Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά μ' αρέσει το μπλε.

Παραβλέπω το ότι έχω βαρεθεί αυτή την απόχρωση από πολλούς κατασκευαστές..παραβλέπω το ότι απλά δε θέλω να έχω μπλε κινητό....αλλά δε μπορώ να χωνέψω το ότι δεν έχω επιλογη..Ενα χρώμα;Ενα;

Πραγματικά ξενέρωσα με το 6 για κάποια πράγματα που έχω εξηγήσει, ξενερώνω με το 8 που σαν ναυαρχίδα θέλει μεν ενα σκασμό λεφτά, το φέρνει δε σε ένα και μοναδικό χρώμα (το οποίο απεχθάνομαι)..και κάπως έτσι δε θέλουν να πάρουν τα ζεστά €πουλάκια μου, δε τα θέλουν! :lol::lol:

Εν τω μεταξύ η πολιτική αυτή αντιδιαμετρικά αντίθετη με των προ ετών πολύχρωμα lumia..

Φέρε και το ασημί Ελλάδα να πάω να το πάρω να τελειώνουμε..ε ρε που μπλέξαμε :lol:

Μπάχαλο και η lg με το g6..και όμως δεν ακούνε τελικά εκεί στις εταιρίες.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα και θέλω να μου πείτε αν έχετε το ίδιο αγόρασα την συσκευή την Παρασκευή και έχει ένα θέμα στην κάμερα όταν τραβάω βίντεο η ποιότητα της πίσω κάμερας πέφτει πολύ ενώ το έχω σε 4k η μπροστινή κάμερα τραβάει κομπλέ ή όταν τραβάω και με τίς δυο ταυτόχρονα και εκεί είναι κομπλέ οι φωτογραφίες με όλες είναι εντάξει το κάνει μόνο με το βίντεο το έχει κανείς άλλος ή να το στείλω για επισκευή;
Link to comment
Share on other sites

Παραβλέπω το ότι έχω βαρεθεί αυτή την απόχρωση από πολλούς κατασκευαστές..παραβλέπω το ότι απλά δε θέλω να έχω μπλε κινητό....αλλά δε μπορώ να χωνέψω το ότι δεν έχω επιλογη..Ενα χρώμα;Ενα;

Πραγματικά ξενέρωσα με το 6 για κάποια πράγματα που έχω εξηγήσει, ξενερώνω με το 8 που σαν ναυαρχίδα θέλει μεν ενα σκασμό λεφτά, το φέρνει δε σε ένα και μοναδικό χρώμα (το οποίο απεχθάνομαι)..και κάπως έτσι δε θέλουν να πάρουν τα ζεστά €πουλάκια μου, δε τα θέλουν! :lol::lol:

Εν τω μεταξύ η πολιτική αυτή αντιδιαμετρικά αντίθετη με των προ ετών πολύχρωμα lumia..

Φέρε και το ασημί Ελλάδα να πάω να το πάρω να τελειώνουμε..ε ρε που μπλέξαμε :lol:

Μπάχαλο και η lg με το g6..και όμως δεν ακούνε τελικά εκεί στις εταιρίες.. :wacko:

Επειδή δεν σ' αρέσει εσένα το μπλε, δε θα πει ότι δεν θέλει τα λεφτά μας. Έπειτα σε άλλες χώρες πάνε όλα τα χρώματα, την Ελλάδα θα κοιτάξουν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παραβλέπω το ότι έχω βαρεθεί αυτή την απόχρωση από πολλούς κατασκευαστές..παραβλέπω το ότι απλά δε θέλω να έχω μπλε κινητό....αλλά δε μπορώ να χωνέψω το ότι δεν έχω επιλογη..Ενα χρώμα;Ενα;

Πραγματικά ξενέρωσα με το 6 για κάποια πράγματα που έχω εξηγήσει, ξενερώνω με το 8 που σαν ναυαρχίδα θέλει μεν ενα σκασμό λεφτά, το φέρνει δε σε ένα και μοναδικό χρώμα (το οποίο απεχθάνομαι)..και κάπως έτσι δε θέλουν να πάρουν τα ζεστά €πουλάκια μου, δε τα θέλουν! :lol::lol:

Εν τω μεταξύ η πολιτική αυτή αντιδιαμετρικά αντίθετη με των προ ετών πολύχρωμα lumia..

