Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον έχει πρόβλημα με την μπαταρία στην 10.0.6.0 να περάσει ολόκληρη την ρομ και όχι ota και μετά επανεκκίνηση του κινητού ,η διαφορά είναι τεράστια ,τουλάχιστον σε εμένα είδα τεράστια διαφορά και μου θύμισε τις παλιές καλές εποχές ,η μπαταρία κρατάει πιο πολύ με την ιδία χρήση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους. Μια ερώτηση. Αν κάποιος είναι στην 10.0.2 για να περάσει την 10.0.6 ποιο αρχείο πρέπει να κατεβάσει και από πού; Αν μπορεί κάποιος φίλος να βάλει κάποιο λινκ θα με υποχρέωνε πολύ.

 

Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους. Μια ερώτηση. Αν κάποιος είναι στην 10.0.2 για να περάσει την 10.0.6 ποιο αρχείο πρέπει να κατεβάσει και από πού; Αν μπορεί κάποιος φίλος να βάλει κάποιο λινκ θα με υποχρέωνε πολύ.

 

Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους.

 

http://en.miui.com/thread-2340434-1-1.html

 

Εδώ υπάρχουν όλες οι room, είτε recovery είτε fastboot.

Αν δεν επιτρέπεται το λινκ που έβαλα ας σβηστεί.

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-2340434-1-1.html

 

Εδώ υπάρχουν όλες οι room, είτε recovery είτε fastboot.

Αν δεν επιτρέπεται το λινκ που έβαλα ας σβηστεί.

 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί αν έχεις βάλει custom rom βασισμένη σε android 9 δεν θα δείξει αντίστοιχη εικόνα το Geekbench ;

(μέχρι και για το 660 υπήρχε κάποτε θέμα που κάποια app στυλ cpu-z εμφάνιζαν 660 αντί για 636)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία αγάπη και ευτυχία...

Μια ερώτηση χρονιαρα μέρα αλλά θα την κάνω μου βγάζει συνεχώς λήψεις εντοπίστηκε νέο αρχείο προβολή και δεν δείχνει τπτ τι είναι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία αγάπη και ευτυχία...

Μια ερώτηση χρονιαρα μέρα αλλά θα την κάνω μου βγάζει συνεχώς λήψεις εντοπίστηκε νέο αρχείο προβολή και δεν δείχνει τπτ τι είναι ευχαριστώ

 

και εμενα το κανει τι ειναι ;;;;;;;;;;;;;;;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το σωστό λινκ σε γεαρμπεστ για αυτό το κινητό ρε παιδιά; με την αναζήτηση σε κάτι ριφαμπριστ έπεσα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Έχω την σταθερή έκδοση με σχετικά λίγες εφαρμογές κ φυσικά ότι αναβαθμίσεις μου έρχονται τις κάνω. Προχθές είχα πάει σε μια εκδήλωση κ πήγα να ηχογραφήσω από μια παιδική παράσταση κάποια κάλαντα κλπ… όταν πήγα να τα ακούσω ο ήχος ήταν υπερβολικά απαίσιος, με πολύ θόρυβο κ γενικά με δυσκολία ξεχώριζες τι λένε…:wacko::cry:

Είναι αυτό βασικό πρόβλημα του κινητού μας;;; διορθώνεται αυτό;;; η πρέπει να σταματήσω τις ηχογραφήσεις σε μεγάλους χώρους;;;;;

Το λογισμικό είναι με αυτό το πρόβλημα;;; η το μικρόφωνο;;; τι κάνω;;;

:!::blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούργιος κάτοχος με global stable official αν Το γράφω σωστά. Προσπαθώ να το μάθω και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αντικατοπρισμος της οθόνης σε smart TV Sony? Υπάρχει αυτή η δυνατότητα η δεν τη προσφέρει το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, χρονια πολλα.

Προσπαθω να ρουταρω σε MIUI 10.

 

Εκανα bind τον αριθμο με το κινητο στο MiCloud, ενεργοποιησα την Ευρεση συσκευης, ετρεξα το MI UNCLOCK κ πατησα να ξεκλειδωσει η συσκευη. Μου λεει κατι για 360 ωρες. Αυτος ειναι ο χρονος που πρεπει να περιμενω μεχρι να ξαναπατησω UNLOCK απο το προγραμμα? Υπαρχει καποιος τροπος να ξερω ποτε αυτη η επιλογη θα ειναι διαθεσιμη να μην καθομαι κ μετραω? Μπορουν καπως να εμφανιστουν οι ωρες που πρεπει να περιμενω?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αντικατοπρισμος της οθόνης σε smart TV Sony? Υπάρχει αυτή η δυνατότητα η δεν τη προσφέρει το κινητό?

 

αφου εχεις συνδεθει εννοειται στο Wi-fi που ειναι συνδεδεμενη και η τηλεοραση, πας Ρυθμισεις -> Περισσοτερα (Δικτυο) -> Ασυρματη προβολη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, χρονια πολλα.

Προσπαθω να ρουταρω σε MIUI 10.

