Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι υπολοιπο εγγυησης εχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι υπολοιπο εγγυησης εχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν εχει. πριν λιγους μηνες εκλεισε η 2ετια. δεν είναι ουτε πειραγμενο με ρουτ και τετοια, εχω ολα τα συμπραγκαλα εκτος απο τα ακουστικα γτ τα χρησιμοποιω. απο την αρχη ειχε θήκη, μεμβρανη βινυλιο διάφανο μπρος/πίσω και έχει και tempered glass η πίσω κάμερα. γενικά είμαι πάρα πολύ ψείρας με τις συσκευές μου :P

A, είναι το ασημί, αν έχει κάποια σημασία

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

200-220 πιστευω ειναι λογικη τιμη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να δώσω το s8 αλλά δεν ξέρω τι τιμή να το δώσω. Είναι άψογο χωρίς εκδορές, πόσο μπορώ να το δώσω;

 

290 πάει τώρα το S8 plus με 4-5 μήνες εγγύηση... αρα για να σου έρθει αγοραστεις (που αυτό σε νοιάζει, όχι να βάλεις αγγελία για να υπάρχει) τότε κάπου 220-230€ όπως λέει και ο φίλος παραπάνω.. χωρις εγγύηση καθόλου παίρνει μεγάλο ρίσκο ο αλλος... γιατί με το παραμικρό πρόβλημα θέλει μίνιμουμ ένα 50€ για να φτιαχτεί!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω το bluetooth πεφτει κατα πολυ το σημα του wi fi εχει βρει κανεις καποια λυση για αυτο; Με κλειστο το bluetooth πιανω κανονικα 45 οταν ανοιγω το bluetooth πιανω 10mbps.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ενταξη ειναι το firmware δεν εχει καμια διαφορα με καποιον που το εκανε over the air? γιατι εγω ειχα κατεβασει το γερμανικο κ του εβαλα το ελληνικο csc.yYx6E2Sr_o.jpg

 

Μια χαρα εισαι. Οταν ερθει OTA θα το παρεις κανονικα.

 

Εχω τα ιδια csc απο χειροκινητη Pie με ασφαλεια Μαρτιου και ΟΤΑ δεν ερχετε...

Τωρα κατεβαζω EUR μπας και φτιαξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα ιδια csc απο χειροκινητη Pie με ασφαλεια Μαρτιου και ΟΤΑ δεν ερχετε...

Τωρα κατεβαζω EUR μπας και φτιαξει.

Εβαλα eur δυο εκδοσεις πιο παλια για να δοκιμασω και το ota λειτουργει μια χαρα πλεον, εσυ πως ειχες θεμα εγω ειχα βαλει την γερμανικη αλλα ειχα βαλει τα home csc και περιμενα να λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα eur δυο εκδοσεις πιο παλια για να δοκιμασω και το ota λειτουργει μια χαρα πλεον, εσυ πως ειχες θεμα εγω ειχα βαλει την γερμανικη αλλα ειχα βαλει τα home csc και περιμενα να λειτουργει κανονικα.

 

Την εβαλα και γω και σημερα μου ηρθε η OTA κανονικα.

Το περιεργο ειναι οτι τα CSC ειναι ακριβος ιδια με πριν αλλα το Firmware πλεον ειναι το EUR...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.Παιδια αντιμετωπιζω ενα χαζοπροβλημα με το ζεσταμα..Φοραει την Samsung Clear View Cover το S8 μου και ζεστενεται οταν βεβαια το δουλευω..ειναι φυσιολογικο αυτο?Το κανει και το δικο σας?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εχει η γυναικα μου ενα S8 στην τελευταια ενημερωση και θελει να το ρουταρει.

Δεν μπορω να βρω τον τροπο με τιποτα.Μου λεει να παω στις επιλογες προγραμματιστη και να ενεργοποιησω το usb debbuging και το OEM unlock,αλλα το 2ο δεν υπαρχει στο μενου.

Υπαρχει καποιος πιο καινουριος τροπος;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εχει η γυναικα μου ενα S8 στην τελευταια ενημερωση και θελει να το ρουταρει.

Δεν μπορω να βρω τον τροπο με τιποτα.Μου λεει να παω στις επιλογες προγραμματιστη και να ενεργοποιησω το usb debbuging και το OEM unlock,αλλα το 2ο δεν υπαρχει στο μενου.

Υπαρχει καποιος πιο καινουριος τροπος;

 

 

σε εμενα υπαρχει κανονικα,ξεκλειδωμα ΟΕΜ γραφει, εκτο απο πανω ειναι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου λειτουργεί το notifications στο Nova Launcher παρά το γεγονός πως έχω επιλέξει numeric dots.

