Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανείς πρόβλημα με την αφή, κυρίως στο κάτω μέρος της οθόνης με το swipe η με διάφορα miss clicks?

 

Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό, παίζει να είναι θέμα software? Υπόψη ότι είμαι με 10.2.2 και ξαναπερασα την ROM μετά από το OTA.

Εχω μερικες μερες τωρα αυτο το θεμα και παω να σκασω. Και με το swipe και στην πληκτρολογηση (πατας space και μπαινει και τελεια). Αρχισα να ανησυχω μηπως φταιει το tempered glass.

Δεν νομιζω να το ειχα αμεσως μετα το Update.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση όταν ενεργοποιηθεί το διπλό χτύπημα για να ενεργοποιηθεί η οθόνη τρώει παραπάνω μπαταρία ή δεν παίζει ρόλο?
Link to comment
Share on other sites

Φώτη κ εγώ ψιλιαζομαι κάνα tempered glass μη μου την κάνει αλλά δεν ξέρω δεν το κάνει αλλού αλλά μόνο κάτω από το space ας πούμε κ κάτω, συμπεριλαμβάνοντας κ το swipe up.
Link to comment
Share on other sites

καταρχην να ζητησω συγνωμη αν ειμαι σε λαθος ενοτητα αλλα δεν ηξερα σε ποια ενοτητα να ρωτησω

εχω το Redmi Note 5 πριν 3 μερες η συζυγος εκανε καμια 20αρια ενημερωσεις σε ηδη εγκατεστημενες εφαρμογες απο τοτε καθε μερα 8+50 το βραδυ ερχετε το γνωστο μηνυμα απο κοσμοτε οτι δεν εχω mb δηλαδη καποια εφαρμογη θελει να ανοιξει δεδομενα

εψαξα αλλαξα αδειες δικαιωματα αλλα το προβλημα συνεχιζει γνωριζετε καποιον τροπο πως μπορω να δω ποια ειναι η εφαρμογη που προσπαθει να συνδεθει?

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται από το δίκτυο συγκεκριμένη ώρα ως υπενθύμιση, δεν προσπαθεί κάποια εφαρμογή την ίδια ώρα να μπει στο ίντερνετ με δεδομενα.

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή από πέρυσι το καλοκαίρι και εδώ κ λίγες εβδομάδες παρατηρώ στην οθόνη κάποια κίτρινα σημεία τα οποία φαίνονται όταν ανοίγω μια σελίδα με φωτεινά χρώματα, π.χ με μαύρο φόντο δε φαίνονται, διαφορετικά ναι. Το χειρότερο είναι ότι η κιτρινιλα μεγάλωνει, με αργους ρυθμούς, υπάρχει σε δυο σημεία τώρα. Με μια γρήγορη ματιά είδα ότι το'χουν πάθει αρκετοί στο εξωτερικό. Υπάρχει κάποια λύση; Το καλύπτει η εγγύηση; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται από το δίκτυο συγκεκριμένη ώρα ως υπενθύμιση, δεν προσπαθεί κάποια εφαρμογή την ίδια ώρα να μπει στο ίντερνετ με δεδομενα.

 

δυστυχως δεν ειναι υπενθυμιση εχω επικοινωνησει με την κοσμοτε και με ειπαν οτι ειναι καποια εφαρμογη του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή από πέρυσι το καλοκαίρι και εδώ κ λίγες εβδομάδες παρατηρώ στην οθόνη κάποια κίτρινα σημεία τα οποία φαίνονται όταν ανοίγω μια σελίδα με φωτεινά χρώματα, π.χ με μαύρο φόντο δε φαίνονται, διαφορετικά ναι. Το χειρότερο είναι ότι η κιτρινιλα μεγάλωνει, με αργους ρυθμούς, υπάρχει σε δυο σημεία τώρα. Με μια γρήγορη ματιά είδα ότι το'χουν πάθει αρκετοί στο εξωτερικό. Υπάρχει κάποια λύση; Το καλύπτει η εγγύηση; :worry:

 

Εφόσον είναι εισαγωγή μέσω INFOQUEST λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Διάβασε μερικές σελίδες παραπισω έχει ανάλογο πρόβλημα κι άλλο ένα μέλος. Γενικά το εμφανίζει μου φαίνεται και σε δύο άλλους γνωστούς μου που έχουν την συσκευή, κλασσική κιτρινίλα όπως στα g2...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είπαν καλύπτεται απλά δεν είχαν οθόνες όταν το είδα πάει πριν 1,5 μήνα.

 

Sent from my Pixel 2 XL

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικες μερες τωρα αυτο το θεμα και παω να σκασω. Και με το swipe και στην πληκτρολογηση (πατας space και μπαινει και τελεια). Αρχισα να ανησυχω μηπως φταιει το tempered glass.

Δεν νομιζω να το ειχα αμεσως μετα το Update.

 

Άλλαξα tempered και φαίνεται να έχει εξαλειφθεί το πρόβλημα με την αφη. Μπορεί αν έδινε κάποια πίεση προς τα κάτω υποθέτω και να δημιουργούσε θεμα.

Το αναφέρω για κάποιον που αντιμετωπίζει η αντιμετώπισει θέμα στο μελλον.

