Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για package disabler πιο προγραμμα χρησιμοποιειτε που να δουλευει σωστα. Γιατι ως τωρα για τα θεματα τα απενεργοποιουσα απο τις ρυθμισεις προγραμματιστων αλλα μετα απο 1 το πολυ 2 μερες απο μονο του γυριζε στο stock θεμα. Υπαρχει περιπτωση να θελει κατι αλλο?

 

Χρησιμοποιώ το package disabler το οποίο δυστυχώς από εχθές δεν μου δουλεύει με τα θέματα και έτσι το κανω με το τον τρόπο που ανέφερες ,Υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος τον οποίο θα δοκιμάσω μόλις βρω χρόνο γιατί είναι λίγο μπέρδεμα https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73317476&postcount=2264

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετα απο τέσσερις μήνες χρήσης του s8 + συνεχίζω να εχω την ιδια άποψη το τηλέφωνο ειναι μια απόλαυση καθώς και τα τελευταία update το έχουν κάνει καλύτερο οσο για την μπαταριά εχω τους ιδιους εξαιρετικούς χρόνους με πριν .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τέσσερις μήνες χρήσης του s8 + συνεχίζω να εχω την ιδια άποψη το τηλέφωνο ειναι μια απόλαυση καθώς και τα τελευταία update το έχουν κάνει καλύτερο οσο για την μπαταριά εχω τους ιδιους εξαιρετικούς χρόνους με πριν .

Ετσι ακριβώς ίδια κορυφαία εμπειρία και σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω οταν παρουσιαζει η συσκευη προβλημα με την οθονη εννοω το γνωστο προβλημα που η οθονη κοκκινιζει σε ασπρο φοντο μπορει να γινει αντικατασταση συσκευης απο την samsung η θα ισχυριστει οτι λυθηκε το προβλημα μεσω update?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς ίδια κορυφαία εμπειρία και σε μένα.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ τις άριστες εντυπώσεις που είχα από την πρώτη μέρα :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η μανία της αλλαγής έπαιξε ρόλο το μικρό έχει το καλύτερο grip που έχω δει σε τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο τα μεσα του καλοκαιριου εχω αλλαξει 3 συσκευες (να μην πω 4)...λεω να κρατησω το s8+ λιγο καιρο...

απο θηκες και ζελατινες εβαλες?

εισαι και απο θεσσαλονικη βλεπω.ωραιος!

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

και εγω ευχαριστημενος ειμαι ,δεν βλεπω τον λογο να φυγω.. ακομα δεν εχει βγει κατι πολυ καλυτερο για να πω οτι αξιζει η αλλαγη περιμενω παντως το s9 οταν ερθει να ειναι ποιο premium με κεραμικη πλατη πισω 6gb ram ολο οθονη και φλατ...ξερω ζηταω πολλα! Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

απο τα μεσα του καλοκαιριου εχω αλλαξει 3 συσκευες (να μην πω 4)...λεω να κρατησω το s8+ λιγο καιρο...

απο θηκες και ζελατινες εβαλες?

εισαι και απο θεσσαλονικη βλεπω.ωραιος!

Θεσσαλονίκη είμαι φίλε ναι,έχω βάλει προστασία οθόνης γνήσια της Samsung και από θήκες μια λεπτή σιλικόνης με υφή δέρματος,ο φίλος μου @kountoura έχει δώσει τον καλύτερο οδηγό σε προηγούμενο ποστ για προστασία οθόνης της συσκευής

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλος με Samsung s8+ έχει όταν πας στην κοινή χρήση συνδέσμου της Samsung 2gb εμένα έχει μόνο 1gb τι φταίει;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το package disabler το οποίο δυστυχώς από εχθές δεν μου δουλεύει με τα θέματα και έτσι το κανω με το τον τρόπο που ανέφερες ,Υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος τον οποίο θα δοκιμάσω μόλις βρω χρόνο γιατί είναι λίγο μπέρδεμα https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73317476&postcount=2264

 

Σε μένα παίζει το package disabler pro (τελευταία έκδοση) με τα θέματα. Δοκίμασε να κάνεις clear data στα 2 packages και μετά disable.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει το package disabler pro (τελευταία έκδοση) με τα θέματα. Δοκίμασε να κάνεις clear data στα 2 packages και μετά disable.

 

Μπα δεν γινεται κάτι ,δεν μπορώ με τίποτα να κάνω disabled τα θέματα ενω μπορώ κανονικά το theme store ,τι γινεται δεν μπορώ να καταλάβω :confused::confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Νέο update βγήκε από Sammy με την Ολλανδία πρώτη χώρα που το δέχεται.

Με τον κωδικό G955FXXU1AQI7.

 

Όσοι θέλουν κατεβάζουν από τώρα για φλασαρίσμα με ODIN αν δεν θέλουν να περιμένουν μέσω OTA όταν βγει για EUR.

