Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρομοίως. Και στη δική μου περίπτωση, χωρίς ούτε ένα wipe ποτέ.

 

 

μα πως γινεται να αυξηθει η να μειωθει μετα απο ενημερωση ασφαλειας?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

9 στις 10 το drain το προκαλει το google services...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μα πως γινεται να αυξηθει η να μειωθει μετα απο ενημερωση ασφαλειας?

 

Έλα ντε. Ειναι απομεινάρι λογικά από τις εποχές που οι λάσπες ήταν στεγνες και η κάθε ενημέρωση ήταν δίκοπο μαχαίρι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Ειναι απομεινάρι λογικά από τις εποχές που οι λάσπες ήταν στεγνες και η κάθε ενημέρωση ήταν δίκοπο μαχαίρι :lol:

 

 

απλα μετα απο καθε update καλο ειναι ενα clear cache partition μεσα απο recovery

τωρα απο αλλες εποχες, καποιοι ακομα προτεινουν μετα απο τοσα χρονια σε καινουριο κινητο να το αδειαζεις και να το αφηνεις 10 ωρες στη πρωτη φορτιση :wacko:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την καλοσύνη να πεις πώς γίνεται αυτό; Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που σκέφτομαι τις τελευταίες ημέρες θα γίνει κ αυτό; Ή μπορώ να το κάνω κ να κρατήσω τα δεδομένα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την καλοσύνη να πεις πώς γίνεται αυτό; Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που σκέφτομαι τις τελευταίες ημέρες θα γίνει κ αυτό; Ή μπορώ να το κάνω κ να κρατήσω τα δεδομένα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

οχι επαναφορα , μονο αυτο που λεει wipe cache partition. δεν θα χαθει τιποτα ετσι.

https://cdn.gadgetguideonline.com/s7/wp-content/uploads/sites/4/2016/07/wipe_cache_partition_on_galaxy_s7_s7_edge_1_recovery_mode.jpg

οπως στη φωτο.για να μπεις σε recovery οδηγιες εδω :https://android.gadgethacks.com/how-to/boot-your-galaxy-s8-s8-into-recovery-mode-download-mode-0177223/

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Γράφω αυτό το σχόλιο μου ύστερα από την δυσάρεστη εμπειρία μου με την επικοινωνία της Samsung καθώς έπρεπε να δημιουργηθεί ολόκληρο θέμα και τελικά άκρη να μην βρεθεί. Πριν ξεκινήσω θα ήθελα να ενημερώσω ότι στην εμπειρία μου συμμετείχαν το επίσημο service της αντιπροσωπείας και ο προϊστάμενος της Samsung έπειτα από επικοινωνία μου στα κεντρικά της Samsung. Εδώ θα ήθελα να αναφέρω ότι οι υπάλληλοι υποδοχής στο service ήταν άψογοι και μου συμπεριφέρθηκαν μια χαρά. Ας ξεκινήσουμε λοιπόν θα αναφέρω τα πράγματα συνοπτικά όποιος θέλει να με ρωτήσει κάτι παραπάνω ας το κάνει με inbox θα χαρώ να τον ενημερώσω.

Στις 3/10 μπήκα για επισκευή γιατί η οθόνη παρουσίασε το φαινόμενο Burn-in.Έγινε η αντικατάσταση οθόνης.

Στις 12/11 επισκέφτηκα το service γιατί μετά την αλλαγή της οθόνης η συσκευή καθώς έβαζες το φορτιστή στιγμιαία έβγαζε πάνω πράσινες και ροζ γραμμές σαν να παίρνει απότομα ρεύμα. (με σβηστή την οθόνη). Είχα μαζί μου τον φορτιστή τον έλεγξαν μου είπαν ο αντάπτορας είναι οκ και ίσως φταίει το καλώδιο. Αγόρασα καινούριο καλώδιο απο αυτούς και αποχώρησα.

Στις 22/11 ξαναεπισκέφτηκα το service και επειδή το πρόβλημα δεν είχε επιλυθεί έγινε πάλι αλλαγή οθόνης (να ενημερώσω ότι τις γραμμές τις είχαν δει πάραυτα η συσκευή χαρακτηρίζεται πλήρως λειτουργική επειδή περνάει τον έλεγχο). Παρέλαβα την συσκευή μου και αποχώρησα.

Στις 28/11 ξαναεπισκέφτηκα το service ξαναείδαν τις γραμμές και μου ανέφεραν ότι είναι θέμα λογισμικού της vodafone συγκεκριμένα χωρίς να μπορούν να μου δώσουν κάποιο χαρτί που να το επιβεβαιώνει. Έτσι αποχώρησα και αμέσως κάλεσα το κέντρο εξυπηρέτησης της Samsung όπου μίλησα με μια υπάλληλο και είπε θα με ενημερώσει αφού ελέγξει την κατάσταση της εξήγησα κιόλας ότι δεν καλώ για να γίνει κάποια αντικατάσταση δεν είμαι διατεθειμένος να αλλάξω συσκευή έχω ήδη 3 led Θήκες και 3 σιλικόνης γνήσιες.

