Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά HELP, πήρα το πρόγραμμα GIGA MAX, ωστόσο ολο τον καιρό χρησιμοποιούσα την SD Card για να αποθηκεύω φωτο και δεδομένα. Υπάρχει τρόπος να έχω 2 SIM και την κάρτα SD? Θα μου γεμίσει η εσωτερική μνήμη και δεν θέλω

 

Ετσι μονο η με ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Το root πάντα αξίζει. Πάντα ένα τηλέφωνο rooted είναι πολύ ανώτερο ενός μη rooted...

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Στο XDA είμαι από 2007. Μέχρι και rom για το HTC Diamond είχα φτιάξει. Απλά μεγαλώσαμε και εδώ και δύο χρόνια έχω μείνει πίσω. Θα το κοιτάξω.

Και πάλι ευχαριστώ.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση για όσους έχουν custom rom, άσχετα εάν έχουν root ή όχι.

 

Οι τράπεζες κοιτάνε το Knox; Γιατί για να βάλεις custom recovery θα γράψει το Knox. Ξέρω π.χ ότι το Samsung internet δεν δουλεύει σε incognito mode με χτυπημένο Knox. Θεωρώ ότι ούτε ο secure folder (τουλάχιστον σε s7 Που είχα δει). Όμως οι τράπεζες; κοιτάνε το root μόνο ή και το Knox.;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μονο η με ανταπτορα.

 

Το προσπάθησα, αλλα χάλασα τελικά την sim γτ το δοκίμασα με κόλλα στιγμής και δεν έκατσε σωστά. Πήρα σήμερα νέα sim, αλλα διαβάζω σε διάφορα σχόλια οτι με την έκδοση Pie δεν υποστηρίζει 2 sim + sd card.

 

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος οτι δεν γίνεται σε έκδοση Pie? Μη χαλάσω και αυτή και δίνω πάλι 7€

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει διαφορά καλώδια και αντάπτορας για σύνδεση usb c σε hdmi και δυνατότητα dex. Έχετε κάποιο που να δουλεύει 100% και να είναι φθηνό; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει το ίδιο. Δες την απάντηση:

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7900665#post7900665

 

Το πήρα το καλώδιο και όλα παίζουν μια χαρά.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

αυτό δεν υπάρχει πλέον. Ψάχνω για άλλο και βέβαια νομίζω αξίζει κάτι κουτάκι που βάζεις πάνω και ποντίκι και λοιπά. Αν ξέρει κανείς κάτι μας λέει

Link to comment
Share on other sites

Πήγα τελικά τη συσκευή για σερβις στο καταστημα Αβραμιδης στην Κ.Καραμανλή στη Θεσσαλονικη. Την επόμενη ήταν έτοιμο με αλλαγμένη οθόνη και μπαταρία. Πλεον ειναι σα καινούργιο και σκέφτομαι να προχωρήσω σε root και να βάλω custom rom. Έχετε να προτείνετε καμια δοκιμασμένη?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα τελικά τη συσκευή για σερβις στο καταστημα Αβραμιδης στην Κ.Καραμανλή στη Θεσσαλονικη. Την επόμενη ήταν έτοιμο με αλλαγμένη οθόνη και μπαταρία. Πλεον ειναι σα καινούργιο και σκέφτομαι να προχωρήσω σε root και να βάλω custom rom. Έχετε να προτείνετε καμια δοκιμασμένη?

 

Εγώ πρόσφατα δοκίμασα την Linage OS 17.1 και την Pixel Rom 2.0.1 Beta.

H Linage OS 17.1 (Android 10) έχει αρκετά θεματάκια ακόμα.

H Pixel Rom 2.0.1 Beta δεν είναι καθόλου Beta. Σταθερότατη, γρήγορη, καλή μπαταρία, με τα καλύτερα των δύο κόσμων (καθαρό Android και Samsung). Αν τη δοκιμάσεις να ξέρεις πως θέλει flash τη rom και καπάκι το τελευταίο Magisk. Αλλιώς δεν μπουτάρει. Έχει το τελευταίο security patch του Ιανουαρίου 2020.

Έχω κατεβάσει διάφορες αλλά έμεινα με την Pixel μιας και είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα.

Όταν θα βγουν rom με Android 10 και One UI 2 θα δοκιμάσω άλλη. Αν και κάτι μου λέει πως στην Pixel θα επιστρέψω.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα ξεκινήσω το ψάξιμο σιγα σιγά.

 

Επίσης να ενημερώσω οτι έβαλα το τζαμάκι της T-Max. Πάρα πολύ καλό και αυτό, ίδιο πράγμα με το Whitestone Dome που είχα. Το τοποθέτησα χρησιμοποιώντας την βάση απο το Dome, μιας και βολεύει πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα. Υπαρχει καποιος οδηγος για ηλεκτρονικες πληρωμες μεσω του κινητου? Να προσθεσω μια καρτα και να πληρωνω με το κινητο. Εχω μεινει λιγο πισω σε αυτα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Υπαρχει καποιος οδηγος για ηλεκτρονικες πληρωμες μεσω του κινητου? Να προσθεσω μια καρτα και να πληρωνω με το κινητο. Εχω μεινει λιγο πισω σε αυτα....
My Alpha wallet

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobile.alphabank.myAlphaWallet_android

 

Μπορείς να βάλεις κάρτες alpha bank μόνο.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

My Alpha wallet

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobile.alphabank.myAlphaWallet_android

 

Μπορείς να βάλεις κάρτες alpha bank μόνο.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Α! Την εχω ηδη εγκατεστημενη , αλλα νομιζα οτι ηταν μονο για πληρωμη μεσω ιντερνετ. Αφου κανει και για ανεπαφη, θα τη χρησιμοποιησω. Ευχαριστω.

