Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας αγαπητοί μια ερώτηση παρακαλώ.Προσπαθώ τις τελευταίες ημέρες να χρησιμοποιήσω εφαρμογές τύπου airdroid, mobizen κτλ για να μπορώ να χειρίζομαι τη συσκευή από υπολογιστή αλλά ενώ συνδέεται μια χαρά και βλέπω την οθόνη, δε μπορώ να το χειριστώ. Το έχει δοκιμάσει κάποιος; Είμαι με την τελευταία Ελληνική ρομ δεν το έχω πειράξει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Και μετά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Κάπου εκεί θα βρεις "σύρσιμο κουμπιού αρχικής προς τα πάνω" ή κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί θα βρεις "σύρσιμο κουμπιού αρχικής προς τα πάνω" ή κάτι τέτοιο.

 

 

 

Δεν υπάρχει αυτό φίλε μου...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε σχέση με τα υπόλοιπα Xiaomi, το έχουν ψιλοπαρατημένο το 5άρι...
Σωστό,αλλά ήρθε μετά το 6 το 7 σε λίγο το pro,εμένα με χάλασε που έπεσε η τιμή του πάρα πολύ και σχετικά γρήγορα σε σχέση με άλλα xiaomi Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Σωστό,αλλά ήρθε μετά το 6 το 7 σε λίγο το pro,εμένα με χάλασε που έπεσε η τιμή του πάρα πολύ και σχετικά γρήγορα σε σχέση με άλλα xiaomi
Όταν βγαίνουν κάθε τόσο καινούργια μοντέλα λογικό είναι. Βέβαια από γενιά σε γενιά δεν υπάρχουν αξιόλογες διαφορές, πχ από 5 σε 6. Οι τιμές τις ξιαομι θα ανέβουν όταν αρχίσουν να επενδύουν στο λογισμικό. Να παίρνεις κινητό που το μαμά λογισμικό σου πετάει διαφημίσεις κάθε λίγο και λιγάκι είναι τουλάχιστον τραγικό.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Να κάνω μια ερώτηση για τη συσκευή που έχει ένας φίλος που του έχει σπάσει τα νεύρα γενικώς με διάφορα θεματακια...

 

Έχει την έκδοση 4/64 (αγορά από σκρουτζομαγαζο), ενώ στο 4Χ που είχε του πέρναγε ο ήχος του ραδιοφώνου στο Bluetooth εδώ δεν πηγαίνει...

 

Μπορείτε να τσεκάρετε εσείς σε κάποια συσκευή εάν μεταφέρετε ο ήχος στη λειτουργία του και να με ενημερώσετε ώστε να αποφύγω το γεγονός να το πετάξει στο τοίχο;;;

Το δοκίμασα μόλις για 1η φορά. Στην αρχή τα ίδια και σε μένα. Ο ήχος fm δεν πήγαινε στο συνδεμένο bluetooth ηχείο. Με εκκαθάριση δεδομένων και αναγκαστική διακοπή (μερικές φορές) του ραδιοφώνου το είδε κανονικά.

 

Edit: Άκυρο, το έκλεισα και το ξανάνοιξα και πάλι τα ίδια. Αν θες ντε και καλά να ακούς ραδιόφωνο από bluetooth, θα πρέπει αν κάνεις την ίδια διαδικασία κάθε φορά.

Για δοκιμάστε το σας παρακαλώ γιατί ο φίλος είναι στα πρόθυρα να το δώσει...

Ετσι για την ιστορία μου είπε ότι δε το κάνει σε συσκευές που έχουν έρθει από την infoquest... Προσωπικά μου φαίνεται παράξενο (το δικό του από σκρουτζομαγαζο)...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα, ότι ετοιμάσουν τη 9

 

Άντε να δούμε... Γιατί το σκάλωμα στα gestures δεν το έχουν διορθώσει...

