Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ρολόι στην οθόνη κλειδωματος πως τα αφαιρώ ή να το αλλάξω θέση?

 

Πατάς παρατεταμένα σε ένα κενό μέρος της οθόνης μέχρι να σου εμφανιστούν τρεις επιλογές στο κάτω μέρος. Όταν υτό συμβεί, πατάς παρατεταμένα στο ρολόι μέχρι να επιλεχθεί και το σέρνεις στον κάδο πάνω πάνω. Για να επανέλθεις στην κανονική κατάσταση χρήσης πατάς το "Home Button" ή το αντίστοιχο gesture.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα σε ένα κενό μέρος της οθόνης μέχρι να σου εμφανιστούν τρεις επιλογές στο κάτω μέρος. Όταν υτό συμβεί, πατάς παρατεταμένα στο ρολόι μέχρι να επιλεχθεί και το σέρνεις στον κάδο πάνω πάνω. Για να επανέλθεις στην κανονική κατάσταση χρήσης πατάς το "Home Button" ή το αντίστοιχο gesture.

Αυτό είναι για την "επιφάνεια εργασίας" εγώ προσπαθώ για την

Οθόνη κλειδωματος... Εκεί πως γίνεται?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω παρει αυτο στην μητερα (https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/xiaomi-redmi-5-note-64gb-hryso-4g-smartphone/prod9091413pp/) και μετα απο 4 μηνες χρησης εμφανισε burn-in στο αριστερο μερος της οθονης. Θα πρεπει να το στειλω για RMA.

 

Βγαινει ακρη με infoquest η θα μεινουμε κανα 2μηνο χωρις κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Συγγενικό μου πρόσωπο με redmi 4x και κιτρινιλα στην οθονη το πηγε στην infoquest μεσω κοτσοβολου και το ειχε ετοιμο σε 2 βδομάδες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Το τηλέφωνο όταν η οθόνη κλήνει μετά από 15 λεπτά περίπου απενεργοποιείται το wi-fi και τα data εχώ την τελευταία αναβάθμιση ota 10.0.4.0 και Δεν βρίσκω καμία ρύθμιση να το ρυθμίσω
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζετε το κιν να φορτισει απο το 20% μεχρι το 100% ποση ωρα σας γραφει οτι θελει ?

εμενα ειναι στο 57% και μου λεει 1ωρα και 50 λεπτα ακομα

Link to comment
Share on other sites

εμένα για να παει από το 20 έως το 100% θέλει 1 1/2 ώρα περίπου
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

εμένα για να παει από το 20 έως το 100% θέλει 1 1/2 ώρα περίπου
πλακα κανεις ?με το δικο του φορτιστη ?
Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις ?με το δικο του φορτιστη ?

υπάρχει αυτή η περίπτωση ?

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει αυτή η περίπτωση ?

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

μαλλον φταιει το καλωδιο γιατι με το δικο του καλωδιο βλεπω οτι παει σφαιρα τωρα
Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις ?με το δικο του φορτιστη ?

ναι, με το καλώδιο που ήταν στην συσκευασία

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Θα πεις να σου απενεργοποιήσουν την αναμονή κλήσης. Δοκίμασε κι εσύ ενώ είναι κατειλημμένη η γραμμή να κάνεις κλήση σε αυτή και δες αν σου βγάζει σήμα κατειλημμένο ή καλεί κανονικά.

 

Εφόσον φαίνεται κατειλημμένο πρέπει να σου έρχεται μήνυμα με τη χαμένη κλήση.

Δηλαδή αυτό πού ζητάω γίνεται.. οταν κάποιος με καλεί το κινητό είναι κατειλημμένο.. δεν εχει όμως αναμονή ούτε μήνυμα μου ερχεται.. στο προηγούμενο κινητό μου ερχόταν μήνυμα.. αλλά πραγματικά με έκαναν και αμφέβαλα.. αρα τι μπορώ να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό πού ζητάω γίνεται.. οταν κάποιος με καλεί το κινητό είναι κατειλημμένο.. δεν εχει όμως αναμονή ούτε μήνυμα μου ερχεται.. στο προηγούμενο κινητό μου ερχόταν μήνυμα.. αλλά πραγματικά με έκαναν και αμφέβαλα.. αρα τι μπορώ να κάνω;;;