Υπαρχει κατι αναλογο και για Πειραιως?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α! Την εχω ηδη εγκατεστημενη , αλλα νομιζα οτι ηταν μονο για πληρωμη μεσω ιντερνετ. Αφου κανει και για ανεπαφη, θα τη χρησιμοποιησω. Ευχαριστω.

Υπαρχει κατι αναλογο και για Πειραιως?

 

Υπήρχε αλλά εδώ και 2-3 χρόνια την εγκατέλειψαν και δεν δουλεύει πλέον. Της Alpha δουλεύει και μάλιστα άριστα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια. Της alpha με καλυπτει πληρως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πει καποιος τι να κανω. Παρατηρω οτι στην οθονη στο ασπρο κυριως χρωμα σε καποιο μεγαλο τμημα της οθονης ειναι ελαφρως γκρι, σε αλλο ασπρο. Καποιος που το ειδε μου ειπε οτι εχει χαλασει η οθονη που ειναι amoled. Το αγορασα το Νοεμβριο του 17, δηλαδη το εχω 2 χρονια και 2 μηνες. Θα με καλυψει η αντιπροσωπεια?Αν οχι ποσο κοστιζει η επισκευη? Αξιζει να την κανω η να αγορασω αλλο? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καλύπτει. Όμως δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις στην αντιπροσωπεία. Θα σου πρότεινα smartec στο Χαϊδάρι. Θα σου πουν φυσικά και το τί πρόβλημα έχει η συσκευή σου επίσημα αφού θα στο ελέγξουν.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που βρήκα στην Lineage 17.1 είναι ότι δεν υποστηρίζει volte και vowifi. Κατά τα άλλα ηταν οκ στις δύο μέρες που την είχα. Τώρα έβαλα την pixel που πρότεινε ο freco. so far so good. Δύσκολα θα δούμε Android 10 και volte μαζί νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η υλοποίηση volte, vowifi βασίζεται σε "proprietary Samsung code" και οι AOSP-based ROMs όπως η Lineage δεν τον περιλαμβάνουν. Αν γίνει port rom με βάση το one ui2, λογικά θα έχουμε volte στο Ν8 με Android 10.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέλειος τρελό μου έτυχε σήμερα...

Έβγαλα τα ξημερώματα στις 3 το κινητό από φόρτιση,κατά τις 8:30 έπαιξα όπως κάθε μέρα 30 λεπτά Asphalt 8,έφυγα για δουλειά με υπόλοιπο μπαταρίας 82%..Όλα καλά μέχρι εδώ... σήμερα δεν έκανα ούτε κλήση,τπτ,ούτε φωτό ,δεν ασχολήθηκα καθόλου με την συσκευή...Στις 17::30 που γυρισα,είχα 7% μπαταρία....Έριξα μια ματιά στην φροντίδα συσκευης και είχα Σύστημα Android30%,Mi fit28%, Λειτουργικό σύστημα 11%, Αδράνεια συσκευής (14 ώρες 13 λεπτά),9%,και Οθόνη 30 λεπτά...Κάτι πρέπει να μου κάνει τρελό drain...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέλειος τρελό μου έτυχε σήμερα...

Έβγαλα τα ξημερώματα στις 3 το κινητό από φόρτιση,κατά τις 8:30 έπαιξα όπως κάθε μέρα 30 λεπτά Asphalt 8,έφυγα για δουλειά με υπόλοιπο μπαταρίας 82%..Όλα καλά μέχρι εδώ... σήμερα δεν έκανα ούτε κλήση,τπτ,ούτε φωτό ,δεν ασχολήθηκα καθόλου με την συσκευή...Στις 17::30 που γυρισα,είχα 7% μπαταρία....Έριξα μια ματιά στην φροντίδα συσκευης και είχα Σύστημα Android30%,Mi fit28%, Λειτουργικό σύστημα 11%, Αδράνεια συσκευής (14 ώρες 13 λεπτά),9%,και Οθόνη 30 λεπτά...Κάτι πρέπει να μου κάνει τρελό drain...

Αυτο το mi fit, ενω το εχω βαλει να μην τρεχει στο παρσσκηνιο και ενω δεν εχω το ρολογακι επανω μου, παρολα αυτα τρωει μπαταρια αρκετη. Κανε ενα restart και παρακολουθησε το, εκτος του mi fit, κατι πρεπει να κολλησε και να σου εφαγε τη μπαταρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα πρόβλημα.

Δεν δουλευει η ταχεια φόρτιση.

Εχω κανει wipe cache, εχω αλλαξει καλωδιο, εχω τσεκαρει με αλλο fast charger και τα ιδια....

Το κουλο? Αν το συνδεσω με το φορτιστή του macbook pro δουλευει! Κ οχι απλα δουλεύει αλλα πάει πιο γρηγορα κ απο το εργοστασιακο.

Περαν αυτού τι αλλο να κανω? Εχω απελπιστεί. Δεν θελω να μπω σε φαση hard reset.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...