Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέληξα με ένα νότε 8 ολοκαίνουργιο 2 μηνών προ εβδομάδας και χτες παρατήρησα ένα αραιό μεν αλλά burn in στην οθόνη. Ε λοιπόν μην τα πολυλογω σήμερα το πήγα το πρωί στην σμαρτεκ όπου και το παρέλαβα πολύ γρήγορα με ολοκαίνουργια οθόνη, μπαταρία και πίσω καπάκι που είχε απειροελάχιστες γρατσουνιές. Τελικά τα όσα είχα ακούσει ήταν αλήθεια μιας και είχα εμπειρία μόνο από αρβατο ( που και εκεί άψογα μου είχαν φερθεί). Και έτσι βρέθηκα με ολοκαίνουργια συσκευή που την πήρα και πολύ φθηνά
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Τα original ακουστικά που έχει στο κουτί, τα AKG, πόσο κάνουν;

Στο skroutz έχει διάφορα από πέντε, δέκα ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα με ένα νότε 8 ολοκαίνουργιο 2 μηνών προ εβδομάδας και χτες παρατήρησα ένα αραιό μεν αλλά burn in στην οθόνη. Ε λοιπόν μην τα πολυλογω σήμερα το πήγα το πρωί στην σμαρτεκ όπου και το παρέλαβα πολύ γρήγορα με ολοκαίνουργια οθόνη, μπαταρία και πίσω καπάκι που είχε απειροελάχιστες γρατσουνιές. Τελικά τα όσα είχα ακούσει ήταν αλήθεια μιας και είχα εμπειρία μόνο από αρβατο ( που και εκεί άψογα μου είχαν φερθεί). Και έτσι βρέθηκα με ολοκαίνουργια συσκευή που την πήρα και πολύ φθηνά

 

Εμένα το μόνο πρόβλημα με την οθόνη το κάνει μερικές φορές όταν το βάζω το βράδυ για φόρτιση και είναι ενεργοποιημένη η εφαρμογή μην ενοχλείτε...

Ενώ είναι η οθόνη μαύρη,κατά την σύνδεση με τον φορτιστή,όσο διαρκεί το animation με τον κύκλο ,πάνω σε όλο το μήκος της οθόνης,βγάζει μια πολύχρωμη γραμμή....Όσο διαρκεί ο κύκλος...Αλλά δεν ο κάνει πάντα,και γι'αυτό φοβάμαι να το στείλω,μην τυχόν κατά την δικιά τους δοκιμή δεν το κάνει...

Στο τελείωμα της οθόνης,εκεί που αρχίζει το bezel....

Εχω προσπαθήσει να το βγάλω φωτογραφία,αλλά δεν το προλαβαίνω...

Έχω σκεφτεί να τους κάνω ένα σχεδιάγραμμα με το κινητό και που παρουσιάστηκε το πρόβλημα,αλλά σκέφτομαι ίσως είναι υπερβολικό...

Το κακό είναι τι είμαι επαρχία,θα ερθω Αθήνα για λίγες μέρες αλλά δεν ξέρω αν προλάβω να πάω....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Τα original ακουστικά που έχει στο κουτί, τα AKG, πόσο κάνουν;

Στο skroutz έχει διάφορα από πέντε, δέκα ευρώ.

 

Αυτά είναι made in Kalamata.

Τα original είναι πολύ ποιοτικά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις την τιμή, γιατί ένας στο forum είχε γράψει, ότι κάνουν 100 €. Είναι σωστό/λάθος ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις την τιμή, γιατί ένας στο forum είχε γράψει, ότι κάνουν 100 €. Είναι σωστό/λάθος ;;;;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.https://www.akg.com/Earbuds

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο πρόβλημα με την οθόνη το κάνει μερικές φορές όταν το βάζω το βράδυ για φόρτιση και είναι ενεργοποιημένη η εφαρμογή μην ενοχλείτε...

Ενώ είναι η οθόνη μαύρη,κατά την σύνδεση με τον φορτιστή,όσο διαρκεί το animation με τον κύκλο ,πάνω σε όλο το μήκος της οθόνης,βγάζει μια πολύχρωμη γραμμή....Όσο διαρκεί ο κύκλος...Αλλά δεν ο κάνει πάντα,και γι'αυτό φοβάμαι να το στείλω,μην τυχόν κατά την δικιά τους δοκιμή δεν το κάνει...

Στο τελείωμα της οθόνης,εκεί που αρχίζει το bezel....

Εχω προσπαθήσει να το βγάλω φωτογραφία,αλλά δεν το προλαβαίνω...

Έχω σκεφτεί να τους κάνω ένα σχεδιάγραμμα με το κινητό και που παρουσιάστηκε το πρόβλημα,αλλά σκέφτομαι ίσως είναι υπερβολικό...

Το κακό είναι τι είμαι επαρχία,θα ερθω Αθήνα για λίγες μέρες αλλά δεν ξέρω αν προλάβω να πάω....

 

Εγώ θα το πήγαινα στην θέση σου, άλλωστε είναι γρήγοροι έχω ακούσει. Εμένα μου είπαν αν θέλω να περιμένω δεν θα κάνουν πάνω από ώρα, αλλά λόγω δουλειάς έφυγα

 

Εν τω μεταξύ καινούργια μπαταρία με 2 κύκλους φόρτισης και πάνω από 4 ώρες οθόνη δεν μου βγάζει. Το κινητό το είχα και παλιά και θυμάμαι είχε για πλάκα 5 ώρες με την ίδια χρήση.

