Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν μια εβδομάδα έκανα format και έχω τα απόλυτα βασικά. Adguard, Social apps, 3 Gmail, 4 Exchange mails και λίγες εφαρμογές όπως το Bubble UPnP, το Napster και το Tidal. Ανοιχτά τα πάντα και η ανάλυση στο max. Με το ζόρι 2:30 ώρες οθόνη και 12 ώρες αυτονομία. Δε μιλάω πολύ στο τηλέφωνο και ΟΚ έχω μια νορμάλ χρήση στο Internet. Θεωρώ πως παραπάει η όλη κατάσταση. Είμαι εντελώς απογοητευμένος με την αυτονομία. Λέγαμε πέρυσι για το Nexus 6P αλλά εδώ η κατάσταση έχει ξεφύγει. Κάθε μέρα παρακαλάω τη Google να φέρει το Pixel 2 XL. Να μη μιλήσω και για το Lag. Εν τω μεταξύ δε βλέπω τίποτα περίεργο στη μπαταρία. Λίγο το Adguard και αυτό είναι.

 

Μηπως εχεις nfc ανοιχτό? Αυτό τρώει αρκετά. Μετά κάνε και πάλι ένα Hard reset ΧΩΡΙΣ επαναφορά από παλιότερο back up.

Επίσης προσωπικά πριν από καιρό πέταξα το Adguard και είδα διαφορά. Όχι πως δικαιολογεί τους χρόνους σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι στο καλό να τρέχει; Ποτέ δεν κάνω επαναφορά από προηγούμενο backup. Όλα είναι σεταρισμένα από την αρχή. Άλλωστε έχω συνδρομή στη Google και την MS για το cloud οπότε δεν κατεβάζω τίποτα. Το adguard το έχω διότι μισώ τις διαφημίσεις και από τότε που δυσκόλεψαν τα πράγματα με το Root το έχω κόψει. Αλλιώς την ήξερα τη δουλειά με το adaway + hosts file.

 

 

Στο μεταξύ και η ρημάδα η Google δεν φτιάχνει ένα mail client της προκοπής. Στη δουλειά έχουμε Exchange και πρέπει να έχω σαν βλάκας και το outlook από πίσω.

 

 

Το εκνευριστικό είναι πως λίγους μήνες πριν με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές στο Xiaomi Note 3 και 2 κάρτες χτύπαγα χαλαρά μιάμιση μέρα. Έπρεπε να το λιώσω απίστευτα για να μου κοκκινίσει το ίδιο βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει s7 edge σε rafting οπου το ειχα μες τη βαρκα για να το πιανω και να βγαζω φωτο, με 10 ποντους νερο η βαρκα μονιμα μεσα για 2 ωρες..δεν επαθε τιποτα. ποτε δεν ξερεις ποτε θα κατσει η στραβη αλλα εγω νερο τα βαζω αν χρειαστει, οχι ομως αλμυρο ή υπερβολες ή να το αφησω να μουλιασει (πχ απο πισινα να μην το ξεπλυνω καλα μετα). Απο εποχης Ζ1 με χρηση στο νερο κανενα ποτε δε χαλασε (και δες ποσα εχω αλλαξει αδιαβροχα)

 

 

 

προφανως κατι τρεχει με το δικο σου, και θεωρω οτι το adguard και διαφορα τετοια φταινε. Βγαζω 6 ωρες στις 2 μερες με 2 ωρες ομιλια και ολα ανοιχτα, ολα τα social πανω, κοινες συνομιλιες σε whatsapp Που βαρανε ολη μερα κτλ κτλ. και με φωτεινοτητα δυνατη, οχι για τυφλους.κατι δεν κανεις καλα ή κατι φταιει στη συσκευη σου

 

Αυτό με την αυτονομία 2 μέρες πως το κανεις; Άδειο το εχεις το κινητό ή με φορητό φορτιστη;

Εγώ έχω τα παντα κλειστά μονο WiFi ανοιχτό εκλεισα με το package ποσες εφαρμογές αλλά μέρα δεν βγάζω κ το πολύ 5 ώρες σοτ. Με λιγες κλήσεις κ πολύ ίντερνετ κ το Spotify.

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό να τρέχει; Ποτέ δεν κάνω επαναφορά από προηγούμενο backup. Όλα είναι σεταρισμένα από την αρχή. Άλλωστε έχω συνδρομή στη Google και την MS για το cloud οπότε δεν κατεβάζω τίποτα. Το adguard το έχω διότι μισώ τις διαφημίσεις και από τότε που δυσκόλεψαν τα πράγματα με το Root το έχω κόψει. Αλλιώς την ήξερα τη δουλειά με το adaway + hosts file.

