Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και χρονια πολλα!

Ολο τα ιδια βρε παιδια λετε και τελικα εγω δεν βλεπω αυτα τα αρνητικα στο S8+

Βαζω να παιξουν διαφορα αρχεια ηχου μια χαρα παιζει και πολυ ωραια μαλιστα.

Η μπαταρια καθως δεν ασχοληθηκα ποτε με τις αναμονες εχω ομως την αισθηση οτι ειναι παρομοια με του S7-edge.Δεν εχω παρατηρησει κατι σοβαρο να το τσεκαρω και να το αναφερω.

Οχι τιποτε αλλο γιατι θα κολησω νευρασθενεια με σας στο τελος η θα αρχισω να εχω φαντασιωσεις οτι κατι συμβαινει και δεν το αντιλαμβανομαι :p:p:p

 

Καλορίζικο και να χαίρεσαι το κινητό σου !

Εδώ ισχύει το ρητό..."όσα δεν πιάνει η αλεπού....."

το s8+ έχει μπαταρία note5....είναι τηλεκοντρόλ....ο ήχος είναι άθλιος....δεν θα μπορείς να το δουλέψεις με το ένα χέρι....το aspect ratio...είναι άθλιο....κλπ......κλπ....

Ξέρεις είναι αυτοί που θα το πάρουν day 1 or day 2 or day 3......

Χρόνια Πολλά.

ΥΓ. Δεν υπάρχει τέλειο κινητό ούτε θα βγεί ποτέ....γιά λόγους εμπορικούς πάντα οι εταιρείες θα φτιάχνουν νεα προιόντα με καλύτερα χαρακτηριστικά. Δεν θεωρούμε ότι αυτό το κινητό είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά εκτός θέματος είστε.

Εδώ μιλάμε για το s8.

Το plus έχει άλλο νήμα.

 

Στα του ηχού μπορώ να έχω άμεση σύγκριση με το παρόν κινητό μου και θα βγάλω άμεσα συμπέρασμα και προσωπικός τι ψάρια πιάνει αν και υποψιάζομαι πάνω κάτω το αποτέλεσμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και να χαίρεσαι το κινητό σου !

Εδώ ισχύει το ρητό..."όσα δεν πιάνει η αλεπού....."

το s8+ έχει μπαταρία note5....είναι τηλεκοντρόλ....ο ήχος είναι άθλιος....δεν θα μπορείς να το δουλέψεις με το ένα χέρι....το aspect ratio...είναι άθλιο....κλπ......κλπ....

Ξέρεις είναι αυτοί που θα το πάρουν day 1 or day 2 or day 3......

Χρόνια Πολλά.

ΥΓ. Δεν υπάρχει τέλειο κινητό ούτε θα βγεί ποτέ....γιά λόγους εμπορικούς πάντα οι εταιρείες θα φτιάχνουν νεα προιόντα με καλύτερα χαρακτηριστικά. Δεν θεωρούμε ότι αυτό το κινητό είναι τέλειο.

 

Συμφωνω οτι γινεται για εμπορικους σκοπους και σε προσωπικο επιπεδο εαν ειχε κατι θα το ειχα στειλει χθες:p Το θεμα τουλαχιστον για μενα που εδωσα το S7-Edge και συμπληρωσα για να το αγορασω βλεπω απο τις ελαχιστες μερες που τοχω οτι ειναι αξιος διαδοχος και μαρεσει πολυ η εμφανιση του ειναι κατι διαφορετικο απο το παρελθον αλλα πολυ ωραιο.

Edit: Τωρα ειδα οτι γραφω στο νημα του S8:pΕνταξει παιδια μη βαρατε να πουμε ενα moderator να γραψει και κατι αλλο για συμπληρωμα πχ.plus γιατι γινεται μπερδεμα με ενα σκετο +:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο.

Θα μας δώσεις μια πρώτη εντύπωση από την μπαταρία.

Τι αίσθηση σου αποκόμισε σε σχέση με 7 edge που είχες.

 

 

Δεν είναι θέμα γκρίνια απλά επισημάνουμε και στηλιτεύουμε όπου υπάρχουν κακως κείμενα και θα μπορούσε/έπρεπε να δώσει το παραπάνω η το πιο πλήρες.

 

Το πιο πλήρες δε θα στο δώσει ποτέ. Γιατί αν το δώσει, πως θα βγάλει -και να πουλήσει- το Note 8 ή το S9(+);

Κάθε συσκευή θα έχει ελλείψεις για να μπορέσει να βγεί (και να πουλήσει) η επόμενη.

Εμείς έχουμε τα λεφτά και την επιλογή. ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πλήρες δε θα στο δώσει ποτέ. Γιατί αν το δώσει, πως θα βγάλει -και να πουλήσει- το Note 8 ή το S9(+);

 

Κάθε συσκευή θα έχει ελλείψεις για να μπορέσει να βγεί (και να πουλήσει) η επόμενη.

 

Εμείς έχουμε τα λεφτά και την επιλογή. ;)

 

Εννοείται ανέκαθεν ισχύει αλλά αυτό δεν αναιρεί την κριτική που θα κάνουμε στα κακως κείμενα.

 

Τεσπα το εξαντλήσαμε το συγκεκριμένο θέμα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!

Ολο τα ιδια βρε παιδια λετε και τελικα εγω δεν βλεπω αυτα τα αρνητικα στο S8+

Βαζω να παιξουν διαφορα αρχεια ηχου μια χαρα παιζει και πολυ ωραια μαλιστα.

