Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποια χρωματα θα ερθει Ελλαδα ξερουμε?

 

Άν μπεις στα σάιτ από τις μεγάλες αλυσίδες που μπορείς να το προπαραγγείλεις θα δεις και τα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που ειναι γεγονός ειναι οι εταιρείες παγιωνουν τα 850-900 ευρώ σαν τιμή σε ότι καινούριο δίνουν.

Θέλεις μια μικρη περιουσία να αγοράσεις κάτι που μπορεί να το χάσεις ή να σπάσει οποιαδήποτε στιγμή.

Συν ότι γινόμαστε και beta testers βλέπε ΝΟΤΕ 7 .off topic αλλά ήθελα να το πω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που ειναι γεγονός ειναι οι εταιρείες παγιωνουν τα 850-900 ευρώ σαν τιμή σε ότι καινούριο δίνουν.

Θέλεις μια μικρη περιουσία να αγοράσεις κάτι που μπορεί να το χάσεις ή να σπάσει οποιαδήποτε στιγμή.

Συν ότι γινόμαστε και beta testers βλέπε ΝΟΤΕ 7 .off topic αλλά ήθελα να το πω

 

Αυτό είναι γεγονός.

Πλέον τα 550-600 θα τα θεωρούμε "προσιτή τιμή"για απόκτηση τους και αυτό μετά ένα εξάμηνο.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ξεκινησε η Apple και τα συνεχιζουν κι οι αλλοι.

Και γιατι οχι αφου πολλοι ειναι αυτοι που τα σκανε day one.

Εμεις οι υπολοιποι υπομονη κανα 6μηνο...

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εδω και 2 χρονια τηρω το εξης:πηρα το s7 δεν θα αγορασω το s8 αλλα θα παω στο s9 και αυτο αν συντρεχουν λογοι.η ετησια ανανεωση οσο και αν οι εταιρειες ευαγγελιζονται οτι προχωρουν σε ανανεωση στην ουσια δινουν ψιλοπραγματα.η μονη περιπτωση ειναι το νοτε 8 που αναμφισβητητα η samsung θα θελησει να παρουσιασει το κατι αλλο κλεινοντασ το τεραστιο φιασκο του ΝΟΤΕ7.

Αλλωστε 850 ευρω καθε χρονο σημαινει οτι σε μια δεκαετια εχεις 850χ10=8500 εχεις αγορασει αυτοκινητο και μηχανακι μαζι!

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εδω και 2 χρονια τηρω το εξης:πηρα το s7 δεν θα αγορασω το s8 αλλα θα παω στο s9 και αυτο αν συντρεχουν λογοι.η ετησια ανανεωση οσο και αν οι εταιρειες ευαγγελιζονται οτι προχωρουν σε ανανεωση στην ουσια δινουν ψιλοπραγματα.η μονη περιπτωση ειναι το νοτε 8 που αναμφισβητητα η samsung θα θελησει να παρουσιασει το κατι αλλο κλεινοντασ το τεραστιο φιασκο του ΝΟΤΕ7.

Αλλωστε 850 ευρω καθε χρονο σημαινει οτι σε μια δεκαετια εχεις 850χ10=8500 εχεις αγορασει αυτοκινητο και μηχανακι μαζι!

 

Λογικό αυτό που λες και σωστό. Τώρα για το 850*10, μπορείς να το πάρεις και στο 6μηνο κάθε φορά να είναι 600*10 και να πουλάς το παλιό 300 άρα να δώσεις 3000 στη δεκαετία χοντρικά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αυτό που λες και σωστό. Τώρα για το 850*10, μπορείς να το πάρεις και στο 6μηνο κάθε φορά να είναι 600*10 και να πουλάς το παλιό 300 άρα να δώσεις 3000 στη δεκαετία χοντρικά..

 

Και δεν έχεις βάλει και της επιδοτήσεις αν υπάρχουν

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρίσκομαι στο Μόναχο αυτές τις μέρες και πέρασα μια βόλτα για να δω από κοντά τις συσκευές. Το s8 είναι φανταστικό στο πιάσιμο, χωράει άψογα στην παλάμη, όμως είναι μακρύ και δύσκολο στη λειτουργία του notification bar (εάν ήταν στις 5.1 ίντσες θα ήταν τέλειο). Το s8+ εντυπωσιακό λόγω της τεράστιας οθόνης όμως πολύ μεγάλο.

