Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα τι camera module εχετε;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

19 δηλαδή μεθαύριο γράφει σε εμένα θα φύγει.

Επέλεξα standard shipping διότι και express να βάλω σπάνια το τηρούν.

Επομενως την άλλη Δευτέρα με Τριτη η παραλαβή καλως εχόντων των πραγμάτων.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Σωστά. Θα δούμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είναι ισως η μονη εξαιρεση αλλά εχει τα δικα του μειον. Η μπαταρίαρα επίσης είναι σχετικη μιας και εχω διαβασει ολο το threat. Κοντα στο s7 edge είναι για τους περισσότερους. Σίγουρα είναι καλύτερη απο s8, s8+ βέβαια..

 

Δεν ειναι η μονη εξαιρεση. Δες και την bezeless ναυαρχιδα της Xiaοmi. Το οτι εχουν τις δικες τους αδυναμιες ειναι ασχετο με το θεμα της αυτονομιας που εξεταζουμε. Αρα λοιπον το γεγονος οτι η sammy στα νεα της μοντελα εχει χειροτερες αυτονομιες απο s7e αποτελει πισωγυρισμα, ειτε ο ανταγωνισμος κυμαινεται στα ιδια επιπεδα ειτε οχι. :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε στο androidautrority.com έχει βάλει και αυτό διαγωνισμό για ένα Galaxy S8 :)
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Και τα πρωτα θεματακια,με ροζ οθονες,ακομα δεν κυκλοφορησε....

http://www.gsmarena.com/some_samsung_galaxy_s8_customers_complaining_about_reddish_tint_on_display-news-24565.php

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και τα πρωτα θεματακια,με ροζ οθονες,ακομα δεν κυκλοφορησε....

http://www.gsmarena.com/some_samsung_galaxy_s8_customers_complaining_about_reddish_tint_on_display-news-24565.php

 

 

Ναι το είδα το πρωί.

Το θετικό ότι η Samsung παρέχει αντικατάσταση συσκευής.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν για κάποιον χρήστη η αυτονομία ειναι top προτεραιοτητα δεν βλέπω γιατι να μην απορρίψει εύκολα s8:rolleyes:

Μήπως η Samsung είναι το ιερό δισκοπότηρο:confused:

 

Και βέβαια αφου ανέφερες τα θετικά γιατί δεν μπήκες στο κόπο να αναφέρεις τα αρνητικά μαζί;

Επειδή εσένα δεν σε χαλάνε δεν σημαίνει οτι για κάποιον τρίτο δεν είναι σημαντικά και κριτήριο επιλογής και απόρριψης.

 

1.Δεν υποστηρίζει dual sim feature(για αρκετούς είναι κριτήριο επιλογής φυσιολογικοτητα)

2.Δεν έχει καν ποιοτικά stereo speakers(μειονέκτημα και εδώ)

3.Το aspect ratio οθονης του εχει τα θετικά αλλά και αρνητικά του(παιχνιδια,multimedia περιοχομενο)

4.Το glossy γυαλι ειναι μειονεκτημα για αρκετους και προτιμουν full αλουμινιο η καποιοι ενδεχομενως να θελουν πλαστικο η αλλο premium υλικό.

Το γυαλί δεν είναι ανώτερο όλων αντίθετα έχει πολλά μείον(και αισθητικά και αντοχής-στοιβαροτητας)

5.Δεν έχει ραδιόφωνο(αρκετοί θέλουν)

6.Έχει knox(που αρκετοί δεν θέλουν μιας και θέλουν ελευθεριά κινήσεων και αποτελεί μειονέκτημα)

7.Τα 4/64 ενδεχομένως αρκετούς χρήστες να μην τους αρκούν για χ,ψ λόγους,ηδη ο ανταγωνισμός δίνει 6/128 και λογικα 8/256 φέτος θα δούμε.

8.Εργονομικά η τοποθετηση του fingerprint reader ειναι μειονέκτημα ειδικά στη θέση που βρίσκεται(και αριστεροχειρες και πολλούς δεν θα τους βολέψει ξεκαθαρα)

9.Η software υλοποιηση της Samsung εχει τα θετικα αλλα και τα αρνητικα της και για αρκετους αποτελει κριτηριο αγορας πχ καποιοι θελουν αμεσες αναβαθμισεις η Samsung παραδοσιακα αργει χαρακτηριστικα.

