από τότε που βγήκε, την μόνη ενημέρωση που έλαβε ήταν τα nougat και όμως συνεχίζει να δουλεύει απροβλημάτιστα.

Γι'αυτό στρέφομαι προς το N8(σκεπτόμενος πως ίσως είναι απαλλαγμένο από τα "τυχαία" προβλήματα λειτουργίας) μιας και όπως ανέφερα και στο αρχικό μήνυμά μου, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η όσο το δυνατόν απροβλημάτιστη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις σας!

Για N9 κοιτούσα αλλά διάβασα τόσο σε διεθνή forum αλλά τόσο και εδώ(στο νημα για τα N9) για αρκετά προβλήματα που δημιουργήθηκαν μετά από κάποια updates του Μαρτίου, οπότε είπα να μην το ρισκάρω.

Γενικά παρατηρώ ότι σε αρκετά μοντέλα αρκετών εταιριών δημιουργούνται "τυχαία" αρκετά προβλήματα μέσω των αναβαθμίσεων.

Οπότε το σκεπτικό μου είναι(ενδεχομένως λανθασμένα) "όσο πιο παλιό, τόσο πιο καλό".

Το Ν5 που το πήρα σχεδόν από τότε που βγήκε, την μόνη ενημέρωση που έλαβε ήταν τα nougat και όμως συνεχίζει να δουλεύει απροβλημάτιστα.

Γι'αυτό στρέφομαι προς το N8(σκεπτόμενος πως ίσως είναι απαλλαγμένο από τα "τυχαία" προβλήματα λειτουργίας) μιας και όπως ανέφερα και στο αρχικό μήνυμά μου, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η όσο το δυνατόν απροβλημάτιστη λειτουργία.

Δεν υπάρχει συσκευή που με κάποιο update να μην έβγαλε θεματάκια. Το μόνο σίγουρο όμως είναι ότι η Samsung ακούει και διορθώνει. Σίγουρα θα διορθωθούν. Μεταξύ των δύο σου προτείνω και εγώ το Note 9, καλύτερο σε όλους τους τομείς, και ειδικά σε μπαταρία. Άσε που θα έχεις για ένα χρόνο παραπάνω, ενημερώσεις (σε σχέση με το note 8), σημαντικό, από τη στιγμή που σκοπεύεις να κρατήσεις τη συσκευή για χρόνια!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

5 Χρονια Galaxy S7 Edge ! Αφιερωμενο στα τρολια του Μηλου που λενε οτι στα samsung σταματανε οι ενημερωσεις μετα το δευτερο χρονο . :lol:

 

94889563_1429903550515119_4864679138557952000_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeE0q-J3oF0ODu-z-tfNmG3AID5yBYoyCFsgPnIFijIIW8mCmyjJ2D0AbXogYtC_mKgBTlkmiJENYDpa769j0m_A&_nc_ohc=4tvDR0J0uDIAX_kRoYl&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=4138dbb310738d7154e3605b9aa65562&oe=5ECBBB48

Link to comment
Share on other sites

5 Χρονια Galaxy S7 Edge ! Αφιερωμενο στα τρολια του Μηλου που λενε οτι τα samsung σταματανε οι ενημερωσεις μετα το δευτερο χρονο .

94889563_1429903550515119_4864679138557952000_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeE0q-J3oF0ODu-z-tfNmG3AID5yBYoyCFsgPnIFijIIW8mCmyjJ2D0AbXogYtC_mKgBTlkmiJENYDpa769j0m_A&_nc_ohc=4tvDR0J0uDIAX_kRoYl&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=4138dbb310738d7154e3605b9aa65562&oe=5ECBBB48

 

Το έχω ακόμητο δικό μου ...είναι με patches Μαρτίου 2020 φυσικά. Όμως πως και το έβαλες στο νήμα του note 8 ??

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακόμητο δικό μου ...είναι με patches Μαρτίου 2020 φυσικά. Όμως πως και το έβαλες στο νήμα του note 8 ??