Η μπαταρια καθως δεν ασχοληθηκα ποτε με τις αναμονες εχω ομως την αισθηση οτι ειναι παρομοια με του S7-edge.Δεν εχω παρατηρησει κατι σοβαρο να το τσεκαρω και να το αναφερω.

Οχι τιποτε αλλο γιατι θα κολησω νευρασθενεια με σας στο τελος η θα αρχισω να εχω φαντασιωσεις οτι κατι συμβαινει και δεν το αντιλαμβανομαι .Παω να παρω τα χαπια μου:p:p:p

Δεν τα βλέπεις γιατί ή είσαι fanboy ή δεν διαβάζεις πολύ τα post όσων ΔΕΝ τα έχουν ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βλέπεις γιατί ή είσαι fanboy ή δεν διαβάζεις πολύ τα post όσων ΔΕΝ τα έχουν ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ενα μεσο χρηστη εαν μια συσκευη εχει θεμα με τους χρονους αναμονης θα φανει συντομα απο τις πρωτες φορτισεις πριν ακομα στρωσει η μπαταρια κατι που δεν φαινεται καν πλεον .

 

Βεβαια εαν μια συσκευη μιας αλλης εταιριας κραταει η μπαταρια περισσοτερο αλλα εχει αλλα 10-15 μειον που δεν στα προσφερει στην αγορα οπως η συσκευη S8 η S8+ που στην ουσια ειναι ιδιες δεν μπορω να το ορισω ως δεδομενο αυτο.

 

Ενα παραδειγμα.

Συνηθη βασικα χαρακτηριστικα:

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει την οθονη αυτη (καλυτερη της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει αυτο το μικρο μεγεθος με τεραστια ομως οθονη(Καλυτερη της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει αυτη την καμερα-βιντεο(καλυτερη της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει αυτο τον επεξεργαστη(καλυτερος της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει gorilla glass 5(καλυτερο της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει ιριδα σκανερ(δεν το εχει καμια αλλη)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει πιστοποιηση(ανθεκτικο στο νερο)

 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ να τα αποριψω και να παρω μια συσκευη που θα εχει 'μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας'?

 

Φυσικα θα το εκανα για οικονομικους λογους εφοσον την περιοδο αυτη δεν το σηκωνει η ταεπη μου κατι που συμβαινει στον καθενα.

 

 

 

Οσο για αυτα που γραφεις εγω σεβομαι ακομα και αυτους που θα μπουν και θα τρολαρουν για οτι λογο και να εχουν να το κανουν .Σεβομαι το τρολαρισμα αρκει να μην ξεπερνα τα ορια της φαντασιας γιατι τοτε δεν υπαρχει γιατρεια .:)

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν εννοούσα ακριβώς εσένα.. Απλά, με αφορμή το post σου και τα τελευταία σχόλια, θεώρησα ότι χαλάς την πιάτσα ;) Γι αυτό κ ανέφερα ως βάση τα σχόλια όσων ΔΕΝ τα έχουν!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μεσο χρηστη εαν μια συσκευη εχει θεμα με τους χρονους αναμονης θα φανει συντομα απο τις πρωτες φορτισεις πριν ακομα στρωσει η μπαταρια κατι που δεν φαινεται καν πλεον .

 

Βεβαια εαν μια συσκευη μιας αλλης εταιριας κραταει η μπαταρια περισσοτερο αλλα εχει αλλα 10-15 μειον που δεν στα προσφερει στην αγορα οπως η συσκευη S8 η S8+ που στην ουσια ειναι ιδιες δεν μπορω να το ορισω ως δεδομενο αυτο.

 

Ενα παραδειγμα.

Συνηθη βασικα χαρακτηριστικα:

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει την οθονη αυτη (καλυτερη της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει αυτο το μικρο μεγεθος με τεραστια ομως οθονη(Καλυτερη της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει αυτη την καμερα-βιντεο(καλυτερη της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει αυτο τον επεξεργαστη(καλυτερος της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει gorilla glass 5(καλυτερο της αγορας)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει ιριδα σκανερ(δεν το εχει καμια αλλη)

Να παρω μια συσκευη που δεν εχει πιστοποιηση(ανθεκτικο στο νερο)

 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ να τα αποριψω και να παρω μια συσκευη που θα εχει 'μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας'?

 

Φυσικα θα το εκανα για οικονομικους λογους εφοσον την περιοδο αυτη δεν το σηκωνει η ταεπη μου κατι που συμβαινει στον καθενα.

 

Οσο για αυτα που γραφεις εγω σεβομαι ακομα και αυτους που θα μπουν και θα τρολαρουν για οτι λογο και να εχουν να το κανουν .Σεβομαι το τρολαρισμα αρκει να μην ξεπερνα τα ορια της φαντασιας γιατι τοτε δεν υπαρχει γιατρεια .:)

Αν για κάποιον χρήστη η αυτονομία ειναι top προτεραιοτητα δεν βλέπω γιατι να μην απορρίψει εύκολα s8:rolleyes:

Μήπως η Samsung είναι το ιερό δισκοπότηρο:confused:

 

Και βέβαια αφου ανέφερες τα θετικά γιατί δεν μπήκες στο κόπο να αναφέρεις τα αρνητικά μαζί;

Επειδή εσένα δεν σε χαλάνε δεν σημαίνει οτι για κάποιον τρίτο δεν είναι σημαντικά και κριτήριο επιλογής και απόρριψης.