 

 

Στο μεταξύ και η ρημάδα η Google δεν φτιάχνει ένα mail client της προκοπής. Στη δουλειά έχουμε Exchange και πρέπει να έχω σαν βλάκας και το outlook από πίσω.

 

 

Το εκνευριστικό είναι πως λίγους μήνες πριν με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές στο Xiaomi Note 3 και 2 κάρτες χτύπαγα χαλαρά μιάμιση μέρα. Έπρεπε να το λιώσω απίστευτα για να μου κοκκινίσει το ίδιο βράδυ.

 

Το nfc το τσέκαρες όπως σου είπα? Είναι ρουφιχτρα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αυτονομία 2 μέρες πως το κανεις; Άδειο το εχεις το κινητό ή με φορητό φορτιστη;

Εγώ έχω τα παντα κλειστά μονο WiFi ανοιχτό εκλεισα με το package ποσες εφαρμογές αλλά μέρα δεν βγάζω κ το πολύ 5 ώρες σοτ. Με λιγες κλήσεις κ πολύ ίντερνετ κ το Spotify.

Πώς το έκανε βρε Χρήστο, όπως κι εγώ και πολλοι ακομα!

Το λες και μόνος σου, 5 ώρες sot. Ποιος άνθρωπος με δουλειά, οικογένεια, φίλους κλπ θα ξοδέψει το 1/3 της μέρας του παίζοντας με το κινητό;

Με μια χρήση στο 2ωρο πάνω κάτω βγάζεις ένα 2ημερο :)

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανε βρε Χρήστο, όπως κι εγώ και πολλοι ακομα!

Το λες και μόνος σου, 5 ώρες sot. Ποιος άνθρωπος με δουλειά, οικογένεια, φίλους κλπ θα ξοδέψει το 1/3 της μέρας του παίζοντας με το κινητό;

Με μια χρήση στο 2ωρο πάνω κάτω βγάζεις ένα 2ημερο :)

 

Εκανα ενα τεστ το βράδυ το φορτισα στο 100% εκλεισα τα παντα κ το έβαλα σε κατάσταση πτήσης για να δω αν έχω απώλειες απο κάποια εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο οστά είναι κλειδωμένο. Το πρωι που το είδα ηταν στο 100% αρα λογικά μπαταρία τραβάει το ίντερνετ κ το Facebook κ η οθόνη που την έχω στο full HD. Για να δουμε ποσο θα βγάλει σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αυτονομία 2 μέρες πως το κανεις; Άδειο το εχεις το κινητό ή με φορητό φορτιστη;

Εγώ έχω τα παντα κλειστά μονο WiFi ανοιχτό εκλεισα με το package ποσες εφαρμογές αλλά μέρα δεν βγάζω κ το πολύ 5 ώρες σοτ. Με λιγες κλήσεις κ πολύ ίντερνετ κ το Spotify.

 

Φιλε μου εχω ανεβασει στο παρελθον τα στατιστικα μου πολλες φορες.

ΚΑταρχας δεν χρησιμοποιω το package και αλλες "βελτιωτικες" εφαρμογες, εχω διαπιστωσει οτι κανουν χειροτερη ζημια.

 

Τελος εχω απενεργοποιησει ο,τι δεν χρησιμοποιω, κυριως google εφαρμογες, μεσα απο τις εφαρμογες και τελος.

Στησιμο εχω κανει απλο, δεν εχω 500 πραγματα να τρεχουν, αλλα δεν το δουλευω σαν 3310...δηλαδη εχω ολα τα social (fb,insta,viber,whatsapp Κτλ) που παιζουν ολα και τα βλεπεις ολα στα στατιστικα, οχι σαν κατι αλλους που βλεπεις μονο οθονη και συστημα,

μιλαω αρκετα, αυτη τη φορα μονο 2 ωρες, εχω μιλησει και 4 στις 2 μερες με λιγο λιγοτερη οθονη, εχω μονιμα ανοιχτα data(4G εννοειται) και τα δουλευω κανονικα οταν ειμαι εκτος γραφειου ή σπιτιου, τη μιση μερα περιπου..και οθονη εχω κανονικα τη φωτεινοτητα, οχι χαμηλα αλλα οχι και τερμα μες το σπιτι πχ. Εχω 3 λογαριασμους μαιλ με την στοκ εφαρμογη μαιλ και ρολοι με ΒΤ πανω (το gear S3) συνδεδεμενο οσο ειμαι εκτος σπιτιου. μες το σπιτι το βγαζω και κλεινω ΒΤ.

