Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτην εχω στο κινητο της γυναικας μου που χαλασε το power button και λειτουργει αψογα... Καποιες φορες βεβαια θελει να την ξανανοιξεις για να δουλεψει αλλα ισως ειναι θεμα κινητου.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να κάνω ταχεία φόρτιση. Εννοείται έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Τι μπορεί να φταίει; Μήπως έχει χαλάσει ο φορτιστής; Έχει κανείς κάποια άλλη άποψη;

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να κάνω ταχεία φόρτιση. Εννοείται έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Τι μπορεί να φταίει; Μήπως έχει χαλάσει ο φορτιστής; Έχει κανείς κάποια άλλη άποψη;

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια.

 

Η το καλώδιο φόρτισης ή το type C του κινητού... πρέπει να πας service να το δουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω κι εγώ. Απλά επειδή χρειάστηκε να του κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, είπα μήπως πειραχτηκε κάποια ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω κι εγώ. Απλά επειδή χρειάστηκε να του κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, είπα μήπως πειραχτηκε κάποια ρύθμιση.

 

Εχει επιλογή στης ρυθμίσεις της μπαταρίας αν θέλεις την γρήγορη ενσύρματη φόρτιση η όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενημερωσεις αλλες(ασφαλειας)δεν θα παρουμε?Μας ξεχασαν εμας με τα S8?:blink:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα σε Γερμανικό με security patch Αυγούστου. 467.79 ΜB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια βοηθεια οταν πηγαινω στα notifications του κινητου και παταω android system.

Μου εμφανιζει αυτη την εφαρμογη https://i.imgur.com/xxvuzNh.jpg

Το θεμα μου ειναι πως παω στις εφαρμογες να την σβησω και δεν υπαρχει πουθενα, ειναι εφαρμογη συστηματος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια βοηθεια οταν πηγαινω στα notifications του κινητου και παταω android system.

Μου εμφανιζει αυτη την εφαρμογη https://i.imgur.com/xxvuzNh.jpg

Το θεμα μου ειναι πως παω στις εφαρμογες να την σβησω και δεν υπαρχει πουθενα, ειναι εφαρμογη συστηματος?

 

 

λογικα αυτο ειναι :https://www.addictivetips.com/android/dodol-launcher-for-android-review/

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από την αναβάθμιση του Αυγούστου το wifi απέκτησε Πολλά προβλήματα αργεί αφάνταστα να συνδεθεί και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο εχθες μου εβγαλε μηνυμα οτι γεμισε ο χωρος αποθήκευσης. Εφαρμογες φωτο και βιντεο ειναι με το ζορι 18 γιγα και γραφει αλλο 45 γιγα και δεν μπορω να καταλαβω τι είναι. Του εχει τυχει κανενος αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια εκκαθαριση της μνημης cache...

Καλυτερα απο το recovery. Κλεισε τη συσκευη και κρατησε πατημενα power + volume down μεχρι να φυγει το σημα της Samsung.Εκει θα μπεις recovery. Wipe cache... Reboot και εισαι ΟΚ.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε συ δεν μου μπαινει στο recovery με τιποτα! μονο αυτος ειναι ο τροπος καπως αλλων το εκανα και με το bixby κουμπι. τωρα απλα κανει restart synexomena

 

ok το βρηκα!αλλα δεν αλλαξε κατι μου δειχνει στο αλλο 48 giga.

Edited by koloko
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Εχεις δει τι παιζει με καποιον file manager. Τι δεσμευει το χωρο;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το DiskUsage από playstore και θα σου δείξει τι σου πιάνει χώρο και που.

Ακριβώς αυτό χρειάζεσαι!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λογικα αυτο ειναι :https://www.addictivetips.com/android/dodol-launcher-for-android-review/

 

Δεν εχω ιδεα δεν μπορω να το βρω πουθενα, στις εφαρμογες δεν μου εμφανιζει τιποτα μονο εκει περα στην φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και παλι. Τελικα ηταν τα σκουπιδια δεν ειχαν διαγραφει και ηταν 31 γιγα εκεί μέσα. Ειχα ξεχασει οτι δεν διαγράφονται οπως παλια!
Link to comment
Share on other sites

Για ποια σκουπίδια μιλάς; Σε ποιον φάκελο παραμένουν αυτά και πιάνουν τόσο χώρο στη συσκευή; Τι εννοείς λέγοντας ότι "δεν διαγράφονται όπως παλιά";
Link to comment
Share on other sites

Στο S8 και στο S9 η εκκαθάριση που κάνει στην αποθήκευση η Φροντίδα συσκευής, στο μενού

των ρυθμίσεων, είναι πολύ τυπική. Κάνοντας ένα καθαρισμό και πηγαίνοντας μετά στις ιδιότητες κάθε εφαρμογής

και στην αποθήκευση θα δείτε ότι π.χ η cache του instagram (καλά κρατεί) είναι ακόμα εκεί από πολλά μέγα έως γίγα.

Κοινώς δεν την πειράζει/αδειάζει. Το ίδιο ισχύει και για όλες τις άλλες εφαρμογές, Facebook, Messenger, Twitter κ.α

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...