Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cast δεν μπορείς να κάνεις στην τηλεόραση Γιάννη;

Ακόμα και σε πολύ παλιές τηλεοράσεις, με ένα chromecast του 2015 μπορείς να κάνεις cast ότι θέλεις όπως στις smart. Είτε από κινητό, είτε από google home/nest, είτε από τον assistant στο κινητό.

 

Ναι μωρε, να χαμε να λεγαμε. Δεν εχω λογο να παρω chromecast, δεν κανω προβολη του κινητου στην τηλεοραση συχνα. Απλως ρωταω για μια φορα που θα χρειαστει και αν...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε, να χαμε να λεγαμε. Δεν εχω λογο να παρω chromecast, δεν κανω προβολη του κινητου στην τηλεοραση συχνα. Απλως ρωταω για μια φορα που θα χρειαστει και αν...

 

 

Σίγουρα, απλά ένα chromecast «δίνει ζωή» σε αρκετές τηλεοράσεις που δεν είναι smart, είτε συνδυαστεί με assistant είτε όχι, γιαυτο το πρότεινα!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, απλά ένα chromecast «δίνει ζωή» σε αρκετές τηλεοράσεις που δεν είναι smart, είτε συνδυαστεί με assistant είτε όχι, γιαυτο το πρότεινα!

Οσες εχω ειναι smart. Αλλα αν πχ παω σε ενα ξενοδοχειο, εκει θα χρειαστει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα ήθελα γνώμες για αντικαταστάτη του note 8, με μέγεθος παρόμοιο ή και μικρότερο. Note 20; Σκεφτόμουν και το s20 fe 5g που φαίνεται τίμια πρόταση, χωρίς πενάκι όμως.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για σας παιδιά καλές γιορτές έχω σπασμένη οθόνη και πλάτη έχει κάποιος μεταχειρισμένο τηλέφωνο ή να μου προτείνετε κάτι Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα γνώμες για αντικαταστάτη του note 8, με μέγεθος παρόμοιο ή και μικρότερο. Note 20; Σκεφτόμουν και το s20 fe 5g που φαίνεται τίμια πρόταση, χωρίς πενάκι όμως.

 

και εγω σκεφτομουν μια αλλαγη για το 2021...με πανω οριο τα 700 ευρω τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα γνώμες για αντικαταστάτη του note 8, με μέγεθος παρόμοιο ή και μικρότερο. Note 20; Σκεφτόμουν και το s20 fe 5g που φαίνεται τίμια πρόταση, χωρίς πενάκι όμως.

 

μηπως να περιμενες το S21 που λενε οτι θα υποστηριζει και πενακι αλλα δεν θα εχει θηκη γισ το πενακι η συσκευη αλλα η θηκη για τη συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έδωσα το note 8 και παρήγγειλα το OnePlus 8T . Οπότε θα τα λέμε από εκείνη την ενότητα πλέον. Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά με υγεία!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έδωσα το note 8 και παρήγγειλα το OnePlus 8T . Οπότε θα τα λέμε από εκείνη την ενότητα πλέον. Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά με υγεία!

 

Πόσο το έδωσες;;;

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε μπαταρία που το κόστος είναι 45 ευρώ και αν το έδινα σε ιδιώτη δε νομίζω ότι θα έπιανε παραπάνω από 200 ευρώ, οπότε είπα να χρησιμοποιήσω το trade in πρόγραμμα της OnePlus και μου έδωσε 140 ευρώ voucher.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελε μπαταρία που το κόστος είναι 45 ευρώ και αν το έδινα σε ιδιώτη δε νομίζω ότι θα έπιανε παραπάνω από 200 ευρώ, οπότε είπα να χρησιμοποιήσω το trade in πρόγραμμα της OnePlus και μου έδωσε 140 ευρώ voucher.

 

Και τους στέλνεις την συσκευή;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανε 1 εβδομάδα η όλη διαδικασία με dhl express που αν σκεφτείς τις καθυστερήσεις γενικά που υπάρχουν λόγω εορτών και covid δεν είναι άσχημα. Υπόψιν ότι είμαι επαρχία.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανε 1 εβδομάδα η όλη διαδικασία με dhl express που αν σκεφτείς τις καθυστερήσεις γενικά που υπάρχουν λόγω εορτών και covid δεν είναι άσχημα. Υπόψιν ότι είμαι επαρχία.