 

Αυτα κανω φιλε μου και βγαζει τοσο. Αυτα εκανα και με το s7 edge, και με ολες τις συσκευες που ειχα, αλλες εβγαζαν μιση μερα (s6 edge) αλλες 2 μερες (z3c) κ.οκ.

Εχω λοιπον την εμπειρια και την κριση να καταλαβω τι μπορει να πιασει μια συσκευη αν την ξερω λιγο. ΘΕωρω λοιπον οτι κατι κανεις λαθος. Τωρα αν ακους μουσικη ολη μερα με spotify δεν ξερω ποσο τρωει, αλλα λογικο ειναι να μην γραφεις πολλη οθονη, αφου γραφεις ιντερνετ. Κατα τα αλλα ειτε κανει κανεις λαθος ειτε κατι φταιει στη συσκευη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανα ενα τεστ το βράδυ το φορτισα στο 100% εκλεισα τα παντα κ το έβαλα σε κατάσταση πτήσης για να δω αν έχω απώλειες απο κάποια εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο οστά είναι κλειδωμένο. Το πρωι που το είδα ηταν στο 100% αρα λογικά μπαταρία τραβάει το ίντερνετ κ το Facebook κ η οθόνη που την έχω στο full HD. Για να δουμε ποσο θα βγάλει σήμερα

 

ανεβασε τα στατιστικα σου να τα δουμε, προφανως δεν εχει προβλημα η συσκευη αλλα καποια εφαρμογη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω ανεβασει στο παρελθον τα στατιστικα μου πολλες φορες.

ΚΑταρχας δεν χρησιμοποιω το package και αλλες "βελτιωτικες" εφαρμογες, εχω διαπιστωσει οτι κανουν χειροτερη ζημια.

 

Τελος εχω απενεργοποιησει ο,τι δεν χρησιμοποιω, κυριως google εφαρμογες, μεσα απο τις εφαρμογες και τελος.

Στησιμο εχω κανει απλο, δεν εχω 500 πραγματα να τρεχουν, αλλα δεν το δουλευω σαν 3310...δηλαδη εχω ολα τα social (fb,insta,viber,whatsapp Κτλ) που παιζουν ολα και τα βλεπεις ολα στα στατιστικα, οχι σαν κατι αλλους που βλεπεις μονο οθονη και συστημα,

μιλαω αρκετα, αυτη τη φορα μονο 2 ωρες, εχω μιλησει και 4 στις 2 μερες με λιγο λιγοτερη οθονη, εχω μονιμα ανοιχτα data(4G εννοειται) και τα δουλευω κανονικα οταν ειμαι εκτος γραφειου ή σπιτιου, τη μιση μερα περιπου..και οθονη εχω κανονικα τη φωτεινοτητα, οχι χαμηλα αλλα οχι και τερμα μες το σπιτι πχ. Εχω 3 λογαριασμους μαιλ με την στοκ εφαρμογη μαιλ και ρολοι με ΒΤ πανω (το gear S3) συνδεδεμενο οσο ειμαι εκτος σπιτιου. μες το σπιτι το βγαζω και κλεινω ΒΤ.

 

Αυτα κανω φιλε μου και βγαζει τοσο. Αυτα εκανα και με το s7 edge, και με ολες τις συσκευες που ειχα, αλλες εβγαζαν μιση μερα (s6 edge) αλλες 2 μερες (z3c) κ.οκ.

Εχω λοιπον την εμπειρια και την κριση να καταλαβω τι μπορει να πιασει μια συσκευη αν την ξερω λιγο. ΘΕωρω λοιπον οτι κατι κανεις λαθος. Τωρα αν ακους μουσικη ολη μερα με spotify δεν ξερω ποσο τρωει, αλλα λογικο ειναι να μην γραφεις πολλη οθονη, αφου γραφεις ιντερνετ. Κατα τα αλλα ειτε κανει κανεις λαθος ειτε κατι φταιει στη συσκευη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ανεβασε τα στατιστικα σου να τα δουμε, προφανως δεν εχει προβλημα η συσκευη αλλα καποια εφαρμογη.

 

Το βράδυ θα ανεβασω στατιστικά να μου πείτε κ εσείς

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ θα ανεβασω στατιστικά να μου πείτε κ εσείς

 

οκ αλλα στο σωστο θεμα, οχι εδω. υπαρχει ξεχωριστο για την μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα στο σωστο θεμα, οχι εδω. υπαρχει ξεχωριστο για την μπαταρια.

