Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο S8 μου αλλά και στο S9 της αδερφής μου και στο A6 φίλου χτες συνολικά

παρατήρησα ότι και απ' αυτούς έχει εξαφανιστεί από τα κουμπιά της notification bar

η προβολή τηλεφώνου καθώς και από τη κοινοποίηση οπου είχε το "αποστολή σε".

Το μόνο σημείο που υπάρχει ως ρύθμιση μονο είναι στις ρυθμίσεις > συνδέσεις οπου

υπάρχει σα διακόπτης. Μετά μάλιστα από reset που έκανα λόγω της πρόσφατης ενημέρωσης,

αρχικά εμφανίστηκε για να εξαφανιστεί πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα.

Έχω στο κινητό, το πληκτρολόγιο SwiftKey..

Όταν στέλνω σε φίλο μήνυμα το κάνω μετάφραση κανονικά από Ελληνικά σε αγγλικά!!!!

Όταν μου στέλνει αυτός πως θα κάνω μετάφραση από αγγλικά, σε ελληνικά????

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αντιγράφεις το περιεχόμενο των μηνυμάτων που λαμβάνεις σε κάποια εφαρμογή μετάφρασης, όπως το Google translate. Εναλλακτικά να δεις μήπως μπορείς να δουλέψεις με εφαρμογή που κάνει ακριβώς αυτό. Από το όνομα και μόνο, ίσως αυτό εδώ σου κάνει : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mindsparktechnologies.translatesms

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αντιγράφεις το περιεχόμενο των μηνυμάτων που λαμβάνεις σε κάποια εφαρμογή μετάφρασης, όπως το Google translate. Εναλλακτικά να δεις μήπως μπορείς να δουλέψεις με εφαρμογή που κάνει ακριβώς αυτό. Από το όνομα και μόνο, ίσως αυτό εδώ σου κάνει : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mindsparktechnologies.translatesms

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Καλησπερα με το wipe cache χανω τιποτα επαφες φωτο εφαρμογες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αντιγράφεις το περιεχόμενο των μηνυμάτων που λαμβάνεις σε κάποια εφαρμογή μετάφρασης, όπως το Google translate. Εναλλακτικά να δεις μήπως μπορείς να δουλέψεις με εφαρμογή που κάνει ακριβώς αυτό. Από το όνομα και μόνο, ίσως αυτό εδώ σου κάνει : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mindsparktechnologies.translatesms

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Σε ευχαριστώ φιλέ ..το θέμα είναι ότι το Google translate δεν μου κάνει επικόλληση της αντιγραφής του μηνύματος …την δε εφαρμογή που μου έδωσες κάνει την δουλειά της ,αλλά για δέκα μηνύματα την ημέρα μόνο….

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά δεν μπορείς να κάνεις μόνος σου αντιγραφή επικόλληση σε οτιδήποτε θέλεις, άσχετα με την συμπεριφορά ενός προγράμματος;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φιλέ ..το θέμα είναι ότι το Google translate δεν μου κάνει επικόλληση της αντιγραφής του μηνύματος …την δε εφαρμογή που μου έδωσες κάνει την δουλειά της ,αλλά για δέκα μηνύματα την ημέρα μόνο….

 

Το μετάφραση Google ( Google translate) δουλεύει μία χαρά.

Δοκίμασε να κάνεις μια διαγραφή δεδομένων στην εφαρμογή μήπως στρώσει.

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, μετάφραση, αποθήκευση, εκκαθάριση μνήμης cache , εκκαθάριση δεδομένων

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

στα εισερχόμενα sms Μπορείς να μαρκάρεις το κείμενο που θέλεις να μεταφράσεις.

πατάς τις τρεις τελείες και επιλέγεις μετάφραση.

το ίδιο ισχύει και για το gmail.

ΟΧΙ μετάφραση οθόνης, σκέτο μετάφραση.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μήπως γνωρίζει να μου πει κάποιος γιατί οι επαφές που καταχωρώ στο google ενώ καταχωρούνται στην εφαρμογή επαφές της google στο κινητό, δεν καταχωρούνται στην εφαρμογή τηλέφωνο της συσκευής;
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

γνωρίζει κάποιος να μου πει τα βήματα, επιλογής φακέλου του συγχρονισμού στο one drive?

δηλαδή ότι φωτογραφία η βίντεο κάνω λήψη, να αποθηκεύεται στον φάκελο που θα έχω επιλέξει και ονομάσει εγώ.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια.Ξαφνικα χτες δεν ακουω τον ηχο απο το ηχειο καθολου,αλλα ακουγεται απο το ακουστικό που ακουμε τον συνομιλητή.Εχω πειραξει καποια ρύθμιση η παιζει κατι αλλο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και πως να μην είναι? ... Αφού αποτέλεσε το ξεκίνημα ουσιαστικά των σημερινών οθονών με σούπερ χαρακτηριστικά Quad HD+ Super AMOLED

2Κ (2960x1440) infinity display (s8 plus).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενη συσκευη. Αν δεν μου εσπαγε η οθονη πιστευω θα το κρατουσα 2 χρονια τουλαχιστον και δεν θα πηγαινα στο S10e αλλα στο S20 +...
Link to comment
Share on other sites

εγώ βρήκα σε καλή τιμή και προχώρησα σε παραγγελία στο s20fe.

