Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το χθεσινό update δε μου ανοίγει τα δεδομένα.

Καμία ιδέα;

 

False alarm, Έκανα ενα restart και άνοιξαν

Edited by Zafpinto
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, την έβαλα και την δοκιμάζω. Έχει και το kernel που είπες.

Δεν έχει ξυπνητήρι και μηνύματα μέσα η ρομ? :lol:

 

εχει ρε κανονικα, τις εφαρμογές τις Google κιολας( ρολόι και μηνύματα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο μπαταρία τι κάνει;γιατι θυμάσαι με stock Oreo μου εβγαζε το 10ωρο και τωρα με Pie 7.οπότε λεω για custom.Για παραμετροποίηση λένε havoc η msm extended.Αν και όταν τις είχα δοκιμάσει και τις 2 στο RN4 μου,βρήκα τη 2η πιο παραμετροποιησιμη.

 

δεν είχα κάτσει αρκετό καιρό σε στοκ για να θυμάμαι.

Νομίζω όλες οι custom χάνουν σε μπαταρία όσον αφορά τη μαμα ρομ, αλλα προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει τρελή διαφορά.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα και εγώ την αναβάθμιση σήμερα!

 

 

 

Μια ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση η γραμμή συντομεύσεων έχει ένα μαύρο φόντο το οποίο την ημέρα είναι λίγο κουραστικό. Πως μπορούμε να το αλλάξουμε?

Πως μπήκες σε dark mode δίχως θέμα;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το χθεσινό update δε μου ανοίγει τα δεδομένα.

Καμία ιδέα;

 

False alarm, Έκανα ενα restart και άνοιξαν

 

Το έπαθα σε ένα sony μετά από αναβάθμιση έχασε τις ρυθμίσεις του Ίντερνετ...οι περισσότερες συσκευές τα περνάνε αυτόματα πλέον... γι'αυτό μάλλον τα πήρε με την επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

εχει ρε κανονικα, τις εφαρμογές τις Google κιολας( ρολόι και μηνύματα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν είχα κάτσει αρκετό καιρό σε στοκ για να θυμάμαι.

Νομίζω όλες οι custom χάνουν σε μπαταρία όσον αφορά τη μαμα ρομ, αλλα προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει τρελή διαφορά.

 

Ναι μου τις εμφάνισε με ένα update. Στην αρχή για κάποιο λόγο όταν έβαλα την rom δεν είχα αλλά τελικά όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Κάτοχος redmi note 5

Όταν χρησιμοποιώ τα handsfree δεν ακούω τις ειδοποιήσεις όπως και την δεύτερη εισερχόμενη κλήση... υπάρχει κάποια ρύθμιση; Εσάς δουλεύει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

εχει ρε κανονικα, τις εφαρμογές τις Google κιολας( ρολόι και μηνύματα)

 

Τώρα που είμαι στην havoc OS έχω παρατηρήσει, ή έχει κάποιο bug ώρες ώρες και πατάω το power button και καμιά φορά δεν πιάνει ή ξαφνικά αρχίζει να μου χαλάει.

Καμία παρατήρηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη μιας και μου φαινεται να εχει καλα χαρακτηριστηκα και στα 140€ που το βρισκω νομιζω οτι ειναι καλη προταση. σαν συσκευη εχετε μεινει ευχαριστημενοι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη μιας και μου φαινεται να εχει καλα χαρακτηριστηκα και στα 140€ που το βρισκω νομιζω οτι ειναι καλη προταση. σαν συσκευη εχετε μεινει ευχαριστημενοι ?

Ειναι πολυ καλη συσκευη. Αν μπορεις να διαθεσεις παραπανω παρε το n7 το 6 εκτος απο το notch δεν εχει αλλη διαφορα.

Εγω το εχω σχεδον ενα χρονο και ειναι λες και το πηρα χθες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη μιας και μου φαινεται να εχει καλα χαρακτηριστηκα και στα 140€ που το βρισκω νομιζω οτι ειναι καλη προταση. σαν συσκευη εχετε μεινει ευχαριστημενοι ?

