Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν υπάρχει στην Ελληνική αγορά. Όπως επίσης δεν υπάρχει το εξαιρετικό Samsung pay. Νομίζω ότι θα έπρεπε να το στείλουμε ως αίτημα στην Samsung μπας και συνεργαστούν με τις συστημικές τράπεζες τουλάχιστον για το pay.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε παιδες, αυτη η ρυθμιση που σου κανει αναγνωριση κλησεων οταν σε καλουν, που βρισκεται? Δεν μιλαω για τη δυνατοτητα να σου δειχνει την περιοχη που προερχεται, πχ αθηνα-πειραιας που λεει. Μιλαω για το smart calling που αναγνωριζει εταιρειες κτλ.

Το ειχα αλλα μετα την επαναφορα που εκανα δεν το εβαλα απο την αρχη και δεν το βρισκω.

 

αυτο εδω εννοω:

http://www.samsung.com/global/galaxy/apps/smart-call/

και μαλλον δεν υπαρχει στον dialler της ελληνικης ρομ.

 

νικο δε ξερω αν μπορει να γινει trigered με τον τροπο που περιγραφει εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68440091&postcount=15

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει στην Ελληνική αγορά. Όπως επίσης δεν υπάρχει το εξαιρετικό Samsung pay. Νομίζω ότι θα έπρεπε να το στείλουμε ως αίτημα στην Samsung μπας και συνεργαστούν με τις συστημικές τράπεζες τουλάχιστον για το pay.

 

Με ξενη ρομ το ειχα, οποτε με βλεπω για φλασαρισμα με την πρωτη ευκαιρια (αν και εχω ηδη παραγγειλει νοτε οποτε ισως να μην κρατσω τουτο εδω).

 

νικο δε ξερω αν μπορει να γινει trigered με τον τροπο που περιγραφει εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68440091&postcount=15

ΘΑ το δω το βραδακι και αν ειναι απλο θα το κανω, αν και το πιο ευκολο ειναι να ριξω μια αλλη ρομ οπως btu..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, αυτη η ρυθμιση που σου κανει αναγνωριση κλησεων οταν σε καλουν, που βρισκεται? Δεν μιλαω για τη δυνατοτητα να σου δειχνει την περιοχη που προερχεται, πχ αθηνα-πειραιας που λεει. Μιλαω για το smart calling που αναγνωριζει εταιρειες κτλ.

Το ειχα αλλα μετα την επαναφορα που εκανα δεν το εβαλα απο την αρχη και δεν το βρισκω.

 

αυτο εδω εννοω:

http://www.samsung.com/global/galaxy/apps/smart-call/

και μαλλον δεν υπαρχει στον dialler της ελληνικης ρομ.

Εμένα στο 128GB/6GB την έχει τη ρύθμιση!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

νικο δε ξερω αν μπορει να γινει trigered με τον τροπο που περιγραφει εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68440091&postcount=15

 

Προσπάθησα να το ενεργοποιήσω έτσι αλλά δεν υπάρχει η σχετική ενέργεια στην κατηγορία τηλέφωνο. Ψάχνοντας βέβαια σκάλωσα σε μια ενέργεια που έχει για ηχογράφηση κλήσεων. Την ενεργοποίησα αλλά δεν ηχογραφήθηκε κάτι. Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ολοκληρώσατε την προωθητική ενέργεια για την επέκταση της εγγύησης μπορείτε να μου πείτε πότε σας ήρθε το δεύτερο mail και τι κάνατε μετά;

 

Έκανα την εγγραφή την προηγούμενη Πέμπτη και μου ήρθε κανονικά το πρώτο mail επιβεβαίωσης (μάλιστα μου ήρθε 2 φορές) το οποίο έλεγε ότι θα ενημερωθώ για την πορεία της αίτησης σε μερικές μέρες. Έκτοτε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

Είναι λογικό ή να πάρω κάνα τηλέφωνο να ρωτήσω;

 

Τελικά σήμερα επικοινώνησα με την Samsung Hellas και τους ρώτησα τι γίνεται με την αίτησή μου. Αφού μου ζήτησαν κάποια στοιχεία για να βρουν την αίτηση μου είπαν ότι η αίτηση φαίνεται κανονικά στο σύστημα, ότι θέλει 7 εργάσιμες για να έρθει το 2ο mail και τέλος να κάνω λίγο υπομονή...

 

Samsung και υπομονή. The story of my life...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το ενεργοποιήσω έτσι αλλά δεν υπάρχει η σχετική ενέργεια στην κατηγορία τηλέφωνο. Ψάχνοντας βέβαια σκάλωσα σε μια ενέργεια που έχει για ηχογράφηση κλήσεων. Την ενεργοποίησα αλλά δεν ηχογραφήθηκε κάτι. Any ideas?

 

 

Για δοκίμασε το Caller ID and spam protection

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να κάνω επέκταση εγγύησης μέσω Samsung members αλλά μου γράφει δεν υπάρχει διαθέσιμο κουπόνι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύετε ότι θα μπορέσουν να κάνουν port την κάμερα του pixel 2 στο κινητό μας;; το portrait θα ήταν τρέλα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να κάνω επέκταση εγγύησης μέσω Samsung members αλλά μου γράφει δεν υπάρχει διαθέσιμο κουπόνι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η προωθητική ενέργεια διαρκεί μέχρι 30/11 αλλά λέει ότι είναι για περιορισμένο αριθμό κουπονιών. Μήπως τελείωσαν τα κουπόνια? Πάρε ένα τηλέφωνο στην Samsung Hellas καλύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πιστεύετε ότι θα μπορέσουν να κάνουν port την κάμερα του pixel 2 στο κινητό μας;; το portrait θα ήταν τρέλα

 

Για τον Snapdragon ίσως. Για τον Exynos δύσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Έχω θέμα με τις ροζ γραμμές μέσα στο κινητό.το γνωστό θέμα που είχαν και τα s6. Έχω δει κι άλλα 2 s8+ και δεν έχουν θέμα. Γενικά δεν έχω ακούσει να έχει εμφανιστεί σε άλλους. Τη γνώμη σας ήθελα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τελευταία έχω θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα. Δεν το αναγνωρίζει ή το γνωρίζει δύσκολα και μόνο τον δείκτη του δεξιού χεριού. Του αριστερού όχι. Πριν δεν είχα θέμα και δεν άλλαξα κάτι.