 

Λοιπον ανεβαζω τώρα στο θέμα για τις μπαταρίες φωτο για να μου πείτε την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

είδατε κάποια αλλαγή όσοι πέρασαν το καινούργιο update?Απο μπαταρία πως τα πάει?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει καποια διαφορα μετα το update αν και εχω κανει μονο μια φορτιση μετα απο αυτο.

εβαλε κανεις το Port την Google Camera HDR+ στο κινητο του?

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-hdr-t3687312/page5

 

update να και samples https://photos.google.com/share/AF1QipPr0iInKCNtyHBolza69-zdXJINVl_Ouheg8pF94tyDqM-GyKs3wZ84rTTBqiBZog?key=NEZpWGdUQTZldkpQb3NwUlVVOHBCMmJhWjdxRTJ3

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Στην Ολλανδία παίρνουν Security Patch Οκτωβρίου και μεις δεν έχουμε πάρει ακόμα του Σεπτέμβρη. Έλεος πια με την EUR. Θα έρθουν εξωγήινοι στη γη κάποια μέρα και θα πουν ότι ήρθαν για να φέρουν το update στην EUR.

 

Σε άλλα νέα, σήμερα μετά από 15 μέρες από την αίτηση για την επέκταση της εγγύησης ήρθε επιτέλους το mail επιβεβαίωσης. Για όσους ενδιαφέρονται, περιέχει ένα pdf με κάποιους κωδικούς και οδηγίες για την ενεργοποίηση η οποία γίνεται σε μια σελίδα καταχωρώντας τους παραπάνω κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ολλανδία παίρνουν Security Patch Οκτωβρίου και μεις δεν έχουμε πάρει ακόμα του Σεπτέμβρη. Έλεος πια με την EUR. Θα έρθουν εξωγήινοι στη γη κάποια μέρα και θα πουν ότι ήρθαν για να φέρουν το update στην EUR.

 

Σε άλλα νέα, σήμερα μετά από 15 μέρες από την αίτηση για την επέκταση της εγγύησης ήρθε επιτέλους το mail επιβεβαίωσης. Για όσους ενδιαφέρονται, περιέχει ένα pdf με κάποιους κωδικούς και οδηγίες για την ενεργοποίηση η οποία γίνεται σε μια σελίδα καταχωρώντας τους παραπάνω κωδικούς.

 

ενταξει, και αν το παρεις τι θα καταλαβεις? (δεν το λεω ειρωνικα, αλλα νομιζω ειναι ψιλο ανουσιο, εκτος αν εχεις τοοοοσο θεμα ασφαλειας που καιγεσαι)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, και αν το παρεις τι θα καταλαβεις? (δεν το λεω ειρωνικα, αλλα νομιζω ειναι ψιλο ανουσιο, εκτος αν εχεις τοοοοσο θεμα ασφαλειας που καιγεσαι)

 

Όταν μιλάμε για ένα Security Patch ναι, όταν όμως οι υπόλοιποι παίρνουν την μεγάλη αναβάθμιση τα Χριστούγεννα και μεις το Πάσχα τότε υπάρχει θεματάκι...

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για ένα Security Patch ναι, όταν όμως οι υπόλοιποι παίρνουν την μεγάλη αναβάθμιση τα Χριστούγεννα και μεις το Πάσχα τότε υπάρχει θεματάκι...

 

προσωπικα για τα security δεν θεωρω οτι αξιζει να μιλαμε καν, αν ειναι να την παθεις θα την παθεις...

Οσο για τα μεγαλα updates, απο το ανδροιδ 6 και επειτα, ποτε δεν ενιωσα την αξια ενος μεγαλου, τις περισσοτερες φορες ηταν και απογοητευση. Εφοσον η συσκευη ειναι πληρης, και δεν γινεται καμια σπουδαια αισθητηρικη ανανεωση, ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες. απο εκει και περα ο καθε ενας εχει αλλες προτεραιοτητες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να περάσουν αναβαθμίσεις από το apkmirror και τους βγάζει το γνωστό μήνυμα για διένεξη με άλλο πακέτο, υπάρχει ένα κολπάκι.