 

Σωστό,αλλά ήρθε μετά το 6 το 7 σε λίγο το pro,εμένα με χάλασε που έπεσε η τιμή του πάρα πολύ και σχετικά γρήγορα σε σχέση με άλλα xiaomi

 

Ποτέ δεν είχε σημασία αυτό για τη Xiaomi.. Το Note 4X έχει πάρει πιο πρόσφατη έκδοση miui...

 

Όταν βγαίνουν κάθε τόσο καινούργια μοντέλα λογικό είναι. Βέβαια από γενιά σε γενιά δεν υπάρχουν αξιόλογες διαφορές, πχ από 5 σε 6. Οι τιμές τις ξιαομι θα ανέβουν όταν αρχίσουν να επενδύουν στο λογισμικό. Να παίρνεις κινητό που το μαμά λογισμικό σου πετάει διαφημίσεις κάθε λίγο και λιγάκι είναι τουλάχιστον τραγικό.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Για πες που έχεις δει διαφημίσεις... Γιατί πολύ το γράφετε και έχοντας αλλάξει 5-6 συσκευές Xiaomi είδα μόνο σε 1 και αυτό διορθώθηκε.

 

Για αγορές από Κίνα δε θα σχολιάσω..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγαίνουν κάθε τόσο καινούργια μοντέλα λογικό είναι. Βέβαια από γενιά σε γενιά δεν υπάρχουν αξιόλογες διαφορές, πχ από 5 σε 6. Οι τιμές τις ξιαομι θα ανέβουν όταν αρχίσουν να επενδύουν στο λογισμικό. Να παίρνεις κινητό που το μαμά λογισμικό σου πετάει διαφημίσεις κάθε λίγο και λιγάκι είναι τουλάχιστον τραγικό.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

πιθανόν να στο κάνει κάποια εφαρμογή,στα άλλα συμφωνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποτέ δεν είχε σημασία αυτό για τη Xiaomi.. Το Note 4X έχει πάρει πιο πρόσφατη έκδοση miui

το ξέρω ότι να ναι δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Αύγουστο με το 5αρι κανένα θέμα απολύτως....το 7αρι μόνο στις βραδινές λήψεις στην ουσία υπερτερεί....αλλιώς πλαστικουρα με νέο design!
Link to comment
Share on other sites

Aφου δε συνδεεται σημαινει οτι δεν ηταν ανοιχτο το wifi(αν μπορεις ανοιξ'το απ τα quick settings στη lockscreen)

 

Αν δε γινεται τιποτα τοτε μαλλον μονο factory reset μπορει να κανει αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ κατα τις αρχικες ρυθμισεις να βαλει το λογαριασμο google που ειχε παλια γιατι ισως αλλιως κλειδωσει το κινητο λογω frp(factory reset protection)

 

Καλημέρα!! Το άνοιξα το WiFi αλλά και πάλι δεν το βρίσκει!! Θα πάω για factory reset!! Σε ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε... Γιατί το σκάλωμα στα gestures δεν το έχουν διορθώσει...

 

 

 

 

 

 

 

Ποτέ δεν είχε σημασία αυτό για τη Xiaomi.. Το Note 4X έχει πάρει πιο πρόσφατη έκδοση miui...

 

 

 

 

 

 

 

Για πες που έχεις δει διαφημίσεις... Γιατί πολύ το γράφετε και έχοντας αλλάξει 5-6 συσκευές Xiaomi είδα μόνο σε 1 και αυτό διορθώθηκε.

 

 

 

Για αγορές από Κίνα δε θα σχολιάσω..

Xiaomi redmi note 5

Xiaomi redmi note 4x

Αγορασμένα από Κίνα και περασμένη ρομ από το official site άρα μιλάμε για πεντακάθαρη ρομ.

