Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις nova/σήματα ειδοποιησεων και έχει τρεις επιλογές. Αν επιλέξεις την τριτη θα πρέπει να εγκαταστήσεις και το tesla unread

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα το είδα. Ήταν σκιασμένο γιατί πρέπει να το αγοράσω πρώτα. Όχι και 4,5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Όντας ο καλύτερος launcher στην ιστορία του android, αξίζει τα διπλά θα έλεγα.

Ωστόσο μπορείς να τον βάλεις στη wishlist αν δεν μπορείς να δώσεις τα 4 ευρώ και να περιμένεις μια προσφορά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα για Nova. Τον πληρωσα το 2013 για 4 ευρω αν θυμαμαι και απο τοτε ειναι σε καθε μου συσκευη.... Αξιζει με το παραπανω...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Evie launcher, καλός μου φαίνεται. Με προβλημάτισε και το γεγονός ότι στα reviews που διάβασα από χρήστες για τον tesla unread, φαινόταν να υπάρχει πρόβλημα με τα badges των εικονιδίων των εφαρμογών (αυτό που με ενδιαφέρει δηλαδή), τα οποία φαίνεται να λειτουργούν όπως θέλουν. Η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει ιδιαίτερα χαμηλή βαθμολογία, αλλά πάλι μπορεί να παίζει ρόλο και η συσκευή. Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα. Ήταν σκιασμένο γιατί πρέπει να το αγοράσω πρώτα. Όχι και 4,5 ευρώ.
Microsoft launcher δοκίμασε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Την pie θα την πάρουμε μέχρι το καλοκαίρι άραγε;;; Η πλάκα είναι ότι πριν από το galaxy s8 είχα το Xiaomi mi 8 που πήρε Android 9 πριν 3,5 μήνες! Βλέπω να ξαναγυρναω εκεί! Σιγά μην κάτσω στη καθυστερημένη την Samsung που της έχουμε σκάσει ένα σωρό λεφτά κ μας έχει γραμμένους κανονικά!
Link to comment
Share on other sites

Την pie θα την πάρουμε μέχρι το καλοκαίρι άραγε;;; Η πλάκα είναι ότι πριν από το galaxy s8 είχα το Xiaomi mi 8 που πήρε Android 9 πριν 3,5 μήνες! Βλέπω να ξαναγυρναω εκεί! Σιγά μην κάτσω στη καθυστερημένη την Samsung που της έχουμε σκάσει ένα σωρό λεφτά κ μας έχει γραμμένους κανονικά!

 

Το ίδιο και με το Honor 10 που είχα κι εγώ. Όμως φίλε δεν ξαναφήνω τη Samsung. Όσο κι αν φαίνεται παράξενο και τα 3 HUAWEI που πέρασαν από τα χέρια μου μέχρι πρόσφατα, είχαν πρόβλημα σήματος σε εσωτερικό χώρο ( μέσα στο σπίτι μου). Νόμιζα ότι ήταν θέμα εταιρείας κινητής τηλεφωνίας αλλά τελικά διαπίστωσα ότι με κανένα Samsung (J5, A6, S8) δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Οπότε δεν την ξαναπατάω.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Evie launcher, καλός μου φαίνεται. Με προβλημάτισε και το γεγονός ότι στα reviews που διάβασα από χρήστες για τον tesla unread, φαινόταν να υπάρχει πρόβλημα με τα badges των εικονιδίων των εφαρμογών (αυτό που με ενδιαφέρει δηλαδή), τα οποία φαίνεται να λειτουργούν όπως θέλουν. Η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει ιδιαίτερα χαμηλή βαθμολογία, αλλά πάλι μπορεί να παίζει ρόλο και η συσκευή.
Εσύ θες να σου δείχνει και νούμερο στα εικονίδια για τις ειδοποιήσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, ακριβώς. Πολύ καλός ο Nova launcher αλλά μάλλον εκεί είναι το αδύνατο σημείο. Στο google play κάποιοι χρήστες αναφέρουν ότι πρέπει να ενσωματώσει τον tesla unread, προκειμένου να παίρνει κι αυτός τακτικά ενημερώσεις. Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, ακριβώς. Πολύ καλός ο Nova launcher αλλά μάλλον εκεί είναι το αδύνατο σημείο. Στο google play κάποιοι χρήστες αναφέρουν ότι πρέπει να ενσωματώσει τον tesla unread, προκειμένου να παίρνει κι αυτός τακτικά ενημερώσεις.

 

Τρια χρόνια Nova Prime κανένα θέμα με ολες τις λειτουργίες του. Κάνει τα πάντα!

Και για να σχολιάσω τα σχόλια πιο πάνω περι xiaomi... οταν δίνουν αναβάθμιση οι Κινέζοι δεν αλλάζει τίποτα... οταν δίνει η samsung δίνει την εμφάνιση του νεότερου μοντέλου. Και έτσι δεν έχεις ανάγκη να αλλάξεις κινητό.

Link to comment
Share on other sites

H Xiaomi δίνει την νέα εμφάνιση σε κινητά 4ετιας και βάλε....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τρια χρόνια Nova Prime κανένα θέμα με ολες τις λειτουργίες του. Κάνει τα πάντα!