 

Γιατι και το N8 θα συνεχισει να παιρνει ενημερωσεις για πολυ καιρο ακομα.Απο το παρελθον και απο την εποχη του s7 και μετα η σαμμυ δεν σταματησε ποτε να στελνει ενημερωσεις για χρονια.Αυτα για τις σαχλες που γραφονται στα σοσιαλ οτι τα μηλα παιρνουν και οχι τα σαμμυ.Δασκαλοι στο ψεμα εχουν γινει.:p

 

Τα εγραψα αφορμη για τα παιδια που κανουν κουβεντα στα παραπανω ποστ για τις ενημερωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι και το N8 θα συνεχισει να παιρνει ενημερωσεις για πολυ καιρο ακομα.Απο το παρελθον και απο την εποχη του s7 και μετα η σαμμυ δεν σταματησε ποτε να στελνει ενημερωσεις για χρονια.Αυτα για τις σαχλες που γραφονται στα σοσιαλ οτι τα μηλα παιρνουν και οχι τα σαμμυ.Δασκαλοι στο ψεμα εχουν γινει.:p

 

Τα εγραψα αφορμη για τα παιδια που κανουν κουβεντα στα παραπανω ποστ για τις ενημερωσεις.

Μετα τον 3ο χρονο τις παιρνει πιο αραια ομως, οχι καθε μηνα. Σωστα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 3 ή 4 μήνες ένα security patch τον 4ο χρόνο Γιάννη. Αυτό είναι και το τελευταίο του s7e που τώρα έκλεισε 4 χρόνια.

 

Υγ. Στο SS γιατί βλέπω security patch Ιανουαρίου όμως; Στον Μάιο δεν μπαίνουμε; :lol:

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Το οτι παιρνει η συσκευη καθε τρεις μηνες ενημερωση και οχι καθε μηνα δεν μου λεει κατι γιατι στην πραξη:

Μετα απο τοσα χρονια δουλευει απροβληματιστα λες και ειναι του 2020 .Κανενα προβλημα στην πλοηγηση , στα social , youtube κτλ.

Οι καμερες του μια χαρα μηδεν προβληματα.

Η μπαταρια του επεσε και εβαλα καινουργια λογικο μετα απο τοσα χρονια , μια χαρα σοτ.

 

Αρα το Note 8 σε σχεση με το πιο παλιο s7 Edge ουτε παλιωνει στη συμπεριφορα , ουτε προβληματα εχει οτι ξαφνικα δηθεν δεν θα ενημερωνεται ουτε τιποτα.

Αλλο να λεμε οτι αλλαζουμε συσκευες γιατι ετσι γουσταρουμε αλλο να λεμε οτι επειδη περασε καιρος κατι παθανε και δεν λειτουργουν καλα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω από πρώτο χέρι πόσο καλά δουλεύει.

Όσον αφορά τα update, το κινητό σαπίζει στην oreo που κυκλοφόρησε σχεδόν 3 χρόνια πριν και από βδομάδα αρχίζει η public beta του Android 11.

 

Κατά τα υπόλοιπα, καμία σχέση δεν έχει το s7e με το note 8. Ούτε στην απόδοση, ούτε στην εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι προβλημα εχει στη πραξη και οχι στα χαρτια η εμπειρια χρησης?

Δεν τρεχουν καλα οι browsers?

Τα social?

Το youtube?

Οι συγχρονισμοι?

Μια χαρα γρηγορα δουλευει η συσκευη ,απροβληματιστα.

Το να γινεται συγκριση μιας συσκευης με μια καινουργια εχει ουσια εαν η καινουργια παρουσιαζει κατι εχτρα για τον υποψηφιο κατοχο .Αυτο δεν βαφτιζει την παλια οτι ειναι χαλια.Αλλο το μαρκετινγκ αλλο η λειτουργικοτητα.

Το s7 edge οπως ηταν στην αρχη ετσι ειναι και τωρα.

Και το N8 τα ιδια που ειναι πιο καινουργιο.

Καμια παλαιοτητα στη λειτουργια του ουτε επαθε-θα παθει κατι

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εδώ Νίκο θα συμφωνήσω με τον S_Wind για τον εξής απλό λόγο... έχω δουλέψει και τις δύο συσκευές για εύλογο χρονικό διάστημα. Το δε s7 edge το έχω από την χρονιά που παρουσιάστηκε και το γνωρίζω απ'έξω και ανακατωτά ,πως συμπεριφέρεται και πως στέκεται δίπλα σε άλλες συσκευές.