Φέρε και το ασημί Ελλάδα να πάω να το πάρω να τελειώνουμε..ε ρε που μπλέξαμε :lol:

Μπάχαλο και η lg με το g6..και όμως δεν ακούνε τελικά εκεί στις εταιρίες.. :wacko:

 

Το μπλε είναι σκούρο και αρκετά διακριτικό, ούτως ή άλλως ενδείκνυται να το βάλεις σε θήκη και έτσι δεν θα βλέπεις πουθενά μπλε (αφού και η πρόσοψη είναι μαύρη).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα και θέλω να μου πείτε αν έχετε το ίδιο αγόρασα την συσκευή την Παρασκευή και έχει ένα θέμα στην κάμερα όταν τραβάω βίντεο η ποιότητα της πίσω κάμερας πέφτει πολύ ενώ το έχω σε 4k η μπροστινή κάμερα τραβάει κομπλέ ή όταν τραβάω και με τίς δυο ταυτόχρονα και εκεί είναι κομπλέ οι φωτογραφίες με όλες είναι εντάξει το κάνει μόνο με το βίντεο το έχει κανείς άλλος ή να το στείλω για επισκευή;

 

Δεν ξέρω αν έχει ρυθμίσεις ποιότητας του βίντεο... δεν πολύκατάλαβα τι λες όμως...

 

@athanaso77: Γιατί ενδείκνυται να το βάλεις σε θήκη!? Όχι σε cheapoθήκες και screen protectors!!! :rtfm:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@athanaso77: Γιατί ενδείκνυται να το βάλεις σε θήκη!? Όχι σε cheapoθήκες και screen protectors!!! :rtfm:

 

Για κάποιον που δεν θέλει σημάδια, γρατσουνιές, φθορές, σπασίματα κτλ... είναι απαραίτητη η θήκη και η προστασία οθόνης. Έχει να κάνει με το τι ζητάει ο καθένας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@MIXOStsi: Γιατί εσύ αυτή τη συσκευή που έχεις τώρα δεν την έχεις σε θήκη; Ή αν πάρεις καινούργια συσκευή δεν θα την βάλεις ποτέ σε θήκη;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι...

Και στα δύο...

Εγώ θέλω να έχω επαφή με τη συσκευή των μερικών εκατοντάδων € που έδωσα για να αποκτύσω... το αλουμίνιό της, το γυαλί της κλπ... Δεν έχω καμιά όρεξη να ακουμπάω μια θήκη του 5€ και screen protector των άλλο τόσο.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Όχι...

Και στα δύο...

Εγώ θέλω να έχω επαφή με τη συσκευή των μερικών εκατοντάδων € που έδωσα για να αποκτύσω... το αλουμίνιό της, το γυαλί της κλπ... Δεν έχω καμιά όρεξη να ακουμπάω μια θήκη του 5€ και screen protector των άλλο τόσο.

Αν είσαι τόσο τυχερός και δεν παθαίνουν το παραμικρό τόσο καιρό...

Έστω και μια θήκη βιβλίου για προστασία από υγρασία και σκόνη.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

DUOFFfIUMAEMdPq.jpg

 

Ήταν επιτέλους η ώρα ώστε το Nokia 8 να αποκτήσει και την beta έκδοση του Android 8.1 Oreo.

 

Με το Android 8.0 να είναι πλέον διαθέσιμο εδώ και καιρό για το Nokia 8, τώρα η προσοχή της εταιρείας στρέφεται στην διάθεση της νέας έκδοσης 8.1 του Android Oreo και η beta έκδοση έχει ξεκινήσει κανονικά την πρώτη της φάση με το αρχείο λήψης να φθάνει τα 1.55GB και απλώς να χρειάζεται μια σταθερή σύνδεση Wi-Fi για την λήψη.

 

Οι αλλαγές είναι σχετικά μικρές και αφορούν κυρίως την διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Οι ρυθμίσεις και τα μενού Power έχουν επανασχεδιαστεί. Επίσης, προστέθηκε και η τελευταία ενημερωμένη έκδοση του κώδικα ασφαλείας της πλατφόρμας για τον μήνα Ιανουάριο. Διορθώθηκε και ένα πρόβλημα με το hamburger emoji.

 

:!: Τέλος, για την πρώτη δοκιμή και λήψη αυτού του αρχείου πρέπει να συμμετάσχετε στο Nokia Beta Labs, για εγγραφή μπείτε εδώ.

 

%CE%B4%CF%82%CE%B4%CF%82%CE%B4%CF%82.jpg?resize=266%2C473&ssl=1

 

https://www.gsmarena.com/nokia_8_now_getting_beta_version_of_android_81_oreo-news-29280.php

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

DUOFFfIUMAEMdPq.jpg

 

Ήταν επιτέλους η ώρα ώστε το Nokia 8 να αποκτήσει και την beta έκδοση του Android 8.1 Oreo.

