Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]Τώρα τελευταία όταν βγάζω φωτογραφία με φλας βράδυ μου την κάνει πολύ φωτεινή και φαίνεται σαν μπλε καμία ιδέα για ρυθμίσεις. Είμαι με μαμά κάμερα

 

είχα το ίδιο θέμα όταν έβαλα τη προστασία για την κάμερα που είχε μαζί το Tempered της Nillkin. Το έβγαλα και όλα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

είχα το ίδιο θέμα όταν έβαλα τη προστασία για την κάμερα που είχε μαζί το Tempered της Nillkin. Το έβγαλα και όλα ΟΚ

Εχω βάλει και εγώ τζαμάκι, μάλλον αυτό φταίει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει αναμονή κλήσεων και το επιλέγεις. Αν δεν θες να έχεις αναμονή δεν το επιλέγεις και για να σου έρχεται μήνυμα επικοινωνείς με το πάροχό σου.

----

[font=

[/font]

Πατάς την εφαρμογή του τηλεφώνου και κάτω αριστερά τις τρεις γραμμές έτσι πας στις ρυθμίσεις κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα, ευχαριστώ.

Έχω 2 sim στο τηλέφωνο. Στην vodafone μπορώ να κάνω ότι θέλω, στην άλλη (cosmote what's up) στην αναμονη και σε διάφορα άλλα που δοκίμασα μου πετάει μήνυμα ''σφάλμα sim''

Μάλλον δεν τα παρέχει η cosmote

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

το βρήκα, ευχαριστώ.

Έχω 2 sim στο τηλέφωνο. Στην vodafone μπορώ να κάνω ότι θέλω, στην άλλη (cosmote what's up) στην αναμονη και σε διάφορα άλλα που δοκίμασα μου πετάει μήνυμα ''σφάλμα sim''

Μάλλον δεν τα παρέχει η cosmote

αυτό γίνεται γιατί τα έχεις ενεργοποιημένα από καποιο κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τώρα πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα cosmote ή Γερμανό για να ενεργοποιηθούν;
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τώρα πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα cosmote ή Γερμανό για να ενεργοποιηθούν;
για αυτό υπάρχουν τα τηλέφωνα...
Link to comment
Share on other sites

Την εχω απενεργοποιήσει την αναμονή.. οταν με καλούν βγαίνει το μήνυμα ότι ο συνδρομητής πού καλέσατε είναι κατειλημμένος. Παρακαλω προσπαθήστε αργότερα..μήπως εχει σχέση ότι εχω καταργήσει τον τηλεφωνητή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει αναμονή κλήσεων και το επιλέγεις. Αν δεν θες να έχεις αναμονή δεν το επιλέγεις και για να σου έρχεται μήνυμα επικοινωνείς με το πάροχό σου.

 

Δε θέλω αναμονή. Ο παροχος Cosmote υποστηρίζει ότι δεν μπορώ να βλέπω σε μήνυμα τις κλήσεις πού δεχόμαι οταν είμαι κατειλημμένη

Τελικά έβγαλα άκρη αφού μίλησα με μία υπάλληλο της Cosmote η οποια δεν ηταν άσχετη οπως η προηγούμενη.. πρέπει να ενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή για να δέχομαι σε μηνύματα τις χαμένες κλήσεις οταν είμαι κατειλημμένη..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλα άκρη αφού μίλησα με μία υπάλληλο της Cosmote η οποια δεν ηταν άσχετη οπως η προηγούμενη.. πρέπει να ενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή για να δέχομαι σε μηνύματα τις χαμένες κλήσεις οταν είμαι κατειλημμένη..

παρακαλώ?πρόσεχε γιατί αν δεν κάνω λάθος έχουν χρέωση τα μηνύματα του τηλεφωνητή

στην q πάντως δουλεύει και με τηλεφωνητή απενεργοποιημένο

επίσης γιατί δεν κάνετε μια ερώτηση στο κατάλληλο νήμα

δεν είναι θέμα του κινητού

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,υπαρχει καποιος που μπορει να δωσει αναλυτικες οδηγιες για gcam ?με τα βηματα?ευχαριστω...εστω κ να βαλει τα αρχεια π χρησιμοποιει..
Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ?πρόσεχε γιατί αν δεν κάνω λάθος έχουν χρέωση τα μηνύματα του τηλεφωνητή