Καμία ιδέα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τελευταία έχω θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα. Δεν το αναγνωρίζει ή το γνωρίζει δύσκολα και μόνο τον δείκτη του δεξιού χεριού. Του αριστερού όχι. Πριν δεν είχα θέμα και δεν άλλαξα κάτι.

Καμία ιδέα?

Μήπως λόγω π.χ. εργασιών, έχεις κάποια "φθορά" στα δακτυλικά αποτυπώματα και δεν τα αναγνωρίζει καλά;

Το πάθαινα αρκετά συχνά πέρισυ το χειμώνα, όπου τα χέρια σκάνε απ' το κρύο ή απ' τα ξύλα που έριχνα στο τζάκι και, αρκετά συχνά, έπρεπε να τα ξαναπερναω απ' την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λόγω π.χ. εργασιών, έχεις κάποια "φθορά" στα δακτυλικά αποτυπώματα και δεν τα αναγνωρίζει καλά;

Το πάθαινα αρκετά συχνά πέρισυ το χειμώνα, όπου τα χέρια σκάνε απ' το κρύο ή απ' τα ξύλα που έριχνα στο τζάκι και, αρκετά συχνά, έπρεπε να τα ξαναπερναω απ' την αρχή.

 

Μπα, δεν κάνω χειρονακτική εργασία.

Έκανα και μια δοκιμή να ξαναβάλω τα δαχτυλικά από η αρχή αλλά τίποτα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μελετημένο θα είναι για να γυρίσουμε σε iris scanner!

Όπως και σε μένα όταν έκανε επαναφορά κάποιες ρυθμίσεις από μόνο του, μου ενεργοποίησε και την "προστασία" που έδειχνε στο device maintenance, ενώ εγώ δεν την ενεργοποίησα κατά βούληση ποτέ!

:lol: :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καθάρισε λίγο τον αισθητήρα με ένα μαλακό πανάκι και προσπάθησε πάλι....

 

Το έχω κάνει. Το καθάρισα πολλές φορές.

Μου βγάζει μήνυμα "βεβαιωθείτε ότι το δάχτυλο καλύπτει όλη την επιφάνεια". Σκέφτηκα μήπως φταίει η θήκη (που μέχρι χθες δεν έφταιγε) αλλά και με γυμνή συσκευή τα ίδια.

Απελπισία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων μέσα στην εφαρμογή και ξαναπέρασε τα αποτυπώματα να δεις μήπως στρώσει λογικά κάποιο κόλλημα έχει φάει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων μέσα στην εφαρμογή και ξαναπέρασε τα αποτυπώματα να δεις μήπως στρώσει λογικά κάποιο κόλλημα έχει φάει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοείς να σβήσω τα δαχτυλικά και να τα περάσω από την αρχή, το έχω κάνει και το ξαναέκανα τώρα. Σε πίεσης έχω επανεκκίνηση της συσκευής όπως επίσης έχω απενεργοποιησα το ξεκλείδωμα με δαχτυλίκο και το ξανά ενεργοποίησα μήπως ξεκολλήσει.

Δεν είναι μόνο ότι δεν το αναγνωρίζει είναι ότι βγάζει μήνυμα πως δεν καλύπτει όλον τον αισθητήρα.

Κάποια στιγμή πιάνει αλλά αφού επιμείνω αρκετά οπότε είναι μη λειτουργικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να σβήσω τα δαχτυλικά και να τα περάσω από την αρχή, το έχω κάνει και το ξαναέκανα τώρα. Σε πίεσης έχω επανεκκίνηση της συσκευής όπως επίσης έχω απενεργοποιησα το ξεκλείδωμα με δαχτυλίκο και το ξανά ενεργοποίησα μήπως ξεκολλήσει.

Δεν είναι μόνο ότι δεν το αναγνωρίζει είναι ότι βγάζει μήνυμα πως δεν καλύπτει όλον τον αισθητήρα.

Κάποια στιγμή πιάνει αλλά αφού επιμείνω αρκετά οπότε είναι μη λειτουργικό.

 

Δοκίμασε και με δάχτυλα κάποιου άλλου. Αν δε δουλέψει μάλλον είναι πρόβλημα hardware.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ωραία εφαρμογή για αυξομείωση του ήχου χωρίς την χρήση των κουμπιών. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clownface.volumeslider

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εφαρμογή για αυξομείωση του ήχου χωρίς την χρήση των κουμπιών. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clownface.volumeslider

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως Free.Με το που επιλέγω κάτι μου πετάει κάθε φορά διαφήμιση και δεν μου κρατάει την επιλογή που έκανα :mad::(

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως Free.Με το που επιλέγω κάτι μου πετάει κάθε φορά διαφήμιση και δεν μου κρατάει την επιλογή που έκανα :mad::(
Εγώ την δουλεύω μια χαρά πάντως!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύετε ότι θα μπορέσουν να κάνουν port την κάμερα του pixel 2 στο κινητό μας;; το portrait θα ήταν τρέλα

 

Ενθαρρυντικά νέα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...