Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έχω το 4 και σκέφτομαι να πάρω αυτό για την γυναίκα μου

 

από ποιο κατάστημα έχετε πάρει και το εμπιστεύεστε;

 

D-Klik

Jus-Tech

to-kinito

drele

citi-shop

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει όλα τα δεδομένα αν εννοείς αυτό!
οταν την περνας απο πανω δεν ειναι σα να κανεις φορματ ουσιαστικα ?σε ρωταει αν θες να το ρυθμισεις ως νεα συσκευη η να σου ξανακατεβασει ολες τις ρυθισεις που ειχες πριν ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει επαναφορά εργοστασιακών, είναι όπως πριν απλά καταργεί τα υπολείμματα της προηγούμενης έκδοσης.

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει επαναφορά εργοστασιακών, είναι όπως πριν απλά καταργεί τα υπολείμματα της προηγούμενης έκδοσης.

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς!!!!!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που μόλις ανακάλυψα!!

Εκτός από την κάμερα, που δεν δουλεύει ούτε μέσα στις εφαρμογές, το τηλ. γενικότερα τραβάει κάποια κολλήματα και ΔΕΝ δουλεύει και το Viber.

Υπάρχει περίπτωση να "κατέβασε" κάτι που να τα επηρεάζει όλα αυτά;

Κανένας που να αντιμετώπισε αντίστοιχο πρόμπλεμ;

 

Βαλε στον dialer το *#*#64663#*#* εχει γενικα καποια τεστ της συσκευης, δες αν δουλευουν εκει οι καμερες.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα και εγώ ένα προβληματάκι. Όταν κάνω επεξεργασία μιας επαφής η αλλαγή αυτή φαίνεται μόνο μετά από επανεκκίνηση της συσκευής.
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Βαλε στον dialer το *#*#64663#*#* εχει γενικα καποια τεστ της συσκευης, δες αν δουλευουν εκει οι καμερες.

 

Καταρχήν αδερφέ ευχαριστώ για την απάντηση!

Έκανα τα τεστ της κάμερας που μου είπες και μου βγάζει....fail στη twin cam ενω η front δεν ανοίγει καθόλου.

Από χθες το βράδυ και για κανένα δωδεκάωρο παντως, επανήλθε και από το απόγευμα σήμερα, παλι ΔΕΝ ανοίγουν.

 

Κανένας με αντίστοιχο προβλημα, φίλοι; Αν και ελπίζω πως όχι.

Πάει για σέρβις, τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα SD ? Υπάρχει κάποιος τρόπος, γιατί μέχρι τώρα δεν μπορώ να το καταφέρω στο redmi note 5.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα factory reset ,και ξαναπερνα αμεσως μετα ξανα τη ρομ μεσω updater..αν δε φτιαξει ...service

 

Εφαρμογές και αρχεία, τα κρατάει αδερφέ μετά το reset;

Link to comment
Share on other sites

Δε κραταει τιποτα...παρε back up..και στο service το πρωτο που θα κανουν ειναι..

 

Θενκς μαν, θα το παλέψω αύριο.

Καμιά πρόταση για γρήγορο και εύκολο μπακ απ;

Link to comment
Share on other sites

Θενκς μαν, θα το παλέψω αύριο.

Καμιά πρόταση για γρήγορο και εύκολο μπακ απ;

 

USB stick, για τα δεδομένα σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η μερα εφτασε.το απογευμα ξεκλειδωνω bootloader.ακουω προτασεις για custom rom..οσο το δυνατόν πιο σταθερη κ smooth..η μπαταρια έρχεται δεύτερη ...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...περασα ξανα την εκδοση οπως ειχαμε πει αλλα παλι μου κανει κατι τρελα..

αναβει η οθονη ΧΩΡΙΣ να εχω ειδοποιηση ...το κανει σε καποιον αλλον ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

αναβει η οθονη ΧΩΡΙΣ να εχω ειδοποιηση ...το κανει σε καποιον αλλον ;

αυτό μου το κάνει και εμένα από την αρχή, κάποιος μου είχε πει να απενεργοποιήσω το παρακάτω αλλά δεν είδα κάποια διαφορά. Νομίζω ότι είναι κάποια εφαρμογή που το κάνει αυτό αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι......

Screenshot-2018-12-13-11-01-49-073-com-android-settings.png

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η μερα εφτασε.το απογευμα ξεκλειδωνω bootloader.ακουω προτασεις για custom rom..οσο το δυνατόν πιο σταθερη κ smooth..η μπαταρια έρχεται δεύτερη ...
Θεωρω ότι πάνω κάτω όλες είναι σταθερές. Εγώ είμαι σε arrow γιατί είναι stable πολύ, έχει fm και με ενεργοποιημενο cam2api για gcam βιντεοκληση σε whatsapp δουλεύει χωρίς κολλήματα. Αλλά γενικά θεωρώ ότι υπάρχουν πολλές αξιόλογες. Προσωπικά θέλω να δοκιμάσω mcasop κάποια στιγμή

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

USB stick, για τα δεδομένα σου.

 

Προσπαθώ να μεταφέρω ότι έχω μέσα, σε pc για να το κάνω reset και δεν με αφήνει.:blink:

 

Επίσης μια άλλη ερωτησούλα...να υποβαθμιστώ με τον ιδιο τρόπο που αναβαθμίστηκα, δεν γίνεται;

Πρέπει οπωσδήποτε να κάνω factory reset; :confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτό μου το κάνει και εμένα από την αρχή, κάποιος μου είχε πει να απενεργοποιήσω το παρακάτω αλλά δεν είδα κάποια διαφορά. Νομίζω ότι είναι κάποια εφαρμογή που το κάνει αυτό αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι......

Screenshot-2018-12-13-11-01-49-073-com-android-settings.png

 

Αυτες ειναι οι ********...και καμια φορα σκεφτομαι να το δωσω να ηρεμησω...

σπαστικο πολυ ειδικα οταν περιμενεις κατι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρουν οι αναβαθμίσεις, μου αρκεί αυτή που έχω να δουλεύει σωστά
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο: Όταν στο κινητό είχα κάρτα της Wind, στο μενού σιμ στις ρυθμίσεις είχε ενεργοποιημένο το VoLTE χωρίς φυσικά να υποστηρίζεται απ τη Wind. Σήμερα που έβαλα κάρτα Cosmote που έχει VoLTE η ρύθμιση απ το μενού εξαφανίστηκε....!!! Πως το επαναφέρω; Έχω την τελευταία stable έκδοση (όχι ρουτ).
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει σε pixel experience...ενεργοποιησα και το api2 .. έχετε να προτείνετε κάποια εκδοση της google camera γιατι αυτη που βρηκα δε δουλευει πολυ καλα ... συγκεκριμένα δε δουλευει η μπροστα καμερα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...