Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασα Goole Maps offline για πλοηγηση.

Κλειδωνει ακαριαια αλλα δεν εχω την φωνητικη πλοηγηση παρα μονο ένα μπιπ-μπιπ.

Τι παιζει???

 

edit:

Ηθελε update το google maps.

Όλα καλως!

Edited by Spiros79
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιο apk που να μου επιτρεπει να οριζω οτι 10 απο τις 400 επαφες του κινητου μου θα καλουνται με την καρτα 1 και οι υπολοιπες 390 με την καρτα 2 ; θελω να αποφυγω την επιλλογη καθε φορα που κανω κληση γιατι γινονται λαθη απο απροσεξια που οδηγουν σε υψηλες χρεωσεις. Εψαξα τον dialer του κινητου (αυτον που ειχε απο την μανα του) αν μπορω να το κανω αυτο και δεν καταφερα να βρω κατι. Ας βαλω δευτερο dialer ή ας φτιαξω μια ομαδα με τα δεκα κινητα, με οποιονδηποτε τροπο κι αν γινεται ....
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση την ρομ για το redmi note 5 pro κατεβάζω η την redmi note 5 clobal? Επίσης υπάρχει τρόπος να βλέπω σε ποια αριθμό με καλούν? Ετσι να μάθω αν υπάρχει ακόμα κόσμος που με καλεί στο παλιό νούμερο ώστε να μπορώ να το κόψω. Ευχαριστώ.

Επίσης να πω κα εγώ ότι με 10.4. Περασμένη ολόκληρη η μπαταρία πέφτει τρέλα ομως μετά απο κάποιες μέρες άψογης λειτουργίας. Θα δοκιμάσω την 10.6

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Και. Νομίζω ότι το κάνει και σε εμένα εδώ και μία εβδομάδα περίπου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελευταία πέφτει πολύ γρήγορα η στάθμη της μπαταρίας ανεξήγητα, χωρίς να αλλάξω κάτι στην συσκευή από ρυθμίσεις ή να κατεβάσω κάποια περίεργη εφαρμογή.

Έχει κανείς άλλος το θέμα εδώ μέσα;

Ναι. Νομίζω ότι το κάνει και σε εμένα εδώ και μία εβδομάδα περίπου!

Link to comment
Share on other sites

Και. Νομίζω ότι το κάνει και σε εμένα εδώ και μία εβδομάδα περίπου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι. Νομίζω ότι το κάνει και σε εμένα εδώ και μία εβδομάδα περίπου!

και σε μενα τα ιδια και αργει να φορτισει μετα το 60%-65% ενω απο το 20% φορτιζει με 1500-1600ma στο 65 πεφτει στα 800
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα τα ιδια και αργει να φορτισει μετα το 60%-65% ενω απο το 20% φορτιζει με 1500-1600ma στο 65 πεφτει στα 800

Άρα αυτό με τη φόρτιση είναι γενικό το φαινόμενο... Εγώ επιβεβαιώνω ότι το κάνει μετά το 90%...ισως για λόγους ασφαλείας ή προστασίας? Sot όμως μου βγάζει το ίδιο πολύ καλό....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελπίζω ..... ελπίζω λέω ..... να μην αναφέρεστε για φόρτιση με quick charge :)

 

Εγώ αναφέρομαι σ αυτόν την συσκευής.... Αλλά το παρατήρησα και στο mi power Bank 2 το οποίο είναι fast...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Μετά την 10.0.6( σταθερή) πέφτει αρκετά πιο γρήγορα η μπαταρία . Μέχρι πριν δεν είχα απολύτως κανένα παράπονο. Έχει κάποιος τό ίδιο θέμα ;

 

εχω και εγω το ιδιο θεμα με το ζορι 5 ωρες οθονη απο 8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Δυστυχώς δεν δουλεύει καμία εφαρμογή gcam σε Arrow OS pie σε μένα.

 

Είτε βάζοντας χειροκίνητα την εγγραφή στο build.prop, είτε φλασάροντας to Camera2Api απο TWRP όλες οι εφαρμογές κρασάρουν.

Δοκίμασα επίσης κάποια magisk modules απo XDA, παλιότερη Arrow και AOSIP (Oreo & Pie) αλλά δυστυχώς τα ίδια.

Το Camera2 Probe τα δείχνει όλα πράσινα

 

Μπορεί κάποιος καλός άνθρωπος να βοηθήσει μήπως και χάνω κάτι?

 

Ευχαριστώ

Edited by windybob73
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τα κάνεις οοοολα αυτά στην arrow

Πήγαινε στα extra settings και άνοιξε το......Reboot ...install το apk και είσαι έτοιμος

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1.apk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

 

 

Δυστυχώς δεν δουλεύει καμία εφαρμογή gcam σε Arrow OS pie σε μένα.

