Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες είμαι σε διαδικασία αγοράς του note 5.

Είναι για αντικατάσταση ενός samsung j3 της κοπέλας μου.

 

Σίγουρα είμαστε καλύτερο στα πάντα αλλά αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως λόγω εργασίας είναι η ανοικτή ακρόαση.

Πολλές φορές επικοινωνεί με την εταιρεία της βάζοντας ανοικτή ακρόαση και κινείται μέσα στο χώρο για να βρει ή να διορθώσει πράγματα. Το samsung μπορούσε να καλύψει μια απόσταση περίπου 10 μέτρων. Μπορεί να φτάσει κοντά σ αυτά τα νούμερα?

 

Το ρωτάω γιατί το note 4 που έχω στην κατοχή μου απλά είναι τραγικό σ αυτό το κομμάτι λόγω μάλλον επιθετικού noise cancellation.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει κανείς την 10.0.6 ας μας πει κι εμάς το changelog γιατί δεν βλέπω να διορθώνουν και τίποτα στα τελευταία updates!

Μόνο κάτι android security patches περνάνε!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για ξεκλειδωμα bootloader μου λεει να περιμενω 360 ωρες, τι παιζει με αυτο? υπάρχει τρόπος να μην περιμένω? ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Κανένα μετταλικο αντικείμενο

Έχει. Εγγύηση 8 μήνες καταστήματος (από. Skroutz)

Ευχαριστώ πάντως

 

Σου έχει πέσει καθόλου; Αν θες να μην γράψεις το αν έπεσε, στείλε μου πμ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για ξεκλειδωμα bootloader μου λεει να περιμενω 360 ωρες, τι παιζει με αυτο? υπάρχει τρόπος να μην περιμένω? ευχαριστώ πολύ

 

δεν γινεται ....αναγκαστικά θα περιμένεις

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πουλάω το δικό μου Xiaomi Redmi Note 5 Global Edition Μαύρο 4/64 Infoquest, σε κατάσταση κυριολεκτικά εργοστασίου. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να επικοινωνήσει μέσω ΠΜ, για περισσότερες λεπτομέρειες έχει γίνει και αγγελία εδώ στο φόρουμ. Ευχαριστώ!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Χωρίς να πέσει κάτω το τηλ με. Θήκη της spigen κόλλησε το volume up και το power button μου έβγαλε το σήμα Android για fast boot Το κουμπι δεν ανταποκρίνεται (ένταση + και power button) το έχει πάθει κάνεις; υπάρχει λύση η πρέπει να πάει σε κατάστημα; ευχαριστώ

 

Και εγώ με τη θήκη της Spigen δεν βλέπω κάπου να έχει κάτι μεταλλικό στα πλήκτρα ώστε να του δημιουργήσει πρόβλημα.

Οπότε θα σου πρότεινα να κοιτάξεις στο serviceνα βρεις την λύση σου μιας και είναι πρόβλημα της κατασκευής του τηλεφώνου και όχι κάτι το οποίο μπορεί να προκάλεσες εσύ.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

το έγραψα και σε γειτονικό forum και θα ήθελα να ρωτήσω και εδώ.

Εγώ και άλλος ένα κάτοχος redmi note 5 προσέξαμε ένα πρόβλημα σχετικά με τις εξερχόμενες κλήσεις, εδώ και 3-4 ημέρες μερικές φορές δεν μπορώ να κάνω κλήση, για παράδειγμα πατάω πάνω σε μια αναπάντητη και μετά το κουμπί της κλήσης και δεν κάνει τίποτα, σήμερα το πρωί επέλεξα μια επαφή για κλήση και πάλι τίποτα.

Δεν το κάνει συνεχώς..... μου το έχει κάνει 2 φορές αυτές τις ημέρες και έχω την εντύπωση ότι μπορεί να οφείλετε στο ότι είναι ενεργοποιημένο το volte.

Αν το ξαναπαρουσιάσει θα απενεργοποιήσω το volte για αν το τσεκάρω.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι ανάλογο;

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, υπαρχουν καποια σεναρια, στα οποια η φωνη γινεται ρομποτικη στην ομιλια και η επικοινωνια γινεται δυσκολη. Η υποστηριξη της xiaomi ειναι για γελια. Αν δεν συγκεντρωσει αρκετα confirms και σχολια, δεν κουνιουνται.