 

Εδώ το S6 edge στις 5.2" και δεν έπιασε. Λόγω της edge οθόνης οι 5.1" που λες θα έπεφταν κάτω από τις 5" σε ωφέλιμη οθόνη. Από την άλλη δεν ξέρω αν μπορούν να τα χωρέσουν όλα αυτά τα καλούδια σε ένα τόσο μικρό κέλυφος. Επίσης μπορεί να είχε θέμα και με την θερμότητα.

Edited by aptaliko
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

... Το μεγάλο ξεφεύγει πολύ σε διαστάσεις ειδικά μήκος τηλεκοντριζει περισσότερο και εργονομία πάει περίπατο.

 

Η αναλογία δεν είναι η ίδια και στα 2;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η αναλογία δεν είναι η ίδια και στα 2;

Είναι...αλλά όσο μεγαλώνει σε διαστάσεις τόσο φαίνεται στο μάτι περισσότερο

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Θα πάει κανείς άλλος από S7 Edge στο S8; Θέλω να βάλω προπαραγγελία αλλά αμφιταλαντεύομαι μεταξύ S8 και S8+. Και ο μοναδικός λόγος είναι η μπαταρία. Σαν μέγεθος μου ταιριάζει αυτό του S8 μιας και είναι σχεδόν ίδιο με του S7 Edge, αλλά από μπαταρία θα πήγαινα στο S8+.

Καμιά άποψη τι θα κάνετε οι ήδη κάτοχοι S7 Edge;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα πάει κανείς άλλος από S7 Edge στο S8; Θέλω να βάλω προπαραγγελία αλλά αμφιταλαντεύομαι μεταξύ S8 και S8+. Και ο μοναδικός λόγος είναι η μπαταρία. Σαν μέγεθος μου ταιριάζει αυτό του S8 μιας και είναι σχεδόν ίδιο με του S7 Edge, αλλά από μπαταρία θα πήγαινα στο S8+.

Καμιά άποψη τι θα κάνετε οι ήδη κάτοχοι S7 Edge;

 

Για εμένα δεν αξίζει να αλλάξεις κινητό, μια χαρά είναι το S7 Edge, αυτή είναι γνώμη μου βέβαια. Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυστηρά θα πήγαινα στον s8.

Καθαρά λόγο μέγεθους συσκευής μιας και θέλω όσο πιο βολικό στο κράτημα στο χέρι.

 

Ίσως προβώ και εγώ σε παραγγελία για να την δοκιμάσω μιας και φέρνει κάτι νέο(οθόνη-ντιζάιν)αλλά είμαι επιφυλακτικός και έχω αρκετές ενστάσεις για την συσκευή.

 

Βέβαια μόνο άμα τη δουλέψω θα μπορώ να βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα με τα + και - μαζί με τα ερωτηματικά που δεδομένα και στα 3 θα χρειαστούν απαντήσεις και εξακρίβωση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πάει κανείς άλλος από S7 Edge στο S8; Θέλω να βάλω προπαραγγελία αλλά αμφιταλαντεύομαι μεταξύ S8 και S8+. Και ο μοναδικός λόγος είναι η μπαταρία. Σαν μέγεθος μου ταιριάζει αυτό του S8 μιας και είναι σχεδόν ίδιο με του S7 Edge, αλλά από μπαταρία θα πήγαινα στο S8+.

Καμιά άποψη τι θα κάνετε οι ήδη κάτοχοι S7 Edge;

 

Θα περιμενουμε το s9 που θα το μαζεψει παλι και θα βαλει περισσοτερη μπαταρια. Αλλιως υπαρχουν και αλλου περτικαλιες.. :lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα πάει κανείς άλλος από S7 Edge στο S8; Θέλω να βάλω προπαραγγελία αλλά αμφιταλαντεύομαι μεταξύ S8 και S8+. Και ο μοναδικός λόγος είναι η μπαταρία. Σαν μέγεθος μου ταιριάζει αυτό του S8 μιας και είναι σχεδόν ίδιο με του S7 Edge, αλλά από μπαταρία θα πήγαινα στο S8+.

Καμιά άποψη τι θα κάνετε οι ήδη κάτοχοι S7 Edge;

 

S8+ με κλειστά μάτια. Μην το σκέφτεσαι καν. Μετά θα το μετανιώνεις και θα τρέχεις να πουλάς το μικρό γιά να πάρεις το μεγάλο!...προσωπική άποψη πάντα.