Πηγαινετε στις ρυθμισεις, οθόνη.κλειδ και ασφάλεια και ενεργοποιείτε την ασφαλή εκκίνηση. Reboot, περνάτε το apk και μετά απενεργοποιείτε την ασφαλή εκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται όταν ανοίγουμε την κάμερα να μην ανεβαίνει η φωτεινότητα της οθόνης;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει καποια διαφορα μετα το update αν και εχω κανει μονο μια φορτιση μετα απο αυτο.

εβαλε κανεις το Port την Google Camera HDR+ στο κινητο του?

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-hdr-t3687312/page5

 

update να και samples https://photos.google.com/share/AF1QipPr0iInKCNtyHBolza69-zdXJINVl_Ouheg8pF94tyDqM-GyKs3wZ84rTTBqiBZog?key=NEZpWGdUQTZldkpQb3NwUlVVOHBCMmJhWjdxRTJ3

 

και εμενα με ενδιαφερει αυτο το apk,αν καποιος απο τους εμπειρους με την συσκευη το εχει δοκιμασει ας γραψει κανα δυο σχολια!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει καποια διαφορα μετα το update αν και εχω κανει μονο μια φορτιση μετα απο αυτο.

εβαλε κανεις το Port την Google Camera HDR+ στο κινητο του?

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-hdr-t3687312/page5

 

update να και samples https://photos.google.com/share/AF1QipPr0iInKCNtyHBolza69-zdXJINVl_Ouheg8pF94tyDqM-GyKs3wZ84rTTBqiBZog?key=NEZpWGdUQTZldkpQb3NwUlVVOHBCMmJhWjdxRTJ3

Δε δουλεύει (ακόμα?) σωστά σε εμάς. Πολλές λειτουργίες δε δουλεύουν καθόλου, και χάνεις σε λεπτομέρεια σε σχέση με τη στοκ εφαρμογή. Κερδίζεις βέβαια σε φωτεινότητα λόγω HDR+ αλλά εγώ την έβγαλα μέσα σε 1 ώρα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει (ακόμα?) σωστά σε εμάς. Πολλές λειτουργίες δε δουλεύουν καθόλου, και χάνεις σε λεπτομέρεια σε σχέση με τη στοκ εφαρμογή. Κερδίζεις βέβαια σε φωτεινότητα λόγω HDR+ αλλά εγώ την έβγαλα μέσα σε 1 ώρα.
Πολύ την κράτησες. Εγώ στο πεντάλεπτο την έβγαλα. Σε σύγκριση με τη στοκ μέρα με τη νύχτα. Ειδικά σε φωτό με λίγο φωτισμό τις βγάζει πολύ σκοτεινές. Επίσης δε λειτουργεί το OIS και βίντεο τραβάει μέχρι 1080p.

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα διάλειμμα με xiaomi μεσαίας κατηγορίας,

Επιστροφή στο s8 plus,

αυτή τη φορά σε orchid gray και όχι στο αγαπημένο μου black..

Οκ καλό και το orchid gray αλλά το ασημί περιμετρικά δεν μου αρέσει και τόσο.

Από τις ποιο ολοκληρωμένες συσκευές το s8 plus, το εκτίμησα περισσότερο μετά από μια βδομάδα χωρίς αυτό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα διάλειμμα με xiaomi μεσαίας κατηγορίας,

Επιστροφή στο s8 plus,

αυτή τη φορά σε orchid gray και όχι στο αγαπημένο μου black..

Οκ καλό και το orchid gray αλλά το ασημί περιμετρικά δεν μου αρέσει και τόσο.

Από τις ποιο ολοκληρωμένες συσκευές το s8 plus, το εκτίμησα περισσότερο μετά από μια βδομάδα χωρίς αυτό.

 

Έτσι είναι, οταν κάτι λείπει το εκτιμάς περισσότερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα διάλειμμα με xiaomi μεσαίας κατηγορίας,

Επιστροφή στο s8 plus,

αυτή τη φορά σε orchid gray και όχι στο αγαπημένο μου black..

Οκ καλό και το orchid gray αλλά το ασημί περιμετρικά δεν μου αρέσει και τόσο.

Από τις ποιο ολοκληρωμένες συσκευές το s8 plus, το εκτίμησα περισσότερο μετά από μια βδομάδα χωρίς αυτό.

 

Όταν από ναυαρχίδα "πέφτεις" σε xiaomi μεσαίας κατηγορίας τότε εννοείται πως θα σου λείψει η ναυαρχίδα. Είτε μιλάμε για s8+ είτε οποιαδήποτε ναυαρχίδα.

Υ. Γ. Εννοείται ότι το μαύρο είναι το χρώμα της καρδιάς μας...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...