Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά βρήκα γιατί δε δούλευε το theme store. Ενώ δεν είχα εγκατεστημένο το package disabler μπήκα από περιέργεια στο play store να δω τι είναι διότι το είχατε αναφέρει πολλές φορές. Εκεί είδα να αναφέρει για τα θέματα και θυμήθηκα ότι έχω εγκαταστήσει το substratum. Οπότε απενεργοποιησα το συγκεκριμένο διαχειριστή και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με όλα ανοιχτά έχεις 7 sot?.? Ούτε 5 εγώ (σε αντίθεση με τις πρώτες μέρες.....)
Όχι, έχω 5μιση ή 5+ ώρες στις 2 μέρες.

Μια φορά έτυχε πριν 2 3 μέρες να είμαι σε standby για ώρες, με wifi και τη συσκευή μόνο για να σκοτώσω μερικές ώρες αναμονής και έβγαλε γύρο στις 7 ώρες (οι 3 από την προηγούμενη μέρα).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την συσκευή σε ποια ανάλυση την δουλεύετε και αν βλέπετε διαφορά στην οθόνη και στην διάρκεια της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα την συσκευή πρώτη φορά, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βάλω την οθόνη στην φουλ ανάλυση.

Αν ήθελα fhd, θα πήγαινα σε συσκευή με τα μισά λεφτά και μαμά fhd.

Από reviews κλπ που είδα, ανέφεραν σχεδόν μηδαμινή διαφορά στην αυτονομία, αλλά ούτε την χαμήλωσα ποτέ για να το επιβεβαιώσω, ούτε και πρόκειται να το κάνω :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα την συσκευή πρώτη φορά, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βάλω την οθόνη στην φουλ ανάλυση.

Αν ήθελα fhd, θα πήγαινα σε συσκευή με τα μισά λεφτά και μαμά fhd.

Από reviews κλπ που είδα, ανέφεραν σχεδόν μηδαμινή διαφορά στην αυτονομία, αλλά ούτε την χαμήλωσα ποτέ για να το επιβεβαιώσω, ούτε και πρόκειται να το κάνω :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ούτε στο "ματι" θα δεις διαφορές......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ στους κατόχους του S8+.

Πρώην κάτοχος S8, ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος από το κινητό εκτός από μία παράμετρο: Τη μπαταρία, που δε μου έβγαζε τη μέρα με τη χρήση που του έκανα.

 

Περνώντας από ένα Samsung Store είδα ότι είχαν προσφορά trade in και έτσι πήρα το S8+ πληρώνοντας μια διαφορά με δώρο ένα καλώδιο σύνδεσης με υπολογιστή, ένα powerbank και έναν fast wireless charger της Belkin.

Το καλό είναι ότι μου έμεινε και το κουτί με όλα τα περιεχόμενα του S8, αφού μου ζήτησαν μόνο την παλιά μου συσκευή.

Προσπάθησαν να μου πουλήσουν το Note 8, αλλά αυτή τη στιγμή το S8+ είναι το πιο value for money κινητό της Samsung.

 

Σε κανένα εξάμηνο ίσως να πάω για trade in με το Note 8 που θα έχει πέσει η τιμή του.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

κοίτα φίλε μου εγώ το δούλεψα κάνα μήνα με fhd, και άλλο τόσο με την μέγιστη ανάλυση. διάφορα στην αυτονομία δεν είδα πουθενά .Ούτε και στην απόδοση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Αν ηθελα FHD θα επαιρνα FHD. Edited by dkoukou
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο "ματι" θα δεις διαφορές......
Ανάλογα την χρήση.

Τα 320ppi που έλεγε ο συγχωρεμένος για παράδειγμα, αναφερόταν σε σενάριο χρήσης της συσκευής 30-40 πόντους από το πρόσωπο.

Κάποιος με τέλεια όραση, μπορεί να ξεχωρίσει περίπου 850ppi στους 10 πόντους αν θυμάμαι καλά και γύρο στα 600 πάνω κάτω για τον μέσο όρο.

Όπως και να χει, τα 570 ppi της συσκευής για εμένα είναι αρκετά και δεν χρειάζομαι παραπάνω.

Όταν όμως τα έχω, θέλω να τα βλέπω κιόλας.

Γιατί ο μόνος λόγος που αγοράζεις sgs (εγώ τουλάχιστον) είναι ο συνδυασμός eye candy οθόνης και κάμερας.

Τα υπόλοιπα, μικρόφωνο/μεγάφωνο/λήψη/αυτονομία/αναβαθμίσεις/ταχύτητα/multitasking κλπ, τα έχει ο ανταγωνισμός στο ίδιο ή και καλύτερο επίπεδο :)

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές υπάρχουν, μικρες μεν αλλα υπαρχουν. Κυρίως όσον αφορά multimedia files, photos, videos, youtube κτλ. Προσωπικά μπορώ να δω μια μικρή διαφορά ακόμα και στην home screen και πόσο crisp φαίνονται κάποια πράγματα όπως τα εικονίδια πχ. Δεν εχω την σουπερ οραση ομως ξαναλέω, οι διαφορές είναι μικρές αλλά υπάρχουν. Για να μην λέμε και ότι θέλουμε...

Και επειδή διαφορά στη μπαταρία δεν υπάρχει στην ουσία, θεωρώ ότι δεν υπάρχει ο παραμικρός λόγος κάποιος που θα αγοράσει αυτή τη συσκευή με αυτή την οθοναρα ολκής να μην την έχει στην native ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Θα την τεστάρω να δω τι ψάρια πιάνει.

 

Σε μένα παίζει όμως το παραπάνω mod.

