Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα! Ευτυχισμένος πλέον κάτοχος και εγώ της συσκευής! Την έχω 2 μέρες στα χέρια μου και ότι και να πω είναι λίγο! τρομερή συσκευή! έρχομαι από το LG V10 και η διαφορά είναι μεγάλη ειδικά στην οθόνη και στην εμφάνιση. Midnight black και νομίζεις ότι το κινητό είναι από άλλον πλανήτη. Και στην κάμερα καλύτερο του V10 θα έλεγα.

Μόνο 2 πραγματάκια με ξένισαν λιγάκι... Το άσπρο στο V10 ήταν πιο άσπρο... και νομίζω ότι είχε και λίγο πιο δυνατό ηχείο!

Πάντως είναι κόσμημα και σφαιράτο... νομίζω θα το κρατήσω τουλάχιστο ένα χρόνο αυτό το κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα! Ευτυχισμένος πλέον κάτοχος και εγώ της συσκευής! Την έχω 2 μέρες στα χέρια μου και ότι και να πω είναι λίγο! τρομερή συσκευή! έρχομαι από το LG V10 και η διαφορά είναι μεγάλη ειδικά στην οθόνη και στην εμφάνιση. Midnight black και νομίζεις ότι το κινητό είναι από άλλον πλανήτη. Και στην κάμερα καλύτερο του V10 θα έλεγα.

Μόνο 2 πραγματάκια με ξένισαν λιγάκι... Το άσπρο στο V10 ήταν πιο άσπρο... και νομίζω ότι είχε και λίγο πιο δυνατό ηχείο!

Πάντως είναι κόσμημα και σφαιράτο... νομίζω θα το κρατήσω τουλάχιστο ένα χρόνο αυτό το κινητό :)

καλως τον ,πραγματι ειναι πολυ καλη συσκευη,για το ασπρο που λες θα κανεις καποιες ρυθμισεις απο το μενου εμφανιση και ισως χρειαστει να κανεις ψυχροτερο το χρωμα και δεν θα εχεις θεμα
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πειραματισου με τις ρυθμίσεις θα πετύχεις το αποτέλεσμα που θες.

Είμαι και εγώ ιδιοτροπος με το λευκό και έριξα 1 σκαλί το κόκκινο και 2 το πράσινο και εχω πετύχει ιδανική ισορροπία.

Φυσικά πάνελ με πάνελ διαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πειραματισου με τις ρυθμίσεις θα πετύχεις το αποτέλεσμα που θες.

Είμαι και εγώ ιδιοτροπος με το λευκό και έριξα 1 σκαλί το κόκκινο και 2 το πράσινο και εχω πετύχει ιδανική ισορροπία.

Φυσικά πάνελ με πάνελ διαφέρει.

 

εγω προσωπικα,,εκλεισα το κοκκινο και πρασινο και εχω τερμα το μπλε,,ειναι νομιζω το ιδανικο για την συσκευη μας!

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα,,εκλεισα το κοκκινο και πρασινο και εχω τερμα το μπλε,,ειναι νομιζω το ιδανικο για την συσκευη μας!

Οπως είπα και πριν πανελ με πάνελ διαφέρει και από την άλλη είναι και το προσωπικό γούστο.

 

Πάντως αν δεν έχει θέμα red tint πετυχαίνει εξαιρετικό λευκό για amoled.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση υπάρχει πουθενά αλλού εκτός από το sammobile για να κατεβάσεις πιο γρήγορα το firmware;

 

Δοκίμασε εδώ http://updato.com/firmware-archive-select-model

και εδώ http://samsung-updates.com/device/?id=SM-G950F

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε κανεις να συμμετεχει στην προωθητικη ενεργεια ωστε να διεκδικησει 6μηνες επεκταση εγγυησης? Μπορειτε να το δειτε μεσα απο το Samsung members στο κινητο.Χρειαζεται καποια στοιχεια του κινητου οπως s/n imei και δεν μου δεχεται το imei με τιποτα.Μου τοβγαζει λαθος ενω το εχω τσακαρει και απο το κινητο και απο το κουτι.Μηπως ξερει κανεις τι παιζει? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε κανεις να συμμετεχει στην προωθητικη ενεργεια ωστε να διεκδικησει 6μηνες επεκταση εγγυησης? Μπορειτε να το δειτε μεσα απο το Samsung members στο κινητο.Χρειαζεται καποια στοιχεια του κινητου οπως s/n imei και δεν μου δεχεται το imei με τιποτα.Μου τοβγαζει λαθος ενω το εχω τσακαρει και απο το κινητο και απο το κουτι.Μηπως ξερει κανεις τι παιζει? Ευχαριστω!

