Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Σκρούτζ πολύ πιο ακριβό!!!! Γιατί;;;;

https://www.skroutz.gr/s/12747336/Nokia-8-4GB-64GB.html

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν τα πήγε και πολύ καλά το εν λόγω μοντέλο και τους έμεινε.

Σαν κινητό έχει τα θετικά και τα αρνητικά του.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγω να το τσιμπήσω, πιστευω στα 399€ δεν υπαρχει αλλο με αυτα τα χαρακτηριστικά. Εχουμε τπτ απόψεις ;
Link to comment
Share on other sites

To g6 σε λιγο Ρε φιλε θα ειναι δυο χρονών. Δε λεω καλο κινητο αλλα θα ηθελα ενα κινητο να μου κρατήσει για 3-4 χρόνια
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγω να το τσιμπήσω, πιστευω στα 399€ δεν υπαρχει αλλο με αυτα τα χαρακτηριστικά. Εχουμε τπτ απόψεις ;

 

κι εγω το σκέφτομαι.. είναι και το honor 9 στην ίδια τιμή που μου αρέσει εξίσου και δεν μπορώ να αποφασίσω

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενδιαφέρει το near pure android (που σημαίνει και πιο γρήγορες αναβαθμίσεις) αξίζει και η τιμή είναι πλέον δελεαστική. Σαν συσκευή είναι καλή, ποιοτική. Ό,τι θέλετε να ρωτήσετε, ελεύθερα. Edited by babis172
Link to comment
Share on other sites

Εγω αμα το πάρω θα ειναι η πρώτη μου φορά σε android κινητο. Οπότε δεν το πολυ γνωρίζω αυτα περί stock android :/ τωρα εμενα με ενδιαφέρει η κάμερα να ειναι σχετικά καλη και να μου κρατήσει το κινητο 3-4 χρονάκια περιπου.
Link to comment
Share on other sites

To g6 σε λιγο Ρε φιλε θα ειναι δυο χρονών. Δε λεω καλο κινητο αλλα θα ηθελα ενα κινητο να μου κρατήσει για 3-4 χρόνια

 

Ναι αλλά, καλύτερη κάμερα, καλύτερη οθόνη, minijack με dac...

 

Δεν λέω τίμια πρόταση το 8άρι, αλλά...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Εχει καλύτερη κάμερα το 6G απο το Nokia 8? Δεν το περίμενα. Απο θεμα ομως υποστήριξης η LG ? Εννοώ που εχει κλήσει η LG Ελλάς
Link to comment
Share on other sites

Εχει καλύτερη κάμερα το 6G απο το Nokia 8? Δεν το περίμενα. Απο θεμα ομως υποστήριξης η LG ? Εννοώ που εχει κλήσει η LG Ελλάς

Αυτό με την κάμερα καλύτερα να το δεις εσύ ο ίδιος. Δεν νομίζω να είναι τόσο χάλια η κάμερα του Nokia 8.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι, πιστεύω, υποκειμενικό το θέμα της φωτογραφίας. Δεν μπορώ να πω ότι με έχει ικανοποιήσει τα μέγιστα σε αυτόν τον τομέα. Εκεί που αξίζει είναι στον ήχο από τη λειτουργία βίντεο. Τα σπάει...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι, πιστεύω, υποκειμενικό το θέμα της φωτογραφίας. Δεν μπορώ να πω ότι με έχει ικανοποιήσει τα μέγιστα σε αυτόν τον τομέα. Εκεί που αξίζει είναι στον ήχο από τη λειτουργία βίντεο. Τα σπάει...

 

Αν βάλεις την Modded GCam με το HDR+ του Pixel θα εντυπωσιαστείς από το αποτέλεσμα. Τα έχω δίπλα δίπλα με S8+ και σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού βλέπω καλύτερο αποτέλεσμα στο Nokia 8.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την Modded GCam με το HDR+ του Pixel θα εντυπωσιαστείς από το αποτέλεσμα. Τα έχω δίπλα δίπλα με S8+ και σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού βλέπω καλύτερο αποτέλεσμα στο Nokia 8.

 

Θα ήθελα, αν μπορείς, να μας πεις την διαδικασία για την εγκατάσταση της εφαρμογής. Κάποια φωτογραφία με την διαφορά σε σχέση με το S8+ θα ήταν καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα, αν μπορείς, να μας πεις την διαδικασία για την εγκατάσταση της εφαρμογής. Κάποια φωτογραφία με την διαφορά σε σχέση με το S8+ θα ήταν καλοδεχούμενη.

 

Ένα απλό apk εγκαθιστάς, δεν υπάρχουν εξειδικευμένες απαιτήσεις. Εδώ υπάρχουν όλα τα διαθέσιμα apk από διάφορους developers.

 

Με τις μέχρι τώρα δοκιμές μου προτείνω το GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.4. Στο παραπάνω link υπάρχουν και τα suggested settings για κάθε apk.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχει βίντεο 1080 στα 60fps πραγματικά δε μπορώ να το καταλάβω.

Μ έχει πείσει σε όλα, παρ όλα αυτά το βίντεο είναι κάτι σημαντικό.

Εχετε δοκιμασει καποια αλλη εφαρμογη καμερας;

Εμφανιζονται τα 60fps η ειναι hardwaρικο το θεμα;

Link to comment
Share on other sites

Ένα απλό apk εγκαθιστάς, δεν υπάρχουν εξειδικευμένες απαιτήσεις. Εδώ υπάρχουν όλα τα διαθέσιμα apk από διάφορους developers.

 

Με τις μέχρι τώρα δοκιμές μου προτείνω το GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.4. Στο παραπάνω link υπάρχουν και τα suggested settings για κάθε apk.

 

το nokia 8 μπορει να το παρει αυτο? επειδή είναι σαν stock android το λέω. ( δεν ξερω γενικα τι παιζει με τα android για αυτο ρωταω) :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

το nokia 8 μπορει να το παρει αυτο? επειδή είναι σαν stock android το λέω. ( δεν ξερω γενικα τι παιζει με τα android για αυτο ρωταω) :blink::blink:

Καταρχάς ενδέχεται ο όρος που χρησιμοποίησα "stock" να είναι λανθασμένος. Οπότε παιδιά με περισσότερη εμπειρία σε Android ας με διορθώσουν.

Όσον αφορά την ερώτηση σου, φυσικά και μπορεί να το πάρει το Nokia 8 καθώς πρόκειται για εφαρμογή. Γενικά στο Android είναι δυνατόν να κάνεις εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής και εκτός Play Store.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το nokia 8 μπορει να το παρει αυτο? επειδή είναι σαν stock android το λέω. ( δεν ξερω γενικα τι παιζει με τα android για αυτο ρωταω) :blink::blink:

 

Μπορεί να το πάρει και δουλεύει κανονικά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφέρει πολύ τώρα που έπεσε στα 400€...

 

με το gps πως τα πάει?

και επίσης έχει Burst mode στην κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...