Ίσως έχει σχέση με την έκδοση του AOD(με Μαΐου εγώ)

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

 

αν δεν εχεις την prime δεν αξιζει μία...την εσβησα σε 30 sec...

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Θα την τεστάρω να δω τι ψάρια πιάνει.

 

Σε μένα παίζει όμως το παραπάνω mod.

Ίσως έχει σχέση με την έκδοση του AOD(με Μαΐου εγώ)

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

 

Θα καίει μπαταρία..... Δεν είναι σαν το εργοστασιακό

Link to comment
Share on other sites

Θα καίει μπαταρία..... Δεν είναι σαν το εργοστασιακό

 

εσύ απο ότι θυμάμαι κάνεις edit στο AOD με apk editor?

ένα How to είναι ευκολο ή έστω ένα Link να το προσπαθήσουμε?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

εσύ απο ότι θυμάμαι κάνεις edit στο AOD με apk editor?

ένα How to είναι ευκολο ή έστω ένα Link να το προσπαθήσουμε?

 

Δεν είναι δύσκολο θα κάνω κάνα βίντεο που να το δείχνω. Απλά θέλει να μετατρέπεις την Φωτο σε κατάλληλες διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο θα κάνω κάνα βίντεο που να το δείχνω. Απλά θέλει να μετατρέπεις την Φωτο σε κατάλληλες διαστάσεις.

 

αναμένουμε!

tnx!

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει σε pm αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο του skroutz στην Αγγλία γιατί ψάχνω να πάρω το S8+ και επισείς κάποιο site που να μπορώ να πουλήσω το S6 γιατί στα επίσημα καταστήματα μου το αγοράζουν μονο 100£ ενώ είναι αψεγάδιαστο.

Ευχαριστώ

Edited by Invoked
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν μπορώ να βρω κάποιο πρόγραμμα καταγραφής της οθόνης που να μπορεί να καταγράφει και τον ήχο κατά την διάρκεια των βίντεο κλήσεων. Έχει κανείς υπόψιν του κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν μπορώ να βρω κάποιο πρόγραμμα καταγραφής της οθόνης που να μπορεί να καταγράφει και τον ήχο κατά την διάρκεια των βίντεο κλήσεων. Έχει κανείς υπόψιν του κάτι?
Πρόσφατα χρειάστηκα και κατέβασα το du screen recorder.

Δεν το έψαξα ιδιαίτερα μιας και κατέβασα, έγραψα, έστειλα και τέλος.

Ωστόσο δούλεψε άψογα στην καταγραφή και έγραψε εξίσου άψογα τον ήχο από το μικρόφωνο.

Τώρα αν γράφει και τον ήχο από την συσκευή δεν το γνωρίζω, αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα ο browser της samsung κολλάει όταν κάνεις scroll σε μια σελίδα τον έβγαλα και πέρασα την beta έκδοση και είναι μια χαρά μέχρι στιγμής.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάσαμε κανεις να βαλει το Ported aurora feature της εφαρμογης google live wallpapers?

αναφερομαι σε αυτο https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/port-live-earth-wallpapers-t3481640

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάσαμε κανεις να βαλει το Ported aurora feature της εφαρμογης google live wallpapers?

 

αναφερομαι σε αυτο https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/port-live-earth-wallpapers-t3481640

 

Ενδιαφέρον θα έλεγα.

Ίσως προσπαθήσω να δοκιμάσω για lock screen background εφόσον αλλάζει διαρκώς όμως διότι βαριέμαι πολύ γρήγορα να βλέπω ίδιο πράγμα.

Κρίμα που δεν υιοθετούν το ZTE Locker και άλλοι κατασκευαστές που συνεχώς σου βγάζει και καινούργια φωτό κάθε φορά μπαίνεις lock screen από on line βάση δεδομένων που ανανεώνεται με καινούργιες φωτό.

Για home έχω 500 firepaper που δεν αλλάζω με κανένα που το έχω ορίσει ταυτόχρονα για lock και home screen γιατί έχω ορίσει ανα 2ωρο να αλλάζει το background.

 

Αλλά θα ήθελα διαφορετική εικόνα για home από lock που να ανανεώνονται με διαφορετική εικόνα.

 

Αυτό θα ήταν το βέλτιστο για εμένα.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον θα έλεγα.

Ίσως προσπαθήσω να δοκιμάσω για lock screen background εφόσον αλλάζει διαρκώς όμως διότι βαριέμαι πολύ γρήγορα να βλέπω ίδιο πράγμα.

Κρίμα που δεν υιοθετούν το ZTE Locker και άλλοι κατασκευαστές που συνεχώς σου βγάζει και καινούργια φωτό κάθε φορά μπαίνεις lock screen από on line βάση δεδομένων που ανανεώνεται με καινούργιες φωτό.

Για home έχω 500 firepaper που δεν αλλάζω με κανένα που το έχω ορίσει ταυτόχρονα για lock και home screen γιατί έχω ορίσει ανα 2ωρο να αλλάζει το background.

 

Αλλά θα ήθελα διαφορετική εικόνα για home από lock που να ανανεώνονται με διαφορετική εικόνα.

 

Αυτό θα ήταν το βέλτιστο για εμένα.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

 

alex εαν σου δουλεψει ενημερωσε γιατι σε εμενα εσκαγε η εφαρμογη...ισως εκανα εγω κατι λαθος.

εγω θα δοκιμασω την εφαρμογη του chainfire που ανεφερες

αν θέλεις πες ποιες εφαρμογες σου αρέσουν και έχεις εγκαταστήσει γιατί φαίνεται το έχεις ψάξει πολυ το θέμα

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...