Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Display -> Colour & Contrast -> Automatic Contrast

 

Φίλε μου δεν το έχω στο αυτόματο, το κάνει ενώ δεν έχω ενεργοποιημενη τη συγκεκριμένη ρύθμιση. Μέχρι πρότινος με στάνταρ ρύθμιση αντίθεσης δεν είχα ποτέ πρόβλημα μετά την Pie εμφανίστηκε το συγκεκριμένο θέμα.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν το έχω στο αυτόματο, το κάνει ενώ δεν έχω ενεργοποιημενη τη συγκεκριμένη ρύθμιση. Μέχρι πρότινος με στάνταρ ρύθμιση αντίθεσης δεν είχα ποτέ πρόβλημα μετά την Pie εμφανίστηκε το συγκεκριμένο θέμα.

 

υποθέτω δεν γίνεται χρήση κάποιου θέματος (γιατί αν γίνεται η απάντηση είναι , βγάλτο και δες αν έχεις πρόβλημα :) )

μήπως έχει ενεργοποιηθεί τίποτα στην προσβασιμότητα ; (π.χ. αντιστροφή χρωμάτων , διόρθωση χρωμάτων κλπ ; )

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω δεν γίνεται χρήση κάποιου θέματος (γιατί αν γίνεται η απάντηση είναι , βγάλτο και δες αν έχεις πρόβλημα :) )

μήπως έχει ενεργοποιηθεί τίποτα στην προσβασιμότητα ; (π.χ. αντιστροφή χρωμάτων , διόρθωση χρωμάτων κλπ ; )

 

Τίποτα από όλα αυτά, μάλιστα πέρασα τη ρομ 2 φορές (1 κανονικά όταν ήρθε ΟΤΑ και 1 χειροκίνητα) μήπως δεν έκατσε καλά, αλλά τζίφος. Να σημειώσω ότι μόλις το έβαλα σε dark mode δεν δημιουργεί το πρόβλημα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Μήπως μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για χειροκίνητη εγκατάσταση της ρομ. Ευχαριστώ..

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την από εδώ

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/received-9-5-17-ota-update-t3813192

Μετά πήγαινε στην ενημέρωση συστήματος, πάτα 10 φορές πάνω στο λογότυπο για να ενεργοποιηθούν οι έξτρα επιλογές. Μετά πάτα στις 3 τέλειες πάνω δεξιά, επιλογή πακέτου και διάλεξε τη ρομ που κατέβασες.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν το έχω στο αυτόματο, το κάνει ενώ δεν έχω ενεργοποιημενη τη συγκεκριμένη ρύθμιση. Μέχρι πρότινος με στάνταρ ρύθμιση αντίθεσης δεν είχα ποτέ πρόβλημα μετά την Pie εμφανίστηκε το συγκεκριμένο θέμα.

 

Χμ.

 

Μήπως κατέβασες κάποια εφαρμογή, που μέσα στις ρυθμίσεις της έχει και επιλογή για φωτεινότητα μια αντίθεση;

 

Έτσι, χωρίς να αλλάξεις κάτι εκεί, να δημιουργεί πρόβλημα, επειδή "χτυπάει" με τις ρυθμίσεις του κινητού.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ.

 

Μήπως κατέβασες κάποια εφαρμογή, που μέσα στις ρυθμίσεις της έχει και επιλογή για φωτεινότητα μια αντίθεση;

 

Έτσι, χωρίς να αλλάξεις κάτι εκεί, να δημιουργεί πρόβλημα, επειδή "χτυπάει" με τις ρυθμίσεις του κινητού.

Οχι φίλε μου τις ίδιες εφαρμογές έχω εδώ και χρόνια, άλλωστε είμαι έμπειρος χρήστης και έχω ελέγξει τέτοιες υποθέσεις, τεσπα θεωρώ οτι σε επόμενο update θα είναι εντάξει δεν θέλω να δοκιμάσω factory reset διότι βαριέμαι το στήσιμο απο την αρχη. Έτσι είναι αυτή η εταιρία εδώ και χρόνια σε κάθε αναβάθμιση κάτι φτιάχνει και κάτι χαλάει, τέλεια ρομ, ο τροπος του λέγειν, δεν υπάρχει με λογισμικό miui, αλλά αν δεν είχα το μικρόβιο δεν θα είχα ασχοληθεί τόσα χρόνια με την miui.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω βάλει custom rom Havoc OS android 9 και θέλω να γυρίσω σε miui.

Δοκίμασα με το MiFlash να βάλω fastboot αρχικά την τελευταία έκδοση, μετά την v.10.2.1.0 και επίσης την 9.5.19

Και στις 3 fastboot μου γράφει μήνυμα "flash antirbpass error" και δεν με αφήνει να αλλάξω rom.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλος σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα έγινε πολύ γρήγορο...

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

έχω βάλει custom rom Havoc OS android 9 και θέλω να γυρίσω σε miui.

