Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αξίζει η αναβάθμιση από Lumia 930 σε Nokia 8;

Είναι στις υποψήφιες συσκευές μου για επόμενο κινητό (μεταξύ επίσης των Galaxy S7 Edge ή με λιγότερες πιθανότητες λόγω τιμής και το Galaxy S8).

 

Είναι σίγουρα αναβάθμιση από το 930 και αξίζει. Η μία είναι συσκευή του 2014 και η άλλη του 2017.

Τρία χρόνια στον κόσμο της φορητής τεχνολογίας είναι πολυυυυυυύς καιρός..

και το ένα είναι android ενώ το 930 WM10 που δεν πρόκειται να ζήσει για πολύ ακόμη όπως το πάνε :rolleyes:

 

Το 8 το πόσο μπορεί να κοντραριστεί με τα Galaxy δεν το γνωρίζω.

Προσωπικά μου αρέσουν στο στυλ τα Galaxy, γιατί το bezelfull Nokia 8 δείχνει λες και ξεπήδηξε από το 2015 ενώ τα άλλα από το μέλλον.

Αν η οθόνη αγκάλιαζε τα άκρα του σασί κάπως, πιστεύω πως θα έδειχνε τζιτζιλώνι! :cry: :love:

 

Μετά, έρχονται οι προτεραιότητες και οι απαιτήσεις που θέλεις να εκπληρώσει η συσκευή που κοιτάς.

Γρήγορα update? Καθαρό android? Κάμερα?

Καλαμπαλίκια του υλικολογισμικού; [αισθητήρες, custom προγράμματα/ λειτουργίες κλπ]

κάτι που να σε ξεχωρίζει από τους τόνους ανθρώπων στο μετρό με Samsung και iPhone?

Budget?

Υποστήριξη και after- sales?

Εξαρτήματα- αξεσουάρ?

 

 

Προσωπικά, αν θέλεις τη γνώμη μου.. κοίτα και σε OnePlus αν βιάζεσαι να αντικαταστήσεις το γερασμένο 930 ;)

 

Βέβαια εδώ να σημειώσω πως μπορεί να βγαίνουμε off-topic μιας και κάπου πήρε το μάτι μου πως υπάρχει αντίστοιχο νήμα για επιλογή συσκευής. :ninja:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η αναβάθμιση από Lumia 930 σε Nokia 8;

Είναι στις υποψήφιες συσκευές μου για επόμενο κινητό (μεταξύ επίσης των Galaxy S7 Edge ή με λιγότερες πιθανότητες λόγω τιμής και το Galaxy S8).

Επίσης επειδή όλα τα τωρινά Nokia με Android θα πάρουν και την έκδοση P (9.0), μάλλον είναι μεγάλη αναβάθμιση. Εγώ θα το έπαιρνα αν διάλεγα τώρα συσκευή!!! ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457872

Αλήθεια, το έχει πάρει κανείς έως τώρα;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή όλα τα τωρινά Nokia με Android θα πάρουν και την έκδοση P (9.0), μάλλον είναι μεγάλη αναβάθμιση. Εγώ θα το έπαιρνα αν διάλεγα τώρα συσκευή!!! ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457872

Αλήθεια, το έχει πάρει κανείς έως τώρα;

To περιμενω μεσα στην αλλη εβδομαδα. Θα σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

To περιμενω μεσα στην αλλη εβδομαδα. Θα σας ενημερωσω

Άντε να δούμε τι μας επιφυλάσσει το Nokia 8, μπας και πάρουμε το Nokia 9 αργότερα κάποια στιγμή ίσως.

Ανάλογα πόσο θα κρατήσω ακόμα το xl μου.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σας!! Γνωρίζει κανείς πότε θα έρθει επίσημα στην ελληνική αγορά? Εκτός από τα skoutzομάγαζα εννοώ.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!! Γνωρίζει κανείς πότε θα έρθει επίσημα στην ελληνική αγορά? Εκτός από τα skoutzομάγαζα εννοώ.

Μεσα στον Νοεμβρη

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από Γερμανό που τους ρώτησα για το 8, κοντά στα Χριστούγεννα με είπαν, θα έρθει η συσκευή. Πόσο κοντά δεν ξέρω....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γνωρίζει κάποιος αν στο glance screen εμφανίζει notifications από όλες τις εφαρμογές (πχ. whatsApp, viber..) ή μόνο κλήσεις και sms?
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν στο glance screen εμφανίζει notifications από όλες τις εφαρμογές (πχ. whatsApp, viber..) ή μόνο κλήσεις και sms?

