Jump to content

[myPoll] Πόσο ικανοποιημένοι είστε από τη διάρκεια της μπαταρίας σας;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Πόσο ικανοποιημένοι είστε από τη διάρκεια της μπαταρίας σας;  

356 members have voted

  1. 1. Πόσο ικανοποιημένοι είστε από τη διάρκεια της μπαταρίας σας;

    • Πάρα πολύ!
      74
    • Αρκετά
      153
    • Ελάχιστα
      90
    • Καθόλου
      39


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

xperia z5c με χαλαρη χρηση 1 εβδομαδα :ninja: εαν παιξω κανενα βαρυ παιχνιδι και αυτο με τις ωρες τοτε ισως και ενα 3ημερο :X .

ειμαι ευχαριστημενος μπορω να πω αλλα θα ηθελα κατι παραπανω.

elaphroxeris σε εφαγα.

 

το είχα 2 βδομάδες... μέρα δεν έβγαζα ποτέ.... μάλλον φταει η χρήση που κανω.......

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά θα έλεγα σε συνδυασμό με τη γρήγορη φόρτιση. Βγάζει τη μέρα και παραπάνω αν δεν χρησιμοποιήσω πολύ 4G data. Έχω το HTC One M8. Εννοείται ότι έχω ξηλώσει/απενεργοποιήσει κάποιες ενεργοβόρες εφαρμογές με πρώτη και «καλύτερη» το facebook!
Link to comment
Share on other sites

xiaomi redmi pro περίπου 2 μέρες με 4-4,5 ώρες οθόνη μου καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να είναι ευχαριστημένος κάποιος απο την μπαταρία όταν κρατάει η συσκευή 1 ή 2 μέρες έστω 3. Κατανοώ πως με τα υπάρχοντα δεδομένα έτσι είναι τα πράγματα, αλλά με την τεχνολογία και τις εξελίξεις που τρέχουν συνεχώς έπρεπε οι συσκευές να κρατάνε καμιά βδομάδα τουλάχιστον και με βαριά χρήση. Μονο που μπαίνεις στη διαδικασία να φορτίσεις είναι εκνευριστικό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να είναι ευχαριστημένος κάποιος απο την μπαταρία όταν κρατάει η συσκευή 1 ή 2 μέρες έστω 3. Κατανοώ πως με τα υπάρχοντα δεδομένα έτσι είναι τα πράγματα, αλλά με την τεχνολογία και τις εξελίξεις που τρέχουν συνεχώς έπρεπε οι συσκευές να κρατάνε καμιά βδομάδα τουλάχιστον και με βαριά χρήση. Μονο που μπαίνεις στη διαδικασία να φορτίσεις είναι εκνευριστικό.

Στο Note 3 είχα μπαταρία extended 6400mha για να έχω την αυτονομία που ήθελα. Τώρα για κύρια συσκευή έχω το Nexus 6P με πολύ μέτρια αυτονομία αλλά φορτίζει πλήρως σε μία ώρα και κάτι. Δεν υπάρχει κάποιο θέμα, το βάζω για φόρτιση δίπλα στο pc και όποτε φεύγω έχω φορτισμένη μπαταρία. Το μία εβδομάδα είναι ουτοπικό για smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά και από τις 2 μου συσκευές. 7 plus και redmi note 4... βγάζουν άνετα 2 μέρες με την χρήση που κάνω οπότε είναι αρκετά καλά!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα μια καινούργια μπαταρία για το Note 4 από Σκρουτζομάγαζο.

Γράφει Samsung και είναι λίγο χειρότερη της παλιάς. Μαϊμού.:wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

To iphone 7plus μου βγάζει 2+ νορμάλ μέρες, συνήθως το βράδυ έχω 70% και για αυτό δεν το φορτίζω κάθε βράδυ.

Σκλήρη χρήση θα μου βγάλει την ημέρα ό,τι και να κάνω εκτός και αν παίζω με τις ώρες παιχνίδια. Πάντα έχω GPS-WiFi-4G ανοικτά.

Συχνά χρησιμοποιώ eradio (που καίει πολύ μπαταρία και δεδομένα)

 

Για να δώσω και νούμερα, μου κρατά ~5 ώρες screen on time + την αναμονή ας πούμε 16 ώρες. Σκέτο screen on time πρέπει να πλησιάζει το 6ωρο.