 

 

 

Είτε βάζοντας χειροκίνητα την εγγραφή στο build.prop, είτε φλασάροντας to Camera2Api απο TWRP όλες οι εφαρμογές κρασάρουν.

 

Δοκίμασα επίσης κάποια magisk modules απo XDA, παλιότερη Arrow και AOSIP αλλά δυστυχώς τα ίδια.

 

 

 

Μήπως είναι θέμα pie?

 

 

 

Μπορεί κάποιος καλός άνθρωπος να βοηθήσει?

 

 

 

Ευχαριστώ

Αν είσαι στη τελευταία έκδοση διάβασα στο xda της rom, ότι κι άλλοι είχαν αυτό το θέμα , αλλά νομίζω βρήκαν τελικά τη λύση, ψαξου κι εκεί

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by ampalos95
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

διάβασα στο xda της rom, ότι κι άλλοι είχαν αυτό το Ε

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Τι είναι το Ε?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη τελευταία pixel experience με φλασαρισμα για ενεργοποίηση του api2 μια χαρα δουλευει...και παλιοτερη εκδοση φουλ λειτουργικη..στη καινούργια με night mode μονο η πισω καμερα
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Ε?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Θέμα εννοούσα. Το διόρθωσα.

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορειτε καντε ενα κλικ εδώ και πειτε ποιο μοντελο επιλλεγω για το κινητο μας. Εχω μπερδευτει επειδη δεν βλεπω καπου να λεει ακριβως Redmi Note 5

Κανονικά τα σάιτ το αναφέρουν σαν: Xiaomi Redmi Note 5 Pro (το πρώτο στον τίτλο)

edit: Στην λίστα πάντως (Fit Model: ) δεν το αναφέρει

Edited by NovaLacertae
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά, γνωρίζετε μήπως πως θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω τη λειτουργία του ενός χεριού έχοντας ενεργές τις χειρονομίες; Έψαξα λίγο και δεν βρήκα κάτι λειτουργεί μόνο με τα on screen buttons; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τα κάνεις οοοολα αυτά στην arrow

Πήγαινε στα extra settings και άνοιξε το......Reboot ...install το apk και είσαι έτοιμος

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1.apk

 

Αυτό ήταν το πρώτο που δοκίμασα αλλά δεν δούλεψε

 

Στη τελευταία pixel experience με φλασαρισμα για ενεργοποίηση του api2 μια χαρα δουλευει...και παλιοτερη εκδοση φουλ λειτουργικη..στη καινούργια με night mode μονο η πισω καμερα

 

 

Αν είσαι στη τελευταία έκδοση διάβασα στο xda της rom, ότι κι άλλοι είχαν αυτό το θέμα , αλλά νομίζω βρήκαν τελικά τη λύση, ψαξου κι εκεί

 

Σας ευχαριστώ όλους, θα δοκιμάσω πάλι όταν βρω λίγο χρόνο.

Ως τότε open camera μαζί με a better camera.

 

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που να πλησιάζει την Google Camera εκτός των απο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν το πρώτο που δοκίμασα

Μήπως το επηρεάζει το root?

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο ..

Εγώ δεν ειμαι πάντως και δουλεύει μια χαρά

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Γενικά παρατήρησα οτι φορτίζει κανονικά και καθυστερεί αισθητά απο το 90-100%

 

Δεν ξέρω αν είναι bug, αλλά αυτό συμβαίνει και σε άλλες συσκευές της σειράς RedMi, ίσως και στην Mi. Σχόλια χρηστών αναφέρουν ότι είναι για προστασία της μπαταρίας, δεν ξέρω τι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι bug, αλλά αυτό συμβαίνει και σε άλλες συσκευές της σειράς RedMi, ίσως και στην Mi. Σχόλια χρηστών αναφέρουν ότι είναι για προστασία της μπαταρίας, δεν ξέρω τι ισχύει.
εμενα στο 80% που το εβαλα τωρα πεφτει στα 1000ma που το βλεπω με το ampere
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές με υγεία μια ερώτηση δεν έχω κατεβάσει καμία καινούργια εφαρμογή μου πετάει διαφημίσεις χωρις να είμαι σε κάποια εφαρμογή μέσα ακόμα και στης ρυθμίσεις.??? Τι κάνω?? Αν ήταν σε μια εφαρμογή θα την έσβηνα και τέλος.. καμία ιδέα? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γύρισες το region (Ινδία πχ) γιατί εκεί έχω δει εγώ κάτι άκυρες εφαρμογές και διαφημίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...