Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα ανοιχτά τα έχεις; data, bt, τοποθεσία, συγχρονισμός emails....δουλεύεις 2 SIM ? Πάντως αν θυμάμαι σε απαιτητική έντονη χρήση τέτοια νούμερα μπαταρίας δίνει κοντά στις 3μιση ώρες
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει ακριβής σύγκριση. Ακόμα και αυτό που λέμε "data ανοικτά" έχει πολύ μεγάλη διαφορά με 4G/3G/2G με 3G/2G, ή σε περιοχή με καλό ή όχι σήμα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όλα ανοιχτά τα έχεις; data, bt, τοποθεσία, συγχρονισμός emails....δουλεύεις 2 SIM ? Πάντως αν θυμάμαι σε απαιτητική έντονη χρήση τέτοια νούμερα μπαταρίας δίνει κοντά στις 3μιση ώρες

 

Μόνο WiFi από το πρωί με μια σιμ χωρίς Bluetooth.. εντός σπιτιού χρήση σερφαρισμα κυρίως..μου φαίνεται λίγο πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο WiFi από το πρωί με μια σιμ χωρίς Bluetooth.. εντός σπιτιού χρήση σερφαρισμα κυρίως..μου φαίνεται λίγο πάντως..

 

Μικρή αυτονομία, πραγματικά κάτι σου τρώει την μπαταρία. Με τέτοια χρήση φωτεινότητα κάπου στο 50 με 60 % και συνδυαστικά δηλαδή και με wifi και με δεδομένα 4g ( Καλό σήμα 3 με τέσσερις γραμμές περίπου φουλ) έχω πάντοτε πάνω από 3μισή ώρες οθόνη σε ποσοστό πάνω από 50 % μπαταρία...Με χαμηλότερη φωτεινότητα αγγίζει τις 4 ώρες. Αναφέρομαι σε s8 plus. Είχα note 8 πέρυσι τέτοια εποχή για κάνα δίμηνο. Καινούργια συσκευή εγώ την ξεσφράγισα από Vodafone Hellas και μάλιστα κάπου εκεί τέλη Φλεβάρη αρχές Μαρτίου είχε πάρει το android 9.0 είχε πάρα πολύ καλή αυτονομία εξαιρετική θα έλεγα προερχόμενος τότε από s9 plus...κόπια θα έλεγα πήγαιναν μικρές διαφορές.

Για δώστου λίγο χρόνο δες το σήμα στην περιοχή σου και φυσικά τον συγχρονισμό με Google, play store και τις εφαρμογές σου γενικότερα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο WiFi από το πρωί με μια σιμ χωρίς Bluetooth.. εντός σπιτιού χρήση σερφαρισμα κυρίως..μου φαίνεται λίγο πάντως..

 

Έτσι όπως τα λες,ναι είναι πολύ λίγο...Μπορεί να σου τρώει μπαταρία κάποια εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και καρτα micro sd? Αν ναι, δοκίμασε το και χωρίς. Αν δεις διαφορά κανε της και ενα format (αφου παρεις αυτα που θελεις)

 

Ναι έχω κάρτα μνήμης λες να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάρτα μνήμης λες να φταίει?

Η κάρτα μνήμης μπορεί να κατηγορηθεί για λαγκαρίσματα, αλλά για battery drain δε νομίζω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια προβληματική sd μπορεί να προκαλεσει battery drain. Κάνε και δοκιμή χωρίς κάνα 2 μέρες και παρατήρησε το

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια προβληματική sd μπορεί να προκαλεσει battery drain. Κάνε και δοκιμή χωρίς κάνα 2 μέρες και παρατήρησε το

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Οκ αν δεν το δώσω θα το δοκιμάσω χωρίς κάρτα από αύριο το πρωί..

Link to comment
Share on other sites

Και νέα ενημέρωση ασφαλείας σήμερα!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση. Δυστυχώς ο μικρός μου κατέστρεψε το πενάκι.. Ξεκόλλησε το πίσω μέρος και αν το βάλω μέσα στην συσκευή δεν θα ξαναβγεί. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; θα πάρω καινούριο, πόσο παίζουν αυτά από τιμή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση. Δυστυχώς ο μικρός μου κατέστρεψε το πενάκι.. Ξεκόλλησε το πίσω μέρος και αν το βάλω μέσα στην συσκευή δεν θα ξαναβγεί. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; θα πάρω καινούριο, πόσο παίζουν αυτά από τιμή;

 

Γύρω στο 20εύρω. Κάνε skroutz.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στο 20εύρω. Κάνε skroutz.

Το εψαξα, παιζει λιγο παραπανω, οκ ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και νέα ενημέρωση ασφαλείας σήμερα!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα την κατεβάζω και εγώ...Έχεις δει καμία διαφορά;;;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την κατεβάζω και εγώ...Έχεις δει καμία διαφορά;;;

Απολύτως καμία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λογικό,εγώ ο μόνο που φοβάμαι σε κάθε ενημέρωση είναι η μπαταρία...
Η μπαταρία σε 2 μέρες είναι αρκετά χειρότερη.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σε 2 μέρες είναι αρκετά χειρότερη.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το είδα και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα σημερα. Θα δω και εγω και θα σας πω για μπαταρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω κάποια διαφορά. Αν υπάρχει είναι απειροελάχιστη +/-5 λεπτά σε διάρκεια, οπότε δεν το καταλαβαίνεις εύκολα.

 

Πάντως, με έβγαλε ασπροπρόσωπο το κινητό. Έχω κάνει όλα τα μαθήματα σύγχρονης εκπαίδευσης με το κινητό και το πενάκι και έτσι θα τα ολοκληρώσω μέχρι να ξεκινήσουν μαθήματα κανονικά. Θα τους προτιμήσω και πάλι στο επόμενο Note, γιατι το 10άρι τώρα που δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο το περνάμε και πάμε για 11άρι.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω κάποια διαφορά. Αν υπάρχει είναι απειροελάχιστη +/-5 λεπτά σε διάρκεια, οπότε δεν το καταλαβαίνεις εύκολα.

 

Πάντως, με έβγαλε ασπροπρόσωπο το κινητό. Έχω κάνει όλα τα μαθήματα σύγχρονης εκπαίδευσης με το κινητό και το πενάκι και έτσι θα τα ολοκληρώσω μέχρι να ξεκινήσουν μαθήματα κανονικά. Θα τους προτιμήσω και πάλι στο επόμενο Note, γιατι το 10άρι τώρα που δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο το περνάμε και πάμε για 11άρι.

 

Ευχαριστώ.

 

Note 20 θα λέγεται. Αυτό θα αγοράσω και εγώ. Πολύ ικανοποιημένος από το note 8.

Στα 2,5 χρόνια που το έχω ποτέ δεν με προβλημάτισε ή ανησύχησε κάτι, εκτός από μια αλλαγή μπαταρίας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό,με έχει βγάλει ασπροπροσωπο δύο χειμώνες τώρα...Σκέφτομαι το Ν 20 ultra η όπως θα λέγεται,απλά το θέμα είναι πόσο ψηλά.θα φτάσει σε τιμή...Έτσι και αλλιώς αγορά θα γίνει φθινόπωρο...Έχω διαβάσει ότι θα βγει μόνο με Snapdragon παγκοσμίως,
Link to comment
Share on other sites

Καλά να είμαστε, να συνέλθει η οικονομία μας, και να πάμε όλοι μαζί στο Note20!:)

Καλή Ανάσταση σε όλους.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...