 

Με βάση την πρότερη εμπειρία μου, ειδικά από Nexus, πάρα πολύ ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

One Plus 3T αρκετα ικανοποιημενος. Εχω φτασει με σχεδον 4 ημερες standby τις 6 ωρες οθονης με χαλαρη χρηση και με πιο βαρια χρηση εχω δει 7.30 ωρες οθονης βγαζοντας ανετα ενα 24ωρο και κατι ωρες επιπλεον.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy: Note 3 neo,j5 2016

Huawei mate 8

Ποτέ δεν είναι αρκετή η μπαταρία! Έχουν καλή αυτονομία, σίγουρα κάθε βράδυ στη πρίζα για να ξεκινάω με 100% πάντα και τώρα που έρχεται καλοκαίρι και αρχίζουν οι εκδρομές το κακό σήμα και η φουλ φωτεινότητα εε κανένα κινητό δε βολεύει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχοντας τα ΌΛΑ ανοιχτά στο redmi pro η μπαταρια κρατάει μια μέρα (μέρα = απο το πρωί που ια το βγάλω στις 10 μέχρι τις 11-12 το βράδυ).

Θα ήθελα λίγο ακόμα να θεωρώ οτι είμαι άνετος. Είναι το πρώτο κινητο που τα καταφέρνει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mi 5sPlus.Δυο sim, ανοιχτα μονιμα τα δεδομενα-wifi, φωτεινότητα στο auto, στις 12 το βραδυ εχει απο 10%-25% αναλογα εαν εχω χρησιμοποιήσει πλοήγηση. Δεν παιζω παιχνιδια αλλα το χρησιμοποιω πολυ για πλοηγηση στο ιντερνετ και παρακολούθηση video στο youtube λογω δουλειας.

Υποψη οτι δεν το αφηνω ολη νυχτα στη φορτιση, αλλα το βαζω το πρωι για καμια ωρα μεχρι να ετοιμαστω και φτανει γύρω στο 80%-95%

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ... "αρκετά" και "παρά πολύ" κυριαρχούν στα charts και οι χρήστες αναφέρουν ότι βγάζουν συνήθως την μέρα άνετα :lol:
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

το είχα 2 βδομάδες... μέρα δεν έβγαζα ποτέ.... μάλλον φταει η χρήση που κανω.......

 

Μήπως είσαι ο mr battery drain;

Φυσικά κ κάνω πλάκα για τα νούμερα.

Κανα 6αρι ώρες κ αν.

Πάντως γενικά ο κόσμος είναι ευχαριστημένος οπότε μη ξανά κλάψετε για αυτονομίες.μακαρι να υπήρχε κάτι μαγικό να σας δώσει μια στα χέρια την ώρα που θα ξανά πληκτρολογισετε κλαψες για τις μπαταρίες.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος ήμουν μόνο με το Nokia e55 που με business χρήση μου έβγαζε 5 ημέρες . Σήμερα με 1,5 μέρα με το iPhone 6 νιώθω απλά ΟΚ
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ πολλούς χρήστες να αναζητούν παραπάνω από μία ημέρα διάρκεια μπαταρίας. Ποιο το όφελος των δύο ή των τριών ημερών; Κάθε βράδυ δεν βάζετε τη συσκευή για φόρτιση; εάν τη βάζετε κάθε δύο βράδια ποια η διαφορά; (Πραγματική μου απορία). :)
Link to comment
Share on other sites

Την ξέρεις την απάντηση. Η διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Απάντησα ελάχιστα γιατί πλέον χρειάζεται να το βάζω για φόρτιση σχεδόν κάθε βράδυ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ,

iPhone 7

Ανοικτό wi-fi, data, (bt)

Ανετότατα η μέρα και πάνω από 7 ώρες usage. Aυτό που με έχει εντυπωσιάσει επίσης είναι ότι αν πέσει κάτω από 20 % απλά το αφήνεις στην αναμονή και δεν πρόκειται να ξεμείνεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου. Δεν θέλω να με απασχολεί αυτό το θέμα μια φορά την ημέρα. Δεν μου αρέσει να το αφήνω στην φόρτιση το βράδυ, δεν θέλω να σκέφτομαι που θα πριζώσω αν είμαι έξω, δεν θέλω να κουβαλάω έξτρα μπαταρία.

Πού να μην είχα και αποσπώμενη μπαταρία και ικανοποιητική αυτονομία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...