 

Τον έχεις με TESLA UNREAD προκειμένου να βλέπεις τα μη αναγνωσμένα; Επειδή εκεί αναφέρουν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής: Για πρώτη φορά έκανα το S8 μου mobile hotspot προκειμένου να συνδεθώ στο internet μέσω άλλης συσκευής samsung. Το περίεργο είναι ότι το όνομα του κινητού που αναγνωρίζει η άλλη συσκευή ως hotspot είναι Huawei P smart. Πήγα στις πληροφορίες τηλεφώνου και ως όνομα αναφέρεται κανονικά το Galaxy S8.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά με το update έβγαλα την navibar και είδα ότι έχουν μείνει σαν burn in τα κουμπιά όταν είμαι σε λευκό φόντο φαίνεται βασικά σε μαύρο όχι τόσο αυτό το καλύπτει η εγγύηση ?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά με το update έβγαλα την navibar και είδα ότι έχουν μείνει σαν burn in τα κουμπιά όταν είμαι σε λευκό φόντο φαίνεται βασικά σε μαύρο όχι τόσο αυτό το καλύπτει η εγγύηση ?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Πας στη smartec (Κάνε backup πρώτα) και σου αλλάζουν οθόνη, σασί, κουμπιά, μπαταρία και νέα αδιαβροχοποιηση.

Στην ουσία νέο κινητό πλην του πίσω γυαλιού.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον έχεις με TESLA UNREAD προκειμένου να βλέπεις τα μη αναγνωσμένα; Επειδή εκεί αναφέρουν το πρόβλημα.

 

Φυσικά... ολα κομπλέ... να τονίσω οτι δεν θα συνιστούσα να πειράξει κάνεις τις ρυθμίσεις του Tesla unread. Απλά το κατεβάζεις και το ενεργοποιείς και ολα πάνε ρολόι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Τα reminders που ορίζω στο google calendar για κάποιον λόγο δεν "χτυπάνε" παρότι έχω ορίσει ήχο και τα έχω ενεργά.

 

Έχετε υπόψη σας τι μπορεί να φταίει;

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα. Ήταν σκιασμένο γιατί πρέπει να το αγοράσω πρώτα. Όχι και 4,5 ευρώ.

Wishlist και το παιρνεις τα Χριστουγεννα που το βαζουν 1 δολλαριο.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωι, βγαινοντας απο το αμαξι μου επεσε με τη μουρη σε ασφαλτο και εσπασε η οθονη... Σκεφτομαι τι να κανω.... Ειναι πληρως λειτουργικο και δεν φαινεται πολυ το σπασιμο στην χρηση αλλα οσο να ναι ειναι .... σπασιμο.... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωι, βγαινοντας απο το αμαξι μου επεσε με τη μουρη σε ασφαλτο και εσπασε η οθονη... Σκεφτομαι τι να κανω.... Ειναι πληρως λειτουργικο και δεν φαινεται πολυ το σπασιμο στην χρηση αλλα οσο να ναι ειναι .... σπασιμο....

 

Όχι ρε φίλε! Πραγματικά λυπάμαι, γιατί από τα post σου εδώ, φαινόταν πόσο πολύ σου άρεσε το κινητό και ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση. Αν σε ενδιαφέρει το ίδιο, σε γνωστό site τεχνολογίας και αγγελιών βρίσκεις μεταχειρισμένο με 250, αλλαγή οθόνης δεν ξέρω τι παίζει. Αν βέβαια έχεις την οικονομική δυνατότητα και προτίθεσαι βέβαια να δώσεις πολλά χρήματα, πας πια για S10e (πιό οικονομικό από τα άλλα και με ίδιο μέγεθος οθόνης). Αυτά αν δεν μπορέσεις να μείνεις με το ίδιο. Κρίμα...

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμενο δεν το ρισκαρω... Ενταξει δεν ειναι τοσο ενοχλητικο το σπασιμο. Με αναμενη οθονη φαινεται λιγο στο πλαι... Αν φορουσα την liquid armor θα τη γλιτωνε αλλα ειχα την Spigen Thin Fit....

 

 

Το κοστος επισκευη οθονης απο τη Smartec ειναι 260 ευρω.... Καινουργιο ετοιμοπαραδοτο το βρισκω στα 370 με μεταφορικα... Τα S10 ειναι ωραια αλλα δεν θα εδινα τοσα λεφτα να τα παρω τωρα. Του χρονου ναι....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωι, βγαινοντας απο το αμαξι μου επεσε με τη μουρη σε ασφαλτο και εσπασε η οθονη... Σκεφτομαι τι να κανω.... Ειναι πληρως λειτουργικο και δεν φαινεται πολυ το σπασιμο στην χρηση αλλα οσο να ναι ειναι .... σπασιμο....

Κρίμα αλλά συμβαίνουν αυτά δυστυχώς. Κράτα το έτσι και τα λεφτά που θα έδινες για οθόνη ή s8 τώρα, βάλε τα στην άκρη για όταν πέσει η τιμή του s10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...