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G955F/

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος για βιασύνη....ετσι και αλλιώς δεν αλλάζει κάτι σπουδαίο, τα updates στα apps γίνονται έτσι και αλλιώς. Όταν έρθει η OTA θα περαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω οταν παρουσιαζει η συσκευη προβλημα με την οθονη εννοω το γνωστο προβλημα που η οθονη κοκκινιζει σε ασπρο φοντο μπορει να γινει αντικατασταση συσκευης απο την samsung η θα ισχυριστει οτι λυθηκε το προβλημα μεσω update?

 

Το δικό μου με το που είδα ότι με το uptete δεν λύθηκε το πρόβλημα επικοινώνησα με Samsung και αφού μπήκαν με απομακρυσμένη βοήθεια και δεν λύθηκε το πρόβλημα πήγε για αλλαγή οθόνης στο επίσημο service της Samsung και όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Super :up:

 

Τώρα για theme από τα paid έχει παρά πολλά σε υψηλό επίπεδο αλλά δεν βρήκα κάτι το WOW να πω να το αγοράσω με κλειστά μάτια.

 

7a9e4dde1791d3fa6361c7b59f982634.jpg

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

 

Στο S7 edge παίζουν αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Στο S7 edge παίζουν αυτά?

Ούτε στο s8+ δουλεύει το συγκεκριμένο πάντως...

 

Μια πολύ καλή εφαρμογή για το συγκεκριμένο θέμα...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.somen.customaod

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πράγμα πάντως με τις ελληνικές "μεταφράσεις" στο store....Ελεος δηλ...

 

Ναι οντως, ξερει κανεις πως κανουμε το app να ναι στα αγγλικα?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο s8+ δουλεύει το συγκεκριμένο πάντως...

 

Μια πολύ καλή εφαρμογή για το συγκεκριμένο θέμα...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.somen.customaod

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Θα την τεστάρω να δω τι ψάρια πιάνει.

 

Σε μένα παίζει όμως το παραπάνω mod.

Ίσως έχει σχέση με την έκδοση του AOD(με Μαΐου εγώ)

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα. Σκεφτομαι την αγορα του και θα ηθελα την γνωμη σε σχεση με το oneplus 5 και p10 plus.Αν καποιοι ειχαν και τα αλλα να τηλεφωνα. Με ενδιαφερει σπιρταδα γιατι το χρησιμοποιω κυριως για επαγγελματικη χρηση. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σωστοςμπορει καποιος να ναι φωτογραφος!!

Email ανοιγμα και αποστολες αρχειων, ολη μερα ανοιχτα wifi data και μουσικη στα headphones.

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνει τίποτα όπως είναι λογικό από τέτοια χρήση.

Το θέμα είναι η μπαταρία, ανάλογα πάντα με το πόσες ώρες το χρειάζεσαι στη δουλειά.

Η μπαταρία ανάλογα το δίκτυο βέβαια κλπ, θα σου βγάζει 5-7 ώρες SOT, οπότε υπολογίζεις.

Σε λιώσιμο συνεχόμενα και wifi, κρατάει πάρα πολύ.

Επίσης η πλήρη αργή φόρτιση είναι στο 2ωρο (όπως και η γρήγορη), αλλά αν χρειαστείς ένα 50% στο μισάωρο ή ένα 75-80% στην ώρα, το έχεις με την γρήγορη.

Κατά τα υπόλοιπα, όσες φορές έτυχε να κάνω παραγγελίες πχ και να ανταλλάζω mail, τα έκανα ταυτόχρονα με split screen και αρκετά άνετα λόγο aspect ratio.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα. Σκεφτομαι την αγορα του και θα ηθελα την γνωμη σε σχεση με το oneplus 5 και p10 plus.Αν καποιοι ειχαν και τα αλλα να τηλεφωνα. Με ενδιαφερει σπιρταδα γιατι το χρησιμοποιω κυριως για επαγγελματικη χρηση. Ευχαριστω.
ποιο επαγγελματικο απο αυτα που αναφερεις ειναι το note8 εχει και το πενακι που σου λυνει τα χερια και φυσικα καλυτερο απο το s8 plus λιγο μεγαλυτερη οθονη διπλες καμερες 6gb ram κλπ
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνει τίποτα όπως είναι λογικό από τέτοια χρήση.

Το θέμα είναι η μπαταρία, ανάλογα πάντα με το πόσες ώρες το χρειάζεσαι στη δουλειά.

Η μπαταρία ανάλογα το δίκτυο βέβαια κλπ, θα σου βγάζει 5-7 ώρες SOT, οπότε υπολογίζεις.

Σε λιώσιμο συνεχόμενα και wifi, κρατάει πάρα πολύ.

Επίσης η πλήρη αργή φόρτιση είναι στο 2ωρο (όπως και η γρήγορη), αλλά αν χρειαστείς ένα 50% στο μισάωρο ή ένα 75-80% στην ώρα, το έχεις με την γρήγορη.

Κατά τα υπόλοιπα, όσες φορές έτυχε να κάνω παραγγελίες πχ και να ανταλλάζω mail, τα έκανα ταυτόχρονα με split screen και αρκετά άνετα λόγο aspect ratio.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Με όλα ανοιχτά έχεις 7 sot?.? Ούτε 5 εγώ (σε αντίθεση με τις πρώτες μέρες.....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...