Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την κατέβασα και την πέρασα. Έχασα ομως το camera api2 οπως και το root. Χαζομάρα.... Τώρα υπάρχει τρόπος. Recovery εχω το miui. Αν κάποιος το έχει κάνει πρόσφατα σε pie να μου πει τα βήματα παρακαλώ. Ευχαριστώ.

Εσκασα γιατί κατα 90% δουλεύω με την gcam και τώρα φτου και από την αρχή.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και την πέρασα. Έχασα ομως το camera api2 οπως και το root. Χαζομάρα.... Τώρα υπάρχει τρόπος. Recovery εχω το miui. Αν κάποιος το έχει κάνει πρόσφατα σε pie να μου πει τα βήματα παρακαλώ. Ευχαριστώ.

Εσκασα γιατί κατα 90% δουλεύω με την gcam και τώρα φτου και από την αρχή.

Κάνε τα http://www.technobuzz.net/twrp-redmi-note-5-pro/ για twrp και root και το https://c.mi.com/thread-1883235-1-0.html για camera api2. Εγώ αντί για twrp έβαλα orange fox R9.0-2 γιατί παίρνει και ota.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι... Τώρα με το update ξέρει κανείς εάν λειτουργούν wi-fi calling και volte;; έχω cosmote και Vodafone.. Η συσκευή είναι χωρίς root..Στην Vodafone υποτίθεται μου έχουν ενεργοποιήσει την υπηρεσία wi-fi calling και στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου είναι on οι διακόπτες αλλά δεν μπορώ να κάνω κλήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι... Τώρα με το update ξέρει κανείς εάν λειτουργούν wi-fi calling και volte;; έχω cosmote και Vodafone.. Η συσκευή είναι χωρίς root..Στην Vodafone υποτίθεται μου έχουν ενεργοποιήσει την υπηρεσία wi-fi calling και στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου είναι on οι διακόπτες αλλά δεν μπορώ να κάνω κλήσεις...
Στην vodafone η υπηρεσία είναι νομίζω ακόμα σε beta μορφή
Link to comment
Share on other sites

Εγω την έχω 10.3.1.0 αλλά λέει android 8. Άλλη είναι αυτή?
Κι εγώ αυτή έχω στο 2ο κινητό, αλλά δεν βγάζει update....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα με red Wolf. Έβαλα και την τελευταία gcam arnova και πραγματικά πετάει ιδιαίτερα η night sight....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει φίλος ένα RN5

και, του γράφει 10.3.1.0 αλλά Android 8

Ποια stable ειναιι με Android 9 ?στο site της miui ειναι η 9 ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τη κατέβασα αλλά δε βρίσκω face unlock ούτε σε Ελλάδα, ούτε σε ελβετια
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δούλεψε το wificall σε redmi note 5 με το update σε pie16fe768baf9c3b9fa4bacf5a6f2845c3.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το WiFicall?
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δούλεψε το wificall σε redmi note 5 με το update σε pie16fe768baf9c3b9fa4bacf5a6f2845c3.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάλι δεν λειτουργεί.... Πως το έχεις ενεργοποιήσει;;

Link to comment
Share on other sites

*#*#volte#*#*

 

*#*#vowifi#*#*

 

Αυτά στον dialer και μόλις γίνουν disamble εμφανίζεται το μενού.86ba229521e2e83ae358bcdb15e3dcb7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το WiFicall?

 

Η δυνατότητα να πραγματοποιείς κλήσεις από την συσκευή σου (πρέπει να το υποστηρίζει και η συσκευή και το δίκτυο κινητής) μέσω wifi σε περίπτωση που δεν έχεις σήμα από τον πάροχο κινητής..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*#*#volte#*#*

 

*#*#vowifi#*#*

 

Αυτά στον dialer και μόλις γίνουν disamble εμφανίζεται το μενού.86ba229521e2e83ae358bcdb15e3dcb7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι διακόπτες και σε μένα είναι στο on όμως δεν λειτουργεί.... από την Vodafone μου έχουν υποτίθεται ενεργοποιήσει την υπηρεσία...μου ήρθε και sms.. δεν μπορώ να κάνω κλήση..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μου εμφανίστηκε χθες η αναβάθμιση σε 9 και είπα να την κατεβάσω αργότερα, όταν συνδέθηκα με wifi απο το σπίτι, η αναβάθμιση είχε χαθεί. Μήπως γνωρίζετε γιατί;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μου εμφανίστηκε χθες η αναβάθμιση σε 9 και είπα να την κατεβάσω αργότερα, όταν συνδέθηκα με wifi απο το σπίτι, η αναβάθμιση είχε χαθεί. Μήπως γνωρίζετε γιατί;