Κάτι άλλο που είδα πως στην εφαρμογή Samsung info δεν μου έδειχνε κύκλους φόρτισης αλλά τώρα που την ξανακατεβάσα δείχνει κανονικά.

Η πλάκα είναι πως πριν το πάω για αλλαγή είχε 80 κατι κύκλους φόρτισης σε διάστημα 2ν μηνών, δεν ξέρω πως γίνεται αυτό, δεν βγαίνουν οι μέρες

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, τώρα είδα και στο δικό μου s8 plus για τους κύκλους φόρτισης που το ξανά επανέφεραν στο application. Thanks!!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχουμε κάτι παρόμοιο σαν το apple pay;;; να μπορώ να βάλω βίζα καρτ;;;

Για να είμαι πιο συγκεκριμένος είναι για να περάσω μέσα της κάρτες μου για άμεση πληρωμή

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by Andreasole
From N9
Link to comment
Share on other sites

Google pay
Δεν δουλεύει, δεν έχει κάπου ρυθμίσεις

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Google pay
Συγνωμη λάθος. Λέει ότι δεν το υποστηρίζει το κινητό μας

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το wallet της Alpha bank. Τέλειο είναι.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το wallet της Alpha bank. Τέλειο είναι.
Υποστηρίζει μόνο κάρτες τις να υποθέσω;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει μόνο κάρτες τις να υποθέσω;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Ναι, αλλά φαντάζομαι υπάρχουν αντίστοιχα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά φαντάζομαι υπάρχουν αντίστοιχα.:)

 

Νομίζω πως μόνο η Εθνική ΙΣΩΣ να έχει.

 

Κατά τα άλλα, της άλφα είναι όντως πολύ καλή και χρήσιμη. Υπάρχει ένα πρόβλημα σε κάποια pos της Πειραιώς που δεν δέχονται τέτοιου είδους συναλλαγές

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μόνο η Εθνική ΙΣΩΣ να έχει.

 

 

 

Κατά τα άλλα, της άλφα είναι όντως πολύ καλή και χρήσιμη. Υπάρχει ένα πρόβλημα σε κάποια pos της Πειραιώς που δεν δέχονται τέτοιου είδους συναλλαγές

Γνωρίζετε κανένα καλό Wallet app;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κανένα καλό Wallet app;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Ανοίγεις έναν λογαριασμό στην alpha (αν δεν έχεις), κατεβάζεις το app της τράπεζας και ξενοιάζεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χρησιμοποιώ το αντίστοιχο app της Τράπεζας Κύπρου για τις συναλλαγές μου. Με έχει ξελασπώσει αρκετές φορές.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω αναφερει και παλιοτερα το θέμα του κινητού μου με burn in στην οθόνη.

 

Μιας και η 2ετης εγγύηση θα τελειλωσει τον Μάρτιο ή Απρίλιο του 2020, λέω να προχωρήσω στην επισκευή της. Το αρνητικό της περίπτωσής μου είναι οτι βρίσκομαι στην πόλη της Κοζάνης και δεν γνωρίζω καποιον εξουσιοδοτημένο τεχνικό της samsung.

 

Θα ήθελα αν έχει κάποιος εμπειρία ή άποψη για καποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη ή να το στείλω Αθήνα με την όποια καθυστέρηση θα αντιμετωπίσω?

Link to comment
Share on other sites

Μίλα με smartec (Αθήνα) γιατί νομίζω καλύπτουν και τα μεταφορικά. Δεν υπάρχει καλύτερο service και δεν νομίζω να καθυστερήσει πάνω από 5 εργάσιμες η όλη υπόθεση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω αναφερει και παλιοτερα το θέμα του κινητού μου με burn in στην οθόνη.

 

Μιας και η 2ετης εγγύηση θα τελειλωσει τον Μάρτιο ή Απρίλιο του 2020, λέω να προχωρήσω στην επισκευή της. Το αρνητικό της περίπτωσής μου είναι οτι βρίσκομαι στην πόλη της Κοζάνης και δεν γνωρίζω καποιον εξουσιοδοτημένο τεχνικό της samsung.

 

Θα ήθελα αν έχει κάποιος εμπειρία ή άποψη για καποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη ή να το στείλω Αθήνα με την όποια καθυστέρηση θα αντιμετωπίσω?

 

Σου συστήνω ανεπιφύλακτα το σέρβις θεσσαλονίκης. Είναι στην Κων. Καραμανλή δίπλα στο Ιπποκράτειο.

Ότι και να χρειάστηκα ήταν απλά άψογοι... και κόσμο που έχω στείλει εκεί επίσης έμειναν πολύ ευχαριστημένοι.

Θα το στελεις με κούριερ με δικά σου έξοδα και θα στο στείλουν πίσω με δικά τους.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, το βρηκα και στο google και διαβαζω πολυ καλες αξιολογήσεις. Θα τους παρω ενα τηλέφωνο μήπως περάσω να το αφήσω απο εκεί μεσα στις μέρες
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, το βρηκα και στο google και διαβαζω πολυ καλες αξιολογήσεις. Θα τους παρω ενα τηλέφωνο μήπως περάσω να το αφήσω απο εκεί μεσα στις μέρες

 

Άνετα γίνεται αυτό που λες, και θα στο στείλουν πίσω όταν είναι έτοιμο. Να έχεις και την απόδειξη αγοράς μαζί.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...