Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παραθέτω αλληλογραφία με την infoquest για άλλα παιδιά που μπορεί να έχουν παρόμοιο θέμα:

 

ΕΓΩ:

Καλησπέρα σας

Πριν 1,5 μήνα είχαμε περάσει από τα γραφεία σας για πρόβλημα με burn in στην οθόνη του κινητού αλλά μας είπατε να καλέσουμε μετά από μια εβδομάδα μήπως και φέρετε. Έκτοτε καλούμε κάθε βδομάδα και μας ενημερώνετε ότι δεν έχετε οθόνες και ότι δεν έχετε καμία εικόνα πότε θα φέρετε. Το σύμπτωμα είναι burn in στην οθόνη μετά από 6 μήνες αγοράς από επίσημο μεταπωλητή (Κοτσώβολος). Κατ' επανάληψη όταν σας καλούμε μας έχετε κάνει τηλεφωνικά survey αν είναι από κακή χρήση κτλ ή μας βάζουν σε αναμονή και μας απαντάνε ότι δεν υπάρχει ενημέρωση για οθόνες.

Παρακαλώ για την διευθέτηση του θέματος άμεσα, καθώς οφείλετε να παρέχετε service εφόσον είναι αγορασμένο από επίσημο μεταπωλήτή. Ενημερώστε μας αν είναι να φέρουμε την συσκευή ή δώστε μας κάποια άλλη με παρόμοια χαρακτηριστικά για να κάνουμε την δουλειά μας, καθώς όσο παιρνάει ο καιρός το πρόβλημα γίνεται πιο έντονο και τα σημάδια στην οθόνη μεγαλώνουν.

Από πλευράς μας επειδή η συμπεριφορά σας σαν επίσημο service είναι απαράδεκτη, αν δεν γίνει κάτι θα προχωρήσουμε σε δυσφήμηση σε γνωστά forum & sites και θα προχωρήσουμε σε καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή

 

INFOQUEST

Καλησπέρα σας.

Μπορείτε να μας φέρετε την συσκευή από Δευτέρα και θα προχωρήσουμε τις απαραίτητες διαδικασίες ώστε να σας εξυπηρετήσουμε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κανείς δεν κάνει τη δουλειά του στην Ελλάδα, αν δεν τον απειλήσεις, έχει γίνει πολύ κουραστικό..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, ωραίος ✌️
Τι ωραίος,κάτσε να δούμε πως θα λυθεί το πρόβλημα και πότε,διαφορετικά ποτέ ξανά από infoquest

Ήδη έχει ταλαιπωρηθεί

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την απάντηση που διαβάζω νομίζω πως θα έχει θετική έκβαση η περίπτωση του

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαφορετικά, που δεν το πιστεύω, τότε αλλάζει υο πράμα και η στάση του φυσικά ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις ότι μπορείς να βάλεις ξανά;

 

Το ποκο είναι πολύ καλό, αλλά δεν έχει υπέρυθρες γμτ. Σε αυτό κολλάω....

 

Το νοτε 7 θεωρώ σωστότερη επιλογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να βάλω???

Κάπου σε έχασα, δεν έχω πιει καφέ ακόμη :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να βάλω???

Κάπου σε έχασα, δεν έχω πιει καφέ ακόμη :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπέρυθρες. Αλλά δεν τις έχω πάρει, γιατί είναι πολύ μακριά το κατάστημα και πολύ φθηνό το εξάρτημα. Κάπου €1,5.

 

Θα το ψάξω ξανά.

 

P.S.: Για όσους λένε ότι είναι μόνο για ios, έχει 2 εκδόσεις. Μια για ios, μια για android.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο jack εννοείς?

Καλύτερα να τις έχει by default

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπέρδεψα τα Xiaomi... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παραθέτω αλληλογραφία με την infoquest για άλλα παιδιά που μπορεί να έχουν παρόμοιο θέμα:

 

ΕΓΩ:

...θα προχωρήσουμε σε δυσφήμηση ...