στην q πάντως δουλεύει και με τηλεφωνητή απενεργοποιημένο

επίσης γιατί δεν κάνετε μια ερώτηση στο κατάλληλο νήμα

δεν είναι θέμα του κινητού

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ξεκινησα εδώ το θέμα γιατί θεώρησα ότι ηταν θέμα συσκευής. Τέλος πάντων το πρόβλημα λύθηκε. Ενεργοποιηθηκε ο τηλεφωνητής και πλέον οταν είναι κατειλημμένο το κινητό μου ερχεται σε μήνυμα τυχόν κλήση (εφόσον βέβαια δε μου αφήσουν μήνυμα στον τηλεφωνητή). Για να ακούσεις μηνύματα τηλεφωνητή οντως χρεώνεσαι.. κι εδώ τελειώνει το θέμα.. σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση καθως περιμενω να περασουν αλλες 150 ωρες για ξεκλείδωμα του bootloader..η διαδικασια οσο τη θυμαμαι απο το redmi note 4 ειναι ξεκλειδωμα ,περασμα twrp,lazyflasher ,και μετα rom? Και για να ξαναγυρισω αν θελω φλασαρισμα μεσω miflash?
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με πια Rom θέλεις να έχεις, αν θέλεις να έχεις twrp με official Rom φλασαρεις το lazyflasher, αν βάλεις custom rom δεν χρειάζεται το lazyflasher.

Λόγου anti rollback ενδέχεται να μην σε αφήσει να περάσεις twrp να βγάζει failed στις εντολές λόγου ότι μπορεί να είναι κλειδωμένοι οι εντολές fastboot. Τότε θα χρειαστείς να φλασαρεις ένα αρχείο το dummy. img μέσου εντολών fastboot για να ξεκλειδώσουν οι εντολες

Link to comment
Share on other sites

τώρα θα αρχίσουν τα μηνύματα για την 10.0.6 .... την πήρα, δεν την πήρα, πότε θα έρθει , που την βρίσκω , είναι καλή ; είναι κακή; να αναβαθμίσω ; κλπ κλπ κλπ :)))))

 

Εμείς θα, πάρουμε Android pie 9 η μπα?

 

βιάζεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, είτε έχω ανοιχτό WiFi είτε MB και τοποθεσία ανοικτή σε υψηλή ακρίβεια με την εφαρμογή καιρός του κινητου δεν μπορεί να εντοπίσει την τοποθεσία που είμαι. Με άλλη εφαρμογή από play store εντοπίζει κανονικά. Και region έχω το Χονγκ Κονγκ.

Υπάρχει κάποιος άλλος με αυτό το θέμα ή είμαι μόνο εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ και μερικές μέρες που το μαμά application της κάμερας κολλάει απίστευτα.... Έχω την τελευταία στοκ ρομ... Any suggestions?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για την "επιφάνεια εργασίας" εγώ προσπαθώ για την

Οθόνη κλειδωματος... Εκεί πως γίνεται?

 

Μου διέφυγε το "οθόνη κλειδώματος". Με αλλαγή θέματος άλαζει σίγουρα, άλλον τρόπο δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μπορεί καποιος να δωσει ενα λινκ για δοκιμασμενο custom recovery (twrp)? Ευχαριστώ πολύ.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/development/recovery-twrp-3-2-1-0-whyred-t3766113

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Χωρίς να πέσει κάτω το τηλ με. Θήκη της spigen κόλλησε το volume up και το power button μου έβγαλε το σήμα Android για fast boot Το κουμπι δεν ανταποκρίνεται (ένταση + και power button) το έχει πάθει κάνεις; υπάρχει λύση η πρέπει να πάει σε κατάστημα; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ και μερικές μέρες που το μαμά application της κάμερας κολλάει απίστευτα.... Έχω την τελευταία στοκ ρομ... Any suggestions?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατέβασε την τελευταία rom και ξαναεγκατέστησε την

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Χωρίς να πέσει κάτω το τηλ με. Θήκη της spigen κόλλησε το volume up και το power button μου έβγαλε το σήμα Android για fast boot Το κουμπι δεν ανταποκρίνεται (ένταση + και power button) το έχει πάθει κάνεις; υπάρχει λύση η πρέπει να πάει σε κατάστημα; ευχαριστώ

 

Μήπως η θήκη έχει κάποιο μεταλλικό κομμάτι; Και αυτό πιέζει τα κουμπιά;

 

Εξαρτάται αν θες να έχεις εγγύηση ή όχι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η θήκη έχει κάποιο μεταλλικό κομμάτι; Και αυτό πιέζει τα κουμπιά;

 

Εξαρτάται αν θες να έχεις εγγύηση ή όχι.

Κανένα μετταλικο αντικείμενο

Έχει. Εγγύηση 8 μήνες καταστήματος (από. Skroutz)

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται MIUI 10.0.6 Global stable update is rolling out in batches https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/received-9-5-17-ota-update-t3813192
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...