 

Μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο αν το έχεις αγοράσει από κατάστημα των εξής αλυσίδων:Κωτσόβολος,Πλαίσιο,MediaMarkt,Public,Cosmote,Γερμανός,Wind,Vodafone,Electronet,You.gr,Welcome Stores.

 

Γιατί και εμένα μου έκανε το ίδιο πρόβλημα με το δικό σου με το IMEI :(

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο αν το έχεις αγοράσει από κατάστημα των εξής αλυσίδων:Κωτσόβολος,Πλαίσιο,MediaMarkt,Public,Cosmote,Γερμανός,Wind,Vodafone,Electronet,You.gr,Welcome Stores.

 

Γιατί και εμένα μου έκανε το ίδιο πρόβλημα με το δικό σου με το IMEI :(

 

Απο MediaMarkt το εχω αγορασει!

Link to comment
Share on other sites

Απο MediaMarkt το εχω αγορασει!

 

Το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις σχετικά με το πρόβλημα σου στην Samsung με τους τρόπους(προτιμότερο e-mail) που υπάρχουν στην εξής σελίδα: http://www.samsung.com/gr/support/

 

Μερικές φορές δεν έχουν περαστεί σωστά τα IMEI στην σελίδα της Samsung.Υπάρχουν αναφορές στο ίντερνετ με το ίδιο θέμα με το δικό σου(δεν μπορούσαν να ενεργοποιήσουν τα Promo που είχαν)

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει την εξτρα 6μηνη εγγύηση χωρίς πρόβλημα.Δοκίμασε ξανα αλλα μπορείς και τηλεφωνικά απόσο θυμάμαι να βγάλεις άκρη

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο link που μπαίνεις για ενεργοποίηση αυτής της πρόσθετης εγγϋησης?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειχα κατεβάσει το vaucher απο την εφαρμογή samsung members και στη συνέχεια το ανεβάζεις μαζι με τα στοιχει s/n imei κτλ και την απόδειξη απο το κινητο.Μετά περιμένεις σου στέλουν ενα mail με τον αριθμο του πακέτου welcome pack και κωδικους τα οποία συμπλυρώνεις στο site.Απλά απόσο θυμάμαι είναι για συγκεκριμένες ημερομηνιες αγοράς κατι σαν promo.Το δικό μου το πήρα 23/06 απο Γερμανό

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις σχετικά με το πρόβλημα σου στην Samsung με τους τρόπους(προτιμότερο e-mail) που υπάρχουν στην εξής σελίδα: http://www.samsung.com/gr/support/

 

Μερικές φορές δεν έχουν περαστεί σωστά τα IMEI στην σελίδα της Samsung.Υπάρχουν αναφορές στο ίντερνετ με το ίδιο θέμα με το δικό σου(δεν μπορούσαν να ενεργοποιήσουν τα Promo που είχαν)

 

Αυτο εχω κανει.Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

 

Μια βδομάδα πλέον με το κινητό και όλα πάνε ρολόι! Φοβερό κινητό στα όλα του.

 

Έκανα και γω την προωθητική ενέργεια για το εξτρά 6μηνο. Αγορασμένο από Wind το Σεπτέμβρη. Έβαλα κανονικά όλα τα στοιχεία και σκάναρα την απόδειξη. Μου ήρθε mail επιβεβαίωσης της αίτησης και τώρα περιμένω την επόμενη ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει,πού είναι η ρύθμισή της ασύρματης φόρτισης;7e3d80920a7b47dbd912609e108900c2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει,πού είναι η ρύθμισή της ασύρματης φόρτισης;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά όπως και στα s7 edge.

Για να σε εμφανίσει το μενού πρέπει πρώτα μια φορά να κάνεις σύνδεση με ασύρματο φορτιστή.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Θα ήθελα και εγώ να ενεργοποιήσω την extra εγγυηση αλλα δεν μπορώ να βρώ που πρέπει να πάω. Μπορει καποιος να βοηθήσει?

 

 

 

Edit: Εντάξει το βρήκα. Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όπως και στα s7 edge.

Για να σε εμφανίσει το μενού πρέπει πρώτα μια φορά να κάνεις σύνδεση με ασύρματο φορτιστή.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκεί είναι το θέμα...

Εχω κάνει ήδη μία ασύρματη φόρτιση αλλά..... :(

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ενεργοποιειται αν το βάλεις μια φορά ασύρματα και μετά.

 

Πρέπει να το βάλεις τουλάχιστον μια φορά σε wireless fast charger ή σε απλό wireless? Γιατί εγώ φορτίζω με τον ασύρματο της Spigen και της Samsung (απλοί όχι fast) και δεν έχει εμφανιστεί κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Φορτιζω με τον καινούριο της samsung.τον ασύρματο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...