 

Και εγώ σε νησί είμαι...Πόσο σου πήγε τελικά με όλη αυτή την διαδικασία το 8Τ;;;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε νησί είμαι...Πόσο σου πήγε τελικά με όλη αυτή την διαδικασία το 8Τ;;;

 

Μου βγήκε στα 539 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε μπαταρία που το κόστος είναι 45 ευρώ και αν το έδινα σε ιδιώτη δε νομίζω ότι θα έπιανε παραπάνω από 200 ευρώ, οπότε είπα να χρησιμοποιήσω το trade in πρόγραμμα της OnePlus και μου έδωσε 140 ευρώ voucher.
Κακως το εδωσες για 140 ευρω. Στη θεση σου θα του αλλαζα μπαταρια και θα το κρατουσα. Ειναι μια αξιοπρεπεστατη συσκευη. Ακομη το εχω για κυρια συσκευη και θα το κρατησω 1 χρονο ακομη. Παει σουπερ!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το χάρηκε, ήθελε λογικά κάτι πιο φρέσκο. Πάντως δεν έχει να ζηλέψει και πολλά πράγματα απ'τα σημερινά μοντέλα πέραν της καλύτερης μπαταρίας που έχουν τα τωρινά,των 90,120,144 hz ανάλογα το κινητό και φυσικά η ύπαρξη υπέρ ευρυγώνιου φακού.

Το μετάνιωσα που το έδωσα τότε για μετάβαση σε mate 20 Pro (δεν ξανά ασχολήθηκα με Huawei κινητά). Έκτοτε πήγα σε s9 plus και μετά όπως παραμένω τώρα με 1+ 7 Pro & Mi 10 T.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κακως το εδωσες για 140 ευρω. Στη θεση σου θα του αλλαζα μπαταρια και θα το κρατουσα. Ειναι μια αξιοπρεπεστατη συσκευη. Ακομη το εχω για κυρια συσκευη και θα το κρατησω 1 χρονο ακομη. Παει σουπερ!

 

Δεν είχα κάποιο παράπονο από το note8 ήταν η πιο ολοκληρωμένη συσκευή που είχα στην κατοχή μου μέχρι τώρα. Απλά είπα να δοκιμάσω και κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Κακως το εδωσες για 140 ευρω. Στη θεση σου θα του αλλαζα μπαταρια και θα το κρατουσα. Ειναι μια αξιοπρεπεστατη συσκευη. Ακομη το εχω για κυρια συσκευη και θα το κρατησω 1 χρονο ακομη. Παει σουπερ!

 

Από προσωπική πείρα θα πω πως όταν αγοράζω νέα συσκευή, αν δεν πουλήσω την παλιά τότε απλά θα "πεθάνει" σε ένα συρτάρι. Αν την βγάζω και την χρησιμοποιώ τότε αυτό θα σημαίνει πως η νέα μου αγορά ήταν αποτυχημένη αφού άφησε κενά που μπορεί να καλύψει η παλιά μου συσκευή και μάλιστα 3ετιας.

Πχ αν είχα κρατήσει το Note 8, γιατί σήμερα να αφήσω το Note 20u και να το ξαναπιάσω? Τι θα μου έδινε που δεν μου δίνει η νέα μου συσκευή?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική πείρα θα πω πως όταν αγοράζω νέα συσκευή, αν δεν πουλήσω την παλιά τότε απλά θα "πεθάνει" σε ένα συρτάρι. Αν την βγάζω και την χρησιμοποιώ τότε αυτό θα σημαίνει πως η νέα μου αγορά ήταν αποτυχημένη αφού άφησε κενά που μπορεί να καλύψει η παλιά μου συσκευή και μάλιστα 3ετιας.

 

Πχ αν είχα κρατήσει το Note 8, γιατί σήμερα να αφήσω το Note 20u και να το ξαναπιάσω? Τι θα μου έδινε που δεν μου δίνει η νέα μου συσκευή?

Μπορει πχ να χρειαστει σερβις το κινητο σου και να.μεινεις 2-3 μερες χωρις τηλεφωνο. Ή μπορεις να το εχεις για το γυμναστηριο ή καπου τελος παντων που δεν θελεις να "εκθεσεις σε κινδυνο" το καινουριο πανακριβο κινητο σου. Ή μπορεις να το δωσεις σρο παιδι σου. Θεωρω οτι ενα note 8 σημερα αξιζει πολυ περισσοτερο απο 140 ευρω. Ασε που σε λιγο θα λεμε πενακι και ια κλαιμε....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορει πχ να χρειαστει σερβις το κινητο σου και να.μεινεις 2-3 μερες χωρις τηλεφωνο. Ή μπορεις να το εχεις για το γυμναστηριο ή καπου τελος παντων που δεν θελεις να "εκθεσεις σε κινδυνο" το καινουριο πανακριβο κινητο σου. Ή μπορεις να το δωσεις σρο παιδι σου. Θεωρω οτι ενα note 8 σημερα αξιζει πολυ περισσοτερο απο 140 ευρω. Ασε που σε λιγο θα λεμε πενακι και ια κλαιμε....

