Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει κανονικά η εναλλαγή με nova και μπορείς να το κάνεις και σχετικά γρήγορα. Θεωρώ πως με τα κουμπιά ήταν πιο γρήγορο γιατί το double tap είναι πιο γρήγορο απ το double swipe up, αλλά ok.

WTF, μόνο σε μένα δε δουλεύει;

Και πληρωμένο το έχω και εκκαθάριση δεδομένων έκανα και εγκατάσταση από την αρχή και τίποτα.

Δε μπορώ να καταλάβω

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα καταπληκτικό feature του καταπληκτικού αυτού update. Αυτό το menu αφαιρέθηκε και για να έχεις πρόσβαση πρέπει να βάλεις τη μπούρδα το good lock + την έξτρα μπούρδα το multistar (άκου όνομα τώρα). Και φυσικά δεν έχει σημασία που τυπικά δεν παρέχεται όλο αυτό το πράμα παρα μόνο σε 5 χώρες. Να ζείτε εκεί κύριοι αλλιώς αν είστε τριτοκοσμικοί να μάθετε να έχετε λιγότερα features σε κάθε update.

 

Τουλαχιστον παρεχεται ακομα η δυνατοτητα, εστω και με το Goodlock

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον παρεχεται ακομα η δυνατοτητα, εστω και με το Goodlock

 

Ναι μεν, αλλά. Σ εμένα και σ' εσένα που μπορεί να ξέρουμε 2 πράματα παραπάνω και μπορούμε να βάλουμε πλαγίως το good lock, ok, αλλά 1ον γιατί να πρέπει να το κάνουμε και 2ον η πλειοψηφία των ανθρώπων που έχουν το τηλέφωνο δεν έχουν ιδέα πως και τι, αυτοί γιατί να χάσουν τη λειτουργικότητα που είχαν;

 

Τέτοιες κινήσεις τις θεωρώ άκρως αντικαταναλωτικές.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βλεπω βλτιωση στην μπαταρια το αντιθετο θα ελεγα..

 

και εγω το ίδιο.. δες τι σου τρωει μπαταρια. εμενα μου ετρωγε το google photos 20+% επίσης με το που αλλαξα και σε nova μια χαρα παει οπως πριν, ουτε καλυτερα ουτε χειροτερα

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα και εμένα η μπαταρία που δε λύθηκε ποτέ.. Στις 2:15 SOT το τηλέφωνο είχε 5%.. Τηλ. σε samsung service και μου είπαν ότι η μπαταρία έχει εγγύηση 1 χρόνο. Πήρα τελικά το s8+ και όλα μια χαρά..
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνει hard reset εσείς με τα προβλήματα?

 

Εγω εκανα,γιατι δεν μου ενημερωνε το galaxy apps(galaxy store τωρα) και ολα καλα so far..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να βάλουμε καποιες συγκεκριμένες εφαρμογές κάτω από το κλείσιμο όλων των καρτελων.
Link to comment
Share on other sites

To s8 μου είναι κατασκευασμένο για την Πολωνία (csc: XEO). Το Νοέμβριοτου 2018 έκανα factory reset με την sim τοποθετημένη για να αλλάξω το csc σε EUR (Greece) και από τότε δεν λαμβάνω upadates και φυσικά δεν έχω πάρει ούτε το Android 9. Έχει κανέις άλλος εμπιερία από το θέμα αυτό; Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Να περασεις την τελευταια εκδοση μεσω odin. Οποιας χωρας θελεις... Βαζεις το αρχειο csc αντι home csc. Θα γινει factory reset και θα αλλαξει το csc σου και θα εχεις κανονικα updates.

 

Στο sammobile εχει αναλυτικες οδηγιες πως να το κανεις. Ειναι πολυ ευκολο.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Η εγγύηση θα ισχύει ή χάνεται;
Δεν χανεται. Το odin το δινει η ιδια η Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. και από εμένα έχω καταλάβει ότι και σε μένα η κατανάλωση της μπαταρίας τελειώνει πιο γρήγορα. έχουμε κάποια λύση για αυτό ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Κάντε wipe cache recovery δώστε του και μερικές μέρες με δυο τρεις φορτίσεις να στρώσει κι αν δεν...τότε hard reset η μόνη λύση.