Ηδη θα επρεπε με την 7.1.1 να ερχεται out of the box και οχι την 6-7 μηνών εκδοσή 7.0(ηδη Κινέζοι εκτός Google συσκευών εχουν παρει την 7.1.1 εδω και 1-2 μήνες)

 

Όταν σκας 800-900 θέλεις και πρέπει το αυτονόητο να εισπρατεις άμεση και μακροπροθεσμη υποστήριξη η οποία και να μην διαταράσσει την ήδη βέλτιστη λειτουργιά(δεν ειναι και σπανιο φαινομενο για Samsung μια αναβάθμιση στην ουσια υποβαθμιση να δώσει η αντίστροφα να περάσουν 3-4 μήνες εως δώσει την βέλτιστη υλοποίηση λογισμικού)

Τα εχω ζησει στο πετσί μου και με τους 2 τρόπους(s3/s6 edge/s7 edge).:p

 

10.Ερωτηματικό αποτελεί κατά πόσο η DAC υλοποίηση θα ειναι εφάμιλλη του ανταγωνισμοί(HTC 10/Axon 7/LG V20) διότι θετικό τα καλά ακουστικά αλλα αν δεν συνδυάζεται με αντίστοιχο ποιοτικό DAC ειναι σαν ομελετα χωρις αυγα.

11.Δεν θυμαμαι αν εχει υπερυθρες η s8 σειρα,αν δεν έχει εξίσου μειονέκτημα της συσκευής για αρκετούς.

 

Επίσης αρκετά απο τα θετικά τα έχει ηδη ο ανταγωνισμός(ισάξια κάμερα η αδιαβροχοποιηση η Gorilla Glass 5 η παρόμοιων επιδόσεων επεξεργαστή,τύπος μνήμης η τεχνολογία storage(UFS).

 

Άρα για να κάνουμε μια σούμα στο τέλος ειναι ΟΛΑ μα ΟΛΑ θέμα αναγκών,προτεραιοτητων και συμβιβασμών ταυτόχρονα σε όποια συσκευή επιλέξει ο καθένας.

 

Πλήρη και ολοκληρωμένη συσκευή ΔΕΝ υπάρχει στην αγορά και η s8 σειρά απέχει αρκετά όπως αντίστοιχα αλλες προτάσεις εξίσου τωρινές η μελλοντικές.

 

Τα αρνητικα που λες πραγματι υπαρχουν αλλα δεν απασχολουν το μεσο αγοραστη το ιδιο οσο τα θετικα που ανεφερε ο φιλος ποιο πανω. Καλως η κακως η οθονη και η καμερα ειναι τα ποιο σημαντικα χαρακτηριστικα.

 

Με την ιδια λογικη για καθε ενα τηλεφωνο που θα προτεινει καποιος μπορω να αραδιαζω και εγω ενα σωρο αρνητικα.

 

Το εχουμε πει πολλες φορες και στο τελος κατανταμε κουραστικοι οτι δεν υπαρχει το ιδανικο τηλεφωνο οπως το ιδανικο αυτοκινητο, η τελεια γυναικα κ.λ.π. Παιρνει αυτο που θελει και μπορει ο καθενας χωρις να πρεπει να αποδειξει στους αλλους οτι ειναι το καλυτερο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα το πρωί.

Το θετικό ότι η Samsung παρέχει αντικατάσταση συσκευής.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι οντως...Αυτο ελειπε κιολας να σκαμε 800αρια + για ενα κινητο και να μην γινεται αντικατασταση και να βγαζουν το ειδωλο στην οθονη,χαρακτηριστικο της συσκευης σαν κατι αλλους...(ονοματα δεν λεμε...):rolleyes:

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως...Αυτο ελειπε κιολας να σκαμε 800αρια + για ενα κινητο και να μην γινεται αντικατασταση συσκευης και να το βγαζουν χαρακτηριστικο της οθονης σαν κατι αλλους...(ονοματα δεν λεμε...):rolleyes:

 

 

:up: :lol:

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εχω στα χερια μου το μικρο s8 σε μαυρο χρωμα...αγορασμενο απο κοτσοβολο...το εστειλαν παρασκευη αλλα δεν προλαβε η κουριερ σαββατο οποτε ηρθε σημερα,η συσκευη ειναι πανεμορφη...θα γραψω review σε λιγες μερες οτι θελετε ρωτατε
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εχω στα χερια μου το μικρο s8 σε μαυρο χρωμα...αγορασμενο απο κοτσοβολο...το εστειλαν παρασκευη αλλα δεν προλαβε η κουριερ σαββατο οποτε ηρθε σημερα,η συσκευη ειναι πανεμορφη...θα γραψω review σε λιγες μερες οτι θελετε ρωτατε

 

Καλοριζικο φιλε μου. Εννοειται οτι μας ενδιαφερει μια πληρης εικονα της συσκευης, τοσο σε καμερα οσο και σε αισθηση στο χερι (ειδικα αν εισαι απο αυτους που θελουν χειρισμο με το ενα κυριως).

