Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είμαι στο κλείδωμα της οθόνης δεν μου εμφανίζει κανένα περιεχόμενο από ειδοποιήσεις..ακόμα και το κουρτινακι να κατεβάσεις πάλι δεν δείχνει τίποτα...

 

Πρέπει να ξεκλειδώσεις με fingerprint για να δεις...

 

 

 

έχω ψάξει όλες τις σχετικές ρυθμίσεις...κριμα...τρελό bug

Ρυθμίσεις -> ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης -> ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ -> εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος -> ΟΝ

 

 

 

4c53edc6a3d1cc07c32c12d28f854cac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης -> ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ -> εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος -> ΟΝ

 

 

 

4c53edc6a3d1cc07c32c12d28f854cac.jpg

 

Εννοείται από τα πρώτα που δοκίμασα.... βασικά το είχα ήδη ανοιχτό...

Δεν κάνει τίποτα...

 

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Πήραν στην κόρη μου το κινητό δώρο και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Είναι με τελευταία stable και δεν μπορώ να εγκαταστήσω με τίποτα την εφαρμογή του Youtube. Έχω κάνει εκκαθάριση, επανεκκίνηση, κλπ και κάθε φορά το ίδιο μήνυμα:

 

Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση του youtube:

Δοκιμάστε ξανά και εάν εξακολουθεί να μην λειτουργεί δείτε συνήθεις τρόπους να διορθώσετε το πρόβλημα

 

Το έχει αντιμετωπίσει άλλος? Υπάρχει λύση?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

 

Πήραν στην κόρη μου το κινητό δώρο και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Είναι με τελευταία stable και δεν μπορώ να εγκαταστήσω με τίποτα την εφαρμογή του Youtube. Έχω κάνει εκκαθάριση, επανεκκίνηση, κλπ και κάθε φορά το ίδιο μήνυμα:

 

 

 

Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση του youtube:

 

Δοκιμάστε ξανά και εάν εξακολουθεί να μην λειτουργεί δείτε συνήθεις τρόπους να διορθώσετε το πρόβλημα

 

 

 

Το έχει αντιμετωπίσει άλλος? Υπάρχει λύση?

δεν κάνεις και μια επαναφορά δεδομένων (θα χαθούν ότι έχεις στο κινητό, θα γίνει σαν να το πήρες καινούργιο)

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνεις και μια επαναφορά δεδομένων (θα χαθούν ότι έχεις στο κινητό, θα γίνει σαν να το πήρες καινούργιο)

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την συσκευή την πήραν καινούργια-σφραγισμένη. Πρώτη φορά εγώ το έστησα σαν νέα συσκευή μάλιστα.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την πήραν καινούργια-σφραγισμένη. Πρώτη φορά εγώ το έστησα σαν νέα συσκευή μάλιστα.

 

Δεν είχε το YouTube προεγκαταστημενο;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε το YouTube προεγκαταστημενο;

 

Δεν το πρόσεξα αυτό...αλλά μάλλον όχι αφού το έχει διαθέσιμο για κατέβασμα στο play store. Η πλάκα είναι οτι το κατεβάζει κανονικά, αλλά κολλάει στην εγκατάσταση και πετάει το μήνυμα που έγραψα

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πρόσεξα αυτό...αλλά μάλλον όχι αφού το έχει διαθέσιμο για κατέβασμα στο play store. Η πλάκα είναι οτι το κατεβάζει κανονικά, αλλά κολλάει στην εγκατάσταση και πετάει το μήνυμα που έγραψα

 

Ρωτησα, επειδη το δικο μου το ειχε

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα, επειδη το δικο μου το ειχε

 

ok...πριν δοκιμάσω hard reset και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μήπως παίζει ρόλο οτι το google account είναι ανηλίκου και κόβει την εγκατάσταση η google? Βέβαια με ρώτησε αν δίνω έγκριση να κατέβει την πρώτη φορά, αλλά όπως έγραψα δεν έγινε τίποτα

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που είπες ότι εδώ στην Ελλάδα ισχύει για τους ανηλίκους.

Φτιάξε άλλο λογαριασμό στην Google με άλλη ημερομηνία γέννησης,δηλαδή ενηλίκου.

Αλλιώς δεν κατεβαίνει η εφαρμογή youtube.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που είπες ότι εδώ στην Ελλάδα ισχύει για τους ανηλίκους.

Φτιάξε άλλο λογαριασμό στην Google με άλλη ημερομηνία γέννησης,δηλαδή ενηλίκου.

Αλλιώς δεν κατεβαίνει η εφαρμογή youtube.

 

OK...αλλά σαν χώρα έχω δηλώσει χονγκ κονγκ

τέσπα...σε ευχαριστώ πολύ!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πρόσεξα αυτό...αλλά μάλλον όχι αφού το έχει διαθέσιμο για κατέβασμα στο play store. Η πλάκα είναι οτι το κατεβάζει κανονικά, αλλά κολλάει στην εγκατάσταση και πετάει το μήνυμα που έγραψα

Είναι εγκατεστημένη η εφαρμογή στο τηλέφωνο...δες στον φάκελο "google"

Δεν χρειάζεσαι ουτε επαναφορές ούτε τίποτα

 

υγ)τώρα που κοίταζα το playstore δεν μου έχει επιλογή να το κατεβάσω..οπότε μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει.

Edited by Bin
:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και καλή εβδομάδα. Μπορεί το κινητό μας να κάνει κλήσεις μέσω wi-fi και πώς? Είμαι με vodafone....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ τη νέα εκδοση του 10.3.1.0.