 

1.Δεν υποστηρίζει dual sim feature(για αρκετούς είναι κριτήριο επιλογής φυσιολογικοτητα)

2.Δεν έχει καν ποιοτικά stereo speakers(μειονέκτημα και εδώ)

3.Το aspect ratio οθονης του εχει τα θετικά αλλά και αρνητικά του(παιχνιδια,multimedia περιοχομενο)

4.Το glossy γυαλι ειναι μειονεκτημα για αρκετους και προτιμουν full αλουμινιο η καποιοι ενδεχομενως να θελουν πλαστικο η αλλο premium υλικό.

Το γυαλί δεν είναι ανώτερο όλων αντίθετα έχει πολλά μείον(και αισθητικά και αντοχής-στοιβαροτητας)

5.Δεν έχει ραδιόφωνο(αρκετοί θέλουν)

6.Έχει knox(που αρκετοί δεν θέλουν μιας και θέλουν ελευθεριά κινήσεων και αποτελεί μειονέκτημα)

7.Τα 4/64 ενδεχομένως αρκετούς χρήστες να μην τους αρκούν για χ,ψ λόγους,ηδη ο ανταγωνισμός δίνει 6/128 και λογικα 8/256 φέτος θα δούμε.

8.Εργονομικά η τοποθετηση του fingerprint reader ειναι μειονέκτημα ειδικά στη θέση που βρίσκεται(και αριστεροχειρες και πολλούς δεν θα τους βολέψει ξεκαθαρα)

9.Η software υλοποιηση της Samsung εχει τα θετικα αλλα και τα αρνητικα της και για αρκετους αποτελει κριτηριο αγορας πχ καποιοι θελουν αμεσες αναβαθμισεις η Samsung παραδοσιακα αργει χαρακτηριστικα.

Ηδη θα επρεπε με την 7.1.1 να ερχεται out of the box και οχι την 6-7 μηνών εκδοσή 7.0(ηδη Κινέζοι εκτός Google συσκευών εχουν παρει την 7.1.1 εδω και 1-2 μήνες)

 

Όταν σκας 800-900 θέλεις και πρέπει το αυτονόητο να εισπρατεις άμεση και μακροπροθεσμη υποστήριξη η οποία και να μην διαταράσσει την ήδη βέλτιστη λειτουργιά(δεν ειναι και σπανιο φαινομενο για Samsung μια αναβάθμιση στην ουσια υποβαθμιση να δώσει η αντίστροφα να περάσουν 3-4 μήνες εως δώσει την βέλτιστη υλοποίηση λογισμικού)

Τα εχω ζησει στο πετσί μου και με τους 2 τρόπους(s3/s6 edge/s7 edge).:p

 

10.Ερωτηματικό αποτελεί κατά πόσο η DAC υλοποίηση θα ειναι εφάμιλλη του ανταγωνισμοί(HTC 10/Axon 7/LG V20) διότι θετικό τα καλά ακουστικά αλλα αν δεν συνδυάζεται με αντίστοιχο ποιοτικό DAC ειναι σαν ομελετα χωρις αυγα.

11.Δεν θυμαμαι αν εχει υπερυθρες η s8 σειρα,αν δεν έχει εξίσου μειονέκτημα της συσκευής για αρκετούς.

 

Επίσης αρκετά απο τα θετικά τα έχει ηδη ο ανταγωνισμός(ισάξια κάμερα η αδιαβροχοποιηση η Gorilla Glass 5 η παρόμοιων επιδόσεων επεξεργαστή,τύπος μνήμης η τεχνολογία storage(UFS).

 

Άρα για να κάνουμε μια σούμα στο τέλος ειναι ΟΛΑ μα ΟΛΑ θέμα αναγκών,προτεραιοτητων και συμβιβασμών ταυτόχρονα σε όποια συσκευή επιλέξει ο καθένας.

 

Πλήρη και ολοκληρωμένη συσκευή ΔΕΝ υπάρχει στην αγορά και η s8 σειρά απέχει αρκετά όπως αντίστοιχα αλλες προτάσεις εξίσου τωρινές η μελλοντικές.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πλήρη και ολοκληρωμένη συσκευή ΔΕΝ υπάρχει στην αγορά και η s8 σειρά απέχει αρκετά όπως αντίστοιχα αλλες προτάσεις εξίσου τωρινές η μελλοντικές.

 

Alex θα συμφωνησω σχεδον σε ολα που λες.

Οταν ζητας 800-900, πρεπει να δωσεις αφροκρεμα σε ολους τους τομεις.

Η σαμμυ στο S8 δε βελτιωσε τα αδυναμα σημεια του S7e (= ηχειο συσκευης, RAM). Επισης, δεν μπηκε καν στον κοπο να δωσει 7.1.1.

Aντιθετα βελτιωσε τα ηδη δυνατα του σημεια (καμερα, bezels, οθονη).

Για την αυτονομια δεν ξερω ακομα, αλλα χλωμο το κοβω να δουμε θαυματα..

