Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε εχει θεμα.

Μου ειχε γινει στο S10e στον 7ο μηνα της εγγυησης.

Το εστειλα Smartec και μου το επεστρεψαν με αλλαγμενη οθονη, καπακι μπαταριας και μπαταρια με κοστος 0.

Ενας απο τους κυριους λογους που αγοραζω Samsung ειναι οτι εχει μακραν το καλυτερο service.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η ρομ hades?

Βugs: δε δουλευει η ιριδα, το smart stay και το hi bixby.

Εχει μερικα lagακια εδω και κει αλλα γενικοτερα ειναι αρκετα smooth.

Η μπαταρια με μερικες ρυθμισεις μεσω hKtqeaks βγαζει 5 ωρες τη μερα.

Το multitasking ειναι κακο, δηλαδη το πολυ 3 εφαρμογες ανοιχτες να κραταει αλλα αυτο ειναι γενικοτερο θεμα εχω διαβασει και στο official Q για s9 ετσι ειναι, πολυ aggressive.

Οποτε ναι, για μενα αξιζει και δε περιμενα να βγει τοσο καλο αφου ακομα και οι περισσοτερες custom roms απο Pie χωλαινουν.

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε HadesQ με RZkernel και kitana tweak, το lag εξαφανιστηκε,

η ram κραταει 7 εφαρμογες ανοιχτες ανετα και

η μπαταρια αριστη και εχω και φθορα στα 2500mAh.

Τωρα μπορω να πω οτι το τηλεφωνακι μας τα σπαει!

20210207-211042.jpg

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε HadesQ με RZkernel και kitana tweak, το lag εξαφανιστηκε,

η ram κραταει 7 εφαρμογες ανοιχτες ανετα και

η μπαταρια αριστη και εχω και φθορα στα 2500mAh.

Τωρα μπορω να πω οτι το τηλεφωνακι μας τα σπαει!

20210207-211042.jpg

 

Καλησπέρα

Μπορείς να δώσεις λινκ για τον κερνελ? Γιατί βρίσκω μόνο για android 9

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο το Telegram group τους.

Δε βρισκω link για invitation τωρα.

Τον ανεβαζω εγω...

https://mega.nz/file/OYwCwJaA#rp93_tLA6kbFORarPuBWsNnERj7FxNERby9AUgiZInc

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο το Telegram group τους.

Δε βρισκω link για invitation τωρα.

Τον ανεβαζω εγω...

https://mega.nz/file/OYwCwJaA#rp93_tLA6kbFORarPuBWsNnERj7FxNERby9AUgiZInc

 

Καλημέρα φίλε μου! Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα, μου εκανε μια ρωγμη στην οθονη, δουλευει κανονικα και φαινεται μονο οταν το κοιταξω υπο γωνια απο πανω.

Σωζεται αν του βαλω απο πανω τζαμακι η πρεπει να αλλαχτει η οθονη;

Υπαρχει περιπτωση να σταματησει να λειτουργει καποια στιγμη η οθονη με αυτην την ρωγμη;

 

0rQkhWZ.jpg

Edited by ganian
Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν θα εχεις προβλημα σε λειτουργικοτητα.

Αν φαινεται μονο υπο συγκεκριμενη γωνια λογω φωτος ισως θα μπορουσε να το καλυψει καλα τζαμακι. Το Whitestone Dome Glass πιθανον.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, ναι για το whitestone σκεφτομουν, μονο για προστασια να μην περασει καποια υγρασια ισως.

 

edit:

δεν μπορω να βρω πουθενα διαθεσιμο το whitestone, απο το ψαξιμο που εκανα βρηκα καποια εναλλακτικα που χρησιμοποιουν την ιδια μεθοδο, Τ-ΜΑΧ glass καποιος τυπος.

https://www.mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s8/t-max-full-tempered-glass-galaxy-s8-detail.html

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις;

Edited by ganian
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, ναι για το whitestone σκεφτομουν, μονο για προστασια να μην περασει καποια υγρασια ισως.

 

edit:

δεν μπορω να βρω πουθενα διαθεσιμο το whitestone, απο το ψαξιμο που εκανα βρηκα καποια εναλλακτικα που χρησιμοποιουν την ιδια μεθοδο, Τ-ΜΑΧ glass καποιος τυπος.

https://www.mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s8/t-max-full-tempered-glass-galaxy-s8-detail.html

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις;

Προχώρα άφοβα...είχα το καλύτερο με διαφορά ποιοτικά δοκιμασμένο γυαλί για προστασία οθόνης Whitestone Dome Glass με 50€ και μετά από 1,5 χρόνο ράγισε για άγνωστο λόγο. Όσο κι αν έψαξα δεν το βρήκα πουθενά κι έβαλα το τζαμάκι T-MAX με 17,90€ που έχει αντιγράψει την πατέντα του Whitestone Dome έχοντας την ίδια κόλλα αλλά πιο οικονομικό. Κανένα πρόβλημα σε touch, χρώματα, δακτυλικό, εφαρμογή. Απλά θέλει προσοχή στην τοποθέτησή του...είναι κι αυτό με λάμπα UV.

https://www.skroutz.gr/s/18885347/T-MAX-UV-Full-Face-Tempered-Glass-Galaxy-S8.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα ειναι και το T-Max. Στο S20+ κορυφαιο ειναι το X-One παντως.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα ειναι και το T-Max. Στο S20+ κορυφαιο ειναι το X-One παντως.

