Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το S8 έχει private dns, τι θα κερδίσουμε αν κάνουμε το παραπάνω βήμα;

Από προεπιλογή το έχει στο off φυσικά.

 

 

Επίσης όταν λέτε για πρόβλημα με τα data σε ποια τελευταία ενημέρωση αναφέρεστε παραπάνω; Οκτωβρίου; Γιατί προς το παρόν η δική μου VodafoneGR έχει μείνει ακόμη στον Σεπτέμβρη, λέτε να τη βγάλω καθαρή..;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα στον 1 χρονο που ειχα τη συσκευη το εβγαλε 2-3 φορες χωρις λογο... Στο S10e που εχω τωρα 8 μηνες καθολου.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το γρουσουζεψα. Εμφανιστηκε σημερα και δεν φευγει με τπτ.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το S8 έχει private dns, τι θα κερδίσουμε αν κάνουμε το παραπάνω βήμα;

Από προεπιλογή το έχει στο off φυσικά.

 

 

Επίσης όταν λέτε για πρόβλημα με τα data σε ποια τελευταία ενημέρωση αναφέρεστε παραπάνω; Οκτωβρίου; Γιατί προς το παρόν η δική μου VodafoneGR έχει μείνει ακόμη στον Σεπτέμβρη, λέτε να τη βγάλω καθαρή..;

Ειπαν κατι για προβλημα τα παιδια παραπανω αλλα κανεις δεν ξερει πως μπορει να δημιουργειται.Αλλαξε dns να δεις εαν διορθωνετε η οχι.

Οσο για το off που λες βλεπεις το δεντρο αλλα οχι το δασος το συγκεκριμενο tab οταν το πατας ειναι για να σου δινει επιλογη για αλλαγη Dns και οχι να λες οτι η samsung το εχει off.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το off που λες βλεπεις το δεντρο αλλα οχι το δασος το συγκεκριμενο tab οταν το πατας ειναι για να σου δινει επιλογη για αλλαγη Dns και οχι να λες οτι η samsung το εχει off.

 

Aνέφερα απλώς σε ποια θέση βρίσκεται η προεπιλογή ( ;;; ) όταν ακολουθήσει κάποιος τα βήματα για να καταλήξει στην αλλαγή DNS. Δεν είπα κάτι διαφορετικό, ούτε καν αναφέρθηκα στη Samsung.

Είπα απλώς τι είδα τη στιγμή που μπήκα για πρώτη φορά στο συγκεκριμένο "μενού/ρύθμιση" στη συσκευή μου. Δεν ξέρω καν τι είναι αυτό (γι' αυτό και ρώτησα ), διάβασα το σχόλιό σου κι απλώς έψαξα να βρω πως θα φτάσω ως εκεί. Και για να σου δώσω επίσης μια απάντηση στο αν το S8 διαθέτει αυτή την επιλογή η όχι.

 

Για ποιο δέντρο και δάσος μου μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει το dns με το αργο σερφαρισμα με δεδομενα, οταν με το wifi το σερφαρισμα ειναι γρηγορο? εκει δεν ισχυει το dns? και το 1.1.1.1 ειναι cloudflare. και καλα γρηγορο και τις περισσοτερες διαφημισεις και παλιοsite να πεταγονται αν και εχω adblock , με αυτο τις εχω δει.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα για wifi γινεται αναφορα? Γιατι δεν το αναφερε κανενας οκ .Πασο .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τον Σεπτέβριο αλλαξα μπαταρία στo service της Samsung. Λίγο μετά το κινητό μου ξεκίνησε να κάνει το εξης. Κάθε φορά που η μπαταρία πέφτει περίπου στο 13% το κινητό αμέσως κλείνει σαν να έμεινε από μπαταρία. Όταν πατάω να το ανοίξω πάλι, δεν έχει μπαταρία ούτε για boot. Οπότε το βάζω να φορτίσει και ξεκινάει τη φόρτιση από το 0%. Τους το πήγα ξανά στο service και μου είπαν ότι έλεγξαν την μπαταρία και δεν έχει πρόβλημα. Παρόλα αυτά συνεχίζει τα ίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το φορτίσεις κλειστό χωρίς να το ανοίξεις καθολου; Αν το αφήσεις έτσι αρκετές ώρες γίνεται calibration στην μπαταρία και κανονικά δεν θα έπρεπε να πέφτει από 13 σε 0....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τον Σεπτέβριο αλλαξα μπαταρία στo service της Samsung. Λίγο μετά το κινητό μου ξεκίνησε να κάνει το εξης. Κάθε φορά που η μπαταρία πέφτει περίπου στο 13% το κινητό αμέσως κλείνει σαν να έμεινε από μπαταρία. Όταν πατάω να το ανοίξω πάλι, δεν έχει μπαταρία ούτε για boot. Οπότε το βάζω να φορτίσει και ξεκινάει τη φόρτιση από το 0%. Τους το πήγα ξανά στο service και μου είπαν ότι έλεγξαν την μπαταρία και δεν έχει πρόβλημα. Παρόλα αυτά συνεχίζει τα ίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άστο να σβήσει από μπαταρία, φορτισε το κλειστό μέχρι 100%. Μετά χωρίς να το αποσυνδέσεις, άνοιξε το και άφησε το για κανένα τέταρτο στην πρίζα. Επανέλαβε 2,3 φορές. Και στο δικό μου έπεφτε από το 20% στο 0%. Την έκανα calibration και είναι σαν καινούργια.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τώρα το τηλέφωνο μας φαίνεται σαν καινούργιο. Μόνο την οθόνη του να βάλεις φτάνει.
Link to comment
Share on other sites