 

Με το Android 8.0 να είναι πλέον διαθέσιμο εδώ και καιρό για το Nokia 8, τώρα η προσοχή της εταιρείας στρέφεται στην διάθεση της νέας έκδοσης 8.1 του Android Oreo και η beta έκδοση έχει ξεκινήσει κανονικά την πρώτη της φάση με το αρχείο λήψης να φθάνει τα 1.55GB και απλώς να χρειάζεται μια σταθερή σύνδεση Wi-Fi για την λήψη.

 

Οι αλλαγές είναι σχετικά μικρές και αφορούν κυρίως την διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Οι ρυθμίσεις και τα μενού Power έχουν επανασχεδιαστεί. Επίσης, προστέθηκε και η τελευταία ενημερωμένη έκδοση του κώδικα ασφαλείας της πλατφόρμας για τον μήνα Ιανουάριο. Διορθώθηκε και ένα πρόβλημα με το hamburger emoji.

 

:!: Τέλος, για την πρώτη δοκιμή και λήψη αυτού του αρχείου πρέπει να συμμετάσχετε στο Nokia Beta Labs, για εγγραφή μπείτε εδώ.

 

%CE%B4%CF%82%CE%B4%CF%82%CE%B4%CF%82.jpg?resize=266%2C473&ssl=1

 

https://www.gsmarena.com/nokia_8_now_getting_beta_version_of_android_81_oreo-news-29280.php

 

 

 

Έχουν ποντάρει πολύ στα updates εκεί στη Nokia. Μπράβο, εύχομαι να τους βγει σε καλό.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι τόσο τυχερός και δεν παθαίνουν το παραμικρό τόσο καιρό...

Έστω και μια θήκη βιβλίου για προστασία από υγρασία και σκόνη.

 

Σιγά μην φοβηθώ την υγρασία και τη σκόνη στο κινητό... που ζούμε!?

 

Καθόλου τυχερός...

Το Lumia 925 το είχα 12 μήνες και το πούλησα σαν καινούργιο... Μετά το 930 ήξερα ότι δεν θα το πουλούσα οπότε δεν με ένοιαζε... Έχει τα σημαδάκια του αλλά δεν έχει σπάσει τίποτα και λειτουργεί κανονικά...

Τώρα το moto g4 δεν με νοιάζει και να πάθει κάτι... Σιγά μη βάλω θήκες και protectors σε συσκευή των 140€...

Ποτέ δεν έχω σπάσει η χαλάσει κινητό. Όλα έφευγαν πλήρως λειτουργικά από τα χέρια μου. Απλά δεν είμαι σκ@τόχερος... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην φοβηθώ την υγρασία και τη σκόνη στο κινητό... που ζούμε!?

 

Καθόλου τυχερός...

Το Lumia 925 το είχα 12 μήνες και το πούλησα σαν καινούργιο... Μετά το 930 ήξερα ότι δεν θα το πουλούσα οπότε δεν με ένοιαζε... Έχει τα σημαδάκια του αλλά δεν έχει σπάσει τίποτα και λειτουργεί κανονικά...

Τώρα το moto g4 δεν με νοιάζει και να πάθει κάτι... Σιγά μη βάλω θήκες και protectors σε συσκευή των 140€...

Ποτέ δεν έχω σπάσει η χαλάσει κινητό. Όλα έφευγαν πλήρως λειτουργικά από τα χέρια μου. Απλά δεν είμαι σκ@τόχερος... :lol:

Μάλλον είσαι η εξαίρεση! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουν ποντάρει πολύ στα updates εκεί στη Nokia. Μπράβο, εύχομαι να τους βγει σε καλό.

 

Αρκεί να διατηρήσουν και μελλοντικά τη συνέπειά τους και θα τους βγει σίγουρα σε καλό...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά αυτό το μπλε ματ μου αρέσει πάρα πολύ (πήρα και θήκη στο ίδιο χρώμα :p )... αλλά και εγώ το θεωρώ χαζομάρα να μην έχεις και μια δεύτερη επιλογή...

το σκ θα το έχω χρησιμοποιήσει για κάποιες μέρες οπότε θα σας κάνω και εγώ ένα mini review...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προτείνω στους χρήστες να δοκιμάσουν την 8.1 beta. Δουλεύει άψογα χωρίς προβλήματα, η λειτουργία είναι ακόμα πιο smooth και υπάρχει εμφανής βελτίωση στην αυτονομία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω στους χρήστες να δοκιμάσουν την 8.1 beta. Δουλεύει άψογα χωρίς προβλήματα, η λειτουργία είναι ακόμα πιο smooth και υπάρχει εμφανής βελτίωση στην αυτονομία.

