Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εχω ενα πρόβλημα.

Δεν δουλευει η ταχεια φόρτιση.

Εχω κανει wipe cache, εχω αλλαξει καλωδιο, εχω τσεκαρει με αλλο fast charger και τα ιδια....

Το κουλο? Αν το συνδεσω με το φορτιστή του macbook pro δουλευει! Κ οχι απλα δουλεύει αλλα πάει πιο γρηγορα κ απο το εργοστασιακο.

Περαν αυτού τι αλλο να κανω? Εχω απελπιστεί. Δεν θελω να μπω σε φαση hard reset.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα έχεις τσεκάρει στο τηλέφωνο "γρήγορη ενσύρματη φόρτιση" ; Γιατί τελευταία έχει προστεθεί και η "γρήγορη ασύρματη φόρτιση" κάτω από την ενσύρματη... την έχω πατήσει και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Nαι ηταν το πρωτο που κοιταξα.

Σημερα ο διαολος δουλεύει κανονικα....

Θα με τρελανει...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ολοι οι σενσορες του τηλεφωνου σταματησαν να δουλεουν μετα την αναβαθμιση ασφαλειας φεβρουαριου.Μονο το αποτυπωμα δουλευει.Εχω κανει wipe την cache αλλα τιποτα.Εχει συμβει σε καποιον;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να βγάλω νυχτερινές φωτογραφίες?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση. Στο δικό μου η Αναβάθμιση ασφαλείας είναι από Απρίλιο του 19 όταν και μου άλλαξαν οθόνη για το γνωστό πρόβλημα από τότε δεν έχει πάρει άλλη αναβάθμιση ούτε ota ούτε με σύνδεση στον υπολογιστή. Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω; Να πω πως δεν έχω κανένα πρόβλημα στην λειτουργία αν δεν είναι απαραίτητο το αφήνω ως έχει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Smartec δουλεύει κανονικά?πήρα ένα note χθες το οποίο αγοράστηκε 4/19 έχει ένα χρόνο ακόμη εγγύηση κ σκέφτομαι να το πάω για αλλαγή μπαταρίας..σήμερα 1η μέρα στα χέρια μου έφυγε νεράκι η μπαταρία...θα μου την αλλάξουν??
Link to comment
Share on other sites

Smartec δουλεύει κανονικά?πήρα ένα note χθες το οποίο αγοράστηκε 4/19 έχει ένα χρόνο ακόμη εγγύηση κ σκέφτομαι να το πάω για αλλαγή μπαταρίας..σήμερα 1η μέρα στα χέρια μου έφυγε νεράκι η μπαταρία...θα μου την αλλάξουν??

 

Κανονικά δουλεύουν,πριν λίγο μίλησα μαζί τους,γιατί το δικό μου έχει ένα θεματακι με την οθόνη...Η μπαταρία κοστίζει γύρω στα 25-27€,το προστατευτικό οθόνης που έχουν στα 7€...Αύριο το πολύ την Παρασκευη θα το στείλω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτεται από την εγγύηση η μπαταρία??εμένα είναι αγορασμενο 4/19

 

Εγώ που θα το στείλω για οθόνη,αν γίνει αλλαγή αυτής θα μου αλλάξουν και μπαταρία...Δεν είμαι σίγουρος για πόσο είναι στην εγγύηση η μπαταρία,γιατί αύριο δεν τους περνεις ένα τηλέφωνο;;Θα σου πούνε αν είναι εντός ή εκτός....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θα το στείλω για οθόνη,αν γίνει αλλαγή αυτής θα μου αλλάξουν και μπαταρία...Δεν είμαι σίγουρος για πόσο είναι στην εγγύηση η μπαταρία,γιατί αύριο δεν τους περνεις ένα τηλέφωνο;;Θα σου πούνε αν είναι εντός ή εκτός....

 

Οκ ευχαριστώ φίλε μου θα τους πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο κ είμαι οριακά στην εγγύηση για την μπαταρία..4/4 το πάω αύριο πρωί

 

Άρα η μπαταρία έχει εγγύηση ένα χρόνο και οι 6 μήνες όπως ήξερα...