Αυτή την στιγμή έχω σπίτι το 2μιση ετών ( είναι η 2η συσκευή που πήρα s7 edge) η 2η επίσης συσκευή s8 plus και το μιας βδομάδας 1+ 7pro .

Το 7 edge παραμένει ένα απροβλημάτιστο τηλέφωνο αρκετά σμουθ με αξιοπρεπή μπαταρία τα κάνει όλα γρήγορα όχι σαν το 8+ και επουδενί όπως το 1+ . Έχει το τελευταίο patches Μαρτίου και το μελανότερο σημείο του είναι η εμπειρία χρήσης του ίντερνετ ελέω φορμα 16:9.

YouTube, Facebook, Viber, What's app και γενικότερα οι ειδοποιήσεις Gmail φωτογραφία μπαταρία όλα λειτουργούν άψογα.

Οκ δεν είναι επεξεργαστής αιχμής για παιχνίδια που εγώ προσωπικά δεν παίζω όμως η συσκευή στέκεται μια χαρά και με πάρα πολύ καλή διαχείριση της ραμ της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο s-wind πιστεύω ότι αναφέρθηκε βασικά στο θέμα των αναβαθμίσεων και το πόσο υποστηρίζει η σαμμυ ένα τηλέφωνο με πάρα πολλές πωλήσεις. Απλά ήταν πιο αυθόρμητος ο τρόπος του επειδή όλοι την κράζουν τη Samsung σαν κολοσσό και η εταιρεία που παραμένει με τις περισσότερες πωλήσεις σε android.

* To oxygen απόλαυση στο 1+ φίλε Νίκο σε μια απολαυστική επίσης οθόνη. Επιτέλους μια οθόνη εφάμιλλη των υπολοίπων ακριβών ναυαρχίδων και σε ορισμένες περιπτώσεις καλύτερη (απο περσινές αντίστοιχες ναυαρχίδες άλλων εταιριών).

Sorry για το off topic...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το οτι παιρνει η συσκευη καθε τρεις μηνες ενημερωση και οχι καθε μηνα δεν μου λεει κατι γιατι στην πραξη:

Μετα απο τοσα χρονια δουλευει απροβληματιστα λες και ειναι του 2020 .Κανενα προβλημα στην πλοηγηση , στα social , youtube κτλ.

Οι καμερες του μια χαρα μηδεν προβληματα.

Η μπαταρια του επεσε και εβαλα καινουργια λογικο μετα απο τοσα χρονια , μια χαρα σοτ.

 

Αρα το Note 8 σε σχεση με το πιο παλιο s7 Edge ουτε παλιωνει στη συμπεριφορα , ουτε προβληματα εχει οτι ξαφνικα δηθεν δεν θα ενημερωνεται ουτε τιποτα.

Αλλο να λεμε οτι αλλαζουμε συσκευες γιατι ετσι γουσταρουμε αλλο να λεμε οτι επειδη περασε καιρος κατι παθανε και δεν λειτουργουν καλα.

Το Ν8 ειναι πραγματι ακουραστο. Τρεχει εξαιρετικα και χωρις προβληματα. Γι αυτο και θα ξαναπαρω note.

Κάθε 3 ή 4 μήνες ένα security patch τον 4ο χρόνο Γιάννη. Αυτό είναι και το τελευταίο του s7e που τώρα έκλεισε 4 χρόνια.

 

Υγ. Στο SS γιατί βλέπω security patch Ιανουαρίου όμως; Στον Μάιο δεν μπαίνουμε; :lol:

Ευχαριστω Νικο!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το N5 έχει να λάβει ενημέρωση από το '18. Προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου όμως.

Ότι έκανε το '15 που το πήρα, συνεχίζει να το κάνει και μετά από 5 χρόνια. Τα χαρακτηριστικά και οι δυνατότητες των συσκευών δεν αλλάζουν.