 

Επειδή βαριέμαι να δω τα παλαιότερα :)

Από τις ρυθμίσεις των κλήσεων και στο Αναμονή κλήσης είναι ενεργή η επιλογή ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό πού ζητάω γίνεται.. οταν κάποιος με καλεί το κινητό είναι κατειλημμένο.. δεν εχει όμως αναμονή ούτε μήνυμα μου ερχεται.. στο προηγούμενο κινητό μου ερχόταν μήνυμα.. αλλά πραγματικά με έκαναν και αμφέβαλα.. αρα τι μπορώ να κάνω;;;

 

τα ιδια προβληματα και σε εμενα...δεν γινεται χανουμε κλησεις σημαντικες - θα αλλαξω στρατοπεδο μαλλον

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια προβληματα και σε εμενα...δεν γινεται χανουμε κλησεις σημαντικες - θα αλλαξω στρατοπεδο μαλλον

Πας στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει αναμονή κλήσεων και το επιλέγεις. Αν δεν θες να έχεις αναμονή δεν το επιλέγεις και για να σου έρχεται μήνυμα επικοινωνείς με το πάροχό σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα τελευταία όταν βγάζω φωτογραφία με φλας βράδυ μου την κάνει πολύ φωτεινή και φαίνεται σαν μπλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα τελευταία όταν βγάζω φωτογραφία με φλας βράδυ μου την κάνει πολύ φωτεινή και φαίνεται σαν μπλε καμία ιδέα για ρυθμίσεις. Είμαι με μαμά κάμερα

Edited by jimyst
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς 8.11.29 beta ; Το changelog λέει ότι διόρθωσαν το VoLTE.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Σε ευχαριστω φιλε μου.

Μεχρι τωρα ολα καλα! ::)

 

ti diadikasia akolou8ises gia to 10.0.4 ?

se rwtaw min kanw kamia patata...

xaneis dedomena apo ti suseui an to peraseis olokliro?

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

ti diadikasia akolou8ises gia to 10.0.4 ?

se rwtaw min kanw kamia patata...

xaneis dedomena apo ti suseui an to peraseis olokliro?

Όχι δεν χάνεις τίποτα. Την περνάει από πάνω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριέμαι να δω τα παλαιότερα :)

Από τις ρυθμίσεις των κλήσεων και στο Αναμονή κλήσης είναι ενεργή η επιλογή ;

Την εχω απενεργοποιήσει την αναμονή.. οταν με καλούν βγαίνει το μήνυμα ότι ο συνδρομητής πού καλέσατε είναι κατειλημμένος. Παρακαλω προσπαθήστε αργότερα..μήπως εχει σχέση ότι εχω καταργήσει τον τηλεφωνητή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει αναμονή κλήσεων και το επιλέγεις. Αν δεν θες να έχεις αναμονή δεν το επιλέγεις και για να σου έρχεται μήνυμα επικοινωνείς με το πάροχό σου.

 

Δε θέλω αναμονή. Ο παροχος Cosmote υποστηρίζει ότι δεν μπορώ να βλέπω σε μήνυμα τις κλήσεις πού δεχόμαι οταν είμαι κατειλημμένη

Link to comment
Share on other sites

 

Δε θέλω αναμονή. Ο παροχος Cosmote υποστηρίζει ότι δεν μπορώ να βλέπω σε μήνυμα τις κλήσεις πού δεχόμαι οταν είμαι κατειλημμένη

 

Για Cosmote δεν ξέρω αν υποστηρίζεται ή όχι.

Στη Vodafone που έχω λειτουργεί κανονικά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει αναμονή κλήσεων και το επιλέγεις. Αν δεν θες να έχεις αναμονή δεν το επιλέγεις και για να σου έρχεται μήνυμα επικοινωνείς με το πάροχό σου.

----

[font=

"Times New Roman]Φίλε τις ρυθμίσεις κλήσεων που τις βράσκες;;; έψαξα όλο το μενού κ δεν μπόρεσα που είναι;;;;;;;;

[/font]

Link to comment
Share on other sites

ούτε και εγώ το έχω βρει αυτό......
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...