Βασικά και εγώ αν ήμουν Αθήνα θα είχα πάει,αλλά εδώ και 6 χρόνια έχω φύγει και μένω Άνδρο,όποτε.εναι λίγο δύσκολο...Άσε που το ΣΚ λέει βροχές και το θέλω οποιαδήποτε για την δουλειά...Από Δευτέρα και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Άρα η μπαταρία έχει εγγύηση ένα χρόνο και οι 6 μήνες όπως ήξερα...

Βασικά και εγώ αν ήμουν Αθήνα θα είχα πάει,αλλά εδώ και 6 χρόνια έχω φύγει και μένω Άνδρο,όποτε.εναι λίγο δύσκολο...Άσε που το ΣΚ λέει βροχές και το θέλω οποιαδήποτε για την δουλειά...Από Δευτέρα και βλέπουμε....

 

Ναι η μπαταρία ένα χρόνο αυστηρά μου είπαν..οπότε αύριο τελευταία προθεσμία..τους τοβπαω μου είπαν σε 1 ώρα θα είναι έτοιμο..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά αλλαχθηκε η μπαταρία κ η πλακέτα φόρτισης γιατί κουνιόταν το καλώδιο την ώρα της φόρτισης λίγο παραπάνω..όλα εντός εγγύησης..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά αλλαχθηκε η μπαταρία κ η πλακέτα φόρτισης γιατί κουνιόταν το καλώδιο την ώρα της φόρτισης λίγο παραπάνω..όλα εντός εγγύησης..

 

Μπράβο ρε φίλε. Θα έχεις κινητάρα για τα επόμενα δυο χρόνια.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο ήταν που μου είπαν ότι η 1η φόρτιση πρέπει να είναι 6 ώρες με κλειστό το κινητό.αυστηρα. όχι στην φόρτιση κ να το σκαλίζεις..μου το έδωσαν στις 11 το πρωί με 26% κ το κράτησα με χίλια ζόρια μέχρι το βράδυ που το έκλεισα κ το έβαλα στην πρίζα...
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο ήταν που μου είπαν ότι η 1η φόρτιση πρέπει να είναι 6 ώρες με κλειστό το κινητό.αυστηρα. όχι στην φόρτιση κ να το σκαλίζεις..μου το έδωσαν στις 11 το πρωί με 26% κ το κράτησα με χίλια ζόρια μέχρι το βράδυ που το έκλεισα κ το έβαλα στην πρίζα...

 

Και πιο αυστηρά κάποιοι λένε ότι αυτό πρέπει να γίνει για τις τρεις πρώτες φορτίσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και πιο αυστηρά κάποιοι λένε ότι αυτό πρέπει να γίνει για τις τρεις πρώτες φορτίσεις.

 

Αυτά τα κάναμε παλιά σε κάτι Nokia 3310 κ κράταγε 1 εβδομάδα η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που θα σου έγραφα αν σου αλλάξανε μπαταρία..Από βδομάδα θα το στείλω και εγώ...

Για οθόνη και θα αλλάξουν και μπαταρία...

Το θέμα σε μένα είναι ότι αυτό που μου κάνει στην οθόνη είναι στιγμιαίο,και μάλλον θα τραβήξω βιντευκαι θα το παγωσω για να δουν το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από άλλα κινητά που τα σκαλιζα.. υπάρχει κάποιο addblock που να κόβει διαφημίσεις από apps?? δεν θέλω να το ρουταρω...η κάποιο dns??
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αλλαγμένη μπαταρία εδώ κ 10 μέρες εξακολουθεί να φεύγει νεράκι.. έλπιζα με την καινούρια θα ήταν καλύτερα αλλά δεν.. σκέφτομαι να το δώσω
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αλλαγμένη μπαταρία εδώ κ 10 μέρες εξακολουθεί να φεύγει νεράκι.. έλπιζα με την καινούρια θα ήταν καλύτερα αλλά δεν.. σκέφτομαι να το δώσω

 

Καλημέρα,δεν έχεις δει καλύτερη συμπεριφορά σε σχέση με την παλιά...

Πόση οθόνη σου βγάζει;

Θελει μερικές μέρες να στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ναι θέλει κάποιες μέρες,την έχω ήδη 10 μέρες την έστρωσα..μετά βίας 3.5-4 ώρες sot.. τόσο πρέπει να βγάζει?? Τώρα έχω υπόλοιπο 54% με 1ωρα κ 45 λεπτά sot.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...