Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι έχεις κατεβάσει νομίζω στα σίγουρα. Μπορείς να βάλεις private DNS το adguard.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω ένα θέμα με το κινητό μου.

Έχει τρεις ημέρες τώρα, που μου πετάει συνέχεια διαφημίσεις, σε ολόκληρη την οθόνη ξαφνικά...

Πάω να ανοίξω το κινητό, διαφήμιση, διαβάζω κάτι στο ίντερνετ, τσουπ πάλι διαφήμιση..

Εφαρμογές εδώ και ένα μήνα, δεν έβαλα καμία..

Τι πρέπει να κάνω, για να γλιτώσω τις εργοστασιακες ρυθμίσεις??????

 

Μπες στο galaxy store και κατέβασε το Nice Catch της Samsung.

Αυτή η εφαρμογή καταγράφει οτιδήποτε μπορεί να πεταχτεί σαν ειδοποίηση στην status bar, δονήσεις, διαφημίσεις κλπ.

Οπότε την επόμενη φορά που θα πεταχτεί η διαφήμιση, μπαίνεις στο nice catch και βλέπεις ποια εφαρμογή έκανε το trigger.

 

Υγ. Πέρα από το παραπάνω που καλό είναι να υπάρχει εγκατεστημένο, αν ενεργοποίησες κάποιο flag στον chrome (πχ για dark mode ή να πάει η μπάρα κάτω στην οθόνη), μάλλον αυτό φταίει. Γιατί πριν κάποιους μήνες είχε συμβεί και σε εμένα όταν είχα ενεργοποιήσει το flag για να κατέβει η μπάρα του chrome κάτω.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ, για τις απαντήσεις σας.

Ευτυχώς τώρα έφυγε, είναι μία χαρά.

Στις ρυθμίσεις μου ήρθε μήνυμα ότι το

Ofline maps navigation, τρέχει στο παρασκήνιο, και μου τρώει την μπαταρία..

Το έκλεισα, επίσης πήγα στις εφαρμογές, και διέγραψα όλες που θυμόμουν ότι δεν τις είχα κατεβάσει εγώ.

Και τελικά δεν ξέρω πως, όλα γίνανε ένταξη

Τώρα το έχω δύο ώρες, το δουλεύω συνέχεια, και δουλεύει καμπάνα......

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ασφαλείας Φεβρουαρίου μόλις πριν λίγο σε firmware της Vodafone. Γύρω στα 337mb αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ασφαλείας Φεβρουαρίου μόλις πριν λίγο σε firmware της Vodafone. Γύρω στα 337mb αν θυμάμαι καλά.

 

Και s8 plus με cosmote rom....

Link to comment
Share on other sites

Μην με παρεξηγησετε,το λέω χάριν της συζήτησης για ενημέρωση. Την πήρα από 18 Φεβρουαρίου την ενημέρωση Φεβρουαρίου, έχω λογισμικό XEU EUR TIM. Μου το είχαν περάσει απο την σμαρτεκ ενώ είναι ελληνικό το κινητό μου, αλλά είχα φλασαρει από πάνω το ελληνικό είμαι σίγουρος. Τεσπά δεν ξέρω γιατί το δείχνει έτσι.

Anyway, έχει βάλει κανείς καμιά Ρομ δεκάρα; Αξίζει τον μπελά; Έχω να το κάνω χρόνια κ δεν θυμάμαι τίποτα στην ουσία.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει Android-10 για S8 βγαινουν ολο και περισσοτερες σιγα-σιγα ---->>> https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/samsung-galaxy-s8--s8-cross-device-development/rom-havoc-os-t4041973
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας.

Έχω στο κινητό δύο εφαρμογές για το ραδιόφωνο.

Vradio. Greek radio..

Και στις δύο όταν βάζω σταθμό, να ακούσω τραγούδια, κάνουν συνέχεια διακοπές......