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν για κάποιον χρήστη η αυτονομία ειναι top προτεραιοτητα δεν βλέπω γιατι να μην απορρίψει εύκολα s8:rolleyes:

Μήπως η Samsung είναι το ιερό δισκοπότηρο:confused:

 

Και βέβαια αφου ανέφερες τα θετικά γιατί δεν μπήκες στο κόπο να αναφέρεις τα αρνητικά μαζί;

Επειδή εσένα δεν σε χαλάνε δεν σημαίνει οτι για κάποιον τρίτο δεν είναι σημαντικά και κριτήριο επιλογής και απόρριψης.

 

1.Δεν υποστηρίζει dual sim feature(για αρκετούς είναι κριτήριο επιλογής φυσιολογικοτητα)

2.Δεν έχει καν ποιοτικά stereo speakers(μειονέκτημα και εδώ)

3.Το aspect ratio οθονης του εχει τα θετικά αλλά και αρνητικά του(παιχνιδια,multimedia περιοχομενο)

4.Το glossy γυαλι ειναι μειονεκτημα για αρκετους και προτιμουν full αλουμινιο η καποιοι ενδεχομενως να θελουν πλαστικο η αλλο premium υλικό.

Το γυαλί δεν είναι ανώτερο όλων αντίθετα έχει πολλά μείον(και αισθητικά και αντοχής-στοιβαροτητας)

5.Δεν έχει ραδιόφωνο(αρκετοί θέλουν)

6.Έχει knox(που αρκετοί δεν θέλουν μιας και θέλουν ελευθεριά κινήσεων και αποτελεί μειονέκτημα)

7.Τα 4/64 ενδεχομένως αρκετούς χρήστες να μην τους αρκούν για χ,ψ λόγους,ηδη ο ανταγωνισμός δίνει 6/128 και λογικα 8/256 φέτος θα δούμε.

8.Εργονομικά η τοποθετηση του fingerprint reader ειναι μειονέκτημα ειδικά στη θέση που βρίσκεται(και αριστεροχειρες και πολλούς δεν θα τους βολέψει ξεκαθαρα)

9.Η software υλοποιηση της Samsung εχει τα θετικα αλλα και τα αρνητικα της και για αρκετους αποτελει κριτηριο αγορας πχ καποιοι θελουν αμεσες αναβαθμισεις η Samsung παραδοσιακα αργει χαρακτηριστικα.

Ηδη θα επρεπε με την 7.1.1 να ερχεται out of the box και οχι την 6-7 μηνών εκδοσή 7.0(ηδη Κινέζοι εκτός Google συσκευών εχουν παρει την 7.1.1 εδω και 1-2 μήνες)

 

Όταν σκας 800-900 θέλεις και πρέπει το αυτονόητο να εισπρατεις άμεση και μακροπροθεσμη υποστήριξη η οποία και να μην διαταράσσει την ήδη βέλτιστη λειτουργιά(δεν ειναι και σπανιο φαινομενο για Samsung μια αναβάθμιση στην ουσια υποβαθμιση να δώσει η αντίστροφα να περάσουν 3-4 μήνες εως δώσει την βέλτιστη υλοποίηση λογισμικού)

Τα εχω ζησει στο πετσί μου και με τους 2 τρόπους(s3/s6 edge/s7 edge).:p

 

10.Ερωτηματικό αποτελεί κατά πόσο η DAC υλοποίηση θα ειναι εφάμιλλη του ανταγωνισμοί(HTC 10/Axon 7/LG V20) διότι θετικό τα καλά ακουστικά αλλα αν δεν συνδυάζεται με αντίστοιχο ποιοτικό DAC ειναι σαν ομελετα χωρις αυγα.

11.Δεν θυμαμαι αν εχει υπερυθρες η s8 σειρα,αν δεν έχει εξίσου μειονέκτημα της συσκευής για αρκετούς.

 

Επίσης αρκετά απο τα θετικά τα έχει ηδη ο ανταγωνισμός(ισάξια κάμερα η αδιαβροχοποιηση η Gorilla Glass 5 η παρόμοιων επιδόσεων επεξεργαστή,τύπος μνήμης η τεχνολογία storage(UFS).

 

Άρα για να κάνουμε μια σούμα στο τέλος ειναι ΟΛΑ μα ΟΛΑ θέμα αναγκών,προτεραιοτητων και συμβιβασμών ταυτόχρονα σε όποια συσκευή επιλέξει ο καθένας.

 

Πλήρη και ολοκληρωμένη συσκευή ΔΕΝ υπάρχει στην αγορά και η s8 σειρά απέχει αρκετά όπως αντίστοιχα αλλες προτάσεις εξίσου τωρινές η μελλοντικές.

 

Αλεξ αυτα που γραφεις υπαρχουν ως τεχνολογια μερικα απο αυτα η Samsung προφανος δεν τα θεωρει σοβαρα και αλλα ειναι υποκειμενικα.Δηλαδη το glossy γυαλι που αναφερεις δεν ειναι το glossy οπως φαινεται στα βιντεο του youtube.Ζωντανο φαινεται πολυ ωραιο και ισως το εκανε ετσι για να του δωσει ομορφια μια και ειναι ακριβη συσκευη.Το 4 ραμ με το 6 ραμ ναι ειναι διαφορα στα χαρτια αλλα στην πραξη δεν ακουσα η δεν εγραψε κανεις σε κανενα ποστ αλλων συσκευων οτι ειχε 4 γιγα και του κολησε το κινητο οπως δεν μου ειχε κολησει ποτε το S7-edge που ειχα.Αλλωστε με 6 γιγα ραμ πωλειται στις αγορες τος κινας .Επισης ντουαλ σιμ εκδοση θα βγαλει.Τα θεματα στερεοφωνικων παντα υπαρχουν καλυτερα και χειροτερα.Το συγκεκριμενο δεν ειναι χειροτεροκαι ισως οχι το καλυτερο.Το θεμα της οθονης επισης που λες εγω δεν παρατηρω προβλημα στα παιχνιδια για την ωρα και δεν ξερω εαν υπαρχει καπου.Επισης για το ξεκλειδωμα εχει την ιριδα που ανοιγει αμεσως οποτε...