Link to comment
Share on other sites

S8+ με κλειστά μάτια. Μην το σκέφτεσαι καν. Μετά θα το μετανιώνεις και θα τρέχεις να πουλάς το μικρό γιά να πάρεις το μεγάλο!...προσωπική άποψη πάντα.

 

Γούστα είναι αυτά, ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναμένουμε να πάρουμε τη συσκευη για την αποθεώσουμε ή να την κράξουμε πλέον λέω επίσημα ότι από μεγαλη αλυσίδα οι προπαραγγελιες θα παραδοθουν δύο μέρες νωρίτερα από την αρχική εκτίμηση . Όπως μου είπαν θα παραλάβω στις 18/04 οριστικά διότι οι συσκευές ήδη βρίσκονται από σήμερα στις αποθήκες τους.

 

Πρώτη εργάσιμη μετά το Πάσχα έτσι για να χωνέψουμε το αρνί.

 

Θατα πάρω και τα δύο Day 1(μικρό και μεγάλο) για να έχω προσωπική άποψη και εμπειρία. Ελπίζω να μην ξενερώσω όπως με το σκουπίδι το NOTE 7

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναμένουμε να πάρουμε τη συσκευη για την αποθεώσουμε ή να την κράξουμε πλέον λέω επίσημα ότι από μεγαλη αλυσίδα οι προπαραγγελιες θα παραδοθουν δύο μέρες νωρίτερα από την αρχική εκτίμηση . Όπως μου είπαν θα παραλάβω στις 18/04 οριστικά διότι οι συσκευές ήδη βρίσκονται από σήμερα στις αποθήκες τους.

 

Πρώτη εργάσιμη μετά το Πάσχα έτσι για να χωνέψουμε το αρνί.

 

Θατα πάρω και τα δύο Day 1(μικρό και μεγάλο) για να έχω προσωπική άποψη και εμπειρία. Ελπίζω να μην ξενερώσω όπως με το σκουπίδι το NOTE 7

 

Αναμένουμε εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην ξενερώσω όπως με το σκουπίδι το NOTE 7

 

Να υποθέσω ότι μιλάς καθαρά για το πρόβλημα της μπαταρίας του, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναμένουμε να πάρουμε τη συσκευη για την αποθεώσουμε ή να την κράξουμε πλέον λέω επίσημα ότι από μεγαλη αλυσίδα οι προπαραγγελιες θα παραδοθουν δύο μέρες νωρίτερα από την αρχική εκτίμηση . Όπως μου είπαν θα παραλάβω στις 18/04 οριστικά διότι οι συσκευές ήδη βρίσκονται από σήμερα στις αποθήκες τους.

 

Πρώτη εργάσιμη μετά το Πάσχα έτσι για να χωνέψουμε το αρνί.

 

Θατα πάρω και τα δύο Day 1(μικρό και μεγάλο) για να έχω προσωπική άποψη και εμπειρία. Ελπίζω να μην ξενερώσω όπως με το σκουπίδι το NOTE 7

 

Θα ήταν ενδιαφέρον comparison και με το Mate 9 Pro που έχεις.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι μιλάς καθαρά για το πρόβλημα της μπαταρίας του, έτσι?

 

Όχι μιλάω για τη συνολική αίσθηση που μου άφησε τις 3 ημέρες που το δούλεψα. Το θέμα της μπαταρίας απλά το ανακήρυξε και επίσημα τη χειρότερη ναυαρχίδα που έβγαλε ποτέ η εταιρία

 

Θα ήταν ενδιαφέρον comparison και με το Mate 9 Pro που έχεις.

 

Το mate 9 pro συνολικά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί οπότε ναι θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και από εμένα... Προπαραγγελία από Πλαίσιο Πάτρας με πήραν τηλέφωνο, παραλαμβάνω Τρίτη 18/04
Link to comment
Share on other sites

Όχι μιλάω για τη συνολική αίσθηση που μου άφησε τις 3 ημέρες που το δούλεψα. Το θέμα της μπαταρίας απλά το ανακήρυξε και επίσημα τη χειρότερη ναυαρχίδα που έβγαλε ποτέ η εταιρία

 

 

 

Το mate 9 pro συνολικά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί οπότε ναι θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον

 

Καλημέρα φίλε Γιώργο περιμένουμε από εσένα unboxing και hands-on .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...