Διαφημίσεις σε file manager, music app, security και δε θυμάμαι που αλλού γιατί είτε άλλαξα ρομ είτε περνούσα αντ μπλοκ. Η ίδια η xiaomi το έχει επιβεβαίωση, δε μιλάμε για πειραγμένες ρομ από το κατάστημα. Όπως συνέβαινε πριν χρόνια.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 5

Xiaomi redmi note 4x

Αγορασμένα από Κίνα και περασμένη ρομ από το official site άρα μιλάμε για πεντακάθαρη ρομ.

Διαφημίσεις σε file manager, music app, security και δε θυμάμαι που αλλού γιατί είτε άλλαξα ρομ είτε περνούσα αντ μπλοκ. Η ίδια η xiaomi το έχει επιβεβαίωση, δε μιλάμε για πειραγμένες ρομ από το κατάστημα. Όπως συνέβαινε πριν χρόνια.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Μόνο σε redmi 4x είδα. 1 φορά.

 

Όπως το έγραψα και σε ένα άλλο θέμα.

 

Πας Settings -> Installed Apps -> 3 τελείες πάνω δεξιά -> Show hidden apps

 

Βρίσκεις το msa, διαγράφεις τα πάντα και μετά το απενεργοποιείς.

 

Πρέπει να σταματήσει αυτό το βλέπω διαφημίσεις παντού.

 

Redmi Note 3 Pro.

Redmi 4A.

Redmi 4X.

Redmi Note 4X.

Redmi Note 5.

Redmi Note 5A.

Pocophone F1.

 

Ούτε 1 διαφήμιση με official stable.

 

Τα πολλά μαγειρέματα θα άφησαν κάποιο κατάλοιπο της Κινέζικης rom.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε redmi 4x είδα. 1 φορά.

 

 

 

Όπως το έγραψα και σε ένα άλλο θέμα.

 

 

 

Πας Settings -> Installed Apps -> 3 τελείες πάνω δεξιά -> Show hidden apps

 

 

 

Βρίσκεις το msa, διαγράφεις τα πάντα και μετά το απενεργοποιείς.

 

 

 

Πρέπει να σταματήσει αυτό το βλέπω διαφημίσεις παντού.

 

 

 

Redmi Note 3 Pro.

 

Redmi 4A.

 

Redmi 4X.

 

Redmi Note 4X.

 

Redmi Note 5.

 

Redmi Note 5A.

 

Pocophone F1.

 

 

 

Ούτε 1 διαφήμιση με official stable.

 

 

 

Τα πολλά μαγειρέματα θα άφησαν κάποιο κατάλοιπο της Κινέζικης rom.

Το κουμπί της απενεργοποίησης δεν είναι ενεργό. MIUI 10.2.2.0. Αλλά ούτε και σε παλαιότερες μπορούσες να το απενεργοποιήσεις αν θυμάμαι καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε redmi 4x είδα. 1 φορά.

 

 

 

Όπως το έγραψα και σε ένα άλλο θέμα.

 

 

 

Πας Settings -> Installed Apps -> 3 τελείες πάνω δεξιά -> Show hidden apps

 

 

 

Βρίσκεις το msa, διαγράφεις τα πάντα και μετά το απενεργοποιείς.

 

 

 

Πρέπει να σταματήσει αυτό το βλέπω διαφημίσεις παντού.

 

 

 

Redmi Note 3 Pro.

 

Redmi 4A.

 

Redmi 4X.

 

Redmi Note 4X.

 

Redmi Note 5.

 

Redmi Note 5A.

 

Pocophone F1.

 

 

 

Ούτε 1 διαφήμιση με official stable.

 

 

 

Τα πολλά μαγειρέματα θα άφησαν κάποιο κατάλοιπο της Κινέζικης rom.