 

Το λέω τελείως φιλικά, αυτό το δυσφήμιση τι το 'θελες; Μπορούσες να πεις το ίδιο πράγμα με άλλη λέξη (π.χ. ενημέρωση), αλλά όπως το έθεσες μπορεί να εκληφθεί σαν απειλή (με την ποινική έννοια του όρου). Εκεί δλδ που έχεις 100% δίκιο, το χάνεις στις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Το λέω τελείως φιλικά, αυτό το δυσφήμιση τι το 'θελες; Μπορούσες να πεις το ίδιο πράγμα με άλλη λέξη (π.χ. ενημέρωση), αλλά όπως το έθεσες μπορεί να εκληφθεί σαν απειλή (με την ποινική έννοια του όρου). Εκεί δλδ που έχεις 100% δίκιο, το χάνεις στις λεπτομέρειες.
Δεν έχεις άδικο, ίσως ήταν καλύτερη λέξη αλλά με τον εκνευρισμό που έχω μαζί τους δεν με νοιάζει. Βέβαια ότι μου είπαν να το πάω δεν σημαίνει ότι θα το φτιάξουν και αμέσα όπως είπε παραπάνω και ένας φίλος. Ειδωμεν

 

Sent from my Pixel 2 XL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω αν το κινητό έχει κάπου λειτουργία να γίνεται mirror η οθόνη του κινητού στην οθόνη της τηλεόρασης?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω αν το κινητό έχει κάπου λειτουργία να γίνεται mirror η οθόνη του κινητού στην οθόνη της τηλεόρασης?

Ρυθμίσεις - περισσότερα - ασύρματη προβολή.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - περισσότερα - ασύρματη προβολή.

 

υπαρχει εφαρμογη απαντησης εισερχομενης κλησης βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά, η Xiaomi δεν έλεγε ότι μέχρι τέλος Μαρτίου, θα έχουμε πάρει Android Pie ;

 

Την έχουμε ήδη πάρει αλλά σε Global Beta ROM. Σε stable όχι ακόμα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ήδη σε Pie με Global Dev.

Έχω όμως άλλο θέμα.

Είμαι στην 9.3.28 και δεν μπορώ να αναβαθμίσω στην 9.4.11.

Μόλις φορτώσω το TWRP μου ζητάει password λέγοντας ότι το τηλέφωνο είναι encrypted, χωρίς εγώ βέβαια να έχω κάνει κάτι τέτοιο.

Το έχει δει άλλος;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

 

INFOQUEST

Καλησπέρα σας.

Μπορείτε να μας φέρετε την συσκευή από Δευτέρα και θα προχωρήσουμε τις απαραίτητες διαδικασίες ώστε να σας εξυπηρετήσουμε.

Ευχαριστώ.

 

Είχες κάποια απάντηση, ενημέρωση τελικά;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου γιατί λόγω δουλειάς δεν κατάφερα να το παω.ελπιζω μήπως βρω κάποιον να τους το στείλω την Παρασκευή

 

Sent from my Pixel 2 XL

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ήδη σε Pie με Global Dev.

 

Έχω όμως άλλο θέμα.

 

Είμαι στην 9.3.28 και δεν μπορώ να αναβαθμίσω στην 9.4.11.

 

Μόλις φορτώσω το TWRP μου ζητάει password λέγοντας ότι το τηλέφωνο είναι encrypted, χωρίς εγώ βέβαια να έχω κάνει κάτι τέτοιο.

 

Το έχει δει άλλος;

Πρέπει να βάλεις πιο πρόσφατο TWRP.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ήδη σε Pie με Global Dev.

Έχω όμως άλλο θέμα.

Είμαι στην 9.3.28 και δεν μπορώ να αναβαθμίσω στην 9.4.11.

Μόλις φορτώσω το TWRP μου ζητάει password λέγοντας ότι το τηλέφωνο είναι encrypted, χωρίς εγώ βέβαια να έχω κάνει κάτι τέτοιο.

Το έχει δει άλλος;

 

ναι , αλλά δεν πολύασχολήθηκα γιατί αναβάθμιση κάνω μέσω του updater

 

Πρέπει να βάλεις πιο πρόσφατο TWRP.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και στο last πάλι το ίδιο μου έβγαζε

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς πρόβλημα με την αφή, κυρίως στο κάτω μέρος της οθόνης με το swipe η με διάφορα miss clicks?

 

Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό, παίζει να είναι θέμα software? Υπόψη ότι είμαι με 10.2.2 και ξαναπερασα την ROM μετά από το OTA.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...