 

Αν και εχω το ΝΟΚΙΑ 6 ζητησα και εγω να την κατεβασω και περιμενω ακομα να ερθει.

Απο οτι διαβασα το υποστιρηζουν και στο 6 και στο 5

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση του τσιπ του ραδιοφώνου γίνεται κάπως;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηστυχως οχι. Και δεν μπορει να ενεργοπιηθει....εχει ολοκληρο θεμα στο forum της HMD.

O μονος λογος που δεν το εχω παρει και εχω μεινει στο 6αρι....

Link to comment
Share on other sites

Δηστυχως οχι. Και δεν μπορει να ενεργοπιηθει....εχει ολοκληρο θεμα στο forum της HMD.

O μονος λογος που δεν το εχω παρει και εχω μεινει στο 6αρι....

Αρνητικό αυτό (προσωπικά μιλαω, για άλλους μπορεί να είναι αδιάφορο). Καλή συσκευή γενικά. Διαβάζω σε πολλά reviews θέματα με την απόδοση της κάμερας και τον fingerprint sensor. Προς το παρόν όμως δεν με έχει πείσει πάρα την εξαιρετική τιμή. Ίσως στην ίδια τιμή να είναι πιο ελκυστικό σαν πακέτο το g6. Δεν ξέρω τι λέτε όσοι την έχετε στην κατοχή σας. Αξίζει;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Lumia 920 και το εχω εδω και 5 χρόνια..εδω και μισό χρόνο εχω παράλληλα το J5 2016.Επειδή είμαι σε φάση κινητού και με ενδιαφέρει η αυτονομία και η κάμερα,αξίζει η αγορά στα 399€;Φυσικά δεν συγκρίνω το Android με WP.. Συγκρίνω τις κάμερες και στο Lumia και στο J5 που ήμουν εντάξει και το θέμα αυτονομίας που τουλάχιστον το 920 το ήθελα πολύ καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το g6 και το έδωσα μια εβδομαδα μετά ,χωρίς τύψεις , χωρίς να έχει ακόμα βγει σε προσφορά το 8 , το πήρα μετά την προσφορά και το έχω ακόμα και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος με αυτό, έγραψα πριν από λίγο καιρό της εντυπώσεις μου , τώρα από το 920 το οποίο έχω ακόμα για δεύτερο η για ώρα ανάγκης , δεν έχει καμιά σχέση σε όλα του το 8 ειναι σαφέστατα καλύτερο όσο για την αυτονομία ρίξε μια μάτια λίγο ποιο πίσω , είμαι με 8,1 beta τώρα και μου φαίνεται ακόμα καλύτερη .
Link to comment
Share on other sites

Είχα το g6 και το έδωσα μια εβδομαδα μετά ,χωρίς τύψεις , χωρίς να έχει ακόμα βγει σε προσφορά το 8 , το πήρα μετά την προσφορά και το έχω ακόμα και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος με αυτό, έγραψα πριν από λίγο καιρό της εντυπώσεις μου , τώρα από το 920 το οποίο έχω ακόμα για δεύτερο η για ώρα ανάγκης , δεν έχει καμιά σχέση σε όλα του το 8 ειναι σαφέστατα καλύτερο όσο για την αυτονομία ρίξε μια μάτια λίγο ποιο πίσω , είμαι με 8,1 beta τώρα και μου φαίνεται ακόμα καλύτερη .

 

Τέλεια...να το πάρω η θα βγει σύντομα το 9;Αξίζει να δώσω τα 2πλα αν έρθει μέχρι το Πάσχα;Σκεφτόμουν το πολύ μέχρι Μάρτιο για κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια...να το πάρω η θα βγει σύντομα το 9;Αξίζει να δώσω τα 2πλα αν έρθει μέχρι το Πάσχα;Σκεφτόμουν το πολύ μέχρι Μάρτιο για κινητό.

Το 9 θα έχει amoled οθόνη νομίζω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όσο για την αυτονομία ρίξε μια μάτια λίγο ποιο πίσω , είμαι με 8,1 beta τώρα και μου φαίνεται ακόμα καλύτερη .

 

Πολύ καλύτερη θα έλεγα ότι είναι η αυτονομία με την 8.1 beta, λες και είναι άλλη συσκευή, το ίδιο και από θέμα ταχύτητας. Και δεν υπάρχει κανένα bug...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...