 

8EPYYRy

 

Εσείς πως έχετε notifications στο Nova?

Edited by obaino
Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου λειτουργεί το notifications στο Nova Launcher παρά το γεγονός πως έχω επιλέξει numeric dots.

 

8EPYYRy

 

Εσείς πως έχετε notifications στο Nova?

Έχεις δώσει άδεια για πρόσβαση στις ειδοποιήσεις στον nova? Αν έχεις επιλέξει να σου δείχνει αριθμό θα πρέπει να βάλεις και το tesla unread

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μεταχειρισμένο S8 από γνωστό μου -μεγάλο- άνθρωπο, συσκευή η οποία βρίσκονταν στην κατοχή του για περίπου 1 χρόνο και ήταν αρκετά "αχρησιμοποίητη". Ούτε ενημερώσεις, ούτε πολλές εφαρμογές, σχεδόν stock όπως την πήρε καινούργια.

 

Όπως ήταν λογικό όταν έπεσε στα χέρια μου έγιναν όλα τα απαραίτητα reset και ακολούθησαν όλες οι επίσημες ενημερώσεις της Samsung μετά.

 

Όλα άψογα μια βδομάδα τώρα που το δουλεύω με μόνο ένα παράπονο. Πολύ χαμηλό ηχείο στο ακουστικό. Αν βρίσκομαι έξω δυσκολεύομαι πολύ να ακούσω τον συνομιλητή μου ενώ αναγκάζομαι να βάζω την ανοιχτή ακρόαση (ακούγεται πολύ δυνατά έτσι ) ή ακουστικά.

 

Είχα διαβάσει κάπου ότι αυτό συνέβη με το που ήρθε η Pie στη συσκευή.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο η να το πάω να το δουν όσο βρίσκεται ακόμα μέσα στην εγγύηση; Δύσκολο το τελευταίο βέβαια αν κατοικείς επαρχία και χρειάζεται το τηλέφωνο καθημερινά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μηπως θελει καθαρισμα το ακουστικο...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σώσαμε κατά έναν τεράστιο βαθμό θα έλεγα! Το κόλπο με το blu-tack έκανε το θαύμα του τελικά, απορώ πως δεν το σκέφτηκα πριν εκφράσω την απορία μου εδώ.

 

Από την πρώτη επαφή του blu-tack με τη σίτα του ακουστικού βγήκαν τα όσα από μέσα..

 

Πλέον ο ήχος πεντακάθαρος και με την ένταση που έπρεπε να έχει από την αρχή!

 

Κοίτα να δεις που δεν φαινόταν τίποτα αρχικά με γυμνό το μάτι.. Προτείνω να το κάνουμε ενίοτε στις συσκευές μας.. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο s8+ μετά από λίγους μήνες είχα το ίδιο πρόβλημα και δοκίμασα τα πάντα.

Το ακουστικό εντωμεταξύ γυάλιζε.

Σαν τελευταία λύση της πλάκας πριν το πάω για σέρβις, το πέρασα με μια οδοντόβουρτσα (πάλι δεν είδα να βγήκε τίποτα) αλλά καμπάνα το ακουστικό.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ενημέρωση patches ασφαλείας ποιά είναι παιδιά;
Στα γερμανικά Μαΐου. Από μέρα σε μέρα έρχεται και η Ιουνίου.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αν κάποιος χρησιμοποιεί τον ασφαλή φάκελο της Samsung ως εφαρμογή, μπορεί να μου πει πως δεν θα φαίνεται το εικονίδιο στην οθόνη AOD, όταν έχει μέσα αρχεία και είναι κλειδωμένος; Ότι και να έχω δοκιμάσει μου τον εμφανίζει ως ένα μικρό εικονίδιο στην οθόνη Always on display. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποια εφαρμογή κάνετε nfc payments?

Ήθελα να βάλω το google pay αλλά στο κινητό στο play store δεν το εμφανίζει κάν και στο pc μου βγάζει

This app is incompatible with all of your devices.

 

Στο εν τω μεταξύ στα nfc and payments > Tap and Pay εμφανίζει το Google Pay ως default mobile payment service

 

QUYYOHT

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη τράπεζα... πχ για την alpha my alpha wallet.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη τράπεζα... πχ για την alpha my alpha wallet.

 

Δηλαδή δεν χρησιμοποιεί κανείς το Google Pay??? Αν δεν συνεργάζεται με την συσκευή μας είναι μεγάλο μείον...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή δεν χρησιμοποιεί κανείς το Google Pay??? Αν δεν συνεργάζεται με την συσκευή μας είναι μεγάλο μείον...

 

Παιδιά ψάχνοντας βρήκα αυτό το άρθρο...

Συνεπώς είμαστε ακόμη εν αναμονή στην Ελλάδα!

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...