 

Και παμε στο θεμα δισκοποτηρο.Ολοι θελουμε ενα ανταγωνισμο.Αλλα τα περσινα βιωματα ειχα S7-edge εκανα και παραχωρισεις καθως επαιρνα συσκευες αλλων εταιριων γιατι δεν ειχα καμια προκαταληψη.Ειδα ομως οτι δεν ανταποκρινονται σωστα και εχουν πολλα προβληματα αλυτα.Αυτα τα προβληματα οταν ξαναπαιρνω μια ναυαρχιδα της Samsung δεν τα εχω.Δεν κατσω εγω να σκασω γιατι η ταδε εταιρια δεν βαζει καλη καμερα η οθονη η επεξεργαστη η πηρε ενα κινεζικο λειτουργικο το οποιο το βγαζει στην αγορα με λειτουργικα θεματα.Ας τα αξιοποιησει αυτα και εμεις εδω ειμαστε.

Εαν τελικα δεν εχει το δισκοποτηρο η Samsung δεν λες ποιος το εχει.Καλυτερο ντιζαιν ((Οχι εχουν ντιζαιν τα κινεζικα με τα αθλια καπακια χωρις σχεδιο λες και ειναι αγορασμενα απο περιπτερο)) καλυτερο μεγεθος καλυτερη οθονη καλυτερη καμερα και αλλα. Αυτα ειναι στα χαρτια και στην πραξη και δεν ειναι οπως λεει καποιος Φανμποισμος Τελικα τι κανουν αλλες εταιριες ?Περυσι πηραν μερικα χαρακτηριστικα απο αυτα που αναφερω σε βαζουν μια μεγαλυτερη . μπαταρια μπας και σε δελεασουν αλλα μετα σε φορτωνουν με ολα τα υπολοιπα κατα που αναφερω.Μακαρι να αλλαξουν αυτα το 2017.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν το έχει το ιερό δισκοπότηρο.

Το λέω ξεκάθαρα στην τελευταία παράγραφο.

 

Πάντου υπάρχουν θετικά και αρνητικα σε όλες τις προτάσεις(τωρινές και μελοντικες)

 

Το ότι εμένα η εσενα θα σε καλύψει δεν σημαίνει ότι θα καλύψει ικανοποιητικά κάποιον τρίτο.

 

Υπάρχουν αμέτρητοι χιλιάδες παραγοντες που ο καθένας αξιολογεί και δίνει βαρύτητα διαφορετικά.

 

Δεν νομίζω να διαφωνεί κανεις σε αυτό.

 

Αν ήταν όλοι να θέλουν top οθόνη η ντιζάιν η κάμερα τότε έπρεπε η Sammy να κάνει x100 περισσότερες πωλήσεις και να μην υπάρχουν άλλες εταιρίες.

 

Όπως είπα ΟΛΑ μα ΟΛΑ είναι θέμα αναγκών,προτεραιοτητων και συμβιβασμών ταυτόχρονα σε όποια συσκευή επιλέξει ο καθένας.

 

ΥΓ:Το glossy μπορεί να είναι "ζωντανό" αλλά είναι ταυτοχρονα και μαγνήτης δαχτύλιων,γλίτσα και ιδρωτίλα και καθρέπτης αισθητικά όπως να το κάνουμε χτυπάει άσχημα,αφαιρεί Premium αίσθηση σε σημαντικό βαθμό.

 

ΥΓ2: Το ότι σε κάποια πράγματα η Sammy δεν δίνει βάρος η δεν τα θεωρεί σοβαρά δεν σημαίνει ότι δεν θα καυτηριάσουμε την πολιτική της και την μέτρια η κακή υλοποίηση των επιλογών της.

ΥΓ3: Υποκειμενικό μπορεί για εσενα η για εμένα σε πολλά εκ των πάνω(θετικά η αρνητικα) αλλά ταυτόχρονα δεν αποκλείει και κριτήριο επιλογής η απορριψης να αποτελεί για πολλους της μιας από κάποια άλλη πρόταση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν το έχει το ιερό δισκοπότηρο.

Το λέω ξεκάθαρα στην τελευταία παράγραφο.

 

Πάντου υπάρχουν θετικά και αρνητικα σε όλες τις προτάσεις(τωρινές και μελοντικες)

 

Το ότι εμένα η εσενα θα σε καλύψει δεν σημαίνει ότι θα καλύψει ικανοποιητικά κάποιον τρίτο.

 

Υπάρχουν αμέτρητοι χιλιάδες παραγοντες που ο καθένας αξιολογεί και δίνει βαρύτητα διαφορετικά.

 

Δεν νομίζω να διαφωνεί κανεις σε αυτό.

 

Αν ήταν όλοι να θέλουν top οθόνη η ντιζάιν η κάμερα τότε έπρεπε η Sammy να κάνει x100 περισσότερες πωλήσεις και να μην υπάρχουν άλλες εταιρίες.