 

Σκεφτομαι να το παρω ως δευτερη συσκευη μεταχειρισμενο βεβαια! Τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν να παω στο Νοτε 9 η στο 10 οποτε θα παω στο Νοτε 8 κ θα του βαλω κ καινουργια μπαταρια κ σκοπευω να το κρατησω 2 χρονια τουλαχιστον:)

Link to comment
Share on other sites

Update ασφαλείας με ημερομηνία 1 Ιανουαρίου 2021. Κατεβαίνει τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Update ασφαλείας με ημερομηνία 1 Ιανουαρίου 2021. Κατεβαίνει τώρα.

 

ναι μολις την περασα και εγω :D

Link to comment
Share on other sites

Update ασφαλείας με ημερομηνία 1 Ιανουαρίου 2021. Κατεβαίνει τώρα.

 

Kαι εμενα απο το πρωι 6:30

πιστευετε οτι θα ειναι το τελευταιο

ή θα ξαναβγει αλλη σε 6 μηνες ή χρονο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχα δει ήταν πως φέτος είναι η τελευταία χρονιά υποστήριξης και θα δώσουν 4 updates, ένα κάθε 3 μήνες. Νομίζω το προηγούμενο ήταν Σεπτεμβρίου, οπότε πήραμε τώρα για Οκτώβριο μέχρι Δεκέμβριο. Το επόμενο θα είναι τον Μάρτιο ή Απρίλιο για να καλύψει το διάστημα Ιανουάριος - Μάρτιος, μετά έχουμε άλλο ένα κάπου Ιούνιο-Ιούλιο και το τελευταίο, λογικά, θα είναι του χρόνου τον Σεπτέμβριο (4 χρόνια από την επίσημη κυκλοφορία της συσκευής). Βέβαια, αυτά είναι λίγο απροσδιόριστα ως προς τις ημερομηνίες και εξαρτώνται από τι θα χρειαστεί από ασφάλεια. Μπορεί κάποια να έρθουν νωρίτερα, κάποια αργότερα.

 

Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα δυσαρεστημένος από την συσκευή. Το αντίθετο θα έλεγα. Την βάζω μέσα στις αγαπημένες μου, δηλαδή μαζί με Nokia 6210, Nokia N82 (τι φλας είχε αυτό το κινητό;) και Nokia N8 (που πήγε χαμένο λόγω διακοπής υποστήριξης στο Symbian). Μου έβγαλε την τηλεκπαίδευση στον πρώτο εγκλεισμό. Αγόρασα το Tab S7+ για αυτόν τον εγκλεισμό, πήρα και γραφίδα (wacom one). Και τα δύο τα πήραν η σύζυγος και ο μικρός, οπότε πάλι η τηλεκπαίδευση βγήκε με το Note 8. Πόσο πιο ευχαριστημένος να είμαι; Κάθε μέρα δίνει 4 ώρες SOT με τηλεκπαίδευση στο webex, που τρώει κάπου 15% μπαταρία στα 30 λεπτά μαθήματος (με άσπρο στην οθόνη γιατί με παρουσιάσεις σε σκούρο είναι πολύ πιο κάτω: στο 8-10%). Και να σημειωθεί ότι έχει ακριβώς 575 κύκλους φόρτισης τώρα*. Όταν τελειώσει όλο αυτό το πανηγύρι, δηλαδή κάπου το Πάσχα, θα του αλλάξω μια μπαταρία και θα το κρατήσω μέχρι του χρόνου, οπότε και θα αγοράσω το Note 21.

 

Ευχαριστώ.

 

* Δεν ξέρω αν είναι πολύ προσεκτικός ή τυχερός, αλλά από τις 575 φορτίσεις, ούτε 5 δεν είναι μερική φόρτιση, δηλαδή π.χ. 30-60% (ή κάτι παρόμοιο), ενώ οι περισσότερες είναι στο 10-20% - 100%. Φυσιολογικό, λοιπόν, να κρατάει ακόμα η μπαταρία.

Edited by pipinos1976
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...