το οποίο είναι σχεδόν σε όλα αναβάθμιση σε σχέση με το s8 που έχω τώρα και το μόνο που με προβληματίζει λίγο ειναι η οθόνη.

η οθόνη του s8 είναι κορυφαία και υπολείπεται, μόνο σε σχέση με την dynamic amoled.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε προβληματίζει; Το S8 έχει μεγαλύτερη ανάλυση, αλλά από το εργοστάσιο έρχεται ρυθμισμένο να δουλεύει σε full hd (χαμηλότερη δηλαδή και όμοια με του s20fe) για να μην καίει μπαταρία. Εσύ το έχεις ρυθμισμένο να δουλεύει στην μέγιστη; Εκτός από αυτό, που και στην μέγιστη να το έχεις δεν είναι ορατή η διαφορά αν δεν παίζεις ίσως κανένα βίντεο που είναι και σε υψηλή ανάλυση, δεν νομίζω να σου φανεί χειρότερη σε καμία περίπτωση.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μονο στο S20+ μπορω να δω τη διαφορα αναλυσης απο QWHD+ σε FHD+ και αυτο λιγο στα γραμματα... Μειωσα κατα ενα κλικ το ζουμ στις ρυθμισεις οθονης και πλεον δεν διακρινω καμια διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να αγορασω την συσκευη για την γυναικα μου η οποια δεν ενδιαφερεται για πολλα πολλα αλλα λογω παιδιων θελει μια καλη καμερα. Βρηκα το s8 και σκεφτηκα να της το παρω, αλλα δεν ξερω τι θα χασει αυριο μεθαυριο. Δεν μιλαω για ενημερωσεις του τυπου αν θα παει απο το android 12 στο 13, αλλα αν θα μπορει να χρησιμοποιει εφαρμογες οπως facebook, instagram κτλ. Απλως εχει "κολλημα" με τα samsung και το βρηκα σε καλη τιμη και σκεφτομαι να της το παρω αλλα δεν θελω σε εναν χρονο πχ να μην ανταποκρινεται καθολου.Στα ιδια λεφτα βρηκα και το Α30s αλλα σκεφτηκα σαν ναυαρχιδα για την εποχη του να της παρω το s8 απλα κολλαω στο θεμα του πως θα ανταποκρινονται οι εφαρμογες που χρησιμοποιει. Πχ τωρα εχει ενα Α5 του 2016 και καποιες φορες παει να μπει πχ στο facebook και την πεταει εξω στην αρχικη οθονη του κινητου. Τετοιου ειδους θεματα δεν θελω να εχει αμα της παρω το s8 γιατι εχουν περασει και καποια χρονια απο την κυκλοφορια του.

 

Ευχαριστω.

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και τωρα το S8 ειναι καλυτερο απο το 80% των midrage συσκευων.... Σε μια τιμη γυρω στα 200 ευρω αξιζει πιστευω.

 

Δεν υπαρχει συγκριση με A5 του 2016. Το συγκρινεις χαλαρα με τα δυνατα midrange του 2019. Οχι του 2016

 

 

Επισης συμφωνα με το σκορ του στο Antutu ειναι ακομα καλυτερο απο το 79% των συσκευων γενικα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να πας σε s9 ακόμα καλύτερα. Θα έχεις android 10 και υποστήριξη με patches για έναν ακόμη χρόνο. Η υποστήριξη του s8 ουσιαστικά τελειώνει μέχρι το ερχόμενο καλοκαίρι ενώ με το s9 θα κερδίσεις άλλον ένα χρόνο ουσιαστικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να πας σε s9 ακόμα καλύτερα. Θα έχεις android 10 και υποστήριξη με patches για έναν ακόμη χρόνο. Η υποστήριξη του s8 ουσιαστικά τελειώνει μέχρι το ερχόμενο καλοκαίρι ενώ με το s9 θα κερδίσεις άλλον ένα χρόνο ουσιαστικά.

 

Δεν μπορώ να πάω λόγω οικονομικών γι'αυτό μιλησα απευθείας για το s8. Απλά επειδή προορίζεται για την γυναίκα μου η οποία δεν έχει τρελές απαιτήσεις μόνο fb, Instagram, Viber και τηλέφωνο. Απλά λέγαμε σαν κάμερα που σίγουρα θα είναι ανώτερη από αυτό που έχει να κάναμε την κίνηση και να το αγοράσουμε. Απλά δεν ξέρω εφόσον σταματήσουν οι αναβαθμίσεις εάν οι συσκευή θα είναι 100% λειτουργικη όσον αφορά για αυτά που την ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα μέχρι πριν μερικούς μήνες τo s8 plus.Το υπέρ ευχαριστήθηκα. Δεν παύει όμως να είναι ένα τηλέφωνο του'17 και μπαίνει σε μερικές μέρες το 2021. Όπως και να,'χει θέλει σκέψη...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...