 

Όπως είπα ΟΛΑ μα ΟΛΑ είναι θέμα αναγκών,προτεραιοτητων και συμβιβασμών ταυτόχρονα σε όποια συσκευή επιλέξει ο καθένας.

 

ΥΓ:Το glossy μπορεί να είναι "ζωντανό" αλλά είναι ταυτοχρονα και μαγνήτης δαχτύλιων,γλίτσα και ιδρωτίλα και καθρέπτης αισθητικά όπως να το κάνουμε χτυπάει άσχημα,αφαιρεί Premium αίσθηση σε σημαντικό βαθμό.

 

ΥΓ2: Το ότι σε κάποια πράγματα η Sammy δεν δίνει βάρος η δεν τα θεωρεί σοβαρά δεν σημαίνει ότι δεν θα καυτηριάσουμε την πολιτική της και την μέτρια η κακή υλοποίηση των επιλογών της.

ΥΓ3: Υποκειμενικό μπορεί για εσενα η για εμένα σε πολλά εκ των πάνω(θετικά η αρνητικα) αλλά ταυτόχρονα δεν αποκλείει και κριτήριο επιλογής η απορριψης να αποτελεί για πολλους της μιας από κάποια άλλη πρόταση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εγω συμφωνω με τις αναγκες αν και αυτες επειδη μιλαμε για τεχνολογια παντα η εξαρτηση κατα το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι το οικονομικο.

Ο συμβιβασμος ομως δεν ειναι ικανοποιητικος γιατι ειναι συμβιβασμος το λεει η λεξη.Το Samsung galaxy S8 και S8 + ειναι τα ποιο προηγμενα μοντελα της αγορας.Το λεει η τεχνολογια.Οχι εγω η καποιος φανμποι .

 

Για το ΥΣ2:Αν αναφερεσαι σε μενα εγω δεν εχω απαγορευσει τα σχολια η τον αντιλογο .Δεν θεωρω με αυτα που βλεπω αξιο αντικαταστατη αντιπαλο ακομα και του περσινου S7-edge(ως υλοποιηση χωρις προβληματα) ποσο μαλιστα για το S8 και S8+.

 

Για το ΥΣ3:Στο υποκειμενικο που λες παλι δεν συμφωνω με τον ορο "Τεχνολογια"παντα.Δηλαδη οταν βγουν ευκαμπτες οθονες και καποιος πει τι χαλι ειναι αυτο εγω θελω φλατ οθονες κανει απλα συμβιβασμο και δεν του αρεσει η τεχνολογικη εξελιξη.Απολυτα δεκτο.Οχι ομως να το βαφτιζει χαλια και να λεει οτι αυτο μοιαζει με βιβλιο που ανοιγει και κλεινει η το δικο μου που ειναι φλατ ειναι καλυτερο.

Η τεχνολογια ειναι ενα ξεχωριστο κομματι απο μας και αυτο που κανουμε ειναι να συνεργαζομαστε μαζι της.Ομως οτι και να κανουμε εμεις αυτη υπαρχει και εχει τους δικους της κανονες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω με τις αναγκες αν και αυτες επειδη μιλαμε για τεχνολογια παντα η εξαρτηση κατα το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι το οικονομικο.

Ο συμβιβασμος ομως δεν ειναι ικανοποιητικος γιατι ειναι συμβιβασμος το λεει η λεξη.Το Samsung galaxy S8 και S8 + ειναι τα ποιο προηγμενα μοντελα της αγορας.Το λεει η τεχνολογια.Οχι εγω η καποιος φανμποι .

 

Είναι όντως από τα πιο προηγμένα αλλά τις έχουν τις ελλείψεις τους σε κάποια πράγματα η την μέτρια απόδοση σε κάποια αλλα.

 

Αυτό λεγεται συμβιβασμός.

 

Θα είσπραξω κάποια top θετικά αλλά παράλληλα και σε αντιδιαστολή σε κάποια άλλη παράμετρο θα είναι μέτρια υλοποίηση η και μην ύπαρξη καν ενός feature.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα σημαντικότερα συν της συσκευής και το οποίο δεν το αναφέρει βλέπω κανείς είναι η ΜΑΚΡΆΝ καλύτερη και άψογη Εγγύηση.

Αυτή στην στιγμή στην Ελλάδα παίζει πραγματικά μόνη της η Sammy και πλέον μετα την αποχώρηση και της LG η διαφορά είναι Χαώδης.

 

Όταν κάποιος δίνει ένα αξιοσέβαστο ποσό ειδικά αν μιλάμε και για Ναυρχιδα θεωρω οτι θέλει να έχει το κεφάλι του ήσυχο ...

 

Το αναφέρω γιατί για πάρα πολλούς είναι σημαντικότατο κριτήριο επιλογής.

 

Επίσης ο σημαντικός ανταγωνισμός που αναφέρουν κάποιοι για την συσκευή (συμπεριλαμβανομενου

και του κριτηρίου της εγγύησης) είναι πχ.ποιός?

 

η LG (που αποχώρησε στην ουσία) με το G6 που μάλλον δεν θα έρθει ? (procordia)

 

η HTC που ακόμα δεν έχει εμφανίσει τπτ (arvato)

 

η Sony που επίσης είναι ψιλοεξαφανισμένη και αναιμική ? (η ίδια η Sony έχει το service?)