Στο S8 ήταν το πρώτο γυαλί που είχα δοκιμάσει της X-ONE αγορασμένο με 26,90€ από εδώ αλλά κράτησε κάνα 3μηνο αφού πήρε σκόνη από κάτω...

https://www.e-shop.gr/x-one-tempered-glass-lcd-protector-9h-for-samsung-sm-950-galaxy-s8-3d-full-glue-full-face-black-p-TEL.046185

Link to comment
Share on other sites

Τ-Max εννοεις λογικα... Προσεξε στην τοποθετηση να χρησιμοποιησεις αρκετα τη λαμπα.και οχι για λιγα δευτερα που λεει. Κανα 3λεπτο να στεγνωσει καλα η κολλα.
Link to comment
Share on other sites

Τ-Max εννοεις λογικα... Προσεξε στην τοποθετηση να χρησιμοποιησεις αρκετα τη λαμπα.και οχι για λιγα δευτερα που λεει. Κανα 3λεπτο να στεγνωσει καλα η κολλα.

 

Ναι εχεις δικιο το διορθωσα μετα οταν το πηρα χαμπαρι οτι ειχα γραψει Χ-ΜΑΧ.;)

Κολλαει καλυτερα σε περισσοτερο χρονο εκθεσης ε;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ξαφνικά απενεργοποιηθηκαν οι συνομιλίες και στέλνει σαν sms τα μηνύματα. μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει? Εγώ δε πείραξα τίποτα απολύτως και ίντερνετ έχω κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο το διορθωσα μετα οταν το πηρα χαμπαρι οτι ειχα γραψει Χ-ΜΑΧ.;)

Κολλαει καλυτερα σε περισσοτερο χρονο εκθεσης ε;

Ετσι πιστευω. 2 φορες μου εβαλαν WhiteStone Dome glass σε μαγαζι και ειχα θεμα με την κολλα μετα απο λιγες μερες. Πιστευω οτι το εκαναν βιαστικα.

Στο S20 + ειμαι με το ιδιο τζαμακι 5 μηνες τωρς χωρις κανενα ψεγαδι. Στην τοποθετηση ημουν μπροστα και ο τεχνικος (σε αλλο μαγαζι αυτη τη φορα) το εβαλε σε ειδικο φουρνακι και το κρατησε μεσα αρκετη ωρα.

Ενω ειναι σχετικα ευκολη η τοποθετηση τους εγω το οποτε προσπαθησα να βαλω τζαμακι μου πηρε σκονη πριν προλαβω να το τοποθετησω.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Στο S8 η αγαπημενη μου ηταν η Thin Fit της Spigen. Εννοειται παντα σε θηκη. Γυαλινα κινητα και πτωσεις δεν ειναι καλο ρισκο να παιρνεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα, ρωταω για να μαθω μηπως η θηκη σπρωχνει το τζαμι να ξεκολλησει.

Και εγω spigen του φοραω, την liquid air armor.

Edited by ganian
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα και αυτη, πολυ καλη...

Την εχω κ στο S20 + και θελει προσοχη με τα τζαμακια αλλα εχει ελαχιστα bezel και εκει ειναι το θεμα. Στο S8 θα ναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Hρθε σημερα το T-MAX και το τοποθετησα ηδη.

Ολα μια χαρα, αφησα και το φως αρκετα, εχει χρονοδιακοπτη που σβηνει μονο του σε καποια δευτερολεπτα, το ξαναναψα 3-4 φορες σε καθε πλευρα, η μονη μου ενσταση ειναι πως δεν μοιαζει με τζαμι αλλα με πλαστικο, για του λογου το αληθες δοκιμασα να το λυγισω ελαφρα και στρεβλωνε κατι που δεν θα συνεβαινε αν ηταν τζαμι ασφαλως.

Τουλαχιστον μου καλυψε την ρωγμη και καποια αλλα σημαδακια και εγινε και παλι σαν καινουργιο.

Σας ευχαριστω για την βοηθεια και τις πολυτιμες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Στο S20+ που το ειχα για ενα διαστημα δεν μου εμοιαζε για πλαστικο. Ισως το βελτιωσαν απον το S8. Προφανως εκει ειναι η διαφορα στην τιμη με το Whitestone Dome.
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις με καποια θηκη;

Προσωπικά φοράω την μαύρη θήκη Spigen Thin Fit που προστατεύει επαρκώς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...