 

Δοκίμασα με το MiFlash να βάλω fastboot αρχικά την τελευταία έκδοση, μετά την v.10.2.1.0 και επίσης την 9.5.19

 

Και στις 3 fastboot μου γράφει μήνυμα "flash antirbpass error" και δεν με αφήνει να αλλάξω rom.

 

 

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνω?

 

 

 

Ευχαριστώ

Με το mi flash.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω βάλει custom rom Havoc OS android 9 και θέλω να γυρίσω σε miui.

Δοκίμασα με το MiFlash να βάλω fastboot αρχικά την τελευταία έκδοση, μετά την v.10.2.1.0 και επίσης την 9.5.19

Και στις 3 fastboot μου γράφει μήνυμα "flash antirbpass error" και δεν με αφήνει να αλλάξω rom.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνω?

 

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις άλλη έκδοση το μι φλας. Λογικά χρειάζεται κάποια νεότερη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις άλλη έκδοση το μι φλας. Λογικά χρειάζεται κάποια νεότερη.

 

Ντάξει, παίζοντας, καταλάθος το έκανα brick. Αλλά ευτυχώς το επανέφερα

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει, παίζοντας, καταλάθος το έκανα brick. Αλλά ευτυχώς το επανέφερα

Έχει οδηγό στο telegram για τέτοιες περιπτώσεις

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου τις ίδιες εφαρμογές έχω εδώ και χρόνια, άλλωστε είμαι έμπειρος χρήστης και έχω ελέγξει τέτοιες υποθέσεις, τεσπα θεωρώ οτι σε επόμενο update θα είναι εντάξει δεν θέλω να δοκιμάσω factory reset διότι βαριέμαι το στήσιμο απο την αρχη. Έτσι είναι αυτή η εταιρία εδώ και χρόνια σε κάθε αναβάθμιση κάτι φτιάχνει και κάτι χαλάει, τέλεια ρομ, ο τροπος του λέγειν, δεν υπάρχει με λογισμικό miui, αλλά αν δεν είχα το μικρόβιο δεν θα είχα ασχοληθεί τόσα χρόνια με την miui.

 

Από posts σου που έχω διαβάσει, ξέρω ότι είσαι έμπειρος χρήστης.

 

Αυτό που κάνω είναι να ακυρώσω μία προς μία τις πιθανότητες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει οδηγό στο telegram για τέτοιες περιπτώσεις

 

Ναι το είδα και σε προηγούμενες σελίδες όταν έψαχνα πως θα το φτιάξω, και στο xda.

Αλλά ευτυχώς έφτιαξε. Πρώτη φορά το έπαθα και αγχώθηκα

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βάλω στην αριστερή σελίδα το google now?

 

παιδια καλημερα τι ειναι αυτο το [dark mode ] και σε τι χρειαζεται το κατεβασα απο το google play γιατι με την pie δεν κατεβηκε στη συσκευη

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται να βάλω στην αριστερή σελίδα το google now?[/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε. Μέσα στις ρυθμίσεις προβολής υπάρχει επιλογή για να επιλέξεις το dark mode. Και σου αλλάζει το θέμα του κινητού στην ουσία στο κάνει μαύρο.

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχω χαθεί λίγο..

Εγώ έχω την MIUI global 10.3 stable έκδοση 10.3.1.0 (OEIMIXM) και Android 8.1.0

Θα μου έρθει η ενημέρωση που λέτε με το dark mode κ Android 9?

Το face unlock για τις εφαρμογές το έχω ήδη.

:X
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία παρουσιάζει ένα bug ,εκεί που έχω 4g στην μια μου κάρτα κάποια στιγμή χάνεται και πάει σε H+ ,αν πάω στα δίκτυα και βάλω προεπιλεγμένη κάρτα την άλλη επανέρχεται κανονικά στο 4g ,δεν ξέρω αν είναι θέμα κινητής,κινητού η software
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχω χαθεί λίγο..

Εγώ έχω την MIUI global 10.3 stable έκδοση 10.3.1.0 (OEIMIXM) και Android 8.1.0

Θα μου έρθει η ενημέρωση που λέτε με το dark mode κ Android 9?

Το face unlock για τις εφαρμογές το έχω ήδη.

 

Ποια τοποθεσία έχεις βάλει και έχεις το face unlock; και που το βρίσκεις στις ρυθμίσεις;

Έχω βάλει διάφορες τοποθεσίες και δεν μου εμφανίζει το face unlock με τίποτα. Σε 10.3.1.0

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρονται βγήκε καινούρια PE

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

και πως την περνάμε?
Link to comment
Share on other sites

Ποια τοποθεσία έχεις βάλει και έχεις το face unlock; και που το βρίσκεις στις ρυθμίσεις;

Έχω βάλει διάφορες τοποθεσίες και δεν μου εμφανίζει το face unlock με τίποτα. Σε 10.3.1.0

 

Ινδία και το βρίσκεις οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια.

Την 10.3.1.0 (OEIMIXM) έχεις και εσύ η την (PEIMIXM)?

:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...