 

η Xiaomi με τα 2,3 μοντέλα στην Ελλάδα και όχι στα επίπεδα Ναυρχίδας? (infoquest αίνιγμα)

 

Huawei ίσως ή πιο σοβαρή σαν παρουσία αλλά και εδώ arvato

 

η one plus είναι μια καλή περίπτωση με τον τρόπο που λειτουργεί στον τομέα service και σίγουρα σαν συσκευή απ τις πιο αξιόλογες που τραβάει κάποιο κόσμο.. .

 

οι λοιποί κινέζοι αν μιλάμε για αγορά από κινεζομαγαζα ...δεν παίζει το θέμα εγγύησης επί της ουσίας αν μιλάμε για 1,5 με 2 μήνες...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεκτών αλλά δεν αναιρεί τα οποία μειον.

Έτερων εκατερων.

 

Αν ήταν όλα ειδώλιακα όλοι Samsung δεν θα έπαιρναν όμως;

 

Όπως βλέπουνε όχι,διότι υπάρχουν χιλιάδες παράμετροι κατά την επιλογή μιας συσκευής και αρκετούς από αυτούς η Samsung είτε δεν παρέχει καν είτε λιγότερο ικανοποιητικά η μέτρια.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία μείον και τα συν προκύπτουν με προσωπικά κριτήρια ...και οι πωλήσεις (μπορεί για κάποιους να μην μετρουν) θα δείξουν αν τα συν που θα δουν οι χρήστες στην συσκευή είναι περισσότερα.. .

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες και Χρονια Πολλά σε ολους. Μιας και ειμαστε στο s8 forum ρ ταω τα εξής :

1.Διαθεσιμη επιδοτηση 210 €στην κατοχη μου χωρις δυνατοτητα ομως προσθηκης της σε παγιο

2.Κατοχος του note3 3, 5 χρονια που με τρελη προσοχη απειρες θηκες και tempered μου εχειπεσει 3 φορες(routed και phoenix rom n7)

3.Θεωρητικα μονο δυνατοτητα αγορας του s8

4.Ποσες πιθανοτητες εχει αν πεσει εστω και μιση φορα να μην παθει κατι χωρις bezzel και εφοσον σε θηκες και glass υπαεχει η αντικειμενικη δυσκολια που εχει και το s7 edge

5. Αντε πειτε μου εσεις τι να αγορασω απο Ελλαδα που να ειμαι καλυτερος απο το σημερα

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία μείον και τα συν προκύπτουν με προσωπικά( και διαφορετικά να προσθέσω)κριτήρια ...και οι πωλήσεις (μπορεί για κάποιους να μην μετρουν) θα δείξουν αν τα συν που θα δουν οι χρήστες στην συσκευή είναι περισσότερα.. .

 

Σαφώς και το αυτονόητο αυτό όπως για όλες τις συσκευές ισχύει το ίδιο.

 

Καλημερες και Χρονια Πολλά σε ολους. Μιας και ειμαστε στο s8 forum ρ ταω τα εξής :

 

1.Διαθεσιμη επιδοτηση 210 €στην κατοχη μου χωρις δυνατοτητα ομως προσθηκης της σε παγιο

 

2.Κατοχος του note3 3, 5 χρονια που με τρελη προσοχη απειρες θηκες και tempered μου εχειπεσει 3 φορες(routed και phoenix rom n7)

 

3.Θεωρητικα μονο δυνατοτητα αγορας του s8

 

4.Ποσες πιθανοτητες εχει αν πεσει εστω και μιση φορα να μην παθει κατι χωρις bezzel και εφοσον σε θηκες και glass υπαεχει η αντικειμενικη δυσκολια που εχει και το s7 edge

 

5. Αντε πειτε μου εσεις τι να αγορασω απο Ελλαδα που να ειμαι καλυτερος απο το σημερα

 

2.Root πλέον και custom rom ακυρώνεις την εγγύηση πλέον.

 

4. Εξαρτάται από διαφορους παραγοντες πχ υπό πια γωνία θα πέσει,υπό ποια ταχύτητα,το έδαφος κάτω από τι θα είναι δηλαδή τσιμέντο,μάρμαρο,χαλι η κάτι άλλο.

 

Εφόσον το κρατήσεις 2-3 έτη μόνο με θήκη αυξάνεις πιθανότητες να μην πάθει τίποτα και να αντέξει σε αναποδιές.

5. Τώρα εδώ αυτό θα το κρίνεις ο ίδιος τι ζητάς από μια συσκευή και τι ανάγκες θα καλύψεις και ποσά λεφτά είσαι διατεθειμένος να δώσεις.

 

Μπορείς να απευθυνθείς και εδώ για αναζήτησή συσκευής η συσκευων.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητα οντως ολα εχουν συν και πλην, οπότε αναλογως τις ανάγκες και τι βαρύτητα δινει κανεις στο καθενα, διαλεγει και συσκευή.

Δεν είναι δηλαδή αυτο που διαβαζω απο πολλούς, λιστα με συν, 1,2...10 συν, 2 μειον..

1 μειον να εχει και 100 συν, αν αυτο το μειον είναι σημαντικό για σενα, αυτόματα γίνεται και λογος μη αγορας..