Δεν έχω δει όμως τι αλλαγες υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε.μενα η ενημέρωση με τοποθεσία Ελλάδα. 341 mb

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ποια custom rom θεωρείται καλύτερη για customize και μπαταρία για το κινητό;

Havoc mod με purecoffe kernel (νομίζω στη τελευταία έκδοση της ρομ είναι προεγκατεστημενος κιολας) είναι πάρα πολύ καλός συνδυασμός για μένα. Είμαι για μήνες εδώ και πολύ ευχαριστημένος

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Havoc mod με purecoffe kernel (νομίζω στη τελευταία έκδοση της ρομ είναι προεγκατεστημενος κιολας) είναι πάρα πολύ καλός συνδυασμός για μένα. Είμαι για μήνες εδώ και πολύ ευχαριστημένος

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

απο μπαταρία τι κάνει;γιατι θυμάσαι με stock Oreo μου εβγαζε το 10ωρο και τωρα με Pie 7.οπότε λεω για custom.Για παραμετροποίηση λένε havoc η msm extended.Αν και όταν τις είχα δοκιμάσει και τις 2 στο RN4 μου,βρήκα τη 2η πιο παραμετροποιησιμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ποια custom rom θεωρείται καλύτερη για customize και μπαταρία για το κινητό;

Εγώ είμαι σε Aosip εχει αρκετές επιλογές,σίγουρα υπάρχουν και άλλες Ρομ με περισσότερες επιλογές

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Havoc mod με purecoffe kernel (νομίζω στη τελευταία έκδοση της ρομ είναι προεγκατεστημενος κιολας) είναι πάρα πολύ καλός συνδυασμός για μένα. Είμαι για μήνες εδώ και πολύ ευχαριστημένος

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ, την έβαλα και την δοκιμάζω. Έχει και το kernel που είπες.

Δεν έχει ξυπνητήρι και μηνύματα μέσα η ρομ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι στο κλείδωμα της οθόνης δεν μου εμφανίζει κανένα περιεχόμενο από ειδοποιήσεις..ακόμα και το κουρτινακι να κατεβάσεις πάλι δεν δείχνει τίποτα...

Πρέπει να ξεκλειδώσεις με fingerprint για να δεις...

 

έχω ψάξει όλες τις σχετικές ρυθμίσεις...κριμα...τρελό bug

 

Λίγο παραπάνω από 24ωρες και η φιλτατη xiaomi έστειλε αναβάθμιση..

Δεν ζηταγα κανά εκατομμύριο

ΝΑΙ ΜΩΡΗ xiaomi..

Μάλιστα πρόσθεσε και επιλογή για 3ες εφαρμογες αν θες την ειδοποίηση στην lock screen.

Πχ το ιντερνετικό ραδιόφωνο που σε όλα τα άλλα κινητά που είχα το έκλεινες από την lock screen χωρίς να ξεκλειδώσεις τώρα έχει επιλογή και εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα και εγώ την αναβάθμιση σήμερα!

 

Μια ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση η γραμμή συντομεύσεων έχει ένα μαύρο φόντο το οποίο την ημέρα είναι λίγο κουραστικό. Πως μπορούμε να το αλλάξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα και εγώ την αναβάθμιση σήμερα!

 

Μια ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση η γραμμή συντομεύσεων έχει ένα μαύρο φόντο το οποίο την ημέρα είναι λίγο κουραστικό. Πως μπορούμε να το αλλάξουμε?

 

Παιδιά το βρήκα μετά από ψάξιμο και όποιος θέλει να απενεργοποιήσει το dark mode θα ακολουθήσει τις οδηγίες του link

 

https://c.mi.com/thread-1834623-1-0.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα μετά από ψάξιμο και όποιος θέλει να απενεργοποιήσει το dark mode θα ακολουθήσει τις οδηγίες του link

 

https://c.mi.com/thread-1834623-1-0.html

Εμένα γιατί δεν ειναι σε dark mode τίποτα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Λίγο παραπάνω από 24ωρες και η φιλτατη xiaomi έστειλε αναβάθμιση..

Δεν ζηταγα κανά εκατομμύριο

ΝΑΙ ΜΩΡΗ xiaomi..

Μάλιστα πρόσθεσε και επιλογή για 3ες εφαρμογες αν θες την ειδοποίηση στην lock screen.

Πχ το ιντερνετικό ραδιόφωνο που σε όλα τα άλλα κινητά που είχα το έκλεινες από την lock screen χωρίς να ξεκλειδώσεις τώρα έχει επιλογή και εδώ...

 

Καλησπερα.

Κατεβασα και εγω την αναβάθμιση.

 

Πείτε μου τωρα, είναι ιδέα μου ότι η ποιότητα ήχου κατα τις τηλεφωνικές κλήσεις είναι χειρότερη τώρα από ό,τι πριν???

Το παρατηρησε κανείς άλλος?

 

(εχω Cosmote)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Κατεβασα και εγω την αναβάθμιση.

 

Πείτε μου τωρα, είναι ιδέα μου ότι η ποιότητα ήχου κατα τις τηλεφωνικές κλήσεις είναι χειρότερη τώρα από ό,τι πριν???

Το παρατηρησε κανείς άλλος?

 

(εχω Cosmote)

 

Ευχαριστω

 

Έχω vodafone αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο....κάπως πολύ γενικό ερωτημα βέβαια για να το προσδιορίσουμε...

Άλλη περιοχή ο καθένας με άλλη κάλυψη

Άλλο δίκτυο

Άλλος χρησιμοποιει Bluetooth άλλος όχι...

 

Σε γενικές γραμμές έχω παρατηρήσει πάντως ένα πιο μπουκωμενο σε μπάσο ήχοστο note 5 από ένα sony xa2 που έχω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...