Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματι. Ωραιο να παιρνεις update 3 χρονια μετα, αλλα τωρα οι ηδη υπαρχουσες σημεωσεις χρειαζονται ενα add on για να ανοιχτουν (που στο κατεβαζει). Μικρο το κακο γιατι ετσι και αλλιως τις σημειωσεις το s note τις μετατρεπω σε pdf και τις αποθηκευω τελικα στο evernote ως pdf Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και update ασφαλείας πριν λίγες ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και update ασφαλείας πριν λίγες ώρες.

 

Σωστός, το κάνω και εγώ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Το έχω τερματίσει το Note 8 ....η μπαταρία κρατάει ούτε μισή μέρα!!! Με 400 εφαρμογές, καθημερινή εντατική χρήση δεδομένα dual sim και φουλαρισμα σχεδόν και τα 64GB εσωτερικής μνήμης... Ήθελα να ρωτήσω; Αν κάνω factory reset θα επανέλθει η μπαταρία στα σχεδόν αρχικά επιπεδα? Τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Το έχω τερματίσει το Note 8 ....η μπαταρία κρατάει ούτε μισή μέρα!!! Με 400 εφαρμογές, καθημερινή εντατική χρήση δεδομένα dual sim και φουλαρισμα σχεδόν και τα 64GB εσωτερικής μνήμης... Ήθελα να ρωτήσω; Αν κάνω factory reset θα επανέλθει η μπαταρία στα σχεδόν αρχικά επιπεδα? Τι προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να αλλάξεις μια μπαταριά, ειδικά εάν θέλεις να το κρατήσεις για αρκετά ακόμη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω το reset να κάνει κάτι, θέλεις αλλαγή μπαταρίας.

 

ποσο παει παιδια η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω το reset να κάνει κάτι, θέλεις αλλαγή μπαταρίας.

 

 

 

ποσο παει παιδια η μπαταρια?

30-40 στην αντιπροσωπεια. Καπου εκει. Εγω την αλλαξα μεσα στο 2ο ετος και μου πηραν 25 περιπου. Μετα εχει λιγο παραπανω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω το reset να κάνει κάτι, θέλεις αλλαγή μπαταρίας.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ωραία θα το κάνω φίλε μου. Θα αλλάξω μπστσρια.Μονο Αθήνα γίνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το κάνω φίλε μου. Θα αλλάξω μπστσρια.Μονο Αθήνα γίνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπουδηποτε εχει σερβις η σαμσουγκ. Μη με ρωτησεις που εχει σε επαρχια, δεν ξερω. Αν μπεις στο site της εταιρια θα γραφει φανταζομαι

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρώτησα τιμές μου είπαν με εργασία 50-65 ευρώ .Αντιπροσωπία και έξω ...Παράγγειλα μια από ebay στα 20 ευρώ και θα ρωτήσω πόσο θέλουν εργασία .Υπάρχει και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία σε μιλιαμπερ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρώτησα τιμές μου είπαν με εργασία 50-65 ευρώ .Αντιπροσωπία και έξω ...Παράγγειλα μια από ebay στα 20 ευρώ και θα ρωτήσω πόσο θέλουν εργασία .Υπάρχει και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία σε μιλιαμπερ

 

Επειδή εγώ τον Ιούλιο άλλαξα μπαταρία και οθόνη μέσω εγγύησης,είχα ρωτήσει τιμή στην Smartek και μου είχανε πει 27€...Μένω σε νησί και όλη η διαδικασία αποστολής,εργασίας επιστροφής δεν κράτησε ούτε βδομάδα...

50€ πουθενά δεν μου είχανε πει για μπαταρία,και είχα πάρει σε δύο τρεις διαφορετικά σέρβις...Επέλεξα Smartek γιατί και καλά λόγια είχα διαβασει,και το κυριότερο δεν πληρώνεις μεταφορικά μιας και η αποστολή γίνεται με ACS...

Ελπίζω να σε βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα μπαταρία και εγώ σμαρτεκ Καλλιθέα τον Ιούνιο 60 ευρώ

 

Περίεργο εμένα στο Χαϊδάρι 27€ μου είχανε πει για την μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο εμένα στο Χαϊδάρι 27€ μου είχανε πει για την μπαταρία...

 

Αν είσαι εντός εγγύησης δεν πληρώνεις εργατικά. Δεν θυμάμαι αν σε αυτή την περίπτωση υπάρχει και έκπτωση στη μπαταρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εντός εγγύησης δεν πληρώνεις εργατικά. Δεν θυμάμαι αν σε αυτή την περίπτωση υπάρχει και έκπτωση στη μπαταρία.