Πχ εμενα s8, s8+ οχι απλα μου αρεσουν, αλλά τα θεωρώ πανεμορφα, ουτε το γυαλι με χαλαει, ουτε ο ηχος κλπ. Αλλά : Η αυτονομία τους είναι πολυ βασικο και ολα δείχνουν ότι ειναι μετρια. Απο τη στιγμή που κανω πολυ βαρια χρηση. (Τις 5 ώρες τις εχω ψωμοτύρι συνήθως, ασε που κανω πράγματα που οταν βλεπω 5 ωρες νορμάλ χρηση, αυτο σημαίνει 3.5 για τη δικη μου), σημαίνει οτι πρέπει να πάω σε αλλη συσκευή.. Το κακο είναι οτι και οι υπόλοιπες ναυαρχίδες στα ιδια χάλια ειναι σε αυτο το θεμα. Μονο midrrage εχουν μπαταριαρα.

Link to comment
Share on other sites

Το κακο είναι οτι και οι υπόλοιπες ναυαρχίδες στα ιδια χάλια ειναι σε αυτο το θεμα. Μονο midrrage εχουν μπαταριαρα.

 

Mate 9 Pro ειναι ναυαρχιδα και εχει μπαταριαρα.

Ας μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει συσκευή που να σου καλύπτει όλα σου τα θέλω. Όσοι την πήρατε απλά χαρείτε την , Όσοι θα την πάρετε βάλτε στο μυαλό σας ότι θα έχετε μία από τις καλύτερες συσκευές, αλλά όχι την απόλυτη,μιας και τέτοια δεν υπάρχει. Εγώ περιμένω από βδομάδα μέσω Amazon για να δω από κοντά τι μέλι γενέσθαι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει συσκευή που να σου καλύπτει όλα σου τα θέλω. Όσοι την πήρατε απλά χαρείτε την , Όσοι θα την πάρετε βάλτε στο μυαλό σας ότι θα έχετε μία από τις καλύτερες συσκευές, αλλά όχι την απόλυτη,μιας και τέτοια δεν υπάρχει. Εγώ περιμένω από βδομάδα μέσω Amazon για να δω από κοντά τι μέλι γενέσθαι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

19 δηλαδή μεθαύριο γράφει σε εμένα θα φύγει.

Επέλεξα standard shipping διότι και express να βάλω σπάνια το τηρούν.

Επομενως την άλλη Δευτέρα με Τριτη η παραλαβή καλως εχόντων των πραγμάτων.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητα οντως ολα εχουν συν και πλην, οπότε αναλογως τις ανάγκες και τι βαρύτητα δινει κανεις στο καθενα, διαλεγει και συσκευή.

Δεν είναι δηλαδή αυτο που διαβαζω απο πολλούς, λιστα με συν, 1,2...10 συν, 2 μειον..

1 μειον να εχει και 100 συν, αν αυτο το μειον είναι σημαντικό για σενα, αυτόματα γίνεται και λογος μη αγορας..

Πχ εμενα s8, s8+ οχι απλα μου αρεσουν, αλλά τα θεωρώ πανεμορφα, ουτε το γυαλι με χαλαει, ουτε ο ηχος κλπ. Αλλά : Η αυτονομία τους είναι πολυ βασικο και ολα δείχνουν ότι ειναι μετρια. Απο τη στιγμή που κανω πολυ βαρια χρηση. (Τις 5 ώρες τις εχω ψωμοτύρι συνήθως, ασε που κανω πράγματα που οταν βλεπω 5 ωρες νορμάλ χρηση, αυτο σημαίνει 3.5 για τη δικη μου), σημαίνει οτι πρέπει να πάω σε αλλη συσκευή.. Το κακο είναι οτι και οι υπόλοιπες ναυαρχίδες στα ιδια χάλια ειναι σε αυτο το θεμα. Μονο midrrage εχουν μπαταριαρα.

 

Καλά τί κάνετε με τα κινητά σας και έχετε τέτοιους χρόνους? ψήνεται γεμιστά κάθε μέρα? διαβάζω για 3.5-4-5 ώρες sot σε s7e ή s8+ !

συνέχεια 4g και games ? και φωτεινότητα στο 100%?

.....με νόρμαλ χρήση wifi τα sot σε αυτά τα 2 κινητά είναι 6.30-7 ώρες χαλαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλά τί κάνετε με τα κινητά σας και έχετε τέτοιους χρόνους? ψήνεται γεμιστά κάθε μέρα? διαβάζω για 3.5-4-5 ώρες sot σε s7e ή s8+ !

συνέχεια 4g και games ? και φωτεινότητα στο 100%?

.....με νόρμαλ χρήση wifi τα sot σε αυτά τα 2 κινητά είναι 6.30-7 ώρες χαλαρά

Καποιοι ρουταρουμε τα κινητα απο την 1η μερα και εγκαθιστούμε διαφορά xposed + διαφορα xposed plugin και διάφορα mod. Συν την φωτεινότητα ψηλά όπως λες, 4g συνέχεια, μετακινήσεις σσ περιοχές χωρίς καλο σημα.. Πολυ εύκολα θα δεις την αυτονομία να μειώνεται δραματικα καποιες μερες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mate 9 Pro ειναι ναυαρχιδα και εχει μπαταριαρα.

Ας μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι...

Το συγκεκριμένο είναι ισως η μονη εξαιρεση αλλά εχει τα δικα του μειον. Η μπαταρίαρα επίσης είναι σχετικη μιας και εχω διαβασει ολο το threat. Κοντα στο s7 edge είναι για τους περισσότερους. Σίγουρα είναι καλύτερη απο s8, s8+ βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...