Εγώ πάντως στο note 8 έχω πάθει πλάκα μετά το τελευταίο update Μαρτίου, η μπαταρία του είναι βράχος!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο S8 με pie ειχα +1 ωρα οθονης... Χωρις factory reset. Μονο με wipe cache....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στην παρέα που παω ρε παιδες για να ξεκλείδωμα δωνει αμεσως με ίριδα χωρίς slide? δεν το βρίσκω μετά την pie

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στην παρέα που παω ρε παιδες για να ξεκλείδωμα δωνει αμεσως με ίριδα χωρίς slide? δεν το βρίσκω μετά την pie

 

Settings > Biometrics & Security > Irises > Stay on Lock screen

Link to comment
Share on other sites

Settings > Biometrics & Security > Irises > Stay on Lock screen
ευχαριστώ φιλε να σαι καλά!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

To s8 μου είναι κατασκευασμένο για την Πολωνία (csc: XEO). Το Νοέμβριοτου 2018 έκανα factory reset με την sim τοποθετημένη για να αλλάξω το csc σε EUR (Greece) και από τότε δεν λαμβάνω upadates και φυσικά δεν έχω πάρει ούτε το Android 9. Έχει κανέις άλλος εμπιερία από το θέμα αυτό; Τι μπορώ να κάνω;

 

Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ. S8 από Γερμανία με γερμανικό firmware Νοεμβρίου, το αγόρασα το Νοέμβριο και το ρύθμισα με τη SIM μέσα και δεν έχω πάρει ποτέ κανένα αυτόματο update. Δε βλέπω και διθυραμβικά σχόλια γενικά οπότε λέω να το αφήσω όπως είναι, δεν έχω και πολλή όρεξη να σεταρω κινητό πάλι από την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνει hard reset εσείς με τα προβλήματα?

 

Ναι χωρις διαφορα στην μπαταρια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχεται θεμα με την μπαταρια, ποσο παλια ειναι η συσκευη; Εγω οταν το εδωσα το ειχα 1 χρονο και με τις ρυθμισεις που του ειχα κανει ειχα μινιμουμ 5 ωρες οθονης απο 100 σε 20%... Σπανια βεβαια θα αφιερωσω 5 ωρες στο κινητο την ημερα οποτε συνηθως φορτιζα μεχρι 85% και το βραδυ ειχα κοντα 30.... Περασα 3 βδομαδες με pie και πραγματικα ηταν αλλη συσκευη προς το καλυτερο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχεται θεμα με την μπαταρια, ποσο παλια ειναι η συσκευη; Εγω οταν το εδωσα το ειχα 1 χρονο και με τις ρυθμισεις που του ειχα κανει ειχα μινιμουμ 5 ωρες οθονης απο 100 σε 20%... Σπανια βεβαια θα αφιερωσω 5 ωρες στο κινητο την ημερα οποτε συνηθως φορτιζα μεχρι 85% και το βραδυ ειχα κοντα 30.... Περασα 3 βδομαδες με pie και πραγματικα ηταν αλλη συσκευη προς το καλυτερο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε SOT με διαφορετικές εφαρμογές κτλ.. Εγώ προσωπικά το είχα ένα χρόνο και δυο μήνες και SOT πάνω από 2:15 άντε 2:30 δεν είδα ποτέ. Θα μου πεις ανάλογα τη χρήση.. Το θέμα μου είναι ότι σε άλλες συσκευές με την ίδια χρήση έχω τεράστιες διαφορές.. Στο Sony xz2 με λίγο μεγαλύτερη μπαταρία που έχει αλλά και μεγαλύτερη οθόνη έχω 6h SOT.. Στο S8+ φτάνω ξεπερνάω τις 4 άνετα. Με την ίδια χρήση ακριβώς με το S8. Οπότε κάτι έπαιζε στο s8 το δικό μου. Είπαμε το plus μοντέλο έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία, δεν θεωρώ όμως ότι μπορεί να δώσει διπλάσια αυτονομία για τις έξτρα 500mah που έχει.. και με σημαντικά μεγαλύτερη οθόνη. Κάτι παίζει με τις μπαταρίες και τα φτύνουν εύκολα λογικά οπότε όποιος ταλαιπωρείται τόσο πολύ ας πάει να κάνει αλλαγή..

 

Ξέχασα να αναφέρω: σε εκείνο το αρχειάκι που έδειχνε χωρητικότητα μπαταρίας μου έδειχνε 2780mah και μετά το pie έδειχνε 98% health.

Edited by kekropas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...