Σαν συσκευή ναι με τις οποίες ελείψεις προς το παρόν....σαν software όχι

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει το wifi call με global stable, τα έχω ενεργά στις ρυθμίσεις αλλά βλέπω δουλεύει μόνο το volte

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω από πέρσι τον Αύγουστο και είμαι ευχαριστημένος σε όλα τα επίπεδα, λειτουργεί σαν να το πήρα εχθές.
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει το wifi call με global stable, τα έχω ενεργά στις ρυθμίσεις αλλά βλέπω δουλεύει μόνο το volte

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, μόνο το VoLTE δουλεύει και αυτο με κάποια θεματάκια

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο το VoLTE δουλεύει και αυτο με κάποια θεματάκια

Και για γιατί δεν το βάζετε μόνο LTE να δουμε αν πράγματι δουλεύει?

Έστω όπως λέτε με προβληματακια

Εγώ πάντως έχω μεγάλες επιφυλάξεις

 

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με Pixel Expérience έχω κανονικά Volte, Wifi Calling δεν το χρησιμοποιώ αν και νομίζω ότι δεν λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με Pixel Expérience έχω κανονικά Volte, Wifi Calling δεν το χρησιμοποιώ αν και νομίζω ότι δεν λειτουργεί.

Επειδή έχει το σηματακι του volte επάνω ?

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1000 ωρες αναμονη η xiaomi εδεησε να μου επιτρεψει να το ξεκλειδωσω μηπως καταφερω και βαλω global rom γιατι ηρθε απο το bangood γεματο κινεζικα, χωρις google play κλπ.

Νομιζω πως βρηκα πως εχω το Note 5 απλο... ψαχνοντας το ΙΜΕΙ κλπ αν και ειναι λιγο θολη η κατασταση...

κατεβαζω την ρομ απο http://en.miui.com/download-342.html#508

και θα δοκιμασω να το φλασαρω με το Miflash..

Καμια αλλη ιδεα 'η καποια αλλη καλη και σταθερη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

προφανως φλασαρα λαθος ρομ και δεν ανοιγει με παει στην οθονη Main Menu Mi Recovery 3.0 κι εχεις 3 επιλογες Reboot, Wipe Data και Connect with MiAssistant Που δεν συνδεεται τελικα.

Με δυσκολια παω στο Fastboot και το βλεπει το Miflash αλλα δεν με αφηνει να φλασαρω σταματαει μετα απο λιγο

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

προφανως φλασαρα λαθος ρομ και δεν ανοιγει με παει στην οθονη Main Menu Mi Recovery 3.0 κι εχεις 3 επιλογες Reboot, Wipe Data και Connect with MiAssistant Που δεν συνδεεται τελικα.

Με δυσκολια παω στο Fastboot και το βλεπει το Miflash αλλα δεν με αφηνει να φλασαρω σταματαει μετα απο λιγο

Κάπου άκουσα ότι αν φλασαρεις global πάνω σε cn rom μπρικαρει ....πρόσεξε το

Και ψαξτο

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Κάπου άκουσα ότι αν φλασαρεις global πάνω σε cn rom μπρικαρει ....πρόσεξε το

Και ψαξτο

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

 

 

αυτο ακριβως πηγα να κανω... και δεν ειχα κανει την τελευταια αναβαθμιση στην Κινεζικη νομιζα θα το εσωνα. Τωρα ανοιγει και παει στο Recovery 'η με το Vol down στο Fastboot αλλα δεν κανει τπτ

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως πηγα να κανω... και δεν ειχα κανει την τελευταια αναβαθμιση στην Κινεζικη νομιζα θα το εσωνα. Τωρα ανοιγει και παει στο Recovery 'η με το Vol down στο Fastboot αλλα δεν κανει τπτ

https://www.xda-developers.com/flash-miui-global-locked-bootloader-xiaomi-brick/

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

 

Μαλιστα.... ουτε κλεινει ουτε ανοιγει.. δοκιμασα καποιες μεθοδους που βρηκα αλλα δεν...

Αν εχει καποιος καμια λυση please help.

Απο Κινεζικη 10 την προηγουμενη πηγα να περασω global και κολλησε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...