Τελος, αν μπορεις σε κανα 10ημερο να μας δωσεις εικονα απο μπαταρια, οταν θα εχει σταματησει το πειραγμα απο περιεργεια και θα κανεις πραγματικη χρηση, προσωπικα θα ηθελα μια συγκριση με το προηγουμενο σου καθως τα σκετα νουμερα δε μου λενε κατι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυριο παραλαμβανω απο κοτσοβολο, εσενα φιλε μου που πηρες σημερα απο κοτσοβολο σου δωσανε δωροεπιταγη η κατι τετοιο δωρο οπως ακουστηκε οτι δινουν αλλα καταστηματα?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δωσανε κατι ουτε δωρο επιταγη ουτε κατι αλλο...παρατηρησα πως βρεθηκε προβλημα σε πολλα s8 οτι κοκκινιζει η οθονη εμενα δοξα τον θεο ειναι ενταξει ελπιζω να μην εχεις θεμα
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Τολη.Και να σου ειχε ή εμφανισει την κοκκινιλα στην οθονη μην ανυσηχεις γιατι κανουν αντκατασταση συσκευης...Ειναι καπιου δικτυου η συσκευη σου ή unbranded?
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εχω στα χερια μου το μικρο s8 σε μαυρο χρωμα...αγορασμενο απο κοτσοβολο...το εστειλαν παρασκευη αλλα δεν προλαβε η κουριερ σαββατο οποτε ηρθε σημερα,η συσκευη ειναι πανεμορφη...θα γραψω review σε λιγες μερες οτι θελετε ρωτατε

 

καλοριζικο.με ενδειαφερει η καταναλωση σε standby,ειτε με ανοιχτα ολα ειτε κυριως με κλειστα.ευχαριστω

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Τολη.Και να σου ειχε ή εμφανισει την κοκκινιλα στην οθονη μην ανυσηχεις γιατι κανουν αντκατασταση συσκευης...Ειναι καπιου δικτυου η συσκευη σου ή unbranded?
Eυχαριστω πολύ unbranded ελληνικο 171192 στο antutu...πολύ ομορφη συσκευή παιδια και πραγματικα δεν μοιαζει καθολου για 5.8ιντσες σαν 5.2 το κανω εγω
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ένταξη αν είναι εφάμιλλη με S7 και του Axon 7 που έχω τώρα που είναι παρομοια είναι αποδεκτή για τα κυβικά της μπαταρίας αν αναλογιστούμε ότι 5.8 ίντσες.

 

Θα θέλαμε εννοείται καλύτερα και επιπέδου 7 edge αλλά η Sammy την έκανε την γενναία έκπτωση της σε αυτό το τομέα.

 

Βέβαια εννοείται θα δοκιμαστεί εξονυχιστικά από μικροσκόπιο όταν παραλάβουμε να δούμε με βάση την δικια μας χρήση και καθημερινότητα με το δικό μας στήσιμο και χρήση εφαρμογών τι ψάρια θα πιάνει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένταξη αν είναι εφάμιλλη με S7 και του Axon 7 που έχω τώρα που είναι παρομοια είναι αποδεκτή για τα κυβικά της μπαταρίας αν αναλογιστούμε ότι 5.8 ίντσες.

 

Θα θέλαμε εννοείται καλύτερα και επιπέδου 7 edge αλλά η Sammy την έκανε την γενναία έκπτωση της σε αυτό το τομέα.

 

Βέβαια εννοείται θα δοκιμαστεί εξονυχιστικά από μικροσκόπιο όταν παραλάβουμε να δούμε με βάση την δικια μας χρήση και καθημερινότητα με το δικό μας στήσιμο και χρήση εφαρμογών τι ψάρια θα πιάνει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Τα νούμερα αυτά είναι με snap835. Λογικά με exynos πιστεύω ότι θα έχουμε καλυτερα αποτελέσματα.

http://www.phonearena.com/news/Galaxy-S8-battery-life-test-Snapdragon-vs-Exynos-edition-a-familiar-tale_id93175

Link to comment
Share on other sites

Με λιγη χρηση που εχω κανει η μπαταρια ειναι σαν του s7 και οχι σαν του s7 edge(πρ ωην κατοχος και των 2) θα δω και μετα 2-3 φορτισεις και θα σας πω...ακομα δεν το εχω φορτισει καν με 70% το πηρα
Link to comment
Share on other sites

Mate 9 Pro ειναι ναυαρχιδα και εχει μπαταριαρα.

Ας μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι...

Και όχι μόνον αυτό.

Νομίζω οτι ενα απο τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα των hua, απλά εξαλείφεται.

http://www.protothema.gr/technology/article/669336/neo-apokleistiko-episkeuastiko-kedro-gia-proioda-huawei/

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δυο καρδιες αποψε σ αγκαλαζουνε δυο αγαπες δυο ματιες πυγκαγιες αναβουν θα σε καψουνε Τολη μ δυο παραπονα δυοοοοοοο ματιιιιιες.

Καλοριζικο και απο μενα Τολη μ και εγω που το παραγγιλα απο την CYTA εδω στην Κυπρο στις 31/3/2017 και απο αυριο θα ξεκινουν να τα δινουν στους πελατες φυσικα θα το παρω με συμβολαιο RED3 + 63Ευρω μπροστα. Αναμενω να το παραλαβω ειμαι το νουμερο 42 στην σειρα προταιρεωτητας οποτε ποτε θα το παραλαβω ετσι με το ματι που λεμεν ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ από Κοτσοβολο Silver :D

 

Να το χαιρεσαι φιλε !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...