Γιατί το πήρε και κανείς;... :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν φίλο έστειλα τυχαία τώρα να δω Viber και δεν το εμφανίζει στην glance screen

Τι εννοείς;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν εμφανίζεται σαν εικονίδιο στην glance screen όπως όταν έχεις αναπάντητη ή μήνυμα....

Όλα αυτά στο Nokia 8;;;; Μήπως δεν το ρύθμισε για να τα δείξει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά στο Nokia 8;;;; Μήπως δεν το ρύθμισε για να τα δείξει;

 

και στο xda λένε ότι δεν τα εμφανίζει....πιστεύω σε μελλοντικό update να το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

και στο xda λένε ότι δεν τα εμφανίζει....πιστεύω σε μελλοντικό update να το κάνουν

Εσύ έχεις τη συσκευή ή κάποιος φίλος σου;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις τη συσκευή ή κάποιος φίλος σου;

 

φίλος μου το πήρε....όταν τον δω πάλι θα το ψάξω πιο πολύ το κινητό του.....

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα απο Amazon και ελπιζω να ειναι καλο γιατι προερχομαι απο S7 Galaxy. Υποψιάζομαι στη καμερα χειροτερο focus και λιγοτερη λεπτομερεια, αλλα σωστότερα χρωματα. Κατα τα αλλα σε επιδοσεις οκ δε το συζητω ολοι ξερουμε τι εχει πανω, σε θεματα αξιοπιστιας στο χρονο, ηχου σηματος wifi και δικτυου κινητης ελπιζω να ειναι ολα ενταξει.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα απο Amazon και ελπιζω να ειναι καλο γιατι προερχομαι απο S7 Galaxy. Υποψιάζομαι στη καμερα χειροτερο focus και λιγοτερη λεπτομερεια, αλλα σωστότερα χρωματα. Κατα τα αλλα σε επιδοσεις οκ δε το συζητω ολοι ξερουμε τι εχει πανω, σε θεματα αξιοπιστιας στο χρονο, ηχου σηματος wifi και δικτυου κινητης ελπιζω να ειναι ολα ενταξει.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ανυπομονώ να ακούσω λεπτομέρειες μόλις το πάρεις!!! :)

Ειδικά από την κάμερα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να ακούσω λεπτομέρειες μόλις το πάρεις!!! :)

Ειδικά από την κάμερα...

Θα σε αππγοητευσω αλλα δυστυχως την ακυρωσα γιατι με τη καμερα τα βλεπω λιγο περιεργα γενικα και ερχομαι απο S7.. που απο την αλλη εχει πολυ frame drop και lag σε εφαρμογες οπως της google η στο messenger.

Το σκεφτομαι ακομα!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σκέφτεσαι ακόμα;
Αν αξιζει απο s7 διοτι δε γνωριζω τη γενικοτερη εικονα, τυχον προβληματα η bugs ενω εχουν λιγοι τη συσκευη για να αναφερουν. Ειναι λιγο ναρκοπεδιο ο κοσμος του Android..

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αξιζει απο s7 διοτι δε γνωριζω τη γενικοτερη εικονα, τυχον προβληματα η bugs ενω εχουν λιγοι τη συσκευη για να αναφερουν. Ειναι λιγο ναρκοπεδιο ο κοσμος του Android..

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Γιατί δεν κρατάς το S7 λίγο ακόμα, μέχρι να δεις τι παίζει με το Nokia 8; Εγώ αυτό θα έκανα αν ήθελα να πάρω το Nokia 8.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κρατάς το S7 λίγο ακόμα, μέχρι να δεις τι παίζει με το Nokia 8; Εγώ αυτό θα έκανα αν ήθελα να πάρω το Nokia 8.
Με τρωει η προσφορα και το οτι το S7 οσο το κραταω χανει αξια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τρωει η προσφορα και το οτι το S7 οσο το κραταω χανει αξια..
Να ας πουμε κατι https://forum.xda-developers.com/nokia-8/help/wierd-issue-nokia-8-t3700007

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...