Στις 29/11 με πήραν απο τα κεντρικά και μου είπαν να μου κάνουν δώρο ένα Bluetooth ή ένα Powerbank. Πραγματικά γέλασα κα αυτό που ζήτησα ήταν να φτιαχτεί η συσκευή μου.

Στις 4/12 με κάλεσε ο προϊστάμενος της Samsung Και μου είπε να πάω την συσκευή μαζί με το φορτιστή και θα επικοινωνήσει ο ίδιος μαζί μου.

Στις 5/12 ώρα 10κ30 πήγα την συσκευή όπου παρέμεινε στο service εώς τις 9/12 όπου επικοινώνησε ο προϊστάμενος μαζί μου και μου είπε ότι ήθελε απλά ο κονέκτορας καθάρισμα και δεν το ξαναπαρουσίασε στον τεχνικό. Ωραία παρέλαβα την συσκευή μου και με το που γύρισα σπίτι με την πρώτη επαφή του φορτιστή με το κινητό ξανά εμφανίστηκαν οι πράσινες γραμμούλες.

Εδώ θα ήθελα να ενημερώσω ότι ποτέ δεν ζήτησα αντικατάσταση συσκευής.

Στις 10/12 με κάλεσε ο Κύριος Προϊστάμενος και επειδή του είχα αναφέρει να μην ξαναπάω ο ίδιος στο service το θυμόταν και μου είπε να το στείλω για να προωθήσει ο ίδιος το αίτημα αντικατάστασης συσκευής. Του είπα θα το πάω ο ίδιος για να μην χρονοτριβούμε το πήγα και έτσι μέσα στη μέρα με κάλεσε γιατί η συσκευή δεν μπορεί να αντικατασταθεί γιατί ο τεχνικός αναφέρει ότι είναι πλήρως λειτουργική παρόλο που του εμφανίζει το πρόβλημα με τις γραμμές και ο ίδιος έλεγξε και άλλες συσκευές s8 και δεν το εμφάνισε σε καμία άλλη.

Οπότε αν ποτέ επικοινωνήσετε με τον προιστάμενο αυτόν άκρη δεν θα βρείτε γιατί ίσως δεν μπορεί να επικοινωνήσει με το σέρβις. Έχω και στην κατοχή μου φωτογραφίες απο τις γραμμούλες απλά το αναφέρω. Επίσης θα ήθελα να ενημερώσω όλους αυτούς τους υποψήφιους αγοραστές κινητών ότι πλέον η samsung δεν δίνει εγγύηση 2 χρόνια για το ανταλλακτικό και ισχύει μόνο η εγγύηση που διαθέτετε από την αγορά συσκευής δηλαδή αυτά τα 2 χρόνια.

Έπειτα ξαναέγινε αλλαγή οθόνης κονέκτορα και μπαταρίας και την δεύτερη φορα που πήγα να το φορτίσω το ξαναπαρουσίασε. Σήμερα 16/12 πήγα στο service και η απάντηση απο μεριά τους ήταν ότι φταίω εγώ και ότι βάζω στραβά το φορτιστή και το παρουσιάζει οπότε λογικά σε όσους έχετε το s8. Πραγματικά έχω στην κατοχή μου το τηλέφωνο απο 30/04/2018 δεν παρουσίασε ποτέ αυτό το πρόβλημα έχω στην κατοχή μου LG G5 Και LG G3 και δεν γνωρίζω πως να βάλω έναν φορτιστή; και επίσης το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά την πρώτη αλλαγή οθόνης.

Μια μέρα στο service θα σας επιβεβαιώσει για το πόσες συσκευές είναι προβληματικές. Μέρες γιορτών που έρχονται απλά ήθελα να τα αναφέρω για να τα γνωρίζει ο κόσμος. Δεν ζητάω κάτι με αυτό το σχόλιο δε θέλω να ασχοληθώ περεταίρω κουράστηκα να ασχολούμαι θα ξεφορτωθώ την συσκευή και δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει η συσκευή όντας 2 ετών για αγορά σήμερα. Υπάρχει σε προσφορά στη Cosmote 299 ευρώ.

Γενικά διαβάζω θετικά σχόλια για την συσκευή αλλά ο μόνος ενδοιασμός είναι ψυχολογικός περισσότερο λόγω της παλαιότητας.