Αυτό με το κατάλοιπο των Κινέζων νταξει ξεφεύγει πολύ. Λογικά με κάθε αναβάθμιση είτε άλλαζαν κάτι ή είτε πρόσθεταν κάτι και έπρεπε να το ξανά κάνεις. Και σε Miui 9 και αρχές του 10 σίγουρα δεν υπήρχε αυτό με το msa, έπρεπε να πηγαίνεις σε κάθε εφαρμογή να κλείνεις τις προτάσεις, κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον τώρα έβαλαν μια πιο μαζική επιλογή. Κάτι είναι και αυτό

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα. Patch ασφαλείας Μαρτιου

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί της απενεργοποίησης δεν είναι ενεργό. MIUI 10.2.2.0. Αλλά ούτε και σε παλαιότερες μπορούσες να το απενεργοποιήσεις αν θυμάμαι καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άρα, μέσω google play το απενεργοποίησα.

 

Αυτό με το κατάλοιπο των Κινέζων νταξει ξεφεύγει πολύ. Λογικά με κάθε αναβάθμιση είτε άλλαζαν κάτι ή είτε πρόσθεταν κάτι και έπρεπε να το ξανά κάνεις. Και σε Miui 9 και αρχές του 10 σίγουρα δεν υπήρχε αυτό με το msa, έπρεπε να πηγαίνεις σε κάθε εφαρμογή να κλείνεις τις προτάσεις, κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον τώρα έβαλαν μια πιο μαζική επιλογή. Κάτι είναι και αυτό

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Το msa πάντα υπάρχει, αλλά είναι στις κρυφές εφαρμογές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει η δυνατότητα σε redmi note 5 με κάποια εφαρμογή να επιλέξω εγω σε ποια μπάντα lte να συνδέεται η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Άρα, μέσω google play το απενεργοποίησα.

 

Διευκρίνισε σε παρακαλώ τι εννοείς.

Πώς απενεργοποιείς μια εφαρμογή μέσα από google play;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνισε σε παρακαλώ τι εννοείς.

Πώς απενεργοποιείς μια εφαρμογή μέσα από google play;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Play Store -> Ανοίγεις το μενού από αριστερά -> Help & Feedback -> Delete apps that you installed -> Tap to go to application settings.

 

Αυτό σε πηγαίνει σε λίστα των εφαρμογών, διαφορετική από αυτή που βλέπεις στις ρυθμίσεις του κινητού.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Play Store -> Ανοίγεις το μενού από αριστερά -> Help & Feedback -> Delete apps that you installed -> Tap to go to application settings.

 

 

 

Αυτό σε πηγαίνει σε λίστα των εφαρμογών, διαφορετική από αυτή που βλέπεις στις ρυθμίσεις του κινητού.

Στο help & feedback βλέπω αυτό .

Δεν μπορώ να δω τις επιλογές που αναφέρεις η κάτι κάνω λάθος.ddec9283c223d1ea93bea9394aa1f606.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Στο help & feedback βλέπω αυτό .

Δεν μπορώ να δω τις επιλογές που αναφέρεις η κάτι κάνω λάθος.ddec9283c223d1ea93bea9394aa1f606.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από το Note 5 είναι το screenshot;

 

Πριν έβλεπα στο poco.

 

Στο 5 οι επιλογές που βλέπω είναι:

 

- Play Store won't open, load or download apps

 

- Uninstall apps or extensions

 

- Add or remove an account ok Android

 

- Delete or disable apps on Android

 

- Install and manage apps

 

Αυτές οι επιλογές εμφανίζονται μόνο όταν κάνω ένα βήμα πίσω, από αυτή που σου είπα στο προηγούμενο post.

 

Στα Ελληνικά δεν έχω ποτέ τις συσκευές μου, οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις διαφορετικές επιλογές.

 

Στο μοναδικό smartphone που χρειαζόταν η απενεργοποίηση(Redmi 4x), το disable ήταν ενεργό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μέχρι σήμερα κάνοντας swipe up μου έβγαζε το Google search. Ξαφνικά μου βγάζει τον φυλλομετρητη του miui. Πώς αλλάζει αυτό. Έχω φάει τον κόσμο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ ρε παιδιά έχουμε καμία λύση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 10.2.2.0 είμαστε εντάξει; Να προχωρήσω ή υπάρχουν θεματακια;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...