Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολύ νωρίς ακόμα, αλλά όσοι έχετε κάνει τουλάχιστον 2 φορτίσεις, πώς βλέπετε τη μπαταρία σε σχέση με την προηγούμενη συσκευή σας;

εγω που ενεργοποιησα και την εξοικονομηση βλεπω πολύ καλα αποτελέσματα ειδικα σε stand by...κοιμηθηκα ξυπνησα και ειχε κατεβει 1% μονο

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία εχθές μου είπαν ότι σήμερα είναι να αποσταλεί.

Σε διαφορετική περίπτωση να επικοινωνήσω εκ νέου μαζί τους.

 

b201ead6e43f932ebefa9a67737c9711.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Αν επιτρέπεται, πόσο θα σου έρθει με τα μεταφορικά; Έχει μεγάλη χρηματική διαφορά να το πάρεις από Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται, πόσο θα σου έρθει με τα μεταφορικά; Έχει μεγάλη χρηματική διαφορά να το πάρεις από Ελλάδα;

 

Όχι δεν έχει διαφορά αν αγοραστεί ως λιανικη πώληση απλά το προτιμώ λόγο της υπέρ άψογης και ευέλικτης after sales support τους.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου :D. Εσυ ποτε θα το παρεις με το καλο ; Ή ποιος αλλος θα το παρει με το καλο ;
Πρώτα ο Θεός κατά της 12 Μάη.. :)
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ο γερμανος κοροιδευει για τα καλα! Απο 29/3 η παραγγελια μ ελεγαν 18 θα παραλαβω προχθες 20 αλλα ακομα αγνοειται...μακρια απο γερμανο
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα το παραλαμβάνω και γω σε Gray

Θα επανέλθω με εντυπώσεις αλλά κ σύγκριση με το iPhone 7 που έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ο γερμανος κοροιδευει για τα καλα! Απο 29/3 η παραγγελια μ ελεγαν 18 θα παραλαβω προχθες 20 αλλα ακομα αγνοειται...μακρια απο γερμανο

 

Παρομοια ιστορια ειχα κι εγω με το πλαισιο... Με λιγη πιεση και μετα απο διαφορα μα μου εν τελει θα παραλαβω αυριο το απογευμα.

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα το παραλαμβάνω και γω σε Gray

Θα επανέλθω με εντυπώσεις αλλά κ σύγκριση με το iPhone 7 που έχω τώρα.

Καλωριζικο και σε σενα φιλε μ εγω εχω το iPhone 7 Plus 32GB Matte Black.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΡΜΑΝΟΣ...Τελικα μετα απο μερες που με κοροιδευουν θυμηθηκαν να με παρουν τηλ. Μετα απο πολλα email που εστειλα κ να μου πουν οτι το συγκεκριμμενο χρωμα δεν το εχει στειλει η samsung και δεν ξερουν ποτε... φυσικα ακυρωσα παραγγελια... μακρια απο γερμανο.. κατα τ αλλα 8 μερες νωριτερα...
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Από το amazon με ενημέρωσαν σήμερα υστερα από τηλεφωνική επικοινωνια με δίκη τους πρωτοβουλια πριν λίγη ωριτσα ότι στις 28 θα είναι διαθέσιμο το προϊόν προς αποστολή διότι τότε θα παραλάβουν από Samsung απόθεμα για εξυπηρέτηση των παραγγελιών.

Άρα υπομονη,τι να κάνουμε :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από το amazon με ενημέρωσαν σήμερα υστερα από τηλεφωνική επικοινωνια με δίκη τους πρωτοβουλια πριν λίγη ωριτσα ότι στις 28 θα είναι διαθέσιμο το προϊόν προς αποστολή διότι τότε θα παραλάβουν από Samsung απόθεμα για εξυπηρέτηση των παραγγελιών.

Άρα υπομονη,τι να κάνουμε :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Τα ίδια και εδώ. Εγώ το ακύρωσα μιας και βολεύτηκα προσωρινά, αλλά ετοιμάζομαι για το Duo από Ντουμπάι μεριά. Στο τέλος του μήνα είπαν στον φίλο μου ότι περιλαμβάνουν οι εκεί sellers.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα μολις το παρελαβα και εγω:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Το κινητο πραγματικα ειναι απεκτω το εβαλα διπλα στο S7 το απλο που εχω και στο s7 edge μου και μου φανηκαν παλιοτερα μπροστα απο το S8. Το 8 το καλο που λεμεν. Ειναι γρηγορο πραγματικα. Μου αρεσει η οθονη του αν και με το ματι απο κοντα τα 5.7 φενονται καπως μικρο μεγευθος σε σχεση με το 5.5 του S7 Edge αλλα ειμαι υπεραΕΥΧΑΡΙτημενος με την επιλογη μου. Το πηρα με συμβολαιο απο τα RED της Cytas με RED3 + 60Ευρω μπροστα.

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που νομίζω δεν έχει αναφερθεί και θα φανεί φέτος μετά την κατάργηση του home και των capacitive buttons, είναι το burn in στη navigation bar.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και πιο πάνω και δε το έπιασε.

Να ξανά ρωτήσω λοιπόν τους κατόχους.