 

Καντε μια προσπαθεια ειτε το αντιμετωπιζετε ειτε οχι ωστε να διορθωθει για τους υπολοιπους.

 

Καντε confirm γιατι με βαση αυτο κοιτουν το bug και αν θελετε γραψτε κατι.

 

https://en.miui.com/thread-4407186-1-1.html

 

Πρεπει να συγκεντρωθουν πολλα confirms.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, υπαρχουν καποια σεναρια, στα οποια η φωνη γινεται ρομποτικη στην ομιλια και η επικοινωνια γινεται δυσκολη. Η υποστηριξη της xiaomi ειναι για γελια. Αν δεν συγκεντρωσει αρκετα confirms και σχολια, δεν κουνιουνται.

 

Καντε μια προσπαθεια ειτε το αντιμετωπιζετε ειτε οχι ωστε να διορθωθει για τους υπολοιπους.

 

Καντε confirm γιατι με βαση αυτο κοιτουν το bug και αν θελετε γραψτε κατι.

 

https://en.miui.com/thread-4407186-1-1.html

 

Πρεπει να συγκεντρωθουν πολλα confirms.

 

Ευχαριστω

Το πρόβλημα αυτό το είχα στο RN3 Pro και στο RN4 όταν μιλούσα από το bt ακουστικό (διάφορες μάρκες) και ταυτόχρονα το τηλέφωνο ήταν συνδεμένο σε wifi δίκτυο στα 2.4GHz.

Στα 5GHz δούλευε άψογα.

Στο RN5 δεν το έχω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει για αρκετη μεριδα κοσμου ακομα, δυστυχως. Αν θελεις να βοηθησεις κανε κι εσυ ενα confirm.

 

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει για αρκετη μεριδα κοσμου ακομα, δυστυχως. Αν θελεις να βοηθησεις κανε κι εσυ ενα confirm.

 

Σε ευχαριστω πολυ

 

Το έκανα ήδη.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει για αρκετη μεριδα κοσμου ακομα, δυστυχως. Αν θελεις να βοηθησεις κανε κι εσυ ενα confirm.

 

Σε ευχαριστω πολυ

 

Εκανα κι εγω (δεν μου εχει παρουσιασει προβλημα)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ(αν και δεν έχω xiaomi) .

 

Στάλθηκε από το iFart μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχεις xiaomi και έχεις λογαριασμό εκεί;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως φορας την developer?αν ναι περασε τη τελευταία

 

την τελευταία έχω

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτήν την συσκευή και στο redmi note 6 pro τι προτείνεται και γιατί;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτήν την συσκευή και στο redmi note 6 pro τι προτείνεται και γιατί;

 

ONEPLUS A5010

 

εγω θα αγοραζα το 6αρι...ειναι καινουριο οπως και να το κανουμε !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω τα ιδια ειναι..εμενα το νοτς δε μου αρεσει με τιποτα..αλλα αυτα ειναι υποκειμενικα...οτι σου αρεσει κ σε συμφέρει στη τσεπη..
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτήν την συσκευή και στο redmi note 6 pro τι προτείνεται και γιατί;

 

Είναι ακριβώς τα ίδια τηλέφωνα. Tο Note 6 έχει διπλή σέλφι κάμερα (δεν ξέρω πόσο απαραίτητη είναι) αλλά δεν έχει φλας μπροστά. Το Note 5 έχει φλας και στις δύο κάμερες. Εγώ προτίμησα το Note 5 επειδή δε μου αρέσει το notch (και είναι και φτηνότερο).

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Ψαχνω θηκη για το Xiaomi RN5 μονο πλατη (οχι book) που να περνει και καρτα (τραπεζης)!!!

παιζει κανεις να εχει δει τετοια θηκη? :O:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Ψαχνω θηκη για το Xiaomi RN5 μονο πλατη (οχι book) που να περνει και καρτα (τραπεζης)!!!

παιζει κανεις να εχει δει τετοια θηκη? :O:O:O:O

Οποιαδήποτε κάνει αν βάλεις την κάρτα από μέσα ;)

Και λεφτά χωράνε ...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω πάνω στην εφαρμογή του ημερολογίου μου βγάζει το μήνυμα που φαίνεται χαμηλά στην φωτογραφία και η εφαρμογή δεν ανοίγει.

Έχει κανείς αποψη τι φταίει;2e8dc95f1bde839b981ae257645d4fff.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...