Στο ταμπλετ που έχω δίπλα μου, ακούω κανονικά χωρίς καμιά διακοπή...

Γιατί έχω αυτό το πρόβλημα????

Το v radio, το έκανα απεγκατασταση, και το εγκατέστησα πάλι, αλλά τα ίδια...

Όταν το εγκατέστησα, μου έγραψε μήνυμα, να κάνω βελτιστοποίηση όλα, και να ακυρωθεί η εν λόγω εφαρμογή...

Τα ίδια και χειρότερα...

Συνέχεια διακοπές....

Κάθε βοήθεια δεκτή..

Ευχαριστώ...

Edited by EGANI
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κάνα private dns στο κινητό και πινγκάρει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κάνα private dns στο κινητό και πινγκάρει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

φίλε Μόλις κοίταξα μου λέει προσωπικό DNS ανενεργό …

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φίλε Μόλις το κοίταξα, μου λέει προσωπικό DNS ανενεργό …

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φίλε Μόλις το κοίταξα, μου λέει προσωπικό DNS ανενεργό …

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχεις βάλει κάνα private dns στο κινητό και πινγκάρει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φίλε Μόλις κοίταξα μου λέει προσωπικό DNS ανενεργό …

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θυμάται κανείς παρακαλώ, πώς αλλάζει το τι κανείς με πατημένο το home button;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς παρακαλώ, πώς αλλάζει το τι κανείς με πατημένο το home button;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εφαρμογές-> πάνω δεξιά 3 τελείες προεπιλεγμένες εφαρμογές->εφαρμ. βοήθειας συσκευής

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία απορία και εγώ:

Χρησιμοποιώ ετικέτες στις επαφές μου Google.

 

Όταν ανοίγω το app "επαφές", μπορώ να προσαρμόσω τις επαφές που θα εμφανίζονται φιλτράροντας ουσιαστικά αυτές που δε θέλω.

 

Όμως, πηγαίνοντας στο app "τηλέφωνο" και μετά στην καρτέλα "επαφές" βλέπω οτί εκεί εμφανίζονται όλες οι επαφές.

Για να τις προσαρμόσω εκεί, πρέπει να επιλέξω "ομάδες" και μετά τις ετικέτες που θέλω. Όμως αυτό πρέπει να γίνεται κάθε φορά που ανοίγω το app "τηλέφωνο" κάτι που το κάνει μη πρακτικό.

Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό μόνιμο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ό λόγος που ρωτούσα είναι γιατί το google που είχα στο home button, τώρα μου βγάζει κατευθείαν ακρόαση και όχι το γνωστό home screen.

Γι αυτό που Ρωτάς εμένα μου βγάζει τις αλλαγές. Μήπως χρησιμοποιείς τις επαφές τις Google και όχι της σαμμυ;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ό λόγος που ρωτούσα είναι γιατί το google που είχα στο home button, τώρα μου βγάζει κατευθείαν ακρόαση και όχι το γνωστό home screen.

Γι αυτό που Ρωτάς εμένα μου βγάζει τις αλλαγές. Μήπως χρησιμοποιείς τις επαφές τις Google και όχι της σαμμυ;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι εφαρμογές "τηλέφωνο" και "επαφές" είναι οι επίσημες της samsung.

Οι επαφές μου είναι αποθηκευμένες στο cloud της google (google contacts)

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι στην εφαρμογή "επαφές" βλέπω σωστά τις φιλτραρισμένες επαφές, ενώ στην εφαρμογή "τηλέφωνο" και καρτέλα "επαφές" τις βλέπω όλες

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε θα την πάρει την αντροιντ 10 το εξαιρετικό τηλεφωνακι;

 

Εννοείται πως όχι. Εδώ δεν θα πάρει android 10 το note 8, ενώ έγινε διαθέσιμο πριν κλείσει 2ετια η συσκευή.