Καλό Πάσχα παιδιά με υγεία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με 9.3.28 Pie μου βγάζει μονο 7+ ώρες sot.ειναι νορμάλ αυτό;στις παρουσιάσεις λέγαν βαράει 10ωρα sot.Μου έβγαζε 10ωρο sot πιο παλιά αλλά με 10.2.1.0 και χωρίς sim (το ειχα σαν tablet τοτε) τόσο πολύ παίζει ρόλο η rom?Επίσης του έβαλα και νέα μπαταρία με το κόλλημα που έχω με την αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση όταν ενεργοποιηθεί το διπλό χτύπημα για να ενεργοποιηθεί η οθόνη τρώει παραπάνω μπαταρία ή δεν παίζει ρόλο?

Κανένα πρόβλημα απολύτως.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με 9.3.28 Pie μου βγάζει μονο 7+ ώρες sot.ειναι νορμάλ αυτό;στις παρουσιάσεις λέγαν βαράει 10ωρα sot.Μου έβγαζε 10ωρο sot πιο παλιά αλλά με 10.2.1.0 και χωρίς sim (το ειχα σαν tablet τοτε) τόσο πολύ παίζει ρόλο η rom?Επίσης του έβαλα και νέα μπαταρία με το κόλλημα που έχω με την αυτονομία.

 

Το έγραψες μόνος σου ..."χωρίς sim "...

Η κάρτα καταναλώνει ενέργεια πόσο δε όταν δεν υπάρχει και καλό σήμα!.. παίζει μεγάλο ρόλο, να το βάζεις σε GSM εφόσον το 3g,4g δεν έχει καλό σήμα στα μέρη που βρίσκεσαι.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μου βγάλει 3 ώρες λιγότερο sot μόνο λόγω sim;περίεργο.Π.χ το βράδυ Όταν το αφήνω μου τρώει 2% ως το πρωΐ είτε με sim είτε χωρίς.και μιλάμε για πάντα φωτεινότητα μέση και χρήση wifi.και σα να μου φαίνεται με τη νέα μπαταρία πάλι το κάνει κάπως αυτό ξανά.(κάτω απο ~20% η μπαταρία πέφτει με πιο γρήγορο ρυθμό)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με 9.3.28 Pie μου βγάζει μονο 7+ ώρες sot.ειναι νορμάλ αυτό;στις παρουσιάσεις λέγαν βαράει 10ωρα sot.Μου έβγαζε 10ωρο sot πιο παλιά αλλά με 10.2.1.0 και χωρίς sim (το ειχα σαν tablet τοτε) τόσο πολύ παίζει ρόλο η rom?Επίσης του έβαλα και νέα μπαταρία με το κόλλημα που έχω με την αυτονομία.

 

Με τα δίκτυα που έχουμε στην Ελλάδα και πολύ σου έβγαλε.

 

Επίσης, μιλάς για beta...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους έχω σχεδόν 1 χρόνο παρά κάτι το N5 εξαιρετική συσκευή και για να πω την αλήθεια η μοναδική που έχω κρατήσει σχεδόν 10 μήνες. Έχω ένα θεματικό με την θύρα υπέρυθρων δεν λειτουργεί με καμία εφαρμογή. Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θέμα hardware η φταίνε οι εφαρμογές. Είμαι στην τελευταία stable 10.2.2.0 έχει τύχει σε κανέναν; Υπάρχει κάποια λύση αν είναι hardware; Ευχαριστώ εκ των προταιρων, και καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους έχω σχεδόν 1 χρόνο παρά κάτι το N5 εξαιρετική συσκευή και για να πω την αλήθεια η μοναδική που έχω κρατήσει σχεδόν 10 μήνες. Έχω ένα θεματικό με την θύρα υπέρυθρων δεν λειτουργεί με καμία εφαρμογή. Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θέμα hardware η φταίνε οι εφαρμογές. Είμαι στην τελευταία stable 10.2.2.0 έχει τύχει σε κανέναν; Υπάρχει κάποια λύση αν είναι hardware; Ευχαριστώ εκ των προταιρων, και καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία

 

Καλημέρα...Με την μαμά εφαρμογή mi remote έχεις δοκιμάσει να δεις αν "επικοινωνεί" με κάποια συσκευή σου;; Δοκίμασε να δεις αν δουλεύει η θύρα ανοίγοντας την εφαρμογή, πάτα να αντιστοιχίσεις με κάποια συσκευή οποία να είναι..και πάτα πχ το πλήκτρο on/off βάζοντας πάνω από την θύρα ένα κινητό τηλέφωνο με ανοικτή κάμερα και δες μέσα από την κάμερα αν αναβοσβηνει η θύρα..

Edited by dragonball
Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει λιγο καιρο που δεν δουλευει η δονηση...

μετα απο την τελευταια αναβαθμιση βασικα..

καποιος αλλος με θεμα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει λιγο καιρο που δεν δουλευει η δονηση...

μετα απο την τελευταια αναβαθμιση βασικα..

καποιος αλλος με θεμα ;

Στο κινητό της κόρης μου δουλεύει κανονικά η δόνηση.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό της κόρης μου δουλεύει κανονικά η δόνηση.

 

αρα χαλασε ....

παει για εγγυηση .

το θεμα ειναι ΠΟΣΟ καιρο θα κανουν να το φτιαξουν ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πριν οτιδήποτε άλλο κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Με backup πριν φυσικά γιατί θα τα σβήσει όλα. Ούτως ή άλλως το πρώτο που κάνουν στα service είναι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Πριν οτιδήποτε άλλο κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Με backup πριν φυσικά γιατί θα τα σβήσει όλα. Ούτως ή άλλως το πρώτο που κάνουν στα service είναι αυτό.

 

θα δοκιμασω ...λες να πιασει ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ειναι πιθανο,ειδικα αν το προβλημα το δημιουργησε η αναβαθμιση, αν ενδεχομενως δεν εκατσε καλα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...