 

Εκανα bind τον αριθμο με το κινητο στο MiCloud, ενεργοποιησα την Ευρεση συσκευης, ετρεξα το MI UNCLOCK κ πατησα να ξεκλειδωσει η συσκευη. Μου λεει κατι για 360 ωρες. Αυτος ειναι ο χρονος που πρεπει να περιμενω μεχρι να ξαναπατησω UNLOCK απο το προγραμμα? Υπαρχει καποιος τροπος να ξερω ποτε αυτη η επιλογη θα ειναι διαθεσιμη να μην καθομαι κ μετραω? Μπορουν καπως να εμφανιστουν οι ωρες που πρεπει να περιμενω?

 

Ευχαριστω.

 

μέτρα 15 μερες από σήμερα....κάπου στις 10 του Γενάρη ξανά τσεκαρε

απλό

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, να φανταστώ δεν υπάρχει κάτι για να το αποφύγω σωστά?!

δεν....σε μερικούς ήταν 720 ώρες

υπομονή

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, να φανταστώ δεν υπάρχει κάτι για να το αποφύγω σωστά?!

Υπομονή και μην αποσυνδεθείς από τον mi λογαριασμό γιατί ξαναμετράει από την αρχή τις 360 ώρες!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα και εγω το note 5 πριν 3 μήνες και είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος ...Αλλά έχω το εξής πρόβλημα με την οθόνη:

Στο πάνω μέρος παρουσιάζει κάποια κατακόρυφα κύματα 2cm σαν να είναι τσαλακωμενο το panel της οθόνης ...Με ρώτησε ο πωλητής πότε έγινε, όταν το παρέλαβα ή μετά από update. Του είπα μάλλον μετά από update γιατί δεν το παρατήρησα από την αρχή .... Μου είπε να ξαναφλασαρω για να στρώσει γιατί ήταν κινέζικη η αρχική version και αυτοί βάλανε την global.. Ξέρετε κάτι επ'αυτου?

 

Ιδού το βίντεο με το πρόβλημα:

https://drive.google.com/file/d/1LrSNtW766PD5-Ln_st8nwHnN3WuWy1Ko/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε να ξαναφλασαρω για να στρώσει γιατί ήταν κινέζικη η αρχική version και αυτοί βάλανε την global.. Ξέρετε κάτι επ'αυτου?

https://m.gsmarena.com/xiaomi_disables_ability_to_flash_global_rom_on_its_chinese_phones-news-33533.php

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε να ξαναφλασαρω για να στρώσει γιατί ήταν κινέζικη η αρχική version και αυτοί βάλανε την global.. Ξέρετε κάτι επ'αυτου?

 

Εφόσον είχε China Rom το κινητό μάλλον δεν είναι το global, και για να σε περάσουν Rom ξεκλείδωσαν bootloader και αν σε κάποια αναβάθμιση σε κλειδώσει ο bootloader θα πάρεις το κινητό στο χέρι (brick).

 

 

Redmi n3 pro

Edited by makisfz
Link to comment
Share on other sites

 

Εφόσον είχε China Rom το κινητό μάλλον δεν είναι το global, και για να σε περάσουν Rom ξεκλείδωσαν bootloader και αν σε κάποια αναβάθμιση σε κλειδώσει ο bootloader θα πάρεις το κινητό στο χέρι (brick)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας , τελικά θα πάρω κάποια αποζημίωση για τη βλάβη...refund...Υπάρχει περίπτωση να ήταν από την αρχή έτσι και να μην το είχα καταλάβει...

 

Άλλοι με παρόμοιο πρόβλημα:

http://in.c.mi.com/thread-213715-1-0.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές με υγεία μια ερώτηση δεν έχω κατεβάσει καμία καινούργια εφαρμογή μου πετάει διαφημίσεις χωρις να είμαι σε κάποια εφαρμογή μέσα ακόμα και στης ρυθμίσεις.??? Τι κάνω?? Αν ήταν σε μια εφαρμογή θα την έσβηνα και τέλος.. καμία ιδέα? Ευχαριστώ πολύ

 

Δοκίμασε αυτό . Μόνο η stock εφαρμογή μουσικής μου βγάζει διαφημίσεις μετά την τελευταία ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση του καιρου οταν πατησετε 5η μερη προβλεψη κανανε τον καιρο χαλια
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει πρόβλημα με την μπαταρία στην 10.0.6.0 να περάσει ολόκληρη την ρομ και όχι ota και μετά επανεκκίνηση του κινητού ,η διαφορά είναι τεράστια ,τουλάχιστον σε εμένα είδα τεράστια διαφορά και μου θύμισε τις παλιές καλές εποχές ,η μπαταρία κρατάει πιο πολύ με την ιδία χρήση

 

εμενα τελικα εστρωσε με την δευτερη φορα. ενω ειχα περασει ota ηταν τραγικη τελικα δοκιμασα να την ξαναριξω γιατι απελπιστηκα και τελικα μ την δευτερη φορα. οντως ξεχνας να το φορτισεις

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...