Άλλα 2 ή 3 security patch θα πάρει αυτό τον χρόνο το s8 και τέλος η υποστήριξη του γενικότερα.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως όχι. Εδώ δεν θα πάρει android 10 το note 8, ενώ έγινε διαθέσιμο πριν κλείσει 2ετια η συσκευή.

Άλλα 2 ή 3 security patch θα πάρει αυτό τον χρόνο το s8 και τέλος η υποστήριξη του γενικότερα.

 

 

βασικα θα συνεχισει να παιρνει ενημεωσεις ασφαλειας καθε μηνα γι αυτο το χρονο και μετα καθε τριμηνο , οπως κανει με το s7. θα μπορουσε παντως να ακολουθησει την τακτικη της xiaomi και απλα να δωσει το καινουριο one ui που εδωσε στα s9 s10 πανω στο αντροιντ 9 ομως . και ετσι θα ηταν ολοι περιπου ικανοποιημενοι. δηλαδη θα πουλουσε καινουρια κινητα σε οσους ηθελαν καινουρια εκδοση αντροιντ αλλα θα δεν θα γκρινιαζαν και οσοι εμεναν με τα s8 note 8.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

τι δικό μου πάντως κάθε 2 μήνες βγάζει αναβάθμιση,.

 

 

εγω πολωνικο εχω, καθε μηνα μεχρι τωρα , https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s8/firmware/SM-G950F/XEO/

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

βασικα θα συνεχισει να παιρνει ενημεωσεις ασφαλειας καθε μηνα γι αυτο το χρονο και μετα καθε τριμηνο , οπως κανει με το s7. θα μπορουσε παντως να ακολουθησει την τακτικη της xiaomi και απλα να δωσει το καινουριο one ui που εδωσε στα s9 s10 πανω στο αντροιντ 9 ομως . και ετσι θα ηταν ολοι περιπου ικανοποιημενοι. δηλαδη θα πουλουσε καινουρια κινητα σε οσους ηθελαν καινουρια εκδοση αντροιντ αλλα θα δεν θα γκρινιαζαν και οσοι εμεναν με τα s8 note 8.

 

Ο τελευταίος χρόνος για μηνιάτικα patch ήταν πέρυσι. Αυτό είναι το τελευταίο έτος που θα δίνουν security update κάθε 2,3 ή 4 μήνες.

 

Τώρα για την πολιτική της, δεν θέλω να επεκταθώ. Είναι αυτή που είναι και δεν πρόκειται να αλλάξει σύντομα, οπότε δεν θα τους δώσω ξανά χρήματα. Απλό :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φιλαρακια.

Όντως είναι γελοία η πολιτική όλων στο android. Δεν δέχομαι με τπτ ότι δεν μπορεί.

Σαν να λέμε ότι το S20 ultra τώρα βγήκε με 10αρα και δεν θα μπορεί να σηκώσει το 13. Που οι διαφορές είναι γελοίες.

Υπερτουμπανα με 12αρα ραμ και δεν σηκώνουν και καλά την νέα έκδοση.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φιλαρακια.

Όντως είναι γελοία η πολιτική όλων στο android. Δεν δέχομαι με τπτ ότι δεν μπορεί.

Σαν να λέμε ότι το S20 ultra τώρα βγήκε με 10αρα και δεν θα μπορεί να σηκώσει το 13. Που οι διαφορές είναι γελοίες.

Υπερτουμπανα με 12αρα ραμ και δεν σηκώνουν και καλά την νέα έκδοση.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

εννοειται οτι σηκωνει ανετα τα παντα το s8. απλα καταλαβαινοντας και τη θεση μιας εταιριας οτι πρεπει να πουλησει , ας μην δωσει αντροιντ 10 , οποιος θελει αγοραζει νεα συσκευη, αλλα ταυτοχρονα δωσε και one ui 2.1 στα s8 για οσους τα κρατησουν. ετσι βγαινουν ολοι κερδισμενοι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...