 

Όχι τους είχα πει ότι αν δεν περναγανε την οθόνη σε εγγύηση,που έτσι όπως και να έχει σου αλλάζουν και μπαταρία,θα έκανα αλλαγή μπαταρίας αλλά με την συσκευή εντός εγγύησης,και μου είχανε πει 27€ τελική τιμή...

Αν εννοείς ότι αλλαγη μπαταρίας ενώ η συσκευή είναι εντός εγγύησης αλλά πληρώνεις ένα ποσοστό να το δεχτώ έτσι...

Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το ξεκαθάρισα στην τηλεφωνική συνομιλία που είχα...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι αλλαγη μπαταρίας ενώ η συσκευή είναι εντός εγγύησης αλλά πληρώνεις ένα ποσοστό να το δεχτώ έτσι...

 

Αυτό εννοώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες μετά από καιρό που ασχολήθηκα με την συσκευή έβγαλα sot 5,42' και είχα και ένα 22% όταν το έβαλα για φόρτιση...

Είχα δει μια διαφορά στην μπαταρία αλλά λόγο δουλειάς δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα...Φυσικά το είχα σε WiFi στο σύνολό της ημέρας αλλά και πάλι μου έκανε εντύπωση...

Σήμερα μόνο 4G μέχρι στιγμής,25'ομιλιας,1:06 'οθονη BL ανοικτό,τρεις mail,συνχρονισμοι Όλα ανοικτά και έχω 83% μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι....κράτα το κάνα δυο χρόνια ακόμη να εδραιωθεί το 5g και τότε κάνεις αλλαγή ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι....κράτα το κάνα δυο χρόνια ακόμη να εδραιωθεί το 5g και τότε κάνεις αλλαγή ;)

 

Ότι θα το κρατήσω ακόμα ένα χρόνο είναι σίγουρο εκτός αν κάτσει καμία ευκαιρία καλή...Έτσι και αλλιώς συνδιασμός Note έστω και του 8,με Pixel πιστεύω είναι μια χαρά...Το 5G λογικά θα αργήσει λίγο ακόμα να γίνει λειτουργικό στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν σκεφτείς, έχουμε κινητό μοντέλο 2017

 

Βάζοντας όμως ένα search στο skroutz, για τουλάχιστον παρόμοια χαρακτηριστικά με το δικό μας, πραγματικά, το χάος.

Αυτό δείχνει αφενός πόσο καλή συσκευή είναι, που δουλεύει απροβλημάτιστα έως σήμερα παραπάνω από αξιοπρεπώς, και αφετέρου ότι δεν υπάρχει σπουδαίος λόγος να αλλάξει κανείς κινητό αυτή την στιγμή. Δεν μιλάω φυσικά να πας σε λύση 1000,00€. Μιλάω ότι ακόμα και τώρα, παραμένει μία παραπάνω από αξιοπρεπής επιλογή κάτω από 500,00€ για τηλέφωνο με αυτά τα χαρακτηριστικά, χωρις να μπλέξεις με αμφίβολους κινέζους!

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ στο "αξιοπρεπώς". Τέλεια δουλεύει. Και εγώ δεν βρίσκω λόγο αλλαγής.:)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ στο "αξιοπρεπώς". Τέλεια δουλεύει. Και εγώ δεν βρίσκω λόγο αλλαγής.:)

 

Επειδή με το κινητό κάνω τα πάντα, θα ήθελα απλά να αλλάξω για μεγαλύτερη οθόνη (6,7 - 6,8) αλλά όχι με τα χρήματα που παίζουν και ζητανε τώρα. Κανένας άλλος βασικός λόγος αλλαγής

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με το κινητό κάνω τα πάντα, θα ήθελα απλά να αλλάξω για μεγαλύτερη οθόνη (6,7 - 6,8) αλλά όχι με τα χρήματα που παίζουν και ζητανε τώρα. Κανένας άλλος βασικός λόγος αλλαγής

 

Όποιος τα έχει, για Note 20 ultra, πηγαίνει, οι υπόλοιποι περιμένουν...:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

.....επανέρχομαι στο θέμα μπαταρίας αυτή που έχω παραγγείλει από ebay Γερμανία είναι pollarcell.ειναι περίπου 150 mhb περισσότερα από τη μαμαsamsung βγάζει σε τεστ στο youtube πάνω από ώρα διαφορά..Εντυπώσεις μόλις παραλάβω-τοποθετήσω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...