Όταν δε χρησιμοποιείς το fingerprint sensor,

double tap για ξύπνημα της οθόνης έχει??

Ή μόνο απ το πλαϊνό on off button

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και πιο πάνω και δε το έπιασε.

Να ξανά ρωτήσω λοιπόν τους κατόχους.

Όταν δε χρησιμοποιείς το fingerprint sensor,

double tap για ξύπνημα της οθόνης έχει??

Ή μόνο απ το πλαϊνό on off button

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μανο αυτό που ξέρω ότι η συσκευή ξυπνάει με πάτημα του home button εκτός του power button.

Double tap δεν ξέρω αλλά γνωρίζοντας την Sammy το αποκλείω κατηγορηματικά.

 

Κάτι που νομίζω δεν έχει αναφερθεί και θα φανεί φέτος μετά την κατάργηση του home και των capacitive buttons, είναι το burn in στη navigation bar.

 

Αυτο θα φανεί δυστυχώς με το πέρασμα του χρόνου.

Φαντάζομαι η Samsung πρέπει να έχει φροντίσει για αυτό όπως έχει βρει λύση με το AOD.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και πιο πάνω και δε το έπιασε.

Να ξανά ρωτήσω λοιπόν τους κατόχους.

Όταν δε χρησιμοποιείς το fingerprint sensor,

double tap για ξύπνημα της οθόνης έχει??

Ή μόνο απ το πλαϊνό on off button

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο τη στιγμή που εχει πατεντα να πατας το κεντρικό soft button για να ανοιγει σαν, να ηταν κανονικο κουμπί, προφανώς δεν εχει Double tap. Άλλωστε αν ειχε, στα 100 βίντεο που εχω δει, θα το ειχα δει.

Βέβαια για να μη πατας στα τυφλα, καλυτερο είναι να έχεις το OSD ενεργοποιημενο ωστε να βλεπεις το softkey. Εχει επιλογη να εχεις μόνο το softkey του κεντρικού κουμπιού ωστε να μη μειώνεται δραματικα η αυτονομία (κατι που συμβαίνει οταν εχεις full osd).

Τωρα το ποσο μειώνεται η αυτονομία εχοντας ενεργοποιημενο μονο το softkey του κεντρικού κουμπιού ας απαντησουν οι εχοντες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεύτερη φορά έγραψα κατεβατό και το tapatalk δε το έστειλε.

Εν συντομία ήθελα να πω πως μπροστά στην ευκολία χαλάλι λίγη κατανάλωση παραπάνω αν και πιστεύω δε θα έχει μεγάλη (ειδικά χωρίς το AOD on) γιατί δεν είναι 3rd part app.

Ας μας πουν οι κάτοχοι όμως αν το έχουν τεστάρει

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και πιο πάνω και δε το έπιασε.

Να ξανά ρωτήσω λοιπόν τους κατόχους.

Όταν δε χρησιμοποιείς το fingerprint sensor,

double tap για ξύπνημα της οθόνης έχει??

Ή μόνο απ το πλαϊνό on off button

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

έχει κανονικά δεν χρειάζεται να πατήσεις κανένα κουμπί και στο ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα δεν χρειάζεται να πατήσεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

έχει κανονικά δεν χρειάζεται να πατήσεις κανένα κουμπί και στο ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα δεν χρειάζεται να πατήσεις τίποτα...

 

Αυτό στο 0:40 εννοούμε.

 

28ce66dae3e83c6abb6ca743457876eb.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και πιο πάνω και δε το έπιασε.

Να ξανά ρωτήσω λοιπόν τους κατόχους.

Όταν δε χρησιμοποιείς το fingerprint sensor,

double tap για ξύπνημα της οθόνης έχει??

Ή μόνο απ το πλαϊνό on off button

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν το παρέλαβα και εχω ενεργοποιήσει και 3 (δακτυλικά, πρόσωπο, ίριδα)

Πατώντας το κεντρικό ξεκλειδώνει με τα βιομετρικα (πρόσωπο κ ιριδα) Αν ακουμπήσεις τον αισθητήρα πισω ξεκλειδώνει με τα δακτυλικά.

Αν δεν βάλεις τίποτα από τα παραπάνω ξεκλειδώνει είτε από το εικονικό home button ειτε από το κουμπί εκκίνησης.

Σημειωτέον ότι το κεντρικό κουμπί έχει ανάδραση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα και εγώ χθες από public. Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι ότι το παρήγγειλα ηλεκτρονικά στις 17-4, δηλαδή ήρθε μετά από 3 ημέρες!!!! Μάλλον πρέπει να έχουν ανάγκη από μετρητό δεν εξηγείται αλλιώς... Μόλις πρόλαβα να πουλήσω το s7 edge!

Πολύ γενικά να πω πως εκτός από το δακτυλικό αποτύπωμα που είναι σε λάθος μέρος πίσω και μπερδεύομαι συνεχώς (του iPhone 7 που επίσης έχω είναι έτη φωτός πιο αποτελεσματικό και γρήγορο) το κινητό είναι άριστο σε όλα του. Πολύ ευχαριστημένος έως τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...