 

Αυτή τη στιγμή έχω P9 lite και σε γενικές γραμμές με καλύπτει, οπότε δεν χαρακτηρίζομαι απαιτητικός χρήστης. Αλλά οπωσδήποτε θα ήθελα μια πιο γρήγορη συσκευή και με καλύτερη κάμερα, που είναι και ο κύριος λόγος για να αλλάξω συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτην τιμη μπορεις να χτυπησεις Xiaomi Mi 9/ Mi 9 Pro....Ανωτερα απο το S8, με amoled οθονες και ενημερωσεις android για 2 χρονια. Το S8 εκλεισε τον κυκλο του στις ενημερωσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Θα την λαβω υποψιν μου αν και τριγυριζει στο μυαλο μου να ξαναγυρισω σε samsung μετα απο χρονια και το S3 απο οπου ειχα μεινει ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει η συσκευή όντας 2 ετών για αγορά σήμερα. Υπάρχει σε προσφορά στη Cosmote 299 ευρώ.

Γενικά διαβάζω θετικά σχόλια για την συσκευή αλλά ο μόνος ενδοιασμός είναι ψυχολογικός περισσότερο λόγω της παλαιότητας.

 

Αυτή τη στιγμή έχω P9 lite και σε γενικές γραμμές με καλύπτει, οπότε δεν χαρακτηρίζομαι απαιτητικός χρήστης. Αλλά οπωσδήποτε θα ήθελα μια πιο γρήγορη συσκευή και με καλύτερη κάμερα, που είναι και ο κύριος λόγος για να αλλάξω συσκευή

 

δες το Α70

https://www.skroutz.gr/s/18424073/Samsung-Galaxy-A70-Dual-128GB.html

Link to comment
Share on other sites

Πολυ γρηγορη αυσκευη δεν ειναι αλλα καμερα για τα λεφτα του ειναι καλη.

Γενικα ειναι αξιολογη συσκευη και ποιοτικη.Μπαταρια ειναι χαλια.Εχει ομως οθοναρα!Επισης εχει καλη μεταπωληση.

Στα 300€ θα ελεγα οχι,αλλα αν βρεις καποιον να το παρεις με τιμολογιο στα 230,τοτε αξιζει.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια ειναι θεμα σχετικο... Εγω οταν το ειχα ημουν ευχαριστημενος. 6 με 6 μιση ωρες οθονης μου εδινε με την χρηαη που εκανα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντέχει Ακόμα το θηριακι μας!!!

Στα περισσότερα Καλύτερο....μην πω σε όλα

 

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9891&idPhone2=8161

Link to comment
Share on other sites

Αντέχει Ακόμα το θηριακι μας!!!

Στα περισσότερα Καλύτερο....μην πω σε όλα

 

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9891&idPhone2=8161

Που ακριβως το βρηκες καλυτερο το S8;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε....Antutu wise: Mi 9 Pro =2.5 x S8....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το s8 έκλεισε τον κύκλο του και οι περισσότεροι δεν είναι καν στην εγγύηση πλέον ή τελειώνει σύντομα. Κάντε μια δοκιμή την Pixel Experience (custom rom) που βγήκε πριν κάνα μήνα και θα δείτε άλλη συσκευή.

 

Φυσικά δεν υπάρχει απροβλημάτιστη custom (ουτε στοκ βέβαια), αλλά θα πάθετε πλάκα με την λειτουργία της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Το s8 έκλεισε τον κύκλο του και οι περισσότεροι δεν είναι καν στην εγγύηση πλέον ή τελειώνει σύντομα. Κάντε μια δοκιμή την Pixel Experience (custom rom) που βγήκε πριν κάνα μήνα και θα δείτε άλλη συσκευή.

 

Φυσικά δεν υπάρχει απροβλημάτιστη custom (ουτε στοκ βέβαια), αλλά θα πάθετε πλάκα με την λειτουργία της συσκευής.

 

Δλδ πες μια αστάθεια της rom όσο την έχεις δουλέψει? Και αν μπορεις να δεις για το WiFi calling.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πες μια αστάθεια της rom όσο την έχεις δουλέψει? Και αν μπορεις να δεις για το WiFi calling.

 

Δεν μπορώ να δοκιμάσω το wifi calling γιατί δεν το υποστηρίζει ο πάροχος του φίλου (το s8+ το έχει πάρει φίλος μου εδώ και καιρό) και σίγουρα δεν δουλεύει το volte. Δεν γίνεται, όχι ότι είναι bug.

Επίσης το flash δεν δουλεύει στην stock camera, αλλά δουλεύει άψογα στο port της google camera για τη συσκευή.

Ολοκληρωμένη άποψη δεν μπορώ να έχω γιατί δεν δούλεψα την συσκευή για καιρό (και έχω άλλες ανάγκες ούτως ή άλλως), αλλά σαν αίσθηση, σβελτάδα και εμπειρία χρήσης, πραγματικά έπαθα πλάκα με την συσκευή.

Ειδικά αν αναλογιστούμε ότι είναι οι πρώτες εκδόσεις, πραγματικά πιστεύω θα δώσει ζωή σε πολλά s8/s8+ αυτή η ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...