Εγώ την κατέβασα έχοντας ως περιοχή την Ελβετία..Για δοκίμασε έτσι... Ίσως να την δίνουν σταδιακά... Εκτός και την απέσυραν για άλλους λόγους.. Πάντως εκτός της λειτουργίας dark mode δεν έχει έχει και κάτι άλλο ουσιώδες..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα έχοντας ως περιοχή την Ελβετία..Για δοκίμασε έτσι... Ίσως να την δίνουν σταδιακά... Εκτός και την απέσυραν για άλλους λόγους.. Πάντως εκτός της λειτουργίας dark mode δεν έχει έχει και κάτι άλλο ουσιώδες..

 

 

εντύπωση μου κάνει πάντως να την πάρουν ξαφνικά πίσω.

Link to comment
Share on other sites

*#*#volte#*#*

 

*#*#vowifi#*#*

 

Αυτά στον dialer και μόλις γίνουν disamble εμφανίζεται το μενού.86ba229521e2e83ae358bcdb15e3dcb7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η COSMOTE όμως δεν υποστηρίζει την συσκευή, πώς το ενεργοποίησες?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Από iphone 5c

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε Pie έχετε παρατηρήσει ότι αλλάζει μόνο του οπότε θέλει χωρίς κάποιο κριτήριο την χρωματική παλέτα προβολής; δλδ τα χρώματα εκεί που είναι κανονικά τσουπ αλλάζουν σε αρκετά σκούρα απόχρωση. Αυτό είναι πολύ εμφανές στα κουμπιά στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. Εκεί που είναι τα γνωστά γαλάζια απότομα γίνονται πολύ σκούρα μπλε και εναλλάξ. Το θέμα δεν είναι ότι αλλάζει η χρωματική παλέτα αλλά δεν υπάρχει κάποιο τουλάχιστον κατανοητό κριτήριο που το κάνει. Το έχω δοκιμάσει και σε φωτεινό και σε σκοτεινό περιβάλλον κριτήριο αλλαγής δεν υπάρχει, όποτε γουστάρει το κάνει. Κατά τα άλλα το κινητό έγινε εμφανές πιο γρήγορο και επιτέλους δουλεύει το VoWifi, για όσους μπορούν να το ενεργοποίησουν.

 

ΥΓ

Το κινητό είναι στο φωτεινό mode δεν μου αρέσει το σκοτεινό. Πιστεύω η αλλαγή των χρωμάτων έχει να κάνει με κάποιο bug από την νέα λειτουργία του dark mode. Προφανώς θα διορθωθεί με αναβάθμιση, όποιοι έχετε το dark mode παρατηρήσατε αλλαγή στα χρώματα ή όχι;

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε Pie έχετε παρατηρήσει ότι αλλάζει μόνο του οπότε θέλει χωρίς κάποιο κριτήριο την χρωματική παλέτα προβολής; δλδ τα χρώματα εκεί που είναι κανονικά τσουπ αλλάζουν σε αρκετά σκούρα απόχρωση. Αυτό είναι πολύ εμφανές στα κουμπιά στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. Εκεί που είναι τα γνωστά γαλάζια απότομα γίνονται πολύ σκούρα μπλε και εναλλάξ. Το θέμα δεν είναι ότι αλλάζει η χρωματική παλέτα αλλά δεν υπάρχει κάποιο τουλάχιστον κατανοητό κριτήριο που το κάνει. Το έχω δοκιμάσει και σε φωτεινό και σε σκοτεινό περιβάλλον κριτήριο αλλαγής δεν υπάρχει, όποτε γουστάρει το κάνει. Κατά τα άλλα το κινητό έγινε εμφανές πιο γρήγορο και επιτέλους δουλεύει το VoWifi, για όσους μπορούν να το ενεργοποίησουν.

 

ΥΓ

Το κινητό είναι στο φωτεινό mode δεν μου αρέσει το σκοτεινό. Πιστεύω η αλλαγή των χρωμάτων έχει να κάνει με κάποιο bug από την νέα λειτουργία του dark mode. Προφανώς θα διορθωθεί με αναβάθμιση, όποιοι έχετε το dark mode παρατηρήσατε αλλαγή στα χρώματα ή όχι;

 

Display -> Colour & Contrast -> Automatic Contrast

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...