Δέχομαι το γεγονός να μην μπορεί να διαχειριστεί(ενδεχομένως) κάποιες νέες εφαρμογές και προγράμματα λόγω παλαιότητας, αλλά δεν δέχομαι να επηρεάζονται οι λειτουργίες από "τυχαία" προβλήματα μέσω των updates. Προτιμώ να μην λάβω ποτέ και τίποτα και να έχω απροβλημάτιστη την χρήση της συσκευής παρά να παίρνω κάθε λίγους μήνες ενημερώσεις αλλά ξαφνικά να πίνει την μπαταρία νερό ή να έχει προβλήματα συνδεσιμότητας, προβλήματα με την οθόνη κλπ.

Link to comment
Share on other sites

K εγώ έχω 8 dual SIM...πρώτο μου Samsung κινητό...είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά κατά πάσα πιθανότητα δεν θα ξαναπάω σε Samsung..μόνο κ μόνο επειδή κάποια στιγμή σε κάποιο update ,αφαιρέσει την pro λειτουργία (manual) για τη λήψη video...το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ,feature που έχει το κινητό κατά την αγορά(και να προωθείται μάλιστα ως "πλεονέκτημα", να αφαιρείται στην πορεία με update
Link to comment
Share on other sites

Εδώ Νίκο θα συμφωνήσω με τον S_Wind για τον εξής απλό λόγο... έχω δουλέψει και τις δύο συσκευές για εύλογο χρονικό διάστημα. Το δε s7 edge το έχω από την χρονιά που παρουσιάστηκε και το γνωρίζω απ'έξω και ανακατωτά ,πως συμπεριφέρεται και πως στέκεται δίπλα σε άλλες συσκευές.

Αυτή την στιγμή έχω σπίτι το 2μιση ετών ( είναι η 2η συσκευή που πήρα s7 edge) η 2η επίσης συσκευή s8 plus και το μιας βδομάδας 1+ 7pro .

Το 7 edge παραμένει ένα απροβλημάτιστο τηλέφωνο αρκετά σμουθ με αξιοπρεπή μπαταρία τα κάνει όλα γρήγορα όχι σαν το 8+ και επουδενί όπως το 1+ . Έχει το τελευταίο patches Μαρτίου και το μελανότερο σημείο του είναι η εμπειρία χρήσης του ίντερνετ ελέω φορμα 16:9.

YouTube, Facebook, Viber, What's app και γενικότερα οι ειδοποιήσεις Gmail φωτογραφία μπαταρία όλα λειτουργούν άψογα.

Οκ δεν είναι επεξεργαστής αιχμής για παιχνίδια που εγώ προσωπικά δεν παίζω όμως η συσκευή στέκεται μια χαρά και με πάρα πολύ καλή διαχείριση της ραμ της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο s-wind πιστεύω ότι αναφέρθηκε βασικά στο θέμα των αναβαθμίσεων και το πόσο υποστηρίζει η σαμμυ ένα τηλέφωνο με πάρα πολλές πωλήσεις. Απλά ήταν πιο αυθόρμητος ο τρόπος του επειδή όλοι την κράζουν τη Samsung σαν κολοσσό και η εταιρεία που παραμένει με τις περισσότερες πωλήσεις σε android.

* To oxygen απόλαυση στο 1+ φίλε Νίκο σε μια απολαυστική επίσης οθόνη. Επιτέλους μια οθόνη εφάμιλλη των υπολοίπων ακριβών ναυαρχίδων και σε ορισμένες περιπτώσεις καλύτερη (απο περσινές αντίστοιχες ναυαρχίδες άλλων εταιριών).

Sorry για το off topic...

 

 

Όλα έχουν να κάνουν με τη χρήση φίλε μου.

Όσο πιο πολλά feature δουλεύεις σε κάθε συσκευή, τόσα περισσότερα θέματα/προβλήματα θα βρεις (σε όλες).

Εάν χρειάζεσαι απλά έναν on demand app launcher και κόψεις εκατοντάδες διεργασίες, τόσο πιο άνετα θα δουλέψει η συσκευή.

Μπορώ ας πούμε να πάω αριστερά δεξιά στον launcher, να έχω ενεργό sync και να ανοίξω YouTube, Facebook το ένα πίσω από το άλλο σε αυτούς τους δεινόσαυρους. Αυτό δεν σημαίνει ότι μπορούν να συγκριθούν με note 8 / note 9 στην βαριά καθημερινή μου χρήση!

3ac0254eb0c1893a5b9637ae8254e1a4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...