Και η κάμερα μια χαρά τοπ είναι για daily driver. Εγώ κ παιδιά που ηθελα να τραβάω είναι τζετ.

Πραγματικός λόγος μετάβασης δεν υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Ο μονός φακός σταθερού διαφράγματος κι όχι μεταβλητού, δεν "μπερδεύει " την επιλογή του λογισμικού, ξυράφι είναι η κάμερά του και στο manual mode οι γνώστες παίρνουν εξαιρετικό αποτέλεσμα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα s8/s8+ είναι τα αντίστοιχα iPhone 6/6s αλλά από την android πλευρά.

Θα τα βλέπουμε για αρκετό καιρό ακόμα γύρο μας, χωρίς να δείχνουν ξεπερασμένα!

Link to comment
Share on other sites

To S8 βγηκε το 2017 ενω τα 6s το 2015 και το 6 το 2014. Δεν ειναι το ιδιο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To S8 βγηκε το 2017 ενω τα 6s το 2015 και το 6 το 2014. Δεν ειναι το ιδιο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:lol:

Εννοώ πως είναι το ίδιο σε θέμα δημοτικότητας και διάρκειας ζωής φίλε μου. Όπως βλέπεις παντού 6/6s ακόμα και σήμερα να κάνουν την δουλειά τους χωρίς να μοιάζουν απαρχαιωμένα, έτσι και με τα s8!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απλα να προσθεσω εδω οτι η 10αρα που εδωσε η Samsung στα S10 φερνει απειροελαχιστες αλλαγες (σχεδον μηδενικες) οποτε δεν χανει τιποτα το S8 που δεν θα την παρει.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Και το 2020 με αυτό θα παραμείνω (s8 plus) άσε που η εγγύησή του λήγει αρχές Ιουνίου 2021!!!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παρατήρησε κανείς καμιά διαφορά στην μπαταρία με την τελευταία ενημέρωση? Έχω την εντύπωση πως η κατανάλωση έχει αλλάξει πολύ προς το χειρότερο.
Link to comment
Share on other sites

Σε s8 plus με patches Οκτωβρίου θα έλεγα ακόμη καλύτερα! Τώρα για το απλό s8 δεν έχω άποψη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια διαβαζω το ιδιο πραγμα μετα σπο καθε ενημερωση και προσωπικα δεν το εχω δει ποτε. 4 σερι χρονια με συσκευες Samsung. Δεν ειδα ποτε μειωση στην αυτονομια μετα απο ενημερωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια διαβαζω το ιδιο πραγμα μετα σπο καθε ενημερωση και προσωπικα δεν το εχω δει ποτε. 4 σερι χρονια με συσκευες Samsung. Δεν ειδα ποτε μειωση στην αυτονομια μετα απο ενημερωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρομοίως. Και στη